Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 23 lipca 2020, 16:30

miso20 pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 16:16No jak to? Nakreśl sobie linie spadku od szczytu bańki przez szczyt na 13k. Właśnie ją niby przebijamy.
Wiem o tym, tylko że szlaczki na wykresie to nie jest moim zdaniem wykładnia by już budować sobie tudemunowe przekonania.

miso20 pisze: czwartek, 23 lipca 2020, 16:16Także uważam, że jest to bardzo ważny moment, bo tak naprawdę kurs może pójść w każdą stronę.
No zatem "skoro może pójść w każdą stronę" to jest to moment jak każdy inny, dlatego nie opierałbym tego na myśleniu życzeniowym. Zresztą z tego co widzę po tym wątku m.in. wszyscy będą teraz grać pod najbardziej oczywistą "analizę" wykresu, tak jakby grubasy nie zdawały sobie sprawy jak czesać napalonych moonboyów z kapusty. ;)

Przebicie tej kreski górą rzeczywiście może zrobić kolejne nadzieje, tylko że w przypadku trupa 11500 może oznaczać sufit. Także bez lewara albo naprawdę grubej kasy nawet nie podchodź, no chyba że lubisz trzymać pieniądze na giełdzie albo sponsorować ich stop losami. Poza tym od dłuższego czasu spekulacja jest gdzie indziej.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 23 lipca 2020, 21:17

@amneziahaze wydaje mi się, że źle rozumiesz to, że "może pójść w każdą stronę". Kieruje to też do apru innych osób piszących w ocenach o szlaczkach.

Wg mnie kurs przybrał taką strukturę, że obranie kierunku (góra, dóła lub bok) zdeterminuje niewiadomy trend na najbliższe miesiące, a nawet lata. Właśnie teraz jest taki moment.

Takiej zależności nie widziałem przy klepaniu 3k czy 13k.

To czy Bitcoin jest trupem i nie działa nie ma wg mnie absolutnie znaczenia dla spekulacji. Jeszcze myślę spokojnie można zrobić bańkę albo i dwie nim się okaże, że król jest nagi. Nie od razu upadł Winamp czy MySpace :)

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
@Jahu zależy jak leży - na różnych giełdach już się ją gryzie. Zresztą ja nigdy nie rysyowałem jakichś bardzo precyzyjnych linii, a "gruube" kreski. Często były niby przebijane, a potem zawrotka :P

Osobiście "życzyłbym" sobie takiego scenariusza jak poniżej narysowałem. Byłoby to imho najbardziej pozytywne dla kursu: daje możliwośc zatankowania, schładza wskaźniki, a co najważniejsze dobija publiczność już definitywnie :D
Bez tytułu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 24 lipca 2020, 00:07

Obrazek

Przed BTC dwa ważne poziomy do pokonania - pierwszy to pokonanie tendencji cenowej respektowanej przez rynek, a wyznaczonej od ATH w 2017 i prowadzonej przez szczyt z roku 2019. Obecnie tendencja znajduje się na poziomie 9750 USD. Drugi poziom jest to poziom oporu wielokrotnie respektowany przez rynek i wynikający z oznaczenia siatki cenowej na poziomie 10500 USD. Dodać należy, że na poziomie 10500 USD znajduję się również 161,8% zasięgu różowej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym oznaczanym od szczytu w 2019 roku.
Pokonanie tych dwóch poziomów ( ok. 9750 oraz 10500 USD) powinno być aktywatorem dla bardzo dynamicznego ruchu w kierunku nowego ATH.
Zwracam również uwagę, że po tegorocznych wzrostach z okazji dnia dziecka wszystkie przewagi spadkowe były w synergii, to znaczy znajdowały się w jednym poziomie cenowym (ok. 10400-10500). W tej chwili układ jest inny - najpierw jest do pokonania tendencja, a 800 USD wyżej ewentualne przebicie oporu i wybicie 161,8% zasięgu korekty trzymającej na spadki.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 lipca 2020, 00:53 przez Arcymistrz1990, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 846
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 486
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 24 lipca 2020, 00:14

@ miso
LT po dwóch bańkach na bitstampie to teraz około $9880, także zostało jeszcze dobre $200. Bardziej skłaniam się ku temu, że grubsi pozwalają zbliżyć się pod dach, może nawet na sekundę przebić się nieznacznie w okolice 9950 i spieprzyć mocno kurs w dół. Po prostu jest jeszcze sporo czasu na zabawę w trójkącie (jakkolwiek to brzmi 8-) )

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 24 lipca 2020, 00:38

Obrazek

no nie mamy wyjścia albo przebijemy 2.5 letnią linie trendu spadkowego albo tę która została przebita w trakcie kowid i zaliczyliśmy od niej -50% :D

tak w ogóle już wrzucałem kiedyś obrazek który pokazuje że ta linia jest coraz słabsza

po szczycie 20k spadliśmy o ponad 40% bardzo szybko

następnie szczyt 14k zniesiony bardzo szybko o 30%

i teraz szczyt 10.4k nie dość że zniesiony tylko 15%(na ten moment) to jeszcze czasowo jest spora różnica

to powinno dawać do myślenia

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » piątek, 24 lipca 2020, 01:04

@Lord_Bafford Przecież pisałem, że to zależy od giełdy. Ja patrzę na inną

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 24 lipca 2020, 15:21

A może taki kanał wzrostowy?



