Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: maslovitch » sobota, 19 stycznia 2019, 12:49

koparki pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 11:16
maslovitch pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 05:20Siemanko, kto mi wytłumaczy dlaczego na bitfinex jest kurs BTC wyższy o 2%? Na necie piszą o theter premium ale przecież USD to USD wiec idealna sytuacja do arbitrażu? Wiem ze się mylę, ale dlaczego? :p


nie ma arbitrażu bo jest ryzyko, m.in. dlatego: https://www.antyradio.pl/Technologia/Du ... anku-21684
Ok a pomijając ten fakt?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 19 stycznia 2019, 12:59

a nie wystarczy Ci fakt że w trakcie arbitrażu dla tego marnego procenta robisz operacje finansowe poprzez system bankowy z podejrzaną firmą i ryzykujesz zamrożenie swoich środków? stosunek ryzyka do nagrody musi być niekorzystny skoro różnica się utrzymuje.
---

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nobik » sobota, 19 stycznia 2019, 13:01

Poza tym wypłata fiatów podobno zajmuje wiele dni, więc arbitraż chyba traci sens przy tak małej różnicy kursów

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 19 stycznia 2019, 13:22

spodziewałem się trochę więcej:
BitJanusz pisze: czwartek, 17 stycznia 2019, 22:09na BTC coraz mocniej pachnie wystrzałem w kierunku 3850$ (stamp).Co będzie dla mnie zaskakująco.. niedźwiedzie midtermowo.


małe wybicie jak na stosunkowo długą konsolidację, niezbyt powalający wolumen i nawet nie wbiło mojego targetu. Oczywiście do zamknięcia dziennej nie chcę wydawać żadnych wyroków, ale lepiej niech byki wezmą się do roboty, bo na razie lipa i czuć niedźwiedzi smród w powietrzu.

mały update: chciałem dziś nagrać pierwsze materiały na kanał, ale okazało się że mój "mikrofon" poważanej marki "Tracer" to kupa g***. Ledwo słychać, duży pogłos, jakieś echo... chyba muszę kupić jakiś najtańszy pojemnościowy, bo ledwo mnie słychać na tych nagraniach, jakies trzaski, stuki do tego. Premiera przesunięta na wtorek-środę, bo wcześniej mi morele do netpunktu nie dostarczą :?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 19 stycznia 2019, 13:42

BitJanusz pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 13:22mój "mikrofon" poważanej marki "Tracer" to kupa g***
Sprobuj nagrywac na telefon i potem zmontowac. Telefony maja dobre mikrofony.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 19 stycznia 2019, 14:04

Czerwony scenariusz życzeniowy vs żółty bardziej prawdopodobny: :lol:



Dodano po 19 minutach 48 sekundach:
@sha256, @Fibo, jak u was wygląda teraz oznaczenie?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: osobliwy_nick » sobota, 19 stycznia 2019, 14:30

