Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 24 listopada 2020, 17:05

ATH przebijemy kwestia czy teraz ?

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 listopada 2020, 17:06 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » wtorek, 24 listopada 2020, 17:05

Takie paraboliczne ruchy lubią trwać 3 miesiące co wskazywałoby na koniec obecnego ruchu na początek stycznia. Mało prawdopodobne, ale nie będę zdziwiony.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » wtorek, 24 listopada 2020, 17:08

murlok pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:05Takie paraboliczne ruchy lubią trwać 3 miesiące

Możesz podać jakiś przykładowy okres? Bo ja aż tak paraboliczne ruchy kojarzę tylko z końcówki hossy 2013 i 2017, ale w sumie nie trwały one aż 3msc (w sensie bez żadnej większej korekty). Co więcej chyba tylko raz mieliśmy 8 pod rząd zielonych tygodniowych świec (o ile ten tydzień skończymy na zielono).

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zdzicho2000 » wtorek, 24 listopada 2020, 17:21

A jak już walnie..!

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » wtorek, 24 listopada 2020, 17:22

ekonokomik pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 13:29 @odoja Z całym szacunkiem ale Twoje podejście to piękny przykład jak nielogicznie działa ludzka psychika :)

Poziom TP nie powinien zależć od tego za ile kupiłeś. A wielkość sprzedaży nie powina zależeć od tego ile masz. Chyba, że wchodzisz już na poziomy na których nie czyta się rynku, ale go kreuje czy też drukuje (czyli tysiące BTC).

Wyrażenia typu "wówczas nie będzie mi smutno i źle" nie za bardzo pasują do świata spekulacji.
Zapewne masz rację, takie mam podejście w tym momencie, ale nie mam tylu BTC,także ani nie będzie mi smutno ani źle. 8-) A ludzka psychika ,fakt, w jednej sprawie u danej osoby jest bardziej logiczna , a w drugiej mniej. Tak czy inaczej dzięki za info :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » wtorek, 24 listopada 2020, 17:41

@KubaKoń
Jak przyjrzysz się wykresowi historycznemu to zauważysz, że fale o takiej strukturze trwają 70-90 dni najczęściej. Nawet ta z marcowego dołka osiągnęła szczyt po 80 dniach.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitex » wtorek, 24 listopada 2020, 17:43

mesrotten pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:00 kompletnie nie wiem co zrobić jak zaczniemy walić 21->22->23


Większośc nie ma pojęcia co zrobić w tej sytuacji :) A jeśli połączyć to z chciwością to oj będzie się działo w okolicach 21 - 23k ... Pewnie będą bardzo "poszarpane" i irracjonalne ruchy po 2 - 3k w góre i w dół. Pewnie też kilka razy zostanie przebite ATH.

Dla przypomnienia jak przebijało poprzednie ATH
Obrazek

Można też zobaczyć jak wyglądało przebijanie psychologicznego 10k, pamietam, że wtedy też się sporo odziało :P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 24 listopada 2020, 18:08

mesrotten pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:00Nie wiem jak większość, ale ja wyczekuję korekty, kompletnie nie wiem co zrobić jak zaczniemy walić 21->22->23
Może kieruj się wynikami historycznymi?
Przebicie ATH było sygnałem do wzrostów.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kristiano92 » wtorek, 24 listopada 2020, 18:29

bitex pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:43
mesrotten pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:00 kompletnie nie wiem co zrobić jak zaczniemy walić 21->22->23


Większośc nie ma pojęcia co zrobić w tej sytuacji :) A jeśli połączyć to z chciwością to oj będzie się działo w okolicach 21 - 23k ... Pewnie będą bardzo "poszarpane" i irracjonalne ruchy po 2 - 3k w góre i w dół. Pewnie też kilka razy zostanie przebite ATH.

Dla przypomnienia jak przebijało poprzednie ATH
Obrazek

Można też zobaczyć jak wyglądało przebijanie psychologicznego 10k, pamietam, że wtedy też się sporo odziało :P
Wtedy to była jazda pod newsa o etf jeśli dobrze pamiętam :P Teraz 'spokojnie' czekam na ATH i zobaczymy czy przykorekci

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 843
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 485
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » wtorek, 24 listopada 2020, 19:25

