Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 22 sierpnia 2018, 13:55

@adam1226, pojmuję. No przed decyzjami o ETF ja bym pozycji na dźwigni x50 raczej nie otwierał ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 22 sierpnia 2018, 14:01

1.jpg
powyzej skala 4h
2.jpg
a to powiekszenie koncowki 15m

Zostawilem tylko linie, z ktora walczylismy przez 10-12 dni.
Odbilismy sie od niej niedawno (retest) z dokladnoscia praktycznie do dolara.
Ja na razie nie widze powodow do obaw. Oczywiscie wolalbym zeby jutro zadnej decyzji o ETF nie bylo. No ale co zrobic. Musi byc to bedzie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » środa, 22 sierpnia 2018, 14:03

Ciekawostka z nocy, Bitmex, w 2-3 minuty kurs z 6456 na 7148, 9.68% ...
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 22 sierpnia 2018, 14:04

"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 22 sierpnia 2018, 14:16

O rany!... Uwielbiam tych pismakow....
"Niezwykły skok bitcoina".
No po prostu nikt sie nie spodziewal. Niespodzianka!. Surprise!
Kto to pisze? Bo napewno nikt to chociaz raz na tydzien sprawdza kurs.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12855
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 22 sierpnia 2018, 14:17

domator pisze: Kto to pisze? Bo napewno nikt to chociaz raz na tydzien sprawdza kurs.

Czyli twierdzisz, że nikt nie grał na spadki i wszyscy zarobili? :>
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 22 sierpnia 2018, 14:19

@ergorg,
Nie. Absolutnie tak nie twierdze. Ale po pierwsze spora grupa spodziewala sie jakiegos ruchu, to nie byla niespodzianka. Nawet tu, na forum. Wiec jesli autor pisze "Niezwykly" to znaczy ze nie zna opinii srodowiska.
Druga rzecz ze skok 5% to nie jest nic niezwyklego na btc.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 22 sierpnia 2018, 14:28

domator pisze: Nawet tu, na forum. Wiec jesli autor pisze "Niezwykly" to znaczy ze nie zna opinii srodowiska
Tego typu artykuły, działają jak żarówka na ćmy.

Im więcej takich artykułów, tym większe zainteresowanie inwestycją w Bitcoin.
Artykuły o spadkach, pękniętych bańkach itd nie przyciągną nowego kapitału. Mimo, że paradoksalnie powinno być na odwrót.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 14:42

vjankuv pisze: Im więcej takich artykułów, tym większe zainteresowanie inwestycją w Bitcoin.
I tym szybszy koniec wzrostów (choć im bliżej końca tym wzrost dynamiczniejszy ;>)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
101
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 sierpnia 2018, 14:50

adam1226 pisze: Nie będę ukrywal, że taki rozwoj sytuacji sprawia mi duzy problem - ze wzgledu na olbrzymie ryzyko, ktore w tym momencie wystepuje. W sumie nawet ciezko formulowac teraz jakies analizy...
Ojej. Jasne, że sprawia. Czytam Cię w ostatnich tygodniach i sprawiasz ciekawe wrażenia nasilonych negatywnych emocji po wcześniejszych w miarę obiektywnych, co zastanawia, czy nie jest zwykłą reakcją na własne wtopy. Kurs drgnie o kilka % do góry i wielki problem, no bo przecież jest predestynowany tylko do spadków. Gdzie pójdzie cena nie mam pojęcia, ale jak niemal wszystko staje się przesłanką do jedynej słusznej opcji, dla gracza często jest to samodzielne układanie ogniska, na którym potem staje się kiełbaską. :)

Może Cię zainteresować mój mały referacik dzielący graczy na typy:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 87#p517187
amneziahaze pisze: Ja wierzę tylko w to, że zarobiłeś tak dużo, że piszesz już tylko z nudów. W zasadzie to ja tak właśnie robię, choć nie ukrywam to dla mnie jest irytujące, bo rynek trzeba wyczuć i ch.j.
Nigdy nie zrozumiem przekonania, że na forum nie piszą ludzie co się dorobili.

Czy Internet dla nich jest za drogi? :) A może nie mają czasu?

To taki kompleks biednego, który myśli, że bogaty to leży tylko na plaży, no bo przecież może.
Prawda jest często taka, że bogatszy (zwłaszcza taki, który dorobił się wyłącznie umiejętnościami niemal od 0), zapierdzielał i zapierdziela dalej. Jak ma się kasę typu 6 z lotka, to tylko biedak (umysłowy, nie tylko materialny) rozwala taką kasę i po kilku latach często jest bankrutem z długami (swoimi i u innych, których raczej nigdy nie odzyska), problemem alkoholowo-narkotykowym i przyjaciołach, którzy dziwnie odeszli wraz z kasa tak jak się pojawili. :) To nie reguła, ale znacząca część milionerów z loterii podobno tak kończy. Co innego gdy dojdziesz do takiej kasy wyłącznie własną pracą, to już inaczej się z niej korzysta.

