Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:13

fusywszklanejkuli pisze: @shinya56, podtrzymuję mój argument. Nie chodzi mi o tłum - a to mierzy Google Trends - tylko o instytucje, organizacje, firmy, wpływowych ludzi.
Tak, jest to czas gdy instytucje w to wchodzą. Ulica wejdzie jak w mediach pojawią się reklamy bezpiecznych funduszy inwestycyjnych opartych na kryptowalutach. Wtedy ta technologia będzie tak popularna jak obecnie Internet jaki znamy. W przyszłości będzie to Internet 2.0.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:21

Przestancie z tym naganianiem na instytucje z powietrza - o tym to sie ciagle slyszy od stycznia: kurs jest juz ponad 3x nizej.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:29

adam1226 pisze:Przestancie z tym naganianiem na instytucje z powietrza - o tym to sie ciagle slyszy od stycznia: kurs jest juz ponad 3x nizej.
Ostatni przykład banków z Rosji przygotowujących ofertę inwestycji w kryptowaluty dla swoich klientów. Instytucje może jeszcze w to nie weszły, ale to testują. To potrwa jeszcze.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:31

fusywszklanejkuli pisze: @shinya56, podtrzymuję mój argument. Nie chodzi mi o tłum - a to mierzy Google Trends - tylko o instytucje, organizacje, firmy, wpływowych ludzi. Raz (“The industry is seeing unprecedented institutional interest for the first time in Bitcoin’s history,” he said. “I’ve been amazed that the strongest believers in cryptocurrency often start out the most skeptical. It’s a healthy skepticism. But at some point the perception shifts, and for many institutions — I think we’re finally there.”), dwa (Given the regulators’ apparent movement towards a rule change in April, as well as massive corporate and retail demand for cryptocurrency derivatives, it looks like sooner rather than later the SEC’s defenses will crumble. Too many powerful and affluent actors are pushing towards the adoption of crypto ETFs by lobbying, legal, and invention activities.), trzy (The poll found that 29 percent of participants have a high degree of interest, while 26.9 percent said they are somewhat interested in cryptocurrencies for its potential for investment returns and as a store of value.).
Problem polega na tym, że zawsze znajdą się informacje negatywne jak i pozytywne, wszystko zależy jakich informacji teraz poszukujemy aby zaspokoić nasz przyjęty punk widzenia, często szukamy tylko i wyłącznie informacji które są zgodne z naszymi aktualnymi wierzeniami, pozwala to uspokoić głowę.

W czasie bessy pewnie negatywne artykuły przeważają, ja uważam, że to akurat dobra oznaka i można myśleć wtedy o zakupach.

Z tego co pamiętam po rocznych spadkach na giełdach w 2001 oraz 2009 artykuły, komentarze i cała wizja gospodarki przedstawiała się wręcz kata stroficznie :)
Wiem po sobie z przeszłości, pewnie nie tylko ja tak miałem, łatwo uwierzyć w katastroficzne wizje podczas silnej bessy i łatwo zachłysnąć się "to de mun" podczas silnej hossy, moim zdaniem wszystko to pojawia się przy krańcach trendu.
Ale to chyba już większość tutaj wie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:41

@RuckenFetard, jak widzisz wciąż sa ludzie którzy wierza ze "przyjda" i "dadza"
Na telegramie dopiero pojawiaja sie pierwsze osoby ktore sie wykruszaja- ale co to jest 1osoba na kilkaset ktora aktywuje SL ?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 24 czerwca 2018, 14:53

Dzień dobry . Ja tu jestem tylko na chwilę..

