Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 25 kwietnia 2018, 01:51

zrzucenie kursu do 9100$ na finexie w tym momencie pochłonie mniej bitów, niż wzrost o 250$, więc pompiarzom będzie coraz trudniej ;) początek odpływu z altów to też niepokojący sygnał. Może to faktycznie końcówka impulsu.

Z drugiej strony - ale pompa... :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 25 kwietnia 2018, 02:00

BitJanusz pisze: zrzucenie kursu do 9100$ na finexie w tym momencie pochłonie mniej bitów, niż wzrost o 250$
Ale dodaj do tego zlecenia botów, które zareagują w 0,0... sec ze zmianą ordera lub wklepaniem go + do tego hidden ordery. Co czyni to co piszesz mało sensowne. Orderbook jest zbyt plastyczny by go tak analizować. Naprawdę, dajcie siana z tym orderbookiem. Z twiterem i orderbookiem. :)

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
BitJanusz pisze: Może to faktycznie końcówka impulsu.
Ten rajdzik teraz stał się tuż przed końcem dziennej świeczki teraz. Czyli może rysowanie jak największej zielonej 1d. A teraz zaczynamy nową i stawiam jednak na czerwień, zbyt wysoka cena otwarcia by łatwo zrobić znów zieloną.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 25 kwietnia 2018, 02:38

Na finex cały czas są podrzucane na bidy małe kwoty: 20 - 40BTC tuż poniżej kursu. Tak jakby ktoś usiłował sporo kupić bez podbijania ceny a jednocześnie nie pozwolić na spadki.

Dodano po 11 minutach 31 sekundach:
I cięższe działo: dokładnie na linii wsparcia po dołkach rzucono na bidy 300BTC w jednym kawałku + drobne po 20 i 40BTC :) Ciekawe czy to powstrzyma spadki.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Nie pomogło. 500 BTC zrzucone na 9530 w pół minuty.

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Następne 300BGTC rzucone na bidy do obrony 9500 :) Co za emocje o 3 rano :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: burzolak » środa, 25 kwietnia 2018, 03:06

cholepa akurat bossa w Duke Nukem 3D łupałem jak mi alarm zaczął nawalać na giełdzie. SL puściły i uratowały tyłek.
Teraz pytanie, czy wbijać z buta po taniości czy chwilowe zatrzymanie przed dalszym zjazdem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 25 kwietnia 2018, 06:47

Spoko to tylko beartrap.. oddech/przystanek przed kolejnym up :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » środa, 25 kwietnia 2018, 07:13

A jeśli ktoś "maluje" wykres BTC korzystając z fraktali innych giełd? :mrgreen:



W skali liniowej na BTC z klina wyszliśmy górą i wróciliśmy ale jeśli klin narysujemy w log to cały czas w nim jesteśmy
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 25 kwietnia 2018, 07:28

Wymazywanie pisze: Naprawdę, dajcie siana z tym orderbookiem. Z twiterem i orderbookiem.
Mi orderbook pozwala zrozumieć siłę popytu/podaży. Często się zastanawiam co mogą mieć w głowie grubsi ode mnie, ciężko to zrozumieć, bo nie mamy wglądu w ich wyniki, ale skłaniam się ku prostej kalkulacji, że grubszy może wiedzieć więcej. Tak miałem ostatnio, nie dowierzałem, by BCH dobił do 1500usd, wyszedłem na 1200usd zadowolony i dumny, że sprzedałem jakiemuś napaleńcowi na górce, skupującemu dużo i hurtowo. Jaki był efekt? Mała korekta, kurs odleciał wyżej aniżeli zakładałem. Gość albo spanikował(w co raczej wątpię), albo zarobił tak jak zakładał wczęsniej.
Wymazywanie pisze: zlecenia botów, które zareagują w 0,0... sec ze zmianą ordera lub wklepaniem go + do tego hidden ordery.
Tak się zastanawiam jaki jest sens śledzenia kursu skoro można sobie zasadzić jakiegoś bota. Ciekaw jestem jaki odsetek błędów występuje w botach. Przecież można spokojnie ustawić bota na 10% kapitału, a resztę wrzucać na long, stąd przypływ możliwe, że w prosty sposób jest podwójny. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
burzolak pisze: akurat bossa w Duke Nukem 3D łupałem jak mi alarm zaczął nawalać na giełdzie.
lol, duke nukem jest jak chuck norris.
burzolak pisze: Teraz pytanie, czy wbijać z buta po taniości czy chwilowe zatrzymanie przed dalszym zjazdem.
piece of cake. Osobiście rozważam wejście, ob nastraja optymistycznie, ale poczekajmy do końca korekty, bo może jeszcze się osunąć, a dezycję podejmę w połowie zasięgu fali. Najgorsze są zmyłki, a wskaźniki dają ciała przy silniejszych trendach, zatem.. albo dzisiaj albo jutro, poza tym depo to depo zawsze możesz się wycofać.