Wymazywanie pisze:...bo to trochę odjazd. Utożsamiasz szum jaki pojawia się wokół bańki, który tworzą sami zapakowani nakręcający się ludzie widzący tylko pozytywne aspekty aktywa, z samym - no właśnie - bitcoinem? rynkiem? jego wartością? Przecież to nonsens.
Z jego wartością, jak najbardziej. Pisałem już o tym tutaj kilkukrotnie. Według mnie motorem napędowym galopujących wzrostów na bitcoinie były idylliczne oczekiwania inwestorów, wierzących w projekt. Oczekujących, że bitcoin stanie się co najmniej jakimś istotnym środkiem rozliczeniowym na świecie, a nawet, że zmiecie z powierzchni ziemi obecny system finansowy. Tym samym, że w przyszłości da zarobić przynajmniej jeszcze raz tyle co dotychczas, a nawet, że jego przyszłe ceny przerosną najśmielsze oczekiwania (ktoś tutaj kiedyś liczył hipotetyczną wartość BTC, gdy zastąpi dolara, zabrakło zer w kalkulatorze, lol). Swoje robi pewnie też deflacyjny charakter kryptowaluty, który, obawiam się, że jest po prostu trutką na szczury, jak to powiedział pewien klasyk. Nie twierdzę, że deflacyjny charakter waluty to coś złego, wręcz przeciwnie, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że nijak nie gwarantuje on niczego, nie chroni kryptowaluty przed traceniem na wartości, ani nawet przed upadkiem. Ile było już deflacyjnych kryptowalut, które upadły?
Wymazywanie pisze:Nie ma sensu traktować hossy jako dowcipu/nabierania ludzi/oszukiwania ludzi itd. To dziecinna terminologia pokazująca, że ktoś kompletnie nie rozumie jak działa rynek. Ludzie na bańkach SAMI SIEBIE oszukują kupując już w trakcie lub po ogromnych wzrostach.
Skoro ludzie sami siebie oszukują, to chyba jednak jest sens to tak traktować.
Wymazywanie pisze:Sądzę, że mieszasz te rzeczy z powodu, że błędnie przesuwasz odpowiedzialność za ogromne ryzyko na końcu trendu z ludzi, na rynek/aktywo/atmosferę. Dlatego personalizujesz te rynkowe klimaty wielkiej podniety na bańce. Łatwiej je obwinić (i popluć na "oszukańcze" aktywo i rynek) niż znaleźć winnego tam gdzie naprawdę jest.
Nie obwiniam bitcoina za nic, po prostu zauważam bańkę na cenie i ogromne problemy z adopcją oraz natury technicznej. Problemy z adopcją mogą wynikać z bańki na cenie. Z kolei problemy natury technicznej wynikają w dużej mierze z samej natury bitcoina, jego decentralizacji i sądzę, że być może dawno zostałyby rozwiązane, gdyby nie zdecentralizowany charakter sieci. Sama idea zdecentralizowanego systemu rozliczeniowego, deflacyjny charakter i wiele innych elementów działania bitcoina i kryptowalut bardzo mi odpowiada, jestem entuzjastą tego kierunku zmian. Ale jednocześnie jestem realistą i coraz bardziej widzę, że ta konstrukcja gnije w trzewiach.
Wymazywanie pisze:Dokładnie, bycie na rynku ma na celu robienie kasy. Ja zrobiłem drogę z kwoty 4 cyfrowej do 7 cyfrowej i rzeczy, które u Ciebie krytykuję doskonale znam po sobie i innych.
No to gratuluję. Mam nadzieję, że zachowasz, a nawet pomnożysz te pieniądze, w przeciwieństwie do większości early adapterów, którzy dorobili się po prostu na holdowaniu i mieli więcej szczęścia niż rozumu. Zaś teraz ich majątki topnieją z dnia na dzień, są zdani na los. A los może się nie odwrócić.
Wymazywanie pisze:Tylko Ty średnio chcesz chyba uczyć się na doświadczeniu innych.