Wyjście dołem to spadki na ~9400$, a nawet 9300$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » piątek, 24 lipca 2020, 16:27

Spoiler:
A cichy zabójca (USD) od jakiegoś czasu zjada nam zyski dodatkowo :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 lipca 2020, 21:11

A mi się w miarę podoba sytuacja. Pompa na defi zdaje się korekcić, i zaczęła korekcić jeszcze przed wybiciem BTC (nagły sell-off na LEND), ewidentnie przerzucono się na ETH a teraz korzysta na tym bitek ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 25 lipca 2020, 17:03

#hopium
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » sobota, 25 lipca 2020, 17:54

Naganiamidev a w ogóle skąd się wziął u ciebie ten target akurat 288k$? Ze skali log?

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 25 lipca 2020, 18:14

zobaczysz jak pierdolnie ten poziom nad nami 8-)

jak to się stanie mam prezent w postaci wykresu

@anagamidev

patrząc na zainteresowanie to już będzie to
Ostatnio zmieniony sobota, 25 lipca 2020, 18:28 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Berylo » sobota, 25 lipca 2020, 18:15

Ja już walizki zapakowałem. Mam nadzieję, że to zielony pociąg pośpieszny :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 25 lipca 2020, 18:24

No zobaczymy, oby tym razem wybiło w kosmos :D Aczkolwiek może być ponownie jakiś fałszywy break out i powrót do dołu trójkąta, więc można sobie próbować shortować jak ktoś jest za spadkami nadal :D Mi np. ETH(20k$ soon) i LTC wyglądają mega byczo, a raczej wątpię, że one będą rosły a BTC spadał jakoś mocno :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » sobota, 25 lipca 2020, 19:05

Berylo pisze: sobota, 25 lipca 2020, 18:15Ja już walizki zapakowałem. Mam nadzieję, że to zielony pociąg pośpieszny
Przecież niedługo może skorekcić.

No chyba, że chodzi Ci o longa tudemun pod ath...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Berylo » sobota, 25 lipca 2020, 19:20

Trzymam to na long term. Liczę że gdzieś w drugiej połowie 2021 będzie ok żeby sprzedać

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 września 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adi1193 » sobota, 25 lipca 2020, 19:35

Małe zainteresowanie coś jest, a już wychodzi górą z trójkąta. Może być to pozytywny sygnał. Spóźnialscy jak zwykle dołączą na 14k lub wyżej.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » sobota, 25 lipca 2020, 19:42

@adi1193 O ile do tylu dojdzie w rozsądnym czasie. Sądzę że teraz to ognia da ETH...

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 25 kwietnia 2020
Reputacja: 197
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dukaj » sobota, 25 lipca 2020, 20:29

@adi1193 Właśnie. Psychologicznie po social mediach, z jednej strony małe zainteresowanie, a z drugiej zainteresowanie od tych już zainteresowanych jest dość jednoznacznie jednokierunkowe. Te dwie obserwacje tworzą dość niejednoznaczny obraz sytuacji. Z reguły odtrąbianie bańki (lub dużego ruchu) już, po małym w istocie póki co ruchu w stosunku do obszaru konsolidacji, często kończyło się niedobrze. Z kolei małe zainteresowanie ogólne bywa raczej in plus dla ruchów. Technicznie póki co nieduże te wyjście na BTC. Nie shortowałbym raczej ale tym bardziej nie "bańkował" z miejsca, bo łatwo o kuku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 25 lipca 2020, 20:55

Obrazek Od 1 czerwca to pierwszy weekend gdzie pokazały crypto walory że mają jakąkolwiek siłę. Ładnie. Teraz ETH ciśnie, Btc próbuje nadgonić i pytanie jak wysoko obstawiacie tej siły starczy panie i panowie :?: Charakterystyczny Double top na cryptocap. Jest miejsce pod rozstawianie S ale z rozsądkiem, bez angażowania do jutra do 24 całego kapitału, max 30% ja się rozstawię i dokładanka. Mogą dolecieć do 9.8 i tak na ETH próbować przebić 300$. Z SL pierwsze pozycje na ETH ja już mam. Rynki w nadchodzącym tygodniu mogą ostudzić nastroje optymistyczne i będzie bajka o dogadywaniu w PE środków na fundusze 2021-2027 ,będzie dalsza akcja z Chinami z perspektywy USA. Dolar się osłabia, wzmacniają mocno waluty a pod koniec sesji piątkowej koniki spx jak Tesla słabnie. Ja niedźwiadek jestem to szukam takich właśnie miejsc. Jest sezon ogórkowy ogólnie, to i zainteresowanie jest jakie jest ale socjal media czy fora to tylko kawałek torta. Zgasimy teraz Byki czy Byki odzyskują przewagę - to jest właśnie to klu
Złoto przebiło 1900 ale nie mam pozycji, moje ukochane srebro idzie na 23$ a tu jestem załadowany w Krugerrandy i pozycje na FX grubo

Osobiście mam Zcash`e na HODL od marca/kwietnia do podziału nagrody w Listopadzie i od 1$ jestem w Ghost. Nic więcej. Reszta to szukanie miejsca na shorty. Wiadomo, bo czego innego może socjo szukać ;) a jak uważne oko zauważyło loguję się tylko w weekendy a w tygodniu siedząc na SP500 i Dax`ie nawet wam d.y nie zawracam. Takie ukłon z mojej strony
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości