Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1019
Reputacja postu: 
28
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 11 grudnia 2022, 19:35

Witajcie, dawno mnie nie było. Chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami. Ja wciąż pozostaję bardzo dużym optymistą, kolejne zakupy spot btc oraz eth w dniu dzisiejszym.

Niedawno odnotowaliśmy, że liczba adresów posiadających powyżej 1BTC przekroczyła 900 000. W dniu wczorajszym mamy nowe ATH na poziomie 962 271 adresów.

Z kolei liczba adresów posiadająca powyżej 10 BTC wyniosła wczoraj 153 214, a więc najwięcej od 01.01.2021.


Z drugiej strony należy zauważyć dynamicznie spadającą liczbę adresów posiadających powyżej 1 000 BTC. Tutaj ATH na poziomie 2490 adresów mieliśmy w dniu 8 lutego 2021. Liczba takich adresów spadła do poziomu 2045 w dniu wczorajszym.


Wśród niektórych uczestników rynku panuje pogląd, że zwiększanie się liczby adresów powyżej 1BTC kosztem tych powyżej 1000 BTC to klasyczna dystrybucja i koniec całego supercyklu wzrostowego na BTC od momentu powstania. W mojej ocenie przekonanie to jest błędne. Jak pokazują dane o udziale nieruszanej podaży BTC w podaży całkowitej BTC - obecnie 66,7% (rekordowo dużo w historii) wszystkich BTC nie zmieniło swojego adresu w ciągu ostatniego roku - ta dana świadczy o tym, że w długim terminie na rynku spot trwa akumulacja. Zaś całe spadki od ATH w 11.2021 nie było związane z istotną sprzedażą spot na rynku.


Spadki z kolei nastąpiły kiedy skończyły się hurtowe zakupy przez Instytucje. Jedynym podmiotem (wśród mających obowiązek raportowania transakcji do SEC-u), który dokonał sprzedaży była firma Tesla. Zmniejszyła ona ekspozycje z 43 200 BTC na 9720 BTC (30.06.2022). Natomiast ważniejsze niż to, jest to, że pozostałe instytucje (w tym Grayscale oraz Microstrategy) przestały kupować.


Niewątpliwie konieczność zmiany polityki monetarnej i ściągnięcia nadwyżek z rynku nie były elementem sprzyjającym do podejmowania decyzji przez Instytucje o kolejnych hurtowych zakupach spot. Rynek zdyskontował już dość sporą recesje. Jednak z rynku płyną pozytywne sygnały powolnego wygasania szoków podażowych i zmniejszenia popytu wskutek zacieśniania polityki monetarnej. Spada cena baryłki ropy brent. W mojej ocenie nie ma już przestrzeni do dalszego agresywnego zacieśniania. Natomiast obecne poziomy stóp procentowych powinny zostać jeszcze przez kilka miesięcy, żeby osłabić jeszcze trochę rynek pracy, który pozostaje zaskakująco silny.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 11 grudnia 2022, 20:00

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 19:3566,7% (rekordowo dużo w historii) wszystkich BTC nie zmieniło swojego adresu w ciągu ostatniego roku - ta dana świadczy o tym, że w długim terminie na rynku spot trwa akumulacja
Jeśli tak jest to obecnie mamy najlepszy moment do zakupu - pierwszy raz wyraźnie "wypadliśmy z tęczy" i jesteśmy poniżej "fire sale"

Obrazek

Co jednak jeśli nie masz racji i rację mają ci, którzy mówią o korekcie całego cyklu? Wówczas w grze jest wykres zaprezentowany swego czasu przez @Fibo i czekają nas potężne spadki i huczne odtrąbienie "śmierci bitcoina"

Obrazek
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 11 grudnia 2022, 21:35

NIEREALNE jest normalne rozegranie jakiejkolwiek formacji na BTC, zawsze musi być trzydzieści tysięcy cyrków po drodze. Do tego stopnia, że przebieg poniżej stał się już "normą".
Obrazek
Zamknąłem shorta i znów otwieram longi, natomiast to jest prawie, że hazard.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 11 grudnia 2022, 21:56

Pleasek89 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 21:35NIEREALNE jest normalne rozegranie jakiejkolwiek formacji na BTC
Dla mnie to jakiekolwiek formacje to jakieś dzieło przypadku i nigdy na to nie patrze. Jedyna formacja która działa to formacja słonia z trąbą. W tym roku kilka razy się już nam objawiła i dała sporo zarobić na m.in solanie czy lunie.

