Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » sobota, 22 czerwca 2019, 09:43

nadchodzi matka wszystkich korekt 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 czerwca 2019, 09:45

@masonbtc

nadchodzi od 5200$... :roll:

@ekonokomik zamknąłeś wszystkie shorty?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » sobota, 22 czerwca 2019, 09:47

@masonbtc

ta ..... ale jeszcze jest za siedmioma górami za siedmioma lasami ........ :mrgreen:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » sobota, 22 czerwca 2019, 09:48

śmiejcie się ale jak tak oddalić wykres to w maju było tak samo że kurs to już wyglądał jakby miał w lewo skręcić :D potem 2k spadło a jak teraz pójdzie moniżej 10k to dopiero będzie panic sell 8-)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 22 czerwca 2019, 09:51

BitJanusz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 09:45@ekonokomik zamknąłeś wszystkie shorty?


Żartujesz? Na szczycie najbardziej niespodziewanych wzrostów od 2 lat? :D
Czekam spokojnie aż to wszystko piep...nie gdy już wszyscy uwierzą w "new paradigm", czyli pionowe wzrosty bez korekt :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 czerwca 2019, 09:55

@ekonokomik

pytam bo nie wiem jaki masz lewar (o ile go użyłeś) :) 11.4 czy 13.3 nie są niemożliwe a to już chyba zlikwiduje taki przeciętnie zlewarowany short od 8.8k.


EDIT

jak tak patrzę na to na luzie, to WTF. To ma być hossa - paraboliczny wzrost z dna? gdzie nie spojrzę, to poważniejsze hossy były na początku niepewne i dopiero się rozkręcały z czasem?

Ech, nie umiem grać na rynku byka :mrgreen:

Obrazek


wiem, że brzmi to dziwnie w tym momencie, ale to dalej wygląda na korektę spadków. Taką, jak shitcoiny robią gdy zlecą za dużo. Tylko, że BTC to nie shitcoin...

na przykładzie shitcoina Loopring (LRC):

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » sobota, 22 czerwca 2019, 10:05

BitJanusz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 09:55jak tak patrzę na to na luzie, to WTF. To ma być hossa - paraboliczny wzrost z dna? gdzie nie spojrzę, to poważniejsze hossy były na początku niepewne i dopiero się rozkręcały z czasem?
Ciekawie jest jak to się porówna do np. SP500. Tradycyjna giełda zdaje się rosnąć bardzo powoli, natomiast korekty są drastyczne i niezwykle szybkie. A na BTC zupełnie odwrotnie - jak spadamy to powoli i boleśnie, natomiast do góry idziemy jak wręcz, jak widać, parabolicznie. Maksymalny ból został osiągnięty.

Jeśli kogoś interesuje, mój plan na dalszy rozwój sytuacji: byki zaczynają popadać powoli w euforię - na razie konsolidujemy pod oporem co jest bullish w uptrendzie. Chwilę po 11k wychodzę jeśli tam dotrze, z longa od 9400. Zamierzam obserwować rynek dalej, być może nawet pokusić się o jakiegoś drobnego shorta. Jeśli spadniemy przez następne np. dwa/trzy tygodnie do 8500 to gotuje się na konkretnego longa. Będę na pewno również obserwował uważnie alty na potencjalne odbicia, ale to jest ryzykowne bo na razie wyglądają jak totalny shit. Jeżeli ktoś zamierza teraz wchodzić w longa to odradzam, funding na MEXie 0.2% za 4h.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Maggix » sobota, 22 czerwca 2019, 10:05

Panowie szpece od kursu czy można mieć dziś nadzieję na 11050$ czy trzymać dłużej ?
Pytam poważnie chce sprzedać trochu żeby było na tydzień pijaństwo.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Warson » sobota, 22 czerwca 2019, 10:12

masakra, codziennie chodzę do pracy w Galerii i codziennie patrzę na automat Bitcoina, jeszcze jakiś miesiąc temu Patrze 20tyś, dziś idę sobie rano do pracy Patrzę 40 tyś. i sobie Ciągle człowiek wmawiał, a może by jakąś gotówkę ulokować :) Teraz już chyba za późno, znowu muszę czekać na spadek :) Oczywiście w tym całym zamieszaniu jestem całkowicie zielony, widzę tylko cyferki i nic więcej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 22 czerwca 2019, 10:19

Z tymi korektami to może być tak,ja nie ukrywam że tylko HODL Zec i pomniejszych altów. Nie dotykam nic od wielu już dni. Ładna pogoda, lepiej pożreć Dorsza nad morzem, niż dać się pożreć shortom.. Korekta nadejdzie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 22 czerwca 2019, 10:22

Alty polana krew... pisze o binance rzecz jasna.. chyba btc pociagnie jeszcze sporo..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 czerwca 2019, 10:53

No ja kupiłem po 3500$ czy jakoś tak, żeby nie było. Chociaż przez odkupywanie średnia raczej trochę wzrosła, powiedzmy do 4000$. I tak nieźle. Po prostu mało. Czekałem jak jeleń na "potwierdzenie hossy" w postaci obronionej korekty po HH. Nie było żadnej korekty.