Na 15m rysuje się jakby klin zwyżkujacy. Rysunku nie daje sami se narysujcie ;d

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:00

Według mnie jeżeli śmielej przebijemy cene 5920-5800 to lecimy pod 5000 https://www.tradingview.com/x/lgfvMvRh/ i tam ludzie zaczną robić zakupy lub mocniej uśredniać swoja cenę wejściowa bo istnieje ryzyko ze podejdziemy pod 3000 tu nigdy nic nie wiadomo, osobiście widzę to tak ze po przebiciu 5000 wejdziemy w trend boczny oscylujący miedzy 3500 a 6000 i to jest sfera akumulacji, jak dlugo potrwa czy zejdzie nizej to już ryzo które każdy sam musi podjąć.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:01

@Delhi, Też go widze i tez nie dam, niech se sami rysują, skończyło się ;D

W ogóle to jesteśmy bardzo blisko psychologicznej granicy marketcapu 100 miliardów zielonych. Na niektórych większych giełdach (Bitfinex) na chwilę już pod nią spadliśmy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:15

Uzupełnię jeszcze moje ostatnie wypowiedzi. Hossa 2017 na dobre uruchomiła zainteresowanie segmentem krypto. Tylko tyle i aż tyle. Wiele istotnych podmiotów jest na etapie testowania krypto-rozwiązań. To trochę potrwa. Jeśli rezultaty testowania okażą się pozytywne, o czym przekonamy się za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy, przełoży się to na wzbierającą falę entuzjazmu i będzie można liczyć na prawdopodobnie finalną już - bo całe paliwo entuzjazmu i napływu nowych uczestników gry zostanie zużyte i nie będzie nic w zanadrzu na więcej - bańkę. Jeśli negatywne, wtedy bardzo prawdopodobne, że bańka 2017 była ostatnią.

Jeśli nieszczęśliwie rozszaleje się bessa na rynkach światowych, bardzo zaburzy powyższe czynniki i wtedy nawet entuzjazm z powodu ewentualnych sukcesów krypto może nie wystarczyć do wywindowania kursów. Wyjątkiem mogłyby być walory uznane za cyfrowe złoto (w tej chwili tylko Bitcoin ma odpowiedni status), które po początkowej przecenie mogłyby zostać uznane za aktywa bezpieczne w czasie kryzysu.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rosnący wpływ kontraktów terminowych na rynek kasowy, co może spowodować, że dotychczasowy, tak lubiany przez nas, bańkowy charakter ruchów cen, przede wszystkim Bitcoina, ale i całego rynku krypto, ulegnie zmianie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:23

Wg mnie jeśli bedzie makro bessa to najpierw wszystko poleci. W obecnej sytuacji sukces krypto to jednak efekt "lottery like money" dopiero jakis wiekszy kryzys tradycyjnego systemu finansowego moze zaczac budowac zwiekszona wycene krypto. Scenariusz idealny? Duze odbicie zanim sie kryzys zacznie, realizacja zyskow, a potem duzo cierpliwosci na reenter
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:27

Spoiler:
Zeyt pisze: @socjolog2008, jestem dzieckiem 2017 i nie weźmiesz mnie tak łatwo ^^ Przy takich wahaniach nie ma co kupować, jak zobacze długotrwały wyniszczjący spadek, nie sznite w dół jak teraz. To kupie :P

Tak dla zobrazowania, jak wyobrażam sobie obecną sytuacje, w miejscu zielonej strzałki zakup będzie już praktycznie bezstratny, jeśli ma kiedyś nastąpić kolejna bańka, bo wiadomo, bańka tworzy bańke
Chociaż po ostatnim rozeznaniu w temacie Core, i BCH, to poczekam na LN najpierw ^^
I przyznaje racje kierownikowi, ludzie tu krzyczeli w styczniu ze 6k w życiu nie zobaczymy, że ucieknie nam pociąg.
Teraz krzyki że 3k nie zobaczymy, że ATH za miesiąc
Ci najbardziej cierpliwi zarobili najwięcej, Ci którzy obserwowali wykresy 1W, 1D, nie trejderzy z choinki wyskakujący z wykresem 5M wieszczący nowe ATH...
I ja taką taktyke przyjmę
Dziwnym trafem bańki na BTC następują rok po halvingu,
2012 Halving
2013 Bańka
2016 Halving
2017 Bańka
2020 Halving
2021 Bańka
Aż kusi żeby pod to zagrać ;)