Obrazek

Sygnałem są rysujące się uszy, pakujemy się wtedy all-in short i zjeżdżamy po trąbie realizując zyski.

@Arcymistrz1990

Choć sam po ostatnich przemyślaniach stałem się mega byczy to te dane on-chain szczerze są nie wiele warte. Oczywiście nakreślają jakiś szerszy obraz adopcji, ale wszystko tak naprawdę zależy od interpretacji, a te bywają bardzo subiektywne w obie strony. Tak samo jak rozmawialiśmy o tym kilka miesięcy temu gdzie oczekiwałeś wzrostów bo dane onczej bycze... a zawitaliśmy piętro niżej.
Arcymistrz1990 pisze: środa, 7 września 2022, 23:53
rubel pisze: środa, 7 września 2022, 14:19No dobra, ale co cie skłania to bycia mega bullish? Pytam bez złośliwości, jestem ciekawy twoich argumentów.

Również nie chce mi się tworzyć eseju. W zasadzie głównym argumentem jest to, że rynek to nie jest koncert życzeń.
Jeżeli 66% podaży BTC ma UTXO o wieku ponad 1 roku - to znaczy to, że w ciągu ostatniego roku 12 632 000 BTC (19140000 BTC * 66%) nie zmieniło swojego adresu - a więc znajdowało się poza obrotem handlowym. To dana, która całkowicie falsyfikuje pojawiające się stwierdzenia jakoby miala trwać wielka dystrybucja i pozbywanie się BTC przez wieloryby/animatorów rynku.
Jeżeli więc założymy, że w obrocie znajduje się 34% podaży BTC to stanowi 6 507 600 BTC, co po obecnej cenie rynkowej daje wartość 130,15 mld USD - ta wartość to jeden wielki wielki śmiech na sali dla rynku kapitałowego. Jeden Grayscale zrobił hossę w 2021 roku nabywając pod swój fundusz trust GBTC 650 000 BTC. Oczywiście jest jeszcze nowa podaż, ale raczej nie będzie ona odgrywała ona już większego znaczenia i cykle halvingowe powinny mieć coraz mniejszy wpływ na cenę. Należy przy tym pamiętać, że BTC fizyczny jest bardzo łatwy do nabycia (w przeciwieństwie do złota czy srebra, gdzie wielu uczestników rynków decyduje się na instrumenty pochodne) - istnieje rynek spot 24h 7 dni w tygodniu.

Wzrost liczby adresów posiadajacych powyżej 1 BTC ponad 900 000 jest zjawiskiem pozytywnym - rozproszenie podaży wzmacnia efekt sieciowy. Poza efektem sieciowym mamy rosnący hashrate i bezpieczeństwo transakcji. Zakładanie, że kolejne instytucje nie będą chciały budować ekspozycji na sieć BTC jest poglądem niezwykle egzotycznym. A stwierdzenia, że nie będzie wzrostów na BTC ponieważ pogorszą się warunki życia Europejczyków kuriozalne.

Makroekonomia jest bardzo pozytywna z punktu widzenia ruchu cenowego na krypto. Rynek zdyskontował już bardzo złe informacje. Inflacja w USA spada, jesteśmy blisko końca cyklu zacieśniania, dzisiaj baryłka ropy brent poniżej 90 USD. Dość pozytywne również doniesienia napływają z frontu na Ukrainie. To wszystko są bardzo pozytywne wiadomości dla USA, które natychmiast po banie Chin na wydobycie BTC zostały największym producentem BTC na świecie. To, że pogarsza się koniunktura to oczywiste, bo taki był cel zacieśniania, żeby walczyć z inflacją poprzez ściągnięcie nadwyżek z rynku.
Arcymistrz1990 pisze: czwartek, 6 października 2022, 08:55Dane na temat sieci są po prostu niesamowite. Naprawdę nie wiem gdzie żyją ludzie wieszczący upadek BTC w tym momencie.