Absolutne podstawy są niezbędne. To jest trochę tak jak w nauce - żeby coś osiągnąć lub wnieść coś nowego, trzeba poznać i zrozumieć obecne odkrycia i dokonania. Trudno będzie coś powiedzieć o wybuchach supernowych nie wiedząc czym jest degeneracja elektronowa lub nie znając rachunku całkowego. Niestety w tradingu jest trochę inaczej, bowiem w tej dziedzinie oprócz niepodważalnych podstaw typu rachunek prawdopodobieństwa, elementy teorii martygnałów, zarządzanie kapitałem roi się również od pseudonauki, myślenia magicznego. To tak jakby ktoś chcący studiować astronomię miał do wyboru na jednej półce książki Hawkinga oraz o astrologii. Jakby na zlotach naukowych spotykał zarówno poważnych naukowców, jak i wróżki. Astronomia i astrologia nie są obie naukami, to pierwsze to nauka, zaś drugie to pseudonauka, pomimo, że operuje na podobnych pojęciach. I w tradingu pełno jest właśnie takich wróżek, te wróżki piszą nawet książki i są autorytetami. Chcę się uczyć na doświadczeniu innych, ale nie od wróżek.
Wymazywanie pisze:Za uparte twierdzenie, że na rynku bitcoina nie było cyklów bańkowych i że to nasz wymysł chętnie dałbym Ci specjalny status "czarna owca" jakby można było do niego nominować i poddać pod głosowanie. Po raz kolejny zaprzeczasz absolutnej oczywistości cykli hossa/bessa na rynku, gdzie zwieńczeniem skrajnie rozwiniętej hossy jest czasem (nie zawsze) bańka spekulacyjna. Na BTC widzieliśmy 4 bańki i każda była swoistym cyklem. Nie jest to interpretacja, ale FAKT. To zaprzeczanie cyklom bańkowym to zaprzeczanie pierwszej cesze wszystkich rynków kapitałowych: zmienność ceny z której wynikają trendy na rynkach (a jeden z nich kończy się czasem bańką, jeśli jest posunięty do skrajności).
Nie przeczę, że na BTC były okresy hossy i bessy. Przeczę narracji, która zakłada, że takie cykle na BTC są dane raz na zawsze lub na długie lata, a przede wszystkim pewnemu jeszcze bardziej skrajnemu punktowi tej narracji. Mianowicie, że kolejne ATH będą coraz wyższe, zaś kolejne pobańkowe korekty nie przebiją poprzednich szczytów lub dołków. Twierdzenie, że będzie korekta, a później nowa hossa jest jeszcze całkiem sensowne. Ale, że któraś korekta nie sięgnie w końcu poprzedniego ATH, a nawet dołka z 2013 roku jest otępiałym myśleniem życzeniowym. Tworzeniem jakiegoś magicznego prawa. Co najgorsze próbujecie to uzasadniać pokrętnie, podstępnie i chyba nie wszyscy świadomie, za pomocą twierdzeń, które w istocie są prawdą, ale nie bronią Waszego twierdzenia - tłumacząc to cyklami koniunkturalnymi, a nawet zachowaniem się BTC w przeszłości.
Wymazywanie pisze:Rysować wykres BTC wracającego do 0 możesz jak chcesz, ale chyba ciężko, żebyś znalazł przykłady jakichkolwiek działających spółek, które bez katastrofalnych informacji/scamu/likwidacji tak odreagowywały wzrosty.
Ciężko również znaleźć przykłady spółek, które obiecywały coś przez długie lata lub budowały swoje galopujące wzrosty na idyllycznych oczekiwaniach klientów, a ostatecznie nie realizowały żadnej z obietnic/oczekiwań lub realizowały je fasadowo. Poza piramidami finansowymi. Zatem nie jestem pewien, czy to argument na korzyść, czy na niekorzyść BTC.
Wymazywanie pisze:Dosłownie to zaprzeczasz założeniom teorii Dowa z XIX wieku. Na BTC tą zmienność trendów i cykle kończące się bańką widać tak łatwo jak tarczę Słońca.
Przeczytaj sobie to co napisałem powyżej i uświadom sobie jakiego przeinaczenia dokonujesz. Używasz skądinąd potwierdzonych argumentów/teorii na uzasadnienie pewnych oczekiwań, które nijak się mają do tych teorii. Cykle koniunkturalne ani w ułamku nie przeczą scenariuszowi, w którym BTC spadnie do 5$, a następnie przez 15 lat będzie rósł na 10$.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » sobota, 19 stycznia 2019, 15:03

