Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:30

KubaKoń pisze: niedziela, 25 kwietnia 2021, 09:08"i to jest moim zdaniem jedyny prawidłowy wniosek z analizy tego wykresu" - wniosek jest prosty -> górnicy na coś ewidentnie czekają i to jest właśnie ten jedyny wniosek, który chciałem przedstawić, ale co z niego wynika to już zapraszam do indywidualnych przemyśleń. Czy gdyby górnicy wiedzieli albo chociaż przeczuwali, że bańka pękła (a myślę że jeżeli chodzi o taką wiedzę to są kilka kroków przed nami) to czekaliby dalej i akumulowali BTC ze stoickim spokojem?
Tylko że trzeba wziąć pod uwagę, że:

1. Minerzy to nie wróżki, mogą mieć różne przeczucia, ale nijak nie wpłynie to moim zdaniem na kurs, ponieważ ich podaż to kropla w morzu dziennej płynności BTC. Tak samo możemy pisać, że jak my nie sprzedajemy, to coś przeczuwamy i grać pod nasze przeczucia ;) A one mogą być trafne lub nie, ale nijak nie wpłyną na sytuację, bo decydują giganci jak Greyscale.
2. Nawet, jeśli minerzy nie sprzedają i "na coś czekają", to warto zauważyć, że gdy "sprzedawali", to kurs rósł. Jak szalony. To potwierdza powyższe: ich podaż nie ma wielkiego wpływu na kurs BTC. Nawet, gdy wyprzedają się jak leci, to kurs (gdy jest odpowiedni popyt np. ze strony instytucji) wściekle potrafi walić up, ergo: popyt instytucji potrafi być znacznie większy, niż nawet maksymalna minerska podaż.
3. Skoro nie widać żadnej korelacji (albo wręcz odwrotną: sprzedają jak leci -> up, akumulują -> down ;) ale moim zdaniem to raczej przypadek), to argument za podażą górniczą jako warunkującą cenę w znacznym stopniu należy odrzucić.

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
miso20 pisze: niedziela, 25 kwietnia 2021, 02:49Z tego powodu mniejsza cena i teoretycznie mniejsza płynność nie zniechęci instytucji wbrew temu co piszesz. To są podmioty obierające strategie na lata do przodu. Z analizy wyszło im to co opisałem wyżej, bo to żadna tajemnica.
@fusywszklanejkuli miał świetny artykuł na temat tego, czemu za niska płynność mogła zniechęcać dużych do kupowania BTC, gdy przecież był tani - i czemu wysoka płynność mimo wysokiej ceny może zachęcić większych do wchodzenia. Nie mogę tego odnaleźć, ale może pójdzie mi z pomocą i wklei :) to zrozumiesz, czemu to jest tak ważne i czemu te instytucje nie kupowały bitcoina po 3000$, bo wielu (w tym ja) głowiło się nad tym, czemu oni zaczęli skup po 30k zamiast kupić 10x niżej.

Nie ma żadnego samoczynnego wzrostu i innego voodoo - to efekt popytu i podaży. A ten jest zależny od płynności. Dlatego spadek ceny, kapitalizacji i (być może również) płynności zniechęci instytucje i zmniejszy podaż, co doprowadzi do dalszego spadku ceny.

Innym słowem - i może zabawnie to zabrzmi, ale "bitcoin musi rosnąć, by rosnąć". Dlatego bańki wyglądają tak absurdalnie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:51

Handel ruszył, jakie świece zielone wysokie na moich altach. Może dzisiaj będzie pozytywny dzień.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 25 kwietnia 2021, 11:09

BitJanusz pisze: niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:36 i czemu te instytucje nie kupowały bitcoina po 3000$
Ależ ja doskonale wiem, że instytucje muszą mieć odpowiednią płynność, bo tam idzie za duża kasa. Najwyraźniej niedawno się ta płynność pojawiła, bo zaczęli skupować. Chwilowy spadek płynności nie znięchęci je według mnie, a być może właśnie zachęci, bo są one w procesie wchodzenia na rynek. Innymi słowy spadek z 60k, do 30k jest mniej odpychający dla instytucji niż wzrost ze 100$ do 10000$ był zachęcający.
BitJanusz pisze: niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:36bo wielu (w tym ja) głowiło się nad tym, czemu oni zaczęli skup po 30k zamiast kupić 10x niżej.
Przecież to chyba nic tajemniczego - rynek nabrał odpowiedniej płynności, a ponadto takie 30k było ewidentnym sygnałem, że jedziemy z nową bańką. Wchodzi się w dany trend po potwierdzeniu go - czy jakoś tak brzmią trenerskie zasady ;P
BitJanusz pisze: niedziela, 25 kwietnia 2021, 10:36Nie ma żadnego samoczynnego wzrostu i innego voodoo - to efekt popytu i podaży.
Owszem, dlatego użyłem określenia samoczynnego wzrostu przez efekt sieciowy. Bardzo ciekawe zjawisko.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » niedziela, 25 kwietnia 2021, 11:23