Hashrate, pyk nowe ATH 05.10.2022
Dodano po 6 minutach 19 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 20:00Co jednak jeśli nie masz racji i rację mają ci, którzy mówią o korekcie całego cyklu?
No właśnie korekta całego cyklu jest cały czas w grze choć sam osobiście ostatnio jakoś wydaje mi się zbyt oczywista i być może odratują rynki.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 11 grudnia 2022, 22:07

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 19:35liczba adresów posiadających powyżej 1BTC przekroczyła 900 000. W dniu wczorajszym mamy nowe ATH na poziomie 962 271 adresów.
Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 19:35liczba adresów posiadająca powyżej 10 BTC wyniosła wczoraj 153 214, a więc najwięcej od 01.01.2021

To teza powyżej i wytłumaczenie poniżej /dzielą większe portfele na mniejsze. Od kreatywna księgowość mająca tworzyć jakieś wrażenie kumulacji przez mniejszych a dystrybucji przez większych..
Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 19:35powyżej 1 000 BTC. Tutaj ATH na poziomie 2490 adresów mieliśmy w dniu 8 lutego 2021. Liczba takich adresów spadła do poziomu 2045 w dniu wczorajszym
Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 19:35Spadki z kolei nastąpiły kiedy skończyły się hurtowe zakupy przez Instytucje. Jedynym podmiotem (wśród mających obowiązek raportowania transakcji do SEC-u), który dokonał sprzedaży była firma Tesla. Zmniejszyła ona ekspozycje z 43 200 BTC na 9720 BTC

Co powyżej, skończyła się sytuacja drukowania powietrznych stable dolarów i pompowania nimi rynku, zwiększania lewarów i tworzenia wirtualnego obrazu rosnącej kapitalizacji, która jest wyłącznie mnożnikiem a pieniędzy tu nigdy nie było 1/10 tego co pokazują te śmieszne kapitalizacje.
Sam bitcoin jest stabilny od zawsze 1 BTC = 1 BTC i jedynie co traci systematycznie to udział w rynku
Obrazek
Pleasek89 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 21:35NIEREALNE jest normalne rozegranie jakiejkolwiek formacji na BTC, zawsze musi być trzydzieści tysięcy cyrków po drodz

Ponieważ nadal jest zbyt duża ilość graczy stawiających tłuste olewarowane L i S zresztą też, to się kręci jak .. dla mnie, bo znowu sam siebie w 2 dni 10 razy przekonywałem od przeciwstawnych decyzji obecnie gram L ale nie mogę się doczekać tłustych S. Stary to jest cyfrowy podrasowany hazard
i tu nie będzie spektakularnego raczej zamknięcia opcji L czy S a minimum z rok pierdololo jeszcze, bardzo przyjemne do gry zresztą zmiennych i przeciwstawnych
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 11 grudnia 2022, 22:24

rubel pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:02Dla mnie to jakiekolwiek formacje to jakieś dzieło przypadku i nigdy na to nie patrze. Jedyna formacja która działa to formacja słonia z trąbą. W tym roku kilka razy się już nam objawiła i dała sporo zarobić na m.in solanie czy lunie.
socjolog2008 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:07Ponieważ nadal jest zbyt duża ilość graczy stawiających tłuste olewarowane L i S zresztą też, to się kręci jak .. dla mnie, bo znowu sam siebie w 2 dni 10 razy przekonywałem od przeciwstawnych decyzji obecnie gram L ale nie mogę się doczekać tłustych S. Stary to jest cyfrowy podrasowany hazard
i tu nie będzie spektakularnego raczej zamknięcia opcji L czy S a minimum z rok pierdololo jeszcze, bardzo przyjemne do gry zresztą zmiennych i przeciwstawnych
Prawda jest taka, że ten rynek to jest jeden wielki żart. Ponad rok spadki praktycznie bez żadnego odreagowania. Kolejny dump z 20k na 15k i znów ma problem odreagować nawet do marnego 17.500$, clown w cyrku, nic dziwnego, że nikt go nie bierze na poważnie kiedy nawet spekulacyjnie nie ma żadnej przewagi nad innymi rynkami. Stąd też ludzie przerzucili się na dużo większy lewar, bo nudy straszne.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 11 grudnia 2022, 22:32

Pleasek89 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:24Kolejny dump z 20k na 15k i znów ma problem odreagować nawet do marnego 17.500$
Niby tak, ale może i rzeczywiście przyjdzie teraz jakieś większe odreagowanie. Sam mam mieszane odczucia, ale chyba się wypozycjonuję na wzrosty.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 11 grudnia 2022, 22:35

rubel pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:32Niby tak, ale może i rzeczywiście przyjdzie teraz jakieś większe odreagowanie. Sam mam mieszane odczucia, ale chyba się wypozycjonuję na wzrosty.
Też finalnie ostałem z longiem mimo męczarni. Na nowe low nie ma chętnych do sprzedaży, wybić pow. 17,5k na tą chwilę też problem. Jak długo realnie możemy być zakleszczeni w tak wąskim przedziale 15,5 - 17,5k zanim puści sprężyna?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 11 grudnia 2022, 22:37

