Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » środa, 15 maja 2019, 08:40

Tomasz_Es pisze: środa, 15 maja 2019, 00:46 @ergorg a przypadkiem nie zamykaja go dopiero okolo 5 czasu polskiego na 6-8 h ?
Gdzieś dzwoniło tylko nie wiadomo, w którym kościele, żeby kolega nie sprawdził takiej informacji... :D

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 15 maja 2019, 08:43

Krachu1895 pisze: środa, 15 maja 2019, 02:06Mimo wszystko trochę niepokoją mnie te gwałtowne wzrosty... nie wygląda to zdrowo. Tak krótka bessa może nie wyjść BTC na dobre. Osobiście mam nadzieję, że trend się niedługo odwróci i kurs ustabilizuje się na nieco niższych poziomach, albo, że nawet pogłębimy dołek... chociaż po tych wszystkich newsach to już sam nie wiem


Tłumacząc tę analizę na prostszy język: "nie kupiłem i chciałbym to naprawić" ;)

Spoko, jakie by newsy nie były (może za wyjątkiem zatwierdzenia etf, które mogłoby wypchnąć kurs o kilka tysięcy w górę w ciągu godziny ) to takie wybicie upomni się o korektę.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » środa, 15 maja 2019, 08:53

Jak obstawiacie, alty na zielono bo przerzucono się z btc i to jest oznaka przed zjazdem, jak już nie raz bywało, czy to wejście na rynek następnego kapitału i przygotowanie pod dalszy wzrost?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 1 grudnia 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit.wizz » środa, 15 maja 2019, 09:24

Bit.wizz
Początkujący
Reputacja postu: 1
Napiwki za post: 0 BTC
Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postpiątek, 8 lutego 2019, 18:15

Od Maja się dopiero zacznie, teraz to dopiero przedsmak świata krypto. Siedzimy i obserwujemy :D
Ps. Krypto każdy musi mieć. Mam i Ja :mrgreen:

Ja tylko tu na chwilę :D
A tak tylko przypominam mój post z lutego.
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 09:39 przez Bit.wizz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » środa, 15 maja 2019, 09:31

ekonokomik pisze: środa, 15 maja 2019, 08:43
Krachu1895 pisze: środa, 15 maja 2019, 02:06Mimo wszystko trochę niepokoją mnie te gwałtowne wzrosty... nie wygląda to zdrowo. Tak krótka bessa może nie wyjść BTC na dobre. Osobiście mam nadzieję, że trend się niedługo odwróci i kurs ustabilizuje się na nieco niższych poziomach, albo, że nawet pogłębimy dołek... chociaż po tych wszystkich newsach to już sam nie wiem


Tłumacząc tę analizę na prostszy język: "nie kupiłem i chciałbym to naprawić" ;)

Spoko, jakie by newsy nie były (może za wyjątkiem zatwierdzenia etf, które mogłoby wypchnąć kurs o kilka tysięcy w górę w ciągu godziny ) to takie wybicie upomni się o korektę.
Jesteś pewny? Idąc takim tokiem rozumowania spadki z listopad/grudzień, też powinny upomnieć się o korektę.
Spadki z 14-25 listopada nie są dużo mniejsze niż obecne wzrosty od 30 kwietnia, więc równie dobrze może się pojawić boczniak, w którym alty zaczną odrabiać straty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 15 maja 2019, 09:38

Taki paraboliczny uptrend nie kończy się konsolidacją na górze, dla mnie to oznacza jedno - duża szansa na finalny i największy up może nawet do 10k+. Gdy mamy konsolidację po mocnych wzrostach to często oznacza kontynuację.

Znów przybyło shortów.....widzę, że niedźwiedzie dalej się niczego nie nauczyły. Osobiście zagrałem wczoraj longa na ETH + LTC.

Co do dużego obrazu gdybym miał teraz obstawiać najbliższe miesiące to up do 9-11k, korekta, kilka miesięcy konsolidacji na poziomie 6-8k i zaczyna prawdzimy rynek byka.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 09:48

@Pleasek89 Dwa ruchy do góry były? Były... Typowa korekta w bessie. Będzie 3 atak? Możliwe. Możliwe że wyczyści shorty i zabije longerów :D. Wg mnie dystrybucja ostatnich dwóch dni wciąż trwa. W tym czasie dystrybucyjnym urosną na 100% alty. Jak BTC się zawali to ze względu na strach alty w USD też się zawalą :)
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 09:50 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 15 maja 2019, 09:50

@zomos2
LOL nie to nie jest typowa korekta w bessie. Ale wierzcie dalej w magicznie 1k, każdy ma prawo. Jeśli nie wydarzy się żaden black swan event to o przecenach z listopada/grudnia możecie pomarzyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 15 maja 2019, 09:52

Pleasek89 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:38Taki paraboliczny uptrend nie kończy się konsolidacją na górze,
Zależy, tutaj może zrobić się jakaś konsolidacja/kanał i utworzyć się chorągiewka/flaga widoczna na 1d/1w i drugie tyle do góry na 12k$ np. :D