Jeśli zejdzie poniżej 48657 i do wieczora nie wybije górą ponad 51000 to znowu wyglądałoby, że poleci niżej :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 25 kwietnia 2021, 11:31

Obrazek
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » niedziela, 25 kwietnia 2021, 11:35

@DjVegas98 wg mnie fear and greed i podobne indexy dla retaliersów są niewiele warte bo retaliersi zwykle nie mają wystarczających środków by kreować kurs, jedynie podpinać się pod ruchy silniejszych.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 25 kwietnia 2021, 12:26

@DjVegas98 Fear &Greed Index to wskaźnik matematyczny obliczany na podstawie jakiegoś tam wzoru. Samo pojęcie strachu i chciwości to już pojęcie psychologiczne które oczywiście może rzutować na wykres a tym samym na wyniki matematycznych wskaźników, ale to nie jest dokładne ani jednoznaczne. To, że kurs spada a tym samym wpływa na ten wskaźnik nie oznacza, że na rynku panuje strach. Patrząc na ankietę na forum i co najważniejsze na liczbę przelewów i wypłat z giełd nie ma na rynku strachu. Jest nawet wręcz przeciwnie, od 20 kwietnia mamy rekordową w tym roku liczbę wypłat z giełd co wskazuje na duże zakupy i tym samym bardziej wskazuje na "greed" a nie na "fear". Co do wpłat po podawałem wykres we wcześniejszym poście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 25 kwietnia 2021, 12:33

@DjVegas98 fear jest dobry jako wyznacznik do zakupków gorzej to ma się z określeniem topu, gdyż euforia nie zna granic, a strach przynajmniej ogranicza 0 :D
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 01:03 Chciałbym zauważyć, że skupowanie przez cała bessę dzisiaj daje piękny zysk, a wszystkie eksperty pożal się boże odradzały kupowania, straszyły, a dzisiaj nadal ostrzegają, że Bitcoin to do niczego się nie nadaje i updanie :D Akumulacja jest taka zła, bagholding jest taki zły :D


Ultra longermowy wykres, z grubsza się zgadza, i tutaj wg. niego np. pasowałoby wbić 75k$ i skorekcić -40% do 44k$ :D
Spoiler:
Mi ciągle brakuje tego nawoływanie, że BTC to już bańka, pamiętam, że w 2017 roku przez cały bity rok znawcy i eksperci krzyczeli, że to bańka :D Na razie coś tam przebąkuje Alessio, Szwajcar i Rokicki, są to pojedyncze głosy :D

[
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 23 października 2020, 20:46
kozaki_wiesi pisze: piątek, 23 października 2020, 20:22 Kilka dni i 9 z przodu. Za dużo euforii.
A mi brakuje takiego okresu gdzie Ci wszyscy znawcy youtube'owi, tzw. smartmoney będą przez długi okres krzyczeli, że to bańka, a to będzie rosło i wybijało nowe szczyty, a oni będą non stop chceli złapać big short'a :D No przykład Tesli i jak taki scenariusz może się rozegrać przy realizacji takiego ISHS'a dużego :D
### edited: 2021-04-25 13:16 ###
Spoiler:
Tutaj analogiczny okres w 2017 roku, podobnie pre-korekta 30%, nowy szczyt i później -40% :D
Spoiler:
Chociaż z drugiej strony może już to ten dalszy etap :D Trudno powiedzieć, ale ta opcja 1 pokrywa się z tym, że wróciło do tego samego poziomu :D W każdy razie RSI 1d blisko 30, okazja życia zwykle kupowanie na takim RSI :D Promocja trwa :D Przynajmniej nie jest to już ATH :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 25 kwietnia 2021, 13:25


Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 25 kwietnia 2021, 13:37

Kolejny ważny wskaźnik czyli dominacja. Potem podsumuje wszystkie najważniejsze i podstawowe moim zdaniem wskaźniki.
Co to jest dominacja BTC? Jest to procentowy udział kapitalizacji BTC w kapitalizacji na całym rynku kryptowalut. Jeśli dominacja spada, oznacza to, że kapitał odpływa na alty. Nie zawsze oczywiście musi odpływać, czasem jest to dopływ nowego kapitału, ale nie na BTC tylko na alty co dla BTC jest też mniej korzystne.