Pleasek89 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:35Jak długo realnie możemy być zakleszczeni w tak wąskim przedziale 15,5 - 17,5k zanim puści sprężyna?
Następny tydzień przyniesie nam odpowiedź. :twisted:
Ja się nie spodziewam niczego jastrzębiego.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » niedziela, 11 grudnia 2022, 23:39

Pleasek89 pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 21:35NIEREALNE jest normalne rozegranie jakiejkolwiek formacji na BTC, zawsze musi być trzydzieści tysięcy cyrków po drodze. Do tego stopnia, że przebieg poniżej stał się już "normą".
Wszyscy czekają na inflację CPI i FED. Stąd rynek zamarł,żaden większy kapitał nie chce się ustawić w żadną stronę. Ale spokojnie zostało jeszcze raptem 39 i 69 godzin odpowiednio 8-)
rubel pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:37Następny tydzień przyniesie nam odpowiedź. :twisted:
Ja się nie spodziewam niczego jastrzębiego.
Ja uważam,że podniosą 0,5%, dadzą komunikat coś w stylu- koniec podwyżek po 0,75%, będziemy patrzeć na sytuację. Czyli w sumie nic dalej nie będzie wiadomo.

Jedyne co dziwi to brak panicznej reakcji na PPI, a nawet w piątek SP500 był chwilowo na plusie. PPI to słaby prognostyk dla CPI.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 00:28

Chyba ich pogieło że ja będę przy tym siedział i obserwował ich depresyjne ruchy do 2 czy 4 rano i uśredniał.
Bez pozycji. Jutro się zobaczy co narysowali viewtopic.php?f=27&t=25968&start=77640#p757042
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 09:49

Obrazek
Lecimy, dodatkowo L na UK100 i EU50 jak już wszędzie gorąco i panika zaczyna się uruchamiać
...a to jeszcze 1-2 dni
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 16:37

gdzie Ty masz panikę ? przecież nudy są jak... ropa fajnie indexy to chyba ze skaczą biegają... męczą mnie te sklapy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 16:56

@fetek większej masakry nie widziałem. Zmienność trup to WIG zrobił dzisiaj 1,33% ja tu mam zabawową kasę do testów etheropodobnych z innego wątku ale jak do dwóch dni nic nie urodzi to i to wyjmę
Przy okazji taka ciekawostka sytuacji z poprzedniej bańki, nagradzany influencer z krypto półświatka (komentarze bezcenne..) Nic tylko inwestować 😂
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 17:17

Cóż, normalna patologia systemu finansowego :) nie jeden jeszcze się natnie na inne bajki ze świata krypto i fiatowskiego systemu ekonomicznej rozpusty :twisted: 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 17:18

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 16:56nagradzany influencer z krypto półświatka
:lol: :lol: :lol:
Każdy cykl ma swoich guru których mit prędzej czy poźniej upada. Kanciarz, ze swoją hossą też stał się powszechnym pośmiewiskiem. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ktokolwiek zapłaci mu jeszcze za jakieś szkolenie.
Tak swoją drogą to jak źle trzeba myśleć o samym sobie żeby ciągle szukać potwierdzeń u samozwańców. Przecież ci influenserzy z twitterów i jutubów niczego przełomowego nie mówią. Często to kalka jakiś zagranicznych serwisów. Zupełnie nie rozumiem tego fenomenu i jak jestem w krypto już naprawdę długo to nigdy nie włączałem sobie takich jegomościów.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1019
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:07

rubel pisze: niedziela, 11 grudnia 2022, 22:02@Arcymistrz1990

Choć sam po ostatnich przemyślaniach stałem się mega byczy to te dane on-chain szczerze są nie wiele warte. Oczywiście nakreślają jakiś szerszy obraz adopcji, ale wszystko tak naprawdę zależy od interpretacji, a te bywają bardzo subiektywne w obie strony. Tak samo jak rozmawialiśmy o tym kilka miesięcy temu gdzie oczekiwałeś wzrostów bo dane onczej bycze... a zawitaliśmy piętro niżej.
Ja już od paru ładnych lat nie uprawiam tradingu , interesuje mnie wyłącznie dłuższy horyzont inwestycyjny oraz spot (choć czasem dla rekreacji wrzucam tu swoje analizy bazujące tylko na AT). Dla mnie niewielka różnica czy cena jest po 17 czy po 20k USD, a treść tamtego mojego posta nie straciła na aktualności. Nie gniewaj się, ale w mojej ocenie to Ty dość drastycznie zmieniłeś pogląd. O ile dobrze pamiętam, przy 20k USD zakładałeś, że mamy do czynienia z końcem cyklu od momentu powstania, a teraz twierdzisz, że jesteś mega byczy. Skąd ta zmiana nastawienia?

