Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 28 października 2020, 21:48

@murlok @Godstar Wydaje mi się, że działa to na tej zasadzie co każda metoda analizy technicznej: starasz się jak najlepiej opisać lewą stronę wykresu wg założeń danej teorii. Gdy to zrobisz otrzymujesz pewne wnioski na bazie teorii, że np. jest 60% szany na X, 25% na Y 5% na Z.

Czyli po prostu dana metoda analizy daje ci pewne prawdopodobieństwo scenariuszy. Jest ono tym dokładniejsze im lepiej rozpoznasz lewą stronę wykresu w zgodzie z teorią, ale to zawsze tylko prawdopodobieństwo, a nie pewność. I zawsze może się ziścić ten 5%, który najczęściej burzy wtedy analizę na kilka miesięcy wstecz.

Najlepsza i najprostszą metodą analizy Bitcoina, która działa od lat to po prostu hodlowanie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » środa, 28 października 2020, 22:32

Zrzut prosto w dolne strefy poprzedniej akumulacji z pewnością ogłuszył niejednego byka, mam nadzieję, że tym samym był to maksymalny zasięg korekty i 13 k się utrzyma na 1D. W każdym razie aktualnie jesteśmy za nisko i trzeba odzyskać 13.25-35.

Vice versa logicznym byłoby teraz sięgnąć po stopy nad topem i wierzchołkiem z czerwca '19, daję tej wersji prymat nad dalszymi spadkami albo zrobieniem LH i zjazdem.

Obrazek

no i eth, które przy dominującym bitku jest prawie niegrywalne.. musi imo utrzymać 387/95 na 1D i może wtedy flipnie w końcu ten zakres.. wszystkie szpile w dół w ostatnim czasie nie wyglądały zbyt zdrowo :?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 28 października 2020, 23:07

Na 1d możliwy bearish engulfing, trzeba uważać :D Aczkolwiek hiperbolka nadal w grze, no i dopóki 12500 to raczej target na co najmniej 21000$ :D


Na 1M bullish engulfing z kolei 3 dni do zamknięcia :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » czwartek, 29 października 2020, 02:04

Mi to wygląda na standardowy DT 13k85, zobaczymy :roll:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 29 października 2020, 02:21

Obrazek

ale nuda nic zaskakującego przed nami

po prostu będzie sobie tylko rosło przez wiele miesięcy 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » czwartek, 29 października 2020, 02:49

Jak dla mnie wciąż byczo i ten spadek o 1k$ dużo nie zmienia, bo to było przewidywalne, sam zmieniłem pozycję w okolicach 13740~$ na małego shorta oczekując ruch na kilkaset dolców. Oczywiście wyszedłem w połowie i znów jestem na longu, bo uważam że nie po to nam pompują kurs, żeby odbić w tak przewidywalnym zakresie (double top.) Zazwyczaj specjalnie wybijamy taki opór o kilkanaście/kilkaset dolarów, żeby wyczyścić SL + nabrać jeleni na zmianę sentymentu i dopiero wtedy porządnie korekcimy.

Nie wiem, czy jeszcze nie pogłębimy tej mini-korekty, ale raczej taką konkretną korektę zobaczymy dopiero po dotarciu w okolice 14k (odbijając przy tym od białej LT):


Ten spadeczek był pewnie po to, żeby wywalić wszystkich trend takerow (czyli tych co stawiają pozycję z wąskim SL licząc, że będziemy cały czas iść książkowo z trendem (korekty zgodne z OB, co raz wyższe dołki itd...)
Polecam zobaczyć, który to już robimy takie korekciki oscylujące w granicach 1k$ i ruszamy po nich jak gdyby nic jeszcze wyżej (przykład: impuls od marca.)

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » czwartek, 29 października 2020, 07:43

DT na duzych interwalach sie nie sprawdza, zwlaszcza po tylu latach, 1D zamknieta bardzo ladnie, duzy volumen wyciagnieta ponad sma - byczo

aktualnie tworzy nam sie impuls, charakter ruchu przy tworzacych sie impulsach w trendzie lokalnym wzrostowym czesto konczy sie zalamaniem i zanegowaniem wybicia, kluczowy poziom to na ten moment 13314, jesli nas nie zepchnie ponizej 13225 to mozna bedzie mowic o zakonczeniu lokalnej korekty wzrostow, zalamanie moze przyjsc przy ponownym przebiciu poziomu 13,18, wiec powinnismy po wybiciu 13314 dosc szybko znalezc sie w okolicach 13,65 i stestowac te linie, ciezko jest poki co cos sensownego procz LT pokreslic

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 sierpnia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: damczech » czwartek, 29 października 2020, 08:21