Przyjrzyjmy się co się działo przez ostatnie 2-3 miesiące. Widzimy słabość BTC, brak siły do wzrostów, ciągłe korekty jedna po drugiej. W tym samym czasie dominacja spada, zaczyna się alt sezon, kapitał przechodzi z BTC na alty, nowy płynie na alty. Nic dziwnego, że BTC nie ma siły iść jak ma odcięty dopływ części kapitału.

Na poprzedniej bańce było bardzo podobnie. Dominacja BTC w lipcu spada do podobnego poziomu z ok 75 do 50, kapitał odpływa na alty i zaczyna się alt sezon, Bitcoin nie ma siły, mamy dużą korektę 40% od ATH!. Mimo tego BTC z czasem odzyskuje część dominacji a co za tym idzie kapitału i rośnie z ok 2k do 15k gdzie dominacja już drastycznie spada. Kurs staje się już tak przegrzany, że duża część ludzi woli przejść na alty gdzie jest większa szansa na zarobek tych kilkudziesięciu/kilkaset procent oraz mniejsze ryzyko pęknięcia. BTC traci na atrakcyjności na rzecz altów, bo urósł już tak, że potencjał do dalszych wzrostów wydaje się niski, ryzyko pęknięcia duże. Zaczyna się wielki exodus kapitału z BTC do altów, dominacja BTC spada do 35!. Ogromny odpływ kapitału i to o czym wspomniałem wcześniej czyli masowe przelewy BTC na giełdy zwiastujące wyprzedaż powodują pęknięcie bańki.

Obecnie jesteśmy na etapie właśnie początku alt sezonu co negatywnie odbija się początkowo na kursie BTC tak samo jak na poprzedniej bańce.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
28
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 25 kwietnia 2021, 14:16

PODSUMOWANIE

Analizując róże wskaźniki/ czynniki, moim zdaniem mamy 3 podstawowe i najważniejsze:

1. Wskaźniki onchain. Takie jak np. MVRV Z, RHODL Ratio itd. Wskaźniki te mówią nam o ewentualnym przegrzaniu kursu, o tym czy w ogóle mamy bańkę i w jakim miejscu się znajdujemy.
2. Dominacja BTC. Daje nam wiele istotnych informacji o których pisałem wyżej.
3. Liczba przelewów na giełdy. Mówi nam o nastrojach, potencjalnej wyprzedaży czy skupie.

Jak wygląda obecna sytuacja z perspektywy tych 3 podstawowych i głównych moim zdaniem czynników:

1. Wskaźniki onchain, sugerują, że znajdujemy się raczej we wczesnym środkowym etapie bańki. Wskaźniki ledwo ciepłe. Potencjał do wzrostów ogromny.
2. Dominacja mówi nam, że mamy alt sezon. Mało tego mamy idealną i optymalną dominację na poziomie 50. Wysoka dominacja występuje zwykle w okresach niepewności i zastoju, czyli wtedy gdy nic się nie dzieje, długo po pęknięciu bańki, gdy na rynku mamy marazm czyli w czasach "kryptowalutowej zimy". Dominacja na poziomie właśnie ok. 50 zwiastuje zdrowe ożywienie na rynku i hossę. Niska dominacja wskazuje utratę atrakcyjności BTC na rzecz altów i odpływ kapitału na rzecz altów co prowadzi do końca hossy/pęknięcia bańki.
3. Liczba wpłat na giełdy nie odbiega od normy z kilku miesięcy. Nie widać wyprzedaży ani jakiegoś większego zainteresowania sprzedażą BTC. Liczba wypłat z giełd rośnie co wskazuje na zakupy.