Jakby nie było, mowa o przekroczeniu szczytu szczytów po 3-letnich zmaganiach, wirusach itd :) Jak nie złapie teraz porządniejszej korekty (15-20%), to pomieli w zakresie +-5% i wskoczy na ~21 wyciskając na tygodniówce psychologiczne 90. Na prawde trudno już sobie wyobrazić, aby grzali więcej, ale gdyby jakimś cudem szło dalej, to wolę nawet nie mysleć, jaki wkurw pojawi się u szorciarzy ustawionych perfekt przy 20k i ciut wyżej.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pancer » wtorek, 24 listopada 2020, 20:01

murlok pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:05 Takie paraboliczne ruchy lubią trwać 3 miesiące co wskazywałoby na koniec obecnego ruchu na początek stycznia. Mało prawdopodobne, ale nie będę zdziwiony.
Jeżeli utrzyma się taka dynamika, to nawet jeżeli dojdzie do korekt. Możemy dojsc dużo wyżej.
21k, też zakładam, ale nawet zaczynam brać pod uwagę 30k. Też mnie nie zdziwiony z takiego obrotu sprawy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2301
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » wtorek, 24 listopada 2020, 20:07

Pancer pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 20:01ale nawet zaczynam brać pod uwagę 30k
Ktoś tu niedawno zasugerował, że jak padnie na forum słowo "30k" to puszcza shorta. @Pleasek89 chyba, jeżeli mnie pamięć nie myli :D

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » wtorek, 24 listopada 2020, 21:04

Lekko OT, czyli nastroje ulicy. Dziś sprzedałem kartę graficzną, kupioną gdzieś wczesną wiosną jako nową. Ot, nic wielkiego. Interesujący jest fakt, że zarobiłem na niej jakieś 20%. Przypadek? Mi to śmierdzi wzrostem zainteresowania domorosłych (i nie tylko) kopaczy. Ceny kart rosną, rynek wydrenowany ;-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 24 listopada 2020, 21:15

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 18:08 Może kieruj się wynikami historycznymi?
Przebicie ATH było sygnałem do wzrostów.

Nie no, jasne ;) Tylko czytelnym sygnałem do wzrostów będzie dopiero przebicie -> potwierdzenie przebicia -> s/r flip. Mi chodzi bardziej o sytuację, w której idziemy non stop pionowo w górę, co ma już miejsce bardzo długo, i wybijając ath w zasadzie "z marszu", bez testowania poprzednich poziomów konsolidacji. Podskórnie nie wydaje się to po prostu zdrowe i możliwe na dłuższą metę. Zastanawiam się jednak czy nie jest tak, że nie doceniam tego co się dzieje za kulisami, fomo instytucjonalnych to może być katalizator całkowicie chorej dynamiki. Pomimo, że jestem i byłem jednym z naczelnych forumowych byków to jednak jestem też dzieckiem bańki 2017 i trzyletni bear market odcisnął na mnie piętno ;) Jeśli nie doczekam korekty to trzeba będzie po prostu wskoczyć do pociągu, najwyżej pod niego wpadnę i odjebie mi nogę.

Na poniższym rysunku:

1 - ten wariant budziłby u mnie zdziwienie i konsternację, każde wejście będzie się wydawało spóźnione i zagrożone mega spadkiem, dlatego pewnie nie wejdę nigdy :D
2 - możliwe, ale przy poziomie 23/24 już nie będzie wiadomo czy pociąg odjechał czy jeszcze może zawróci
3 - jedyna_k!@#$%_zdrowa_opcja :D na chwilę obecną pod to gram. Mamy same opory wokół - poziomy od ath, górne ograniczenie kanału od marca i ograniczenie kanału od 8.10. Przy tym wariancie raczej nie dotykamy ath albo lekko je przebijamy i lecimy m/w z obecnych poziomów. Podstawowy minus tego wariantu polega na tym, że spora część rynku chętnie załadowałaby się niżej.

Obrazek

bitex pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:43
mesrotten pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 17:00 kompletnie nie wiem co zrobić jak zaczniemy walić 21->22->23

Większośc nie ma pojęcia co zrobić w tej sytuacji :) A jeśli połączyć to z chciwością to oj będzie się działo w okolicach 21 - 23k ... Pewnie będą bardzo "poszarpane" i irracjonalne ruchy po 2 - 3k w góre i w dół. Pewnie też kilka razy zostanie przebite ATH.

Dla przypomnienia jak przebijało poprzednie ATH

Można też zobaczyć jak wyglądało przebijanie psychologicznego 10k, pamietam, że wtedy też się sporo odziało :P

Dokładnie tak to sobie wyobrażam i dlatego wolę poczekać aż poziom 20 k się uklepie, choć i tak obstawiam korektę z aktualnych poziomów.
BTW - 2013 - dwa wybicia szczytu bez jakiegokolwiek pullbacku.