I nie ma sprzeczności między wyjściem do lidla po bułki i musztardę czy umyciu sobie podłogi i kibelka w domu czy jak wspominasz w pisaniu na forum a posiadanie dużej kasy. Mogę mieć i 1000btc teraz i myć swój kibel sam, mimo, że nie odczułbym kosztu wynajmuj pani do sprzątania tego. Dziwi mnie natomiast, że wspominasz zarówno, że dużo zarobiłeś, jak i to, że rynek jest łatwy, jak i to, że pracujesz w korpo na etat. Bo tu już chodzi o CZAS, nie o odcięcie czy spędzanie go np. na rozmawianiu na forum z ludźmi, jakich ciężko spotkać na ulicy.

Gryzie Ci się pisanie na forum z zarobieniem a nie gryzie Ci się własne zarobienie o którym piszesz z pracą w korpo? :) To ile - 8h dziennie (?), często w warunkach a la orwellowskich, bezdusznych, hierarchicznych gdzie często ktoś nad Tobą jest debilem. Osoba zarobiona poświęciłaby czas raczej na własne pasje, jeśli chodzi o pracę, to raczej jak już tylko jeśli praca jest pasją lub we własnej firmie, absolutnie nie w korpo. Korpo to raczej pasja tylko dla robotów a Ty przecież człowiek.
Więc wydaję mi się, że trochę ściemniasz. Nie wyobrażam sobie tracić czas w korpo na etacie, jeśli chodzi o osobę, która przedstawia się jako zarobiona na crypto.

O rynku crypto piszesz np., ostatnio:
amneziahaze pisze: Naprawdę nie widzę w tym nic specyficznego, tudzież niewiarygodnego, ot zwykła bańka, proste wykresy, rynek w miarę prosty-przewidywalny.
Siedzę w tym 6-ty rok, uważam, że gra nigdy nie jest łatwa i dziwi mnie, że można pisać o rynku, że "prosty-przewidywalny". W sumie nawet zazdroszczę jeśli taki faktycznie dla Ciebie jest. Może porównamy wyniki? Dla mnie gra jest trudna i im dłużej trwa to mniej wiem, wykorzystałem malutką część okazji, większość czasu sprzedawałem za wcześnie niemal wszystko. Przyrost kapitału here +100000% w 5 lat (już rok temu osiągnięte, liczone od startowej sumy z 2013, do której nigdy nic nie dopłacałem). U Ciebie muszą to być chyba miliony %? A może z tą pracą w korpo to po prostu jesteś właścicielem tego korpo :?: :!: :shock: Oj chyba rozgryzłem tą pozorną sprzeczność teraz. :mrgreen:

Ps. Skoro rynek taki w miarę prosty i przewidywalny poproszę o prognozy na najbliższe miesiące. Mogę zapłacić za nie. Dzięki. Dla mnie wykres jest łatwy ale tylko po lewej stronie.
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 15:06 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 4 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » środa, 22 sierpnia 2018, 14:57

adam1226 pisze:
I tym szybszy koniec wzrostów (choć im bliżej końca tym wzrost dynamiczniejszy
Poruszaliśmy ten temat już ;)

Do odwrócenia trendu oprócz tych będących ciągle w temacie, potrzeba też trochę śmiałków z zewnątrz. Takie artykuły, dodają im odwagi. Inaczej osoby ciągle grające będą sobie wzajemnie na zmianę wydzierać kasę z portfeli.
A do nakręcenia bańki już trzeba tłumu śmiałków, efektem kuli śnieżnej.

Tzn., nie żebym nam życzył kolejnej bańki ;) Ale im więcej hura artykułów, tym lepiej dla wzrostów.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 22 sierpnia 2018, 15:08

@Wymazywanie,
Witaj! Ciesze sie ze wracasz :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 22 sierpnia 2018, 15:11

@Wymazywanie is back :shock: co tu się narobiło...

Potwierdzeniem uptrendu byłoby teraz dla mnie zbudowanie ruchu na kształt filiżanki (już się coś takiego tworzy) ale bez ucha (bo C&H nigdy się nie sprawdza na krypto - pierwsze prawo janusza :lol:), przebicie 6800$ i kolejna dzida do 7200$ (6900-7200$ było mijane dzidami chyba 3-4 razy z rzędu w obie strony, nie ma tam ani wsparć, ani oporów). W przypadku odwrócenia trendu wypatrywałbym zdecydowanego powrotu do okolic 6600$ i poniżej.

Mamy też jutrzejszy dzień, który raczej załatwi sprawę co do nadchodzącego miesiąca - rozumiem argumentację jaką przedstawił @ekonokomik, ale też się nie do końca zgdzam. To, że ETF winklevossów zostanie odrzucony było niemal pewne, a mimo to efekt był dziki...