Jeżeli chodzi o dane onchain to temat ten był wałkowany tutaj: viewtopic.php?f=27&t=25968&p=753255#p753255

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 października 2022
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzen » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:16

Arcymistrz1990 pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:07Ja już od paru ładnych lat nie uprawiam tradingu , interesuje mnie wyłącznie dłuższy horyzont inwestycyjny oraz spot (choć czasem dla rekreacji wrzucam tu swoje analizy bazujące tylko na AT). Dla mnie niewielka różnica czy cena jest po 17 czy po 20k USD,


Na złocie 15% to tez niewielka roznica?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:28

rubel pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 17:18Każdy cykl ma swoich guru których mit prędzej czy poźniej upada. Kanciarz, ze swoją hossą też stał się powszechnym pośmiewiskiem. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ktokolwiek zapłaci mu jeszcze za jakieś szkolenie.
Tak swoją drogą to jak źle trzeba myśleć o samym sobie żeby ciągle szukać potwierdzeń u samozwańców. Przecież ci influenserzy z twitterów i jutubów niczego przełomowego nie mówią.
Dla mnie to powinien być koniec Gancarza w świecie finansowym, to jest czysta kompromitacja. Ludzie przez niego potracili majątki życia i nawet po spadkach o 80/90% nie chce przejść swoistego catharsis. Niestety prawda jest taka, że ludzie szukają gotowych rozwiązań a na rynkach finansowych (a już w ogóle w szalonym świecie krypto) nie jest to łatwe. Jestem mega ciekaw czy Gancarz "odrodzi się" na kolejnej hossie, ale niestety obstawiam, że tak.

Z drugiej strony cieszmy się, że ludzie najczęściej nie mają zielonego pojęcia co robić na rynku, idą ślepo za Gancarzaem i tracą. W końcu dzięki nim my zarabiamy :D Gdyby każdy podchodził do rynku racjonalnie to wyciągnięcie konkretnego $$$ z rynku byłoby piekielnie trudne.
rubel pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 17:18 Często to kalka jakiś zagranicznych serwisów. Zupełnie nie rozumiem tego fenomenu i jak jestem w krypto już naprawdę długo to nigdy nie włączałem sobie takich jegomościów.
Dobry wyznacznik sentymentu, ja tam akurat śledziłem/śledzę co mają do powiedzenia, bo stado grzecznie słucha i pójdzie za pasterzem.

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:53

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:28Niestety prawda jest taka, że ludzie szukają gotowych rozwiązań a na rynkach finansowych (a już w ogóle w szalonym świecie krypto) nie jest to łatwe. Jestem mega ciekaw czy Gancarz "odrodzi się" na kolejnej hossie, ale niestety obstawiam, że tak.
jest to bardzo łatwe a produktów jest bardzo dużo, problemem jest ciągły brak regulacji dla krypto i cała patologia z tym związana.
Pleasek89 pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 18:28Z drugiej strony cieszmy się, że ludzie najczęściej nie mają zielonego pojęcia co robić na rynku, idą ślepo za Gancarzaem i tracą. W końcu dzięki nim my zarabiamy :D Gdyby każdy podchodził do rynku racjonalnie to wyciągnięcie konkretnego $$$ z rynku byłoby piekielnie trudne.
problem w tym że Ci ludzie często dalej łykają kit, nie ma refleksji niczego...
rubel pisze: poniedziałek, 12 grudnia 2022, 17:18Tak swoją drogą to jak źle trzeba myśleć o samym sobie żeby ciągle szukać potwierdzeń u samozwańców. Przecież ci influenserzy z twitterów i jutubów niczego przełomowego nie mówią. Często to kalka jakiś zagranicznych serwisów. Zupełnie nie rozumiem tego fenomenu i jak jestem w krypto już naprawdę długo to nigdy nie włączałem sobie takich jegomościów.
każdy jakąś zaczyna, nie jeden z nas też to przeszedł choć nie był na tyle głupi by wyrzucać kasę wedle ich zaleceń. Niestety ale na YT nie ma wiedzy, bez znaczenia jaka branża wszystko jest totalnym zerem.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], jacek-g, Norman100 i 36 gości