Widzę, co nas udupiło jako traderów, bo przecież wielu z nas uważało przy 3k, że będzie up: patrzenie na pogoxowe poziomy, pogoxowe fibo, głębokość tamtych korekt. To była ściema, nic się nie powtórzyło, tak samo jak nie było double bottom albo świeczki kapitulacji, albo wysokowolumenowej akumulacji. Dosłownie NIC się nie powtórzyło, z wyjątkiem % spadku od ATH, które policzył Wymazywanie :)

ale skoro powtórzył się % spadku, to może powtórzy się % wzrostu, kto wie. Od goxowego dołka było x133 czy jakoś tak. Dziadek Brandt szykuje się na 100k. x133 od naszego dołka to 400k. Byłyby jaja, gdyby było to "aż tak" proste i bezmyślny NEET z 4chana w rozciągniętych gaciach miał rację tam, gdzie pro traderzy wyszli na idiotów.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prolek » sobota, 22 czerwca 2019, 11:05

Heh najważniejsze to wyciągać wnioski. Pamietam jak dziś, gdzieś przy poziomach 300$ LTC gadaliśmy z lechem w stylu "to jebnie". Wyszliśmy, kurs i tak podciagnal dalej, ale po tej dodatkowej setce w koncu padlo.

Możliwe, że nie mylimy się za bardzo i przy tych 11k poleci. A może przy tych 12k. Ale pionowej rury do nieba nie ma. Muszą być schodki. Oczywiście, że warto grać z trendem ale nie przeciwko własnym przekonaniom, możę nie mylimy się o wiele.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » sobota, 22 czerwca 2019, 11:08

BitJanusz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 10:53albo wysokowolumenowej akumulacji
akumulacja była na bardzo wysokim wolumenie tylko Ty (Wy) patrzyłeś chyba nie na ten wykres co trzeba

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 czerwca 2019, 11:11

lekarz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 11:08akumulacja była na bardzo wysokim wolumenie tylko Ty (Wy) patrzyłeś chyba nie na ten wykres co trzeba
nie, patrzysz na wash trade na jakiś egzotycznych giełdach. Finex, stamp, kraken = słaby vol.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » sobota, 22 czerwca 2019, 11:11

@BitJanusz
BitJanusz pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 10:53Widzę, co nas udupiło jako traderów, bo przecież wielu z nas uważało przy 3k, że będzie up: patrzenie na pogoxowe poziomy, pogoxowe fibo, głębokość tamtych korekt. To była ściema, nic się nie powtórzyło, tak samo jak nie było double bottom albo świeczki kapitulacji, albo wysokowolumenowej akumulacji. Dosłownie NIC się nie powtórzyło
Fajnie, że to piszesz. Ja jak przedwczoraj pisałem coś w podobnym znaczeniu to się rzucili na mnie jak hieny i zminusowali...
Jak tam teraz Panowie od minusów, trade geniusze?
Tak jak napisałem, zbieram screeny Waszych tekstów i za jakiś czas Wam to przypomnę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 22 czerwca 2019, 11:12

@Kryptomar No ja to już pisałem przy 6k, że nic się nie powtórzyło z goxa.

Nie wiem, po co Ci te screeny, nikt nie jest nieomylny. Gdyby było inaczej, to mielibyśmy tu milionerów co przy samym topie walą short x100 a na samym dole long x100.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » sobota, 22 czerwca 2019, 11:14

Aha, jesteśmy w połowie ostatniej bańki a korekty powyżej 30% nie było a podobno wszystko wygląda tak samo...

Dodano po 24 sekundach:
@BitJanusz nie chodziło o Ciebie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » sobota, 22 czerwca 2019, 11:14

Bitmar pisze: niedziela, 9 grudnia 2018, 00:46Za tysiaka w górę pewnie też nie kupisz, bo będziesz myślał, że to znowu kot odbija się od schodka. Za kolejnego tysiaka też pewnie nie kupisz bo pomyślisz, że to większe odbicie i zaraz będzie spadać, a za jeszcze następnego tysiaka też nie kupisz bo pomyślisz, że już drogo i poczekasz na korektę, a kolejny tysiak to już będzie strach wchodzić

najlepsze podsumowanie przy tych wzrostach,

plus:
Obrazek

i kolejne pytanie, to recovery to obecny poziom? 15k$? 20k$?

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » sobota, 22 czerwca 2019, 11:18

I rozumiem, że nikt nie jest nieomylny, ale jest różnica między popełnianiem błędów a zafiksowaniem się na jednym i niszczenie wszystkiego dookoła co jest inne

Dodano po 44 sekundach:
Najprostszy sposób na wszystkie bolączki-skupować po trochu co jakiś czas i głowa spokojna

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
@BitJanusz I jeszcze jedno-jak ktoś jest doświadczony, to nie powinien pisać już niektórych głupot i jakoś się zachowywać.
To też nie do Ciebie

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 16 gości