Jutro pewnie zbuduje sobie longa i shorta na mexie odległego o 100-150$ od aktualnej ceny i będę podnosił tę poprzeczkę co kwardrans. Dźwignia x25, take profit na jakieś 40%-50%. Momentu newsa i tak nie złapię, ale nagły wzrost-spadek o 100$ powinien mnie dostatecznie dobrze uświadomić, że lepiej poinformowani już wiedzą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 22 sierpnia 2018, 15:34

http://elodia.ionic.pl/gt/gt.html
Poki co ciekawe - o 12 dzisiaj mielismy tygodniowy (ostatnie 7dni) "rekord"

Dodano po 7 minutach 59 sekundach:
Wymazywanie pisze: Może porównamy wyniki?
zrobcie konto na bitmexie wplaccie po 0.01 btc i dajcie public API to sobie popatrzymy :-)

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
Wymazywanie pisze: po wcześniejszych w miarę obiektywnych
moje posty nigdy nie byly obiektywne, raczej po prostu trafialem bo trend sprzyjał :P
Wymazywanie pisze: reakcją na własne wtopy
u mnie strata nie ograniczyla sie do "wlasnej wtopy" tyle moge powiedziec...
Natomias teraz chciałbym przejść do prób obiektywniejszych analiz samego kursu..

Jak komuś pomaga tego typu "szum" to tutaj male zestawienie analiz google trends w 1 miejscu dla hasel " buy bitcoin" i "sell bitcoin" dla 7,30, 90 i 365dni:
http://elodia.ionic.pl/gt/dynamicgt.html (tylko prosze nie naduzywac bo google chyba banuje za zbyt czeste wejscia a nie wiem czy bede mogl przerzucic gdzies)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 sierpnia 2018, 15:39

@adam1226, Tylko czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Wyszukiwania haseł "sell bitcoin" i "buy bitcoin" (i pewnie podobnych, około bitcoinowych) na dużej skali to po prostu pochodna baniek i medialnego szumu wokół niech (po części ich skutek, po części przyczyna), ale na tak małej skali?
To na 30 i 90 dni wygląda jak zwykły szum, dopiero na większych koreluje wyraźnie z baniami.
https://trends.google.com/trends/explor ... %20bitcoin
https://trends.google.com/trends/explor ... %20bitcoin

Jak się chce szukać na siłę, to można i tu znaleźć:
https://trends.google.com/trends/explor ... %20suicide

Na 30 m widać, że najpierw szukajo jak sprzedać bita, a potem jak się kropnąć. 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Canis Lupus » środa, 22 sierpnia 2018, 15:48

@Wymazywanie, skoro w końcu wróciłeś to może wypowiedziałbyś się na temat kursu btc. Jestem pewien, że wiele osób interesuje Twój punkt widzenia.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 sierpnia 2018, 15:52

adam1226 pisze: zrobcie konto na bitmexie wplaccie po 0.01 btc i dajcie public API to sobie popatrzymy
Po co? Nie gram na dźwigni od dawna i sądzę, że na pewno nie byłbym dobry na takim x25. :) Nie przepadam na dźwignią. Więcej adrenaliny i stresu powoduje u mnie. Wolę po prostu kupować i trzymać na portfelu. Zamiast 0.01btc wystarczy kupić 0.25btc i to samo odczucie zmienności, ale bez prowizji oraz durnej umowy z giełdą w postaci uwikłania w mechanizm dźwigni. Jak zrobisz ostrożnie np. zysk 100k pln w miesiąc z wkładu typu 300k, to uwierz mi, wolisz to grać z głową i np. chrupać po malutkie 5% co kilka dni wchodząc po 100-150k bez żadnych dźwigni niż odpowiednio mniej ale na dźwigni. Choć grałem też i szalone rzeczy typu 50% całego kapitału na x10 przed Brexitem a reszta w holdingu, ale gdyby tak częściej robić łatwo przegrywać dużą kasę.

Moje wypowiedzi do amnesiahaze dot. ogólnego wyniku po kilku latach, nie kto na dźwigni lepiej by grał. Ja nawet bym nie chciał na dźwigni dobrze grać, bo jak miałem fazy, że faktycznie na x 10 robiłem ładne zyski, to zyskiwałem za dużą pewność i potem potrafiłem trzymać stratne pozycje na -99 czy nawet - 150%, dopłacając do nich by nie padły, co wykańczało psychicznie nieco człowieka bo przy takiej pozycji nie dało rady zasnąć, a po 2-3 dniach bez spania nie można racjonalnie kierować grą.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Harmony » środa, 22 sierpnia 2018, 15:53

Jeśli, już mierzymy "Świeżaków" z ulicy w krypto względem haseł "buy bitcoin" i "sell bitcoin" w google trends, to warto zwrócić uwagę, że świeżak nie zaczyna zainteresowania krypto od hasła "sell bitcoin", a "buy bitcoin". Nowych (jeszcze) nie posiadaczy krypto nie interesuje od razu sprzedaż, a kupno. Zresztą jeśli nic się nie posiada to nie zaczyna się od sprzedaży, a właśnie kupna. Dlatego uważam, że trend "sell bitcoin" jest niemiarodajny, jeśli mamy szacować tym hasłem zainteresowanie ulicy.

I najważniejsze, jeśli ktoś już wie jak kupić to automatycznie wie jak sprzedać :)
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2018, 17:32 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » środa, 22 sierpnia 2018, 16:34

Wybicie na Altach zostało zniesione już.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » środa, 22 sierpnia 2018, 16:35

@Don8000, dzisiejsze (nocne) czy cale od 15.08?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 91az, Bing [Bot] i 35 gości