Obrazek
Dzieńdobry ;) w spoilerze troche starszy post z marca, póki co wszystko idzie jak po sznurku
Ciągnie sie ta bessa i ciągnie, póki co jesteśmy w listopadzie 2017, liczę że zejdziemy jeszcze trochę niżej,
Poziomy 3-4k$ jak najbardziej, chociaż ja sam nie wytrzymuje presji i kupić bitka za 5000+ to już dla mnie niezła okazja
Nie ciekawie będzie jak sie okaże że początek bańki jest na początku roku 2017, wtedy poziomy 1-2k, ale to by było już zniesienie ponad 90% bańki, w mojej opinii nie mamy tutaj drugiego goxa żeby coś takiego mogło wystąpić.

Pozdrawiam wytrwałych ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:29

@adam1226 a zakładasz że ta bańka wysssała z rynku mnóstwo pieniędzy zwykłych ludzi, co uwierzyli że można zarabiać i żyć z wirtualnych walut. Siedząc w domu na dupie przed 5 monitorami. I teraz niektórzy, zarobienia są już na giełdach, grają i też zarabiają, lub próbują ale jednak ewaluowali jako DT, na dużo większe rynki finansowe a cała reszta siedzi jeszcze w tej dziurawej łódce i sobie opowiada pierdoły i wizje wyssane z palca. Dlaczego miałby rozpoczynający się kryzys na rynkach (co jeszcze może i z 2 lata zająć...) spowodować uciekanie w nieregulowane, niepewne walory. Ja wiem że my tu fascynatami kryptografii jesteśmy wszyscy, z mniej lub bardziej ukierunkowanym sposobem zarabiania (short, long) ale też warto by zdrowy rozsądek utrzymać na poziomach co najmniej ATH z 2017 na Bitcoinie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 czerwca 2018, 15:33 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:32

@socjolog2008, Wenezuela; wiec mowie - co bedzie potem to zalezy od skali kryzysu: czy bedzie spowolnienie czy recesja czy jeszcze gorzej
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:49

Pozostaje znów przypomnieć bańkę dotcomową, do której BTC jest porównywany:

Linear:

Obrazek

Log:

Obrazek

Problem w tym, że wcale nie musi być podobnie. Ale może. Gdyby było podobnie, to mamy jeszcze bardzo dużo miejsca na spadki, a zważywszy na charakter krypto, te spadki mogą być tak płytsze, jak i pogłębione.

btc log:
Spoiler:
Obrazek
gdyby dotcom miał jakieś realne przełożenie na BTC (powiedzmy, że podobny charakter bańki, to i wykres może skończyć podobnie?), to spokojnie kurs mógłby zjechać do 2-3 k $.

Z tym, że dla bańki dotcom skończyło się to raczej nieźle po 10 latach :) Ale, czy na pewno to dobre porównanie? wszak tam była to naturalna kolej rzeczy, technologia, inne bajery. Tutaj mamy na przykład niechęć polityków i banków, więc z miejsca jest inaczej.



Jeszcze jedna uwaga: gdy odbiliśmy od 6400$, to alty miały dłuższy okres spadków i wypłaszczenie wykresu. Teraz lecą na twarz. IMHO to istotny argument za tym, że rynek nie jest gotowy na wzrosty (mam na myśli krypto jako całość).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 24 czerwca 2018, 15:54

socjolog2008 pisze: I teraz niektórzy, zarobienia są już na giełdach, grają i też zarabiają, lub próbują ale jednak ewaluowali jako DT, na dużo większe rynki finansowe a cała reszta siedzi jeszcze w tej dziurawej łódce i sobie opowiada pierdoły i wizje wyssane z palca.
Nie mogę pojąć jednego. Rynki krypto są łatwiejsze od walutowych, towarowych i indeksów giełdowych (np. świetnie tu ostatnio działa banalna zagrywka na windę-wybicie z formacji, zapytaj BitJanusza). Ty tymczasem non stop marudzisz na krypto i prezentujesz się jako gracz na walutach, najtrudniejszym rynku. To jak to w końcu jest? Jesteś za dobry na krypto i dlatego grasz na Forexie? Łatwiejsze zyski z krypto to dla Ciebie dyshonor? To po co to narzekanie na krypto? Ja myślę, żeś Ty zwykły hazardzista.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:01