Mieliśmy wielomiesięczną pustynię i wypłaszczenie, no i poszedł ładny short squeeze :D Dzisiaj pewnie wielu pluje sobie w brodę, że nie kupowała na 6k$ i niżej :D
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=563686#p563686
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 10:00 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zomos2 » środa, 15 maja 2019, 09:53

@Pleasek89 Mówisz nie wierzyć? A jeśli Ci powiem że 3 duże bańki i do piachu? Fibo by coś mógł powiedzieć na temat całej historii BTC. Wg mnie materiał BTC jest baardzo bliski wyczerpania co pokazuje skalę wzrostów altów i BTC na ostatniej bańce. Moja teoria o mijance jest WCIĄŻ w mocy. Czy będzie to mijanka z BNB, ETH, czy innym Facebookcoinem? NIE WIEM. Ale będzie na 100%. Ten sam schemat nie powtarza się 4 razy z rzędu :). Przypominam że złotem i srebrem wciąż handluje się. Ale też Akcjami, Derywatywami, Opcjami, Obligacjami, FIATami, Krypto... A co było pierwsze ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 15 maja 2019, 09:57

@zomos2 a dlaczego ma sie nie powtorzyc? Sa gorki sa dolki... sa kupujacy, sprzedajacy.. dla kazdego cos milego, kwestia cierpliwosci i dyscypliny z duza szansa, ze z profitem sie wyjdzie... :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 15 maja 2019, 10:04

zomos2 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:48Mówisz nie wierzyć? A jeśli Ci powiem że 3 duże bańki i do piachu?
Nie jesteś pierwszy i nie ostatni.
zomos2 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:48 Fibo by coś mógł powiedzieć na temat całej historii BTC.
Aaaa Fibo, no to zmieniam zdanie. :lol: A jego zdanie jest lepsze od ludzi, którzy pierwszy raz zainteresowali się w 2010/2011 i dalej uważają, że duże wyższe ceny są bardzo możliwe ponieważ?
zomos2 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:48Wg mnie materiał BTC jest baardzo bliski wyczerpania co pokazuje skalę wzrostów altów i BTC na ostatniej bańce.
No tak, większość głównych altów 5-10x od poprzedniego ATH, Bitcoin 20. Chyba, że dla ciebie 100x na jakimś shitcoinie, który może na następnej bańce nie osiągnać nawet ATH to dla ciebie sygnał, że to koniec Bitcoina.
zomos2 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:48 Moja teoria o mijance jest WCIĄŻ w mocy. Czy będzie to mijanka z BNB, ETH, czy innym Facebookcoinem? NIE WIEM. Ale będzie na 100%.
Ta mijanka może być za 20 lat a po drodze możesz przegapić kolejne wzrosty. To jest taka gadka filozoficzna, która nic nie wnosi. Nie ma na razie żadnych sygnałów o mijance Miłośnicy BCH i XRP jakoś ostatnio ucichli jeśli chodzi o temat flippeningu, na obu altach (chociaż teraz trochę odbiły) była absolutna rzeź, Bitcoin wyszedł nieporównywalnie lepiej.
https://athcoinindex.com/
zomos2 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:48 Ten sam schemat nie powtarza się 4 razy z rzędu :). Przypominam że złotem i srebrem wciąż handluje się. Ale też Akcjami, Derywatywami, Opcjami, Obligacjami, FIATami, Krypto... A co było pierwsze ?
Jaki schemat?
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 10:10 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 15 maja 2019, 10:09

Oldboy pisze: środa, 15 maja 2019, 09:31Jesteś pewny? Idąc takim tokiem rozumowania spadki z listopad/grudzień, też powinny upomnieć się o korektę.


I ta nastąpiła w drugiej połowie grudnia, choć była dość rozczarowująca. Po tym zbudował się trójkąt z którego wyszliśmy górą.

Pewny to w BTC nie jestem niczego ;) I nie mówię, że kupisz za 4K. Ale takiego kąta wzrostów nie da się utrzymać. Boczniak na tej wysokości też jest mało realny. Pozostaje korekta jako najbardziej prawdopodobna droga (z zastrzeżeniem co do ETF).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 15 maja 2019, 10:10

Pleasek89 pisze: środa, 15 maja 2019, 09:50LOL nie to nie jest typowa korekta w bessie. Ale wierzcie dalej w magicznie 1k, każdy ma prawo. Jeśli nie wydarzy się żaden black swan event to o przecenach z listopada/grudnia możecie pomarzyć.
Piszesz o tym, że miśki niczego się nie nauczyły ostatnio - a nie zauważasz, że Ciebie absolutnie niczego nie nauczył spadek na 3k. Nadal te same buntownicze teksty, co przy 6k :roll: Śmiałeś się z @Fibo przy 6k, jego prognoza wypełniła się w 100%. Siedziałeś cicho przy 3k, a teraz znów pajacowanie na forum :mrgreen:

Nie masz monopolu na prawdę. Wyluzuj. Spadek 1k może być, tak samo jak wzrost do 200k. To bitcoin - nigdy nic nie jest pewne.