Dyskutant
Posty: 185
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jjodwald » wtorek, 24 listopada 2020, 21:30

Jak już się znajdziemy na wykresie na prawo od ATH to założę się, że nastąpi lawinowy wzrost użytkowników przeglądających ten wątek. Póki co jest tutaj bardzo spokojnie. Ale ciekaw jestem jakie macie emocje? Niedowierzanie, niepewność, strach, fomo, eksytacja, euforia? Ja mam ich cały wachlarz, ale dominuje spokój. Po raz czwarty to przeżywam na tym rynku i za każdym razem jest podobnie. Teraz patrząc na schemat bańki znajdujemy się przed "first sell off" i może ono spokojnie nastąpić zaraz po przebiciu ATH. Ósma zielona świeczka na 1W, RSI, zachowanie się altów, wszystko wygląda na ostatnią prostą przed "bear trap". Odpowiedni wykres musi się narysować, chyba, że tym razem będzie inaczej ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 24 listopada 2020, 21:51

jjodwald pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 21:30Jak już się znajdziemy na wykresie na prawo od ATH to założę się, że nastąpi lawinowy wzrost użytkowników przeglądających ten wątek. Póki co jest tutaj bardzo spokojnie.


Żeby się nie okazało, że najbardziej zyskowne będą alty, a Bitcoin zatrzyma się na obecnym ATH.

Dla mnie to ETH będzie czarnym koniem. Do tego projekty oparte na Ethereum i technologi POS.

Dzisiejsze wzrosty pewnie były pod to wydarzenie
"Ethereum 2.0 osiąga wymagane minimum depozytowe dla proof of stake"
https://bithub.pl/kryptowaluty/altcoin/ ... -of-stake/

Teraz przydała by się ta korekta 40 %. Dla ludzi z ulicy oznaczało by to, że mieliśmy "fałszywy alarm". W tym czasie wszyscy patrzą na Bitcoina, a "gwiazdą" najbliżej bańki będzie ETH. Dlaczego tak ?

1. Pieniądze lubią cisze. Jak wejdzie się na Internet to mamy FOMO (Bitcoin idzie na nowe ATH).
2. Dużo dzieje się na altach. Śledzę kilka projektów i tam to wszyto się bardzo rozwija. Przy tym jest na razie cicho.

Bitcoina trzymam dla zasady, ale 90% kapitału idzie w ETH i kilka projektów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 listopada 2020, 22:03 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 listopada 2020, 21:53

shinya56 pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 21:51W tym czasie wszyscy patrzą na Bitcoina, a "gwiazdą" najbliżej bańki będzie

albo inna kryptowaluta ,ale zgadzam się co do meritum. Mam inny typ. Tu już nie chodzi o cenę, w tej bańce po zainteresowaniu widać zostali sami wyjadacze i znający temat. A ci doskonale wiedzą że cena ceną ale funkcjonalność nie drrrgnęła nawet od 2017 w btc..a nawet jest gorzej lub optymistycznie nie dzieję się z sensie rozwoju produktu kompletnie nic ;)
shinya56 pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 21:51Bitcoina trzymam dla zasady

Jak Satoshi :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » wtorek, 24 listopada 2020, 22:11

socjolog2008 pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 21:53A ci doskonale wiedzą że cena ceną ale funkcjonalność nie drrrgnęła nawet od 2017 w btc..a nawet jest gorzej lub optymistycznie nie dzieję się z sensie rozwoju produktu kompletnie nic ;)

Właśnie co z tym tematem Lightning Network ? Jakiś czas temu było głośno o tym, od dłuższego czasu cisza w temacie.

socjolog2008 pisze: wtorek, 24 listopada 2020, 21:53Jak Satoshi :mrgreen:

Bitcoin tylko do spekulacji ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 24 listopada 2020, 22:16


Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 sierpnia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: damczech » wtorek, 24 listopada 2020, 22:34

Na mex’ie była skuteczna odbitka, także robi się coraz bardziej wąsko i szykuje się ciekawa noc (chodź biorąc pod uwagę ostatnie tygodnie - przebicie równego poziomu jest równoznaczne z bujaniem do kilku dni i konkretne wybicie nad 20k$). Jak wiadomo to BTC, wiec i podłoga 17422$ tez możliwa :mrgreen:

https://www.tradingview.com/x/XXKCl5KP/

Horyzontalnie: Zielone 1D - błękitne/niebieskie 1W - czerwone ATH MEX

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Lykaon, sebamistrz, Zmarzniety0 i 29 gości