Nigdy się ten wykres nie znudzi, nawet zaznaczyłem pozycje użytkownika:
Obrazek

Co do kursu to dobilismy do 0.5 odreagowania ze spadku z 08.01 i sądze, że to będzie na tyle, zastanawiają mnie tylko te żólte klocki:
Obrazek

Które rysowały dół tego trójkata z którego wylecieliśmy, jak przejrzymy wstecz wykres to zolte przewaznie utrzymywały kurs nad nimi, gdy znikały to zaczynały się spadki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 19 stycznia 2019, 15:33

Deprecjonując wartość BTC jako doskonałego, niezależnego aktywa spekulacyjnego i store of value, wiele osób nie bierze pod uwagę faktów. A fakty są takie, że ktoś kto kupował od początku istnienia BTC do połowy 2017 roku, kiedy to mieliśmy pierwszą mini-bańkę na 3k$ od której zaczęły się wykładnicze, łatwo zauważalne wzrosty(czyli miał na kupono jakieś 8.5 roku) ciągle jest na plus, ma czas i możliwość zrealizować część zysków jeśli do tej porty tego nie zrobił, a jego kapitał jest bezpieczny. BTC w zasadzie przez te lata niewiele się zmienił, a jest mega super bezpieczny. 1 BTC to 1 BTC. Spadek ceny nie musi wiązać się bezpośrednio(i często jest tak faktycznie) ze spadkiem rzeczywistej wartości aktywa. Po prostu ktoś kto zna AT i z niej korzysta doskonale wie, że wzrosty nie mogą trwać w nieskończoność i musi nastąpić korekta. Czyli część inwestorów zaczyna realizować zyski i cena mocno spada. Co w gruncie rzeczy jest dobre, bo przecież chyba nikt by nie chciał, żeby w drodze do 100k$ nagle przy 50k$ jakaś osob, która kupiła/ukopała 1000 BTC za grosze zrobiła zrzut i zgoliła pół rynku, a tak to przy mocnych spadkach ma szansę spanikować i zrealizować zyski. I ta korekta nie przekreśla przyszłego potencjału Bitcoin'a na wzosty. Ktoś kto kupował za 20k$ widocznie widział potencjał na 40k$ i więcej. A to, że w międzyczasie dostał możliwość dokupienia dużo taniej powinien traktować/traktuje jako inwestycyjną super szansę. I być może taka osoba inwestująca na lata, za kilka lat może faktycznie obudzi się milionerem i osoby tutaj śmiejące się z niej wtedy będą milczeć. Zapewne tak też było na 200$ czy 1k$ za BTC, a dzisiaj te osoby konsekwestnie postępując nawet po tak drastycznych spadkach są zarobione i na plus, a może już są milionerami i odkupują te setki BTC, żeby znowu sprzedać dużo wyżej na kolejnej bańce :D
Dziwi mnie też takie myślenie/postępowanie kogoś, kto doskonale zdaje sobie sprawę, że bańka musi pęknąć niezleżnie jak super fantastyczne jest dane aktywo i twierdzi, że BTC to tylko bańka, scam i zdezelowane aktywo jednoczesnie nie ma skrupułów i z pełną premedytacją sprzedaje swoje torby BTC za te kosmiczne ceny(wg. niego). Wtedy taka osoba nie powie, że wykorzystała niewiedzę innych osób, żeby zarobić i uciec ze statku jak szczur nazywając BTC nic niewartym gównem :D Ale czas pokaże kto ma rację. Zresztą właśnie BTC nie ma być czymś co rozwali system finansowy, a właśnie go zrównoważy i daje możliwość zwykłemu Kowalskiemu w łatwy sposób odłożyć część zarobionego kapitału z nadzieję, że jego wartość z czasem co najmaniej nie zmaleje. Trzymnie tej kasy na koncie tak czy siak z roku na rok będzie powodować, że będzie tracił przez infalcję :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 19 stycznia 2019, 15:39

@anagamidev, ale wiesz, że ciągle namawiając forumowiczów do kupna BTC nie sprawisz, że będziemy mieli nowe ATH? :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 19 stycznia 2019, 15:39

Kolejny dzień, kolejne PND na Binance. dziś pora na WINGS +100% ;)

Gdyby nie to, że niemal identycznie było w końcowym miesiącu boczniaka na BTC przy 6k, to bym powiedział, że pewnie hossa, moon i up. Ale mam przeczucie, że z solidnie wyprzedanych altów wyciskane są teraz soki, żeby było z czego zjechać niedługo, gdy BTC postanowi zrobić kolejną niespodziankę (i może to być niespodzianka pozytywna, lub wręcz przeciwnie...)

Żal, że nie mogę czegoś nagrać, bo widzę kandydatów na PND na kolejne dni. A to raczej nie koniec pompowania i jeszcze co najmniej kilka altów zaliczy +100% lub więcej - tak przynajmniej obstawiam. Dopiero konkretny i większy ruch na BTC w dół (lub góre...) zniechęci grupę działającą na Binance, a przynajmniej jak dotąd tak ona się zachowywała.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 19 stycznia 2019, 15:41

@ergorg ja nikogo tutaj nie na mawiam tylko staram się chłodzić gorące głowy. Zresztą 1 osoba pisząca tutaj na forum nie ma żadnego wpływu na rynek, co wielokrotnie podkreślały osoby zarzucające mi naganianie :D Po prostu ja staram się podejść do tego racjonalnie, a duże wahania cen są czymś całkiem narmalnym na wielu rynka i jest to zdrowy objaw. Nienależy panikować tylko odnaleźć się w tym i dobrać opowiednią strategię. BTC będzie wart miliony, a wiele osób ciągle patrzy nie dalej jak tydzień w przód :D
Ostatnio zmieniony sobota, 19 stycznia 2019, 15:44 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 19 stycznia 2019, 15:43

Chłodzić głowy? Jak co drugi twój post to 100k btc kupujcie puki tanio.