Jeśli wrócimy i rozniesiemy poprzedni szczyt, można mówić otwarcie: HOOOOOOSSSSSA, TO THEEEEEE MOOOOOOOOON i BITTTTTCOOOOOONNNNNNECT!
Na chłodno widzę tam DUBLE TOP i zjazd. Nie koniecznie na 1000$, ale spokojnie do 11676.5$ z lekkim nurkiem.
Spoiler:
Obrazek

Obrazek
Co horyzontalnie na moim kochanym wspomagaczu? Pomijam niebiską linię, którą udostępniłem na portalu Twitter z dwoma wariantami. Problem w tym, że 'news' o PP popsuł wszystko i poszło gwałtownie oraz pionowo do góry. Tweet: Damian55752089 :D
Spoiler:



Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » czwartek, 29 października 2020, 14:17

na finie zahamowal nas poziom 13314 otwierajacy droge do LT spadkowej i potwierdzajacy impuls, obecnie testujemy wczesniej tez wspomniany poziom 13225, nie popadalbym w optymizm mimo, ze 1D wskazuje na to, ze nie poglebimy dolka zbyt mocno po zalamaniu i przebiciu poziomu 13,18 z ktorego moze przyjsc lawina, bo mamy bardzo mocne wsparcie techniczne na poziomie 12,5 gdzie tak naprawde tutaj mozna bedzie szukac bezpiecznej pozycji wejsciowej w L, albo ewentualnym wybronieniu poziomu 13,18 dopiero po potwierdzonym impulsie, ktorego poziomy sie zmienia

mamy tez LT na 12,8 +/-

Dodano po 5 godzinach 50 minutach 20 sekundach:
druga proba rozbudowania impulsu lokalnego zakonczona niepowodzeniem :roll: ale jeszcze kompletnie nie zostal zanegowany, na kilku altach lokalny dolek warto otworzyc pozycje L dla DT z SL na 13074 zasieg wybicia korygujacego spadki w trendzie lokalnym spadkowym to 13239

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 29 października 2020, 14:40

:D

Spoiler:
anagamidev pisze: niedziela, 18 października 2020, 23:00
Spoiler:


### edited: 2020-10-19 11:18 ###
### edited: 2020-10-19 13:25 ###
Może historia się powtórzy :D
### edited: 2020-10-29 15:36 ###
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 października 2020, 15:36 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » czwartek, 29 października 2020, 15:26

mialem pisac, ze wlasnie potwierdzilismy lokalny impuls po wybiciu 13239, jak wybije poziom zniesienia od szczytu do dolka to korekte mozna uznac za skonczona, ale to chyba mozna bylo wydedukowac z poprzedniego postu :) wiec osoby zaladowane w L na poziomie 13,1 + z SL na 13074 moga zmienic SL 13272 i czekac na reakcje 13377 gdzie mam poziom zniesienia, ktory moze nas zatrzymac :)

w wolnym czasie przedstawie, jak uzywam narzedzi do okreslania impulsow i poziomow, ktore potwierdzaja/neguja impulsy oraz jakich narzedzi pozostalych uzywam i jak i kiedy uzywam, wyglada na to, ze w bliskiej przyszlosc jesli nic strasznego sie nie wydarzy zobaczymy poziom 14,0 + i w koncu doczekamy sie wiekszych fluktuacji na altach, do pelnego zanegowania dalszej korekty wystarczy zakonczyc tak 4h, wtedy wg ma i struktury swiec nie tylko 1D bedzie bycze, ale rowniez mniejszy znaczacy interwal 4h

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4273
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 29 października 2020, 17:48

APOOGEUUM pisze: czwartek, 29 października 2020, 15:26jesli nic strasznego sie nie wydarzy zobaczymy poziom 14,0 +
Obstawiam raczej podwójny (a w zasadzie potrójny, biorąc pod uwagę Czerwiec 19) i zjazd na 9xxx.
Za euforycznie się zrobiło.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 29 października 2020, 17:58

I właśnie dlatego pisałem, że nie shortuje się Bitcoina podczas hossy.

"hehehe złapałem shorta na 13.700$, ale sobie zarobię hehehe"

Bardzo się zdziwię jeśli do końca tygodnia nie przebijemy 14k.

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » czwartek, 29 października 2020, 18:02

na 4h dopiero rozpoczelismy impuls, ktory zanegowal poglebienie korekty, poki co uderzylismy w LT spadkowa ze szczytu, poziom podtrzymujacy impuls to 13486 na 468 mamy rowniez choc slabe to zawsze jakies wsparcie

Dodano po 30 sekundach:
jesli impuls nie straci na sile i wybronia 13486 to zobaczymy jeszcze dzisiaj

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 29 października 2020, 18:08

Pleasek89 pisze: czwartek, 29 października 2020, 17:58I właśnie dlatego pisałem, że nie shortuje się Bitcoina podczas hossy.