Wszystkie te 3 wskaźniki sugerują, że jesteśmy gdzieś dopiero w połowie hossy i to bardziej na wczesnym etapie tego środka.
Nie oznacza, to że trend średnioterminowy nie może się chwilowo odwrócić. Zobaczcie ciekawą analizę jaką podrzucił nam koniu : https://digitalik.net/btc/cycle_repeat# , jest to predykcja obecnej bańki na podstawie wzorców z poprzedniej. Nie ma się tym co sugerować dosłownie (Bitjanusz to sobie włosy z głowy wyrywa ;) ), ale chodzi o to, że pokazuje nam orientacyjnie w którym miejscu jesteśmy gdybyśmy przenieśli się w analogicznie miejsce w poprzedniej bańce. Nie ma co oczekiwać, że to się sprawdzi bo się nie sprawdzi, ale nie o to chodzi, pomaga zrozumieć w którym miejscu możemy się znajdować jeśli założymy, że proporcje czasowe, zasięg i pewne schematy byłyby podobne jak w poprzedniej bańce (na pewno będą inne, ale niekoniecznie będzie to znaczna różnica). Nawet i ten dziwaczny wskaźnik sugeruje, że to dopiero środek ;)

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » niedziela, 25 kwietnia 2021, 15:49

Pytanie mam do doświadczonych graczy. Jak często zdarzają się realizacje większych schematów gdzie składowymi są mniejsze? Przykład o który mi np. chodzi to ten co wcześniej wspominałem ale ciągle mam go gdzieś z tyłu głowy, że technicznie może się wykonać ale praktycznie to chyba jednak za duży ruch w dół jak na dzisiejszą kapitalizację:

Obrazek

Jeśli nawet teraz znowu gramy to '3 descending peaks' to nawet jeśli target jego realizacji byłby w okolicach 45000 to wymagania co do zbudowania '3 descenging peaks' w większej skali będą już zrealizowane po przebiciu 47500. Zatem realizacja tego aktualnego, mniejszego 3dp dopełniłaby również warunek dla tego 3dp budowanego w większej skali z targetem ~30k. Realne to?

Obrazek

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 25 kwietnia 2021, 16:21

Warto jeszcze zdefiniować sobie etapy baniek dla ewentualnej dalszej dyskusji:

1. Początkowa faza bańki - Ja przyjmuję od dołka poprzedniej bańki do przebicia ATH poprzedniej bańki. Na poprzedniej bańce ta faza trwała około 770dni podczas których kurs zrobił ok. 680%. Na tej bańce 730 dni i ok. 560% wzrostu. Teraz odrobinę krócej i mniej, ale zobaczcie, że generalnie bardzo podobnie.

2. Faza środkowa bańki - faza korekt. Ciężko jest to precyzyjnie zdefiniować. Jest to czas od przebicia ATH do szalonych pionowych wzrostów. Jest to czas ożywionych wzrostów z jeszcze sporą dozą niepewności na rynku w postaci dużych korekt. Ludzie inwestują już śmielej, ale jeszcze się boją i są płochliwi na wahania kursu. To w tej fazie rozpoczyna się alt sezon. Jej koniec wyznaczyłbym na moment wyjścia z ostatniej dużej i długiej korekty. Na tamtej bańce ten okres trwał ok 230dni i podbił kurs o ok. 320%. Obecnie jesteśmy na 130dniu od przebicia poprzedniego ATH i zrobiliśmy w tej fazie ok 230%. Można nieśmiało założyć, że jeszcze kilkadziesiąt dni tej fazy zostało.

3 Faza końcowa. Dynamiczne pionowe wzrosty. Korekty małe i rzadkie. Ludzie inwestują bardzo śmiało bez strachu. Było już tyle dużych korekt i z wszystkich kurs wyszedł, że rodzi się w ludziach przekonanie o sile i trwałości trendu co zmniejsza strach i usypia czujność. Na tamtej bańce ten końcowy okres trwał ok 70dni podczas których kurs zrobił jeszcze 300%.