Po głowie chodzi mi jeszcze jeden short-termowo niedźwiedzi scenariusz, mianowicie powrót do "parabolicznej". Obecnie jest ona przy ok. 6500$. Trochę się od niej oddaliliśmy przez pionowe wzrosty.

Obrazek

To wypełniłoby korektę ruchu - płycej, niż większość liczy - a potem mogłoby na luzie paść 10k.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Oldboy » środa, 15 maja 2019, 10:19

ekonokomik pisze: środa, 15 maja 2019, 10:09I ta nastąpiła w drugiej połowie grudnia, choć była dość rozczarowująca. Po tym zbudował się trójkąt z którego wyszliśmy górą.

Pewny to w BTC nie jestem niczego ;) I nie mówię, że kupisz za 4K. Ale takiego kąta wzrostów nie da się utrzymać. Boczniak na tej wysokości też jest mało realny. Pozostaje korekta jako najbardziej prawdopodobna droga (z zastrzeżeniem co do ETF).
Pisząc o boczniaku nie miałem na myśli nagłego wypłaszczenia wykresu, ale właśnie tak "rozczarowującą" korektę. Pamiętam, jak po tej korekcie z połowy grudnia wielu pisało, że to i tak nie jest korekta całych spadków i że większa należy się jak psu buda.
Nie zdziwię się, jeśli teraz pojawi się podobna, a wielu będzie nadal czekać na większą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 15 maja 2019, 10:20


Jeśli hossa już jest to 55k$ co najmniej do wbicia :D
Ostatnio zmieniony środa, 15 maja 2019, 10:33 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » środa, 15 maja 2019, 10:22

@BitJanusz
Każdy z nas się kiedyś mylił i każdy z nas miał kiedyś rację. Wrzucałem kiedyś posta w którym 3 lub 4 analizy z rzędu Fibo były błędne. Tylko jedna rzecz to przewidywać ruchy krótko i długoterminowe a inna mówić o tym gdzie będzie Bitcoin za 10 lat. Przecież nie mam pojęcia jak potoczy się jego historia i każdy kto twierdzi, że wie po prostu kłamie. Pisałem wielokrotnie, że gram pod jeszcze jedną bańkę i tego się trzymam. Jeśli 20k było szczytem szczytów to trudno, przejadę się, raz się żyje.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 15 maja 2019, 10:29

Oldboy pisze: środa, 15 maja 2019, 10:19Pamiętam, jak po tej korekcie z połowy grudnia wielu pisało, że to i tak nie jest korekta całych spadków i że większa należy się jak psu buda.


Może nawet ja ;) I obecne wzrosty widziałem początkowo jako tę oczekiwaną korektę całych spadków. Pomyliłem się, ale otwierając longa na $3700 przecież nie straciłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 15 maja 2019, 10:34

@Pleasek89

no i spoko, tylko nie wiem, po co ataki personalne na osoby, które grają pod inny scenariusz :) jak będzie, tego nie wie nikt. Też gram pod powrót bani obecnie, ale nie wykluczam poważniejszej korekty przed nią. @Fibo się czasem myli jak każdy, ale longtermowo ma chyba największą skuteczność z tutejszych posterów, co jest imponujące zważywszy na to, że stosuje dość.. kontrowersyjną metodę zwaną EW :mrgreen: niemniej, jeśli jego zdaniem obecny ruch to duża i silna korekta spadków, a przed nami finalny zjazd, to biorę jego zdanie pod uwagę. Tym bardziej, że ma cechy korekty spadków, nie oszukujmy się. Dzikie fomowzrosty zamiast spokojnego przyrostu, przede wszystkim. Śledząc drogę z 500$ na 20k$ można zobaczyć kilka retestów i konsolidacji po drodze w skali 1w, tutaj tego na razie brakuje. Tutaj jest jakby od razu przejście do bańki, która tam miałą miejsce dopiero po przebiciu poprzedniego ATH...

szkoda, że @Fibo nie wrzucił aktualizacji po tej drodze na 8k, ciekaw jestem, co wykombinuje teraz :mrgreen:

@ekonokomik no ja mega postulowałem że to duża korekta spadków, pisałem przy 4000$ że 4800$ się należy jak psu buda, nie pomyliłem się że wzrośnie do 5200-5800$, ale dalej to już kompromitacja z mojej strony. Cieszę się tylko, że zabrakło mi werwy, by otwierać shorty x5 przy 5800$, bo by bolało, oj tak. :mrgreen:

a tak, papierowa torba na głowie, ale portfel na zielono.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » środa, 15 maja 2019, 11:02

Przełożenie etfów jest całkiem logiczne. Zaakceptowanie ich dziś byłoby wyjściem przed szereg. Najpierw ruszy Fidelity, BAKKT i na tym rynku w pełni regulowantm SEC klepnie etfy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, luk_fiz i 48 gości