Ogólnie shortowanie Bitcoina to sztuka sama w sobie. To walor spekulacyjny który 90% czasu odbija i wali takie wzrosty że nie ma SL który by się oparł :lol: Obserwacja i czajenie jak już ktoś ma zamiar wejść w grę na tym cudaku to podstawa. A jak już grywam to wyłącznie shorty. Obecnie tylko sobie na Was patrzę, to i spokojnie wg. moich rysunków może przebić nawet i 17200 i tam się zwalić. Lepiej nie dotykać. Będą giga wzrosty będzie giga spadek , następny to nie 2018-połowa 2019(miesiące tylko) a latami i tam będzie miodek dla Niedźwiadków. Poczekamy.

Oczywiście grywam longi bez skrępowania na SPX, UK100 czy Dax`ie bo widzę sens wyceny spółek czy indexów grupujących prze za.iste spółki na giełdach różnych krajów ale ten niedołęga z funkcjonalnością i adopcją żadną jest dla mnie jednym wielkim nieporozumieniem i powinien zostać razem z Jarosławem wysłany na zasłużoną emeryturę :mrgreen: wtedy technologia jaka stoi za kryptowalutami dopiero pokaż na co ją stać.
Bitcoin w świecie crypto = Dolar w świecie walut. Just walić it
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » czwartek, 29 października 2020, 18:47

Pleasek89 pisze: czwartek, 29 października 2020, 17:58 I właśnie dlatego pisałem, że nie shortuje się Bitcoina podczas hossy.

"hehehe złapałem shorta na 13.700$, ale sobie zarobię hehehe"

Bardzo się zdziwię jeśli do końca tygodnia nie przebijemy 14k.
A co stoi na przeszkodzie, by stawiać mini-shorty z potencjałem na kilkaset $? Przecież grając jednocześnie mniejsze interwały pod potencjalnego shorta można na takiej hossie zarobić dużo więcej niż po prostu tylko sztywno trzymać niczym hodler i stawiać shorta dopiero po długoterminowych oznakach zmiany trendu.
Może mam inne spojrzenie na sprawę, bo nie ukrywam, że jestem spekulantem, a nie żadnym ideowcem (chociaż bitcoinowi życzę najlepiej.)
to potrafię przy dobrej płynności otwierać nawet kilka pozycji dziennie. Oczywiście mniejszym kapitałem, bo resztę mam przeznaczone na ruchy długoterminowe. Uważam, że taka strategia jest najlepsza, ale kto jak uważa :>

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 29 października 2020, 18:54

@@Pawelawe
Problem polega na tym, że okienka do shortów masz bardzo wąskie i musisz praktycznie celować w top ruchu, grać z dźwignią i jeszcze odpowiednio wcześniej wyjść żeby zagrać dobry trejd. Ryzyko wyleszczenia jest nieporównywalnie większe niż granie longów. Spadki są też często bardzo impulsywne i jak już zauważysz, że BTC oczyszcza zlewarowane longi na dobre wejście jest już zbyt późno. Pamiętasz np. zjazd z 12.100$ na 10.600$ na początku sierpnia tego roku? Na decyzję miałeś 10 minut. I cena wróciła na 12k w ciągu 2-3 dni.

Ty musisz myśleć dokładnie kiedy wejść kiedy wyjść i trzymać palec na celowniku a ja siedzę na swoim longu od 10.800$ i tylko obserwuję co się dzieje przesuwając jednocześnie stop lossa. Oczywiście podczas bessy odwracasz sytuację o 180 stopni.

Grając shorty na rynku, który jest w trakcie hossy (przynajmniej tak zakładam) i robi tak duże wzrosty po prostu bezsensownie pchasz się pod prąd. I nawet gdybyśmy zobaczyli dalszą korektę z tego miejsca ryzyko stratnego shorta w hossie są zawsze większe niż mniejsze. Od marca tego ruchu mieliśmy raptem 1 albo 2 okazje do zagrania dobrego shorta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 października 2020, 19:38

Pawelawe pisze: czwartek, 29 października 2020, 18:47A co stoi na przeszkodzie, by stawiać mini-shorty z potencjałem na kilkaset $?
Trend ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » czwartek, 29 października 2020, 19:45

Dlatego pewnie napisał mini shorta a nie że trzyma do 1200$ :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 29 października 2020, 20:45

Leaked ‘Tai Chi’ Document Reveals Binance’s Elaborate Scheme To Evade Bitcoin Regulators

https://www.forbes.com/sites/michaeldel ... 55d5f52a92
► Pokaż Spoiler
No coz, nastepny arthur sie szykuje w postaci Binance. Ciekawe ile lat potrwa za nim zoltego zdejma :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Ratchet i 11 gości