Podsumowując. Faza początkowa dość podobna jak w poprzedniej bańce. Faza środkowa też podobna bo pełna dużych korekt (W tej bańce jednak te korekty są bardziej płytkie!?). Jeśli pod względem schematu, ram czasowych i zasięgu póki co idziemy dość podobnie to ten wskaźnik https://digitalik.net/btc/cycle_repeat można powiedzieć, że spełnia swoją funkcję orientacyjnego wyznacznika momentu bańki w którym jesteśmy na podstawie poprzedniej, tak pi razy drzwi ;)


Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 25 kwietnia 2021, 16:43

Zapomniałem o najważniejszym. Tą są wyłącznie moje subiektywne analizy i ocena rynku którymi się z wami dzielę. Sam jestem amatorem, często się mylę dlatego nie podejmujcie żadnych decyzji finansowych w oparciu o moją analizę. Jest tak wiele jeszcze innych czynników które mogą zmienić wszystko o 180 stopni w jednej chwili. Jest też wiele czynników ważnych które pewnie są, ale których mogę nie dostrzegać lub po prostu się na tym nie znam. Warto jakby ktoś zrobił analizę rynku futures i jaki to ma wpływ na kurs bo myślę, że to też jest bardzo istotne, może nawet kluczowe.
Ja swoje decyzje finansowe opieram na swoich analizach, ale mam też zabezpieczenie na wypadek sytuacji nieprzewidzianych i potencjalnego krachu (jeśli jednak w końcu będzie inaczej) czyli nie trzymam już na tym etapie 100% środków w krypto. Dalej jest to zdecydowana większość, ale zachęcam i was, abyście również zabezpieczali się, realizując przynajmniej część zysku bo w razie krachu, kryptowalutowa zima może być bardzo długa.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 25 kwietnia 2021, 17:25

Ostatnio jak muliło po tym zjeździe były 4 szczyty gdzie każdy kolejny był mniejszy od poprzedniego a każdy dołek był osadzony niżej. https://www.tradingview.com/x/3SwL96Oh/
Edit: Mało się znam na wskaźnikach ale zauważyłem że wskaźnik EMV jest na rekordowo niskim poziomie od 2 lat jeśli chodzi o BTC/USDT binance. Czyli akumulacja przed ogromnym wystrzałem w górę lub wyprzedaż przed zjazdem w dół. Zapowiada się dzisiaj bardzo ciekawy dzień.
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 kwietnia 2021, 18:07 przez RevWolt, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » niedziela, 25 kwietnia 2021, 18:00

shooting star na 1h

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
i jak nie przebije teraz 48657 (binance) przed kolejnym ruchem w górę to będzie już jakaś zmiana względem ostatnich spadków.

kolejna 1h to hammer. I bądź tu mądry ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:00 przez spidersEverywhere, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 842
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » niedziela, 25 kwietnia 2021, 18:30

Jest minimalny powiem optymizmu, ale przy ~52 może być odwrót (typowa górka przed przepaścią). Pojawi się moment świeżości w postaci nowego HH i ciach. W sumie trudno powiedzieć. Grubasy wiedzą, że spragnione Janusze czekają na 43k i wypatrują tej 3-ej nogi. Wybicie do góry bez powrotu ładnie by przykasowało mózgi.

edit:
Z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy gdzieś blisko mocniejszego odbicia. Może ruszyć z nową dniówką. Wyczekiwane 43k nadal w grze, ale stopniowo coraz mniej się do tego skłaniam.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:00 przez Lord_Bafford, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 25 kwietnia 2021, 18:43

Czyżby grano coś podobnego?

Obrazek
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:09

DjVegas98 pisze: niedziela, 25 kwietnia 2021, 18:43Czyżby grano coś podobnego?

Zasadniczo tak ,ale ze zmianą chwilową narracji gdzie Byki odyskają pewność siebie i zaczną kupować + stawiać longi - potrzebujemy longów Byków na lewarach większych niż x5 /najlepiej x10+ teraz
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » niedziela, 25 kwietnia 2021, 19:55

btw ktoś w temacie bitcoina wie czemu służą takie transfery pomiędzy portfelami?

https://whale-alert.io/transaction/bitc ... 0f1f76f90f

Widać 3000 btc przelane z jednego portfela na drugi, oba nieznane publicznie. Niezbyt aktywne konto ale kilka przelewów wcześniej, 2011 rok i przelewy przychodzące paczkami po 50 btc. Domyślam się, że to osoba prywatna bo w 2011 roku mało kto interesował się bitcoinem i to pewnie przychody z poola w którym kopał. Ciekawe jak udaje mu się trzymać emocje na wodzy tyle lat ;)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: miazo, shinya56 i 22 gości