Edit. Nie ma co naganiać ludzi będzie więcej do kupienia dla nas xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 19 stycznia 2019, 15:47

@Vilv czyli Ty twierdzisz, że jest drogo, tak? I dajesz mi gwarancje, że spadnie do 1k$, right? A jak nie to zrekompensujesz mi poniesiąną stratę jeśli będę musiał odkupić drożej. To jest wątek spekulacyjny i to, że uważam, że jest tanio jest chyba czymś normalnym. Przecież jak już dobrze wiemy jedna osoba nie ma wpływu na rynek, więc cokolwiek tutaj nie napiszę czy to, żeby sprzedać czy żeby kupić nie nakłoni ani nie zniechęci :D Brak logiki wg. mnie, poza tym zacytuj mnie gdzie piszę kupujcie póki tanio :D

Poza tym twierdzienie, że ludzie napaleni zaczęli kupować BTC na 10k$+ jest nie do końca prawdziwe. Może to właśnie napaleni shortujący gracze zaczęli shorcić na potęgę i ktoś gruby to wykorzystał :D Pewnie część Kowalskich to wykorzytało, np. dla Kowalskiego, co udało mi się się zauważyć po moich znajomkach zysk jest dopiero na +100%, wtedy on czuje, że faktycznie coś zarobił/pomnożył. Być może właśnie kupił na 10k$(czyli co raz więcej BTC na portfelach Kowlaskich, co raz mniej na giełdzie, mniej ścianek, mniejsza płynność, więcej fiatów) i sprzedał na 20k$ shortującym smart money :D
Ostatnio zmieniony sobota, 19 stycznia 2019, 16:06 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » sobota, 19 stycznia 2019, 16:04

koparki pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 12:59a nie wystarczy Ci fakt że w trakcie arbitrażu dla tego marnego procenta robisz operacje finansowe poprzez system bankowy z podejrzaną firmą i ryzykujesz zamrożenie swoich środków? stosunek ryzyka do nagrody musi być niekorzystny skoro różnica się utrzymuje.


Spread nie jest z tego powodu, wystepuje on poniewaz od pewnego czasu grubas maksymalnie moze wyplacic 1 mln dolarow miesiecznie FIAT przelewem bez dodatkowych oplat, a powyzej 1 mln ma 3% fee od calej kwoty. Wiec przy 10 mln dollarow to jest 300k? :D

Co do finexa to zauwazylem jak w magiczny sposob w przeciagu ostatnich 2 miesiecy nagle nie pojawiaja sie posty na temat problemow z fiat withdrawal na reddit (a wczesniej pojawialy sie one bardzo czesto) do tego kampania prowadzona prezz tego "Bitfinexed" nagle przestala podejmowac temat bitfinexa. Troche jakby czesciowo to byla zorganizowana nagonka ktora zostala zastopowana :roll: Ciekawe ile w tym okresie zyskal PAX/USDC i inne stablecoiny. Finex/tether umiera od 5 lat i cos nie moze umrzec. Moze dlatego ze jeden z osob ktore byly w managemencie ma silne powiazania z Wall St.

A na kursie, gora dol gora dol... znowu jakies wymeczenie i polowanie na stopy. Mozliwe ze jedynie ustanawiamy teraz LH na 3D.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 stycznia 2019, 16:13 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » sobota, 19 stycznia 2019, 16:11

Tak jest drogo bo dobrze pamiętam kiedy kupowałem bitka po 150$ i to nie było wcale tak dawno. Nikt nikomu gwarancji nie może na to dać że bitek spadnie niżej tak samo że zrobi nowe ATH. Ty patrzysz na cene bitka z perspektywy bańki. Wtedy nie było drogo tylko ekstremalnie drogo. Teraz powoli wracamy do normalnej ceny 1k-2k. Gdzie się zatrzymamy nikt tego nie wie. Osobiście patrzę na cenę w większej skali, a nie tylko ostatniej bańki.

edit. I nie wciskaj w swoją wypowiedz czegoś czego nie powiedziałem a tylko tak sobie wywnioskowałeś. Bo nie pisałem nic o żadnej cenie bitka 1k. Tylko jakiś miesiąc temu że mój cel to 1,9k $ wtedy dokupię więcej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 19 stycznia 2019, 16:23