@fusywszklanejkuli gdzie ja marudzę ? Wróć do postów z marca, lutego - wiecznie short, dlaczego myślisz bo nie lubię, czy nie doceniam crypto - wręcz przeciwnie kocham Idee. Ale PCC, podatki, nieregulowane prawnie giełdy, nienawiść polityków, brak akceptacji przed Urzędy kontroli. Ja zdrowego rozsądku używam. Nic więcej, nic mniej. Z własnego bezpieczeństwa i ochrony kapitału od dawna przesiadłem się na Forex. I w ten deseń to że np. Francuskie auta są pełne bajerów i technologii, wygodne i suną po szosie nie oznacza że nie wybiorę stabilne, sprawdzonego i droższego, mniej komfortowego w prowadzeniu np. starego BMW (od młodszego o 5 lat Peugeota). Każdy ma swoją logikę i tym się kieruje. Każdy kto kiedykolwiek miał cokolwiek do czynienia z kryptowalutami to poniekąd ładnie ujmując wizjoner lub dosadnie hazardzista :mrgreen: Dobra nie psuje wam tu klimatu, bo odbiło 5$, o 22 wieczorem jak mi FX odpalą znowu na 5 dni zniknę..z forum crypto.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:06

@BitJanusz, Żeby tylko czekanie na nowe ath nie zajęło 17 lat czyli poprzedni czas x5 :mrgreen:

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:18

Ja się tylko na chwilę w wtrącę w te dywagacje nt. kiedy dołek/IMO 4k soon/czemu ludzie nie pytają czy warto kupić.

Osobiście myślę że jak będzie tutaj marazm/apatia/depresja czyli :
1.Posty różnych ludzi z 2017 że kupili po ileśtam i wychodzą bo już mają taka stratę że nie zniosą..
2. 1 Post na parę dni może 2.

TO WŁAŚNIE WTEDY TRZEBA SIĘ ZAINTERESOWAĆ KUPNEM

ale niestety zrobią to nieliczni

I sądzę że wiele kont z 2011-2013 się ze mną zgodzi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:21

@Delhi obawiam się, że z ludzi 2017 roku (tych stratnych) została zaledwie garstka. Jeśli trzymają do tej pory, to pewnie będą trzymać dalej ;)

A teraz mała zabawa strzałkowa :mrgreen:

Obrazek

6 kroków zjazdu - póki co mamy 4! myślicie, że będą pozostałe 2? :roll:

1. malutka flaga po zjeździe - sygnał początku końca
2. większa flaga, co i tak niczego nie zmienia
3. duża flaga, koniecznie kończąca się nieudanym podbiciem do jej krawędzi, które inicjuje potężny zjazd
4. stromy klin, wyjście dołem
5. mocne odbicie, mały klin, powrót do zjazdu
6. zjazd ostateczny i początek nowego ruchu fake-up do poziomu etapu 3 :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: supersonic82 » niedziela, 24 czerwca 2018, 16:33

1. Pompa w połowie 2011 roku.
ATH: 2011.06.10
Maksymalny dołek: 2011.11.21
Długość trwania spadków: prawie 5,5 miesiąca

2. Pompa w pierwszej połowie 2013 roku.
ATH: 2013.04.10
Maksymalny dołek: 2013.07.05
Długość trwania spadków: niecałe 3 miesiące.

3. Pompa pod koniec 2013 roku.
ATH: 2013.12.04
Maksymalny dołek: 2015.01.14
Długość trwania spadków: ponad 13 miesięcy.

4. Pompa pod koniec 2017 roku.
ATH: 2017.12.17
Maksymalny dołek: ciągle jest poszukiwany.
Długość trwania spadków: jak na razie ponad 6 miesięcy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 21 gości