@Vilv no spoko, tylko, że ja np. nie zarzucam Ci, że grasz na spadki i że naganiasz na sprzedawnie. A to, że oczekujesz 1.9k$ traktuję jako cenną informację, która daje mi częściowy obraz rynku :D Po prostu RSI 1w i 1M są dość mocno schłodzone i mimo, że może to nie jest dołek lepiej kupować teraz na długi termin, niż na 20k$, kupowanie na cenach kiedy codziennie, a nawet co kilka godzin wbijane jest raz po raz nowe ATH na longterm jest dość niebezpieczne. Dlatego dla grających na short-term może faktycznie jest jeszcze drogo, z kolei dla bagholder'ów, patrząc na przeszłość po spadkach 50% od ATH, czy nawet 80% ATH to już mega dobry moment na kupno i akumulację długoterminową, basta :D A sprzedawanie będzie dopiero po przebiciu ATH i odkrywaniu nowych szczytów :D


Na pewno warto dystrybuować jak jest mocno powyżej MA200, a akumulować jak jest mocno poniżej MA200 na 1D :D
Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » sobota, 19 stycznia 2019, 17:20

BitJanusz pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 22:20@Drobniak - ogólnie mądrze piszesz i nie jest tak, że się z tym nie zgadzam (no i oczywiście mi nie trzeba pisać, że AT działa ), kwestionuję jedynie dogmatyczne rysowanie trendów z uwzględnieniem wszystkich knotów.

właśnie te "fejki" są przykładami formacji, które nie stanowią poprawnego wyjścia z danej struktury, co strukturę dla mnie neguje, ale nie zmienia/odwraca trendu i rysując trend taką szpilkę zignoruję.

Nie wiem, czy wyraziłem się dość jasno

Jasne, rozumiem co masz na myśli. Wszystkich knotów nie można za każdym razem uwzględniać, niektóre z nich są po prostu szumem jak ja to nazywam. Ale kolejna ciekawostka którą zauważyłem, w zależności od trendu i sytuacji - na wykresie pewne knoty świeczek mimo że np. w danym momencie nic nie znaczą, to okazuje się, że wraz z rozwojem sytuacji nagle stają się wyznacznikiem oporu czy wsparcia i biorą aktywny udział w budowaniu wykresu. Czasem ciężko za tym nadążyć, dlatego bywa, że można się pomylić np. rezygnując z pozycji, mimo że tak naprawdę była od samego początku dobra tylko nasza błędna analiza sytuacji doprowadziła nas do niepotrzebnej zmiany decyzji.

A co do Biance, widzę, że fajnie się tam bawią.. Z tym, że to trochę ruletka coś mi się wydaje. Grupa pewnie bierze sobie na cel danego coina i jadą z tematem. Fajnie pewnie się tam pobawić razem z nimi jak się nadąża, ale ja chyba jednak wole zarabiać na kryptowalutach których zachowanie mogę przewidzieć i mają odniesienie do sytuacji na BTC. Spojrzałem sobie na to WINGS, godzina czasu a wykres leci w stronę słońca, pamiętam jak tak kiedyś było na bitrexie, fajnie się załapać na taki rajd, gorzej jak się jest po drugiej stronie kupując na szczycie. Myślę jednak, że nie ma to wpływu na BTC, ktoś mnoży kapitał, ale jak BTC będzie miało być popchnięte w górę, to będzie popchnięte w górę a jak w dół to i tak spadnie.
szlagaag pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 13:57pewnie załadowany jesteś i stąd ten większy optymizm. W końcu punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia
The bloood is cooooooming
Jak tam Twój wodospad, dalej czekasz na spadek, short otwarty? Bo moje załadowanie bardzo ładnie się świeci na zielono :D Trzeba było mnie posłuchać, wszyscy pisali o no trade zone a ja już wtedy pisałem, że widzę, że trend się odwraca.
Drobniak pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 13:47dolna krawędź poprawnie narysowanego trójkąta pięknie odbiła dzisiejsze osunięcie kursu. Utwierdza mnie to tylko w tym, że bardziej prawdopodobne jest obecnie testowanie 4k niż pogłębienie spadków
Drobniak pisze: piątek, 18 stycznia 2019, 15:01ten lokalny trójkąt nie jest byle jakim trójkątem[...] kurs który buduje się w tym "trójkącie na krótkim interwale" nosi znamiona odwrócenia trendu a nie jego kontynuacji.
Co do sytuacji obecnej, jako że nastąpiło wyjście górą z lokalnego trójkąta zaktualizowałem swój wykres. Mam nadzieję, że BitJanusz nie dostanie zawału przez to, że pociągnąłem jedną z LT uwzględniając dzidę "Tetherową". Na razie usunąłem LT i inne opory/wsparcia potrzebne do śledzenia sytuacji w przypadku spadku.


Na niższym interwale widać, że podaż uaktywniła się przy teście "ostatecznej" wersji LT turkusowej i walczy o utrzymanie na jej wersji "pierwotnej". Wiem, że nikt nie używa takich pojęć tutaj ale ja w ten sposób definiuje sytuacje na wykresie. Dodatkowo zauważyłem, że na rozegranie chwilowej sytuacji świetnie nadaje się żółty kanał rozszerzający się czy jak to tam nazwać, którego rozwiązanie powinno nastąpić max do najaktualniejszej LT wzrostowej zielonej. Nadal uważam, że ruch wzrostowy będzie kontynuowany, przynajmniej na razie nic nie wskazuje inaczej.


Kontynuacja ruchu w górę zgadzała by się z założeniami sha256 który swoją analizę jakiś czas temu wrzucił na forum. Do tej pory wszystko się zgadza, zarówno ostatni ruch w dół jak i odbicie po nim(https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 53#p549053):
sha256 pisze: piątek, 11 stycznia 2019, 11:59Wobec powyższego kilka słów co aktualnie sadzę o rynku BTC za i przeciw.

Na razie przyjmuję, że mamy do czynienia z korektą wzrostów w postaci (A)(B)(C).
Na wykresie miesięcznym poniżej zamieściłem ważną wg mnie informację dotyczącą czasu trwania całej korekty.
Korekta z 2014 trwała 14 miesięcznych świec - na rysunku zaznaczonych jest 13 ale jak policzymy jest 14.
Jeżeli przyjąć równość korekt to widzimy, że w obecnej korekcie brakuje nam jeszcze jednej świecy miesięcznej. Może to oznaczać, że rynek czeka jeszcze test poprzedniego dołka.

Bitfinex 1M


Jeżeli popatrzymy się na wykres dzienny to jak na razie nie wiemy czy trend został odwrócony czy to tylko korekta wzrostowa.
Za wzrostami przemawia szybki i zdecydowany ruch w kierunku uprzedniej fali 4 - co wskazuje na co najmniej korektę spadków ABC. Dodatkowo ruch w górę w obrębie A odbył się 5 podfalami sugerując impulsowy charakter co zobaczymy rozpisując ruch na wykresie 4h.
Z drugiej strony mamy ogromne zagrożenie w postaci możliwego ruchu w kierunku ok. 3120$ i niżej co współgrałoby z wykresem miesięcznym i brakującą świecą miesięczną. I to trzeba mieć na uwadze - prawdopodobieństwo takiego rozwoju wypadków jest bardzo duże.

Bitstamp 1D


Bitstamp 4h


Chciałbym jednocześnie zwrócić uwagę, że moim zdaniem brakuje jeszcze (v) w dół aby uznać ruch w dół za ukończony. I dopiero wtedy szukałbym okazji na rozegranie ew. ruchu w górę ( jako C na razie) mając na uwadze potencjalne zagrożenia.
Moim zdaniem rozpisanie ruchu, które zamieściłem powyżej - wykres 4h jest odpowiadające temu co się dzieje aktualnie na wykresie.
W czasie pisania tego wpisu pojawił się również wpis Fibo, który różni się jeśli chodzi o szczegółowe rozpisanie fali wzrostowej (u mnie to na razie fala A, u niego 1) oraz aktualnej fali spadkowej c - moim zdaniem brakuje tutaj ruchu w dół w postaci (v), która u Fibo już się zakończyła.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szlagaag » sobota, 19 stycznia 2019, 18:06

@Drobniak
Spoiler:
Tak dalej czekam na spadek. Wzrost 100$ to nic ,graniczymy z LT. Czekam na zamknięcie 1D pod linią oczywiście. :)
30 mln na bitmexie w okolicach linii ,pójdzie w górę to może przemyśle załadunek.
PS: Nie mam punktów reputacji na dzien dzisiejszy juz ,takze odpowiadam w taki sposob.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » sobota, 19 stycznia 2019, 19:07

anagamidev pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 16:23Na pewno warto dystrybuować jak jest mocno powyżej MA200, a akumulować jak jest mocno poniżej MA200 na 1D
200ma na btc? żarty jakieś.

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
anagamidev pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 15:47Brak logiki wg. mnie, poza tym zacytuj mnie gdzie piszę kupujcie póki tanio
Od momentu rejestracji?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 21 gości