Dodano po 7 minutach 28 sekundach:
Poza tym na BTC to taka dla mnie korekta jakby się jeszcze nie zaczęła, inaczej BCH, LTC.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » środa, 25 kwietnia 2018, 07:36

Na taką korektę czekałem osobiście mówiąc. Lepiej według mnie wejść na takiej korekcie i ewentualnie dokupić niżej.

Nastroje zdecydowanie bull więc ja liczę przynajmniej na podwójny szczyt.

Od strony nastrojów to panuje ewidetni euforia i boje się troche, że tak jak @wymazywanie zawsze pojawia się na potencjalnych dołkach i daje dobry sygnał do wejścia tak teraz z małym stoplosem można próbować swoje ugryźć. Rsi spadło (na 1 h) a pod to kiedyś zauważyłem masa botów potrafi grać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: awos » środa, 25 kwietnia 2018, 07:49

Wymazywanie pisze: Ja zamknąłem shorta ETH z zyskiem +5% i sprzedałem BTC z zyskiem 3%.
Nieduzo ? Szalony ja na scalpowaniu to max robie 1.5-2% ;)

Apropo od dzisiaj (moze od wczoraj) na BInance mozna zamienic caly dust na BNB , bardzo fajna funkcja.
Idziemy do Funds/balances i convert to BNB https://snag.gy/M0kOqY.jpg
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 09:11 przez awos, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 25 kwietnia 2018, 07:53

uzupełnienie mojego komentarza wyżej..
chcialo skorekcić ale okolice 9200 jak widać są już wsparciem dosyć niezłym. Z klina wyszło, do klina przyszło i podejrzewam, że znów górą wyjdzie..
Pozdrawiam kryptomaniacy :)

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pisiont_groszy » środa, 25 kwietnia 2018, 08:10

@Dovakhiin, U mnie doszło tylko do retestu górnej linii klina i był to dobry moment na zakupy. Powrotu do jego wnętrza nie było bo kilka $ pod linią to dla mnie nie powrót.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 25 kwietnia 2018, 08:16

@pisiont_groszy,
zależy jak go rysować.. u mnie chudy.. u innych szeroki od wierzcholka 04.04 i dołka 12.04
wtedy to faktycznie odbija się jednocześnie od fibo i od górnej linii..

na uparciucha to na 4h już kanał można rysować :D

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aa.a » środa, 25 kwietnia 2018, 09:27

Obrazek

Przełamią RSI czy nie? 8-)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 25 kwietnia 2018, 10:42

@aa.a, RSI to gówniany wskaźnik, nie ma co patrzeć pod tym kątem. W listopadzie/grudniu był na poziomie 90, w czasie "korekt" schładzany do 80 :D

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: dybik08 » środa, 25 kwietnia 2018, 10:44

Spoiler:
dybik08 pisze: Wrzucam tutaj jako ciekawostkę. Linia rysowana po body świec grudniowych 16-19.12. W skali liniowej zatrzymała ruch 5.03 i wybicie 12.04. Ciekaw jestem czy rynek sobie o niej przypomni gdy dojdziemy tam w skali log. Obecnie na poziomie ok. 9710-9730.
Może by ją nazwać misiową Częstochową?

Obrazek
Miśki się wybroniły. To chyba bardzo zły znak dla byków.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 25 kwietnia 2018, 10:46

Strasznie cienka ta korekta. Jestem zdruzgotany po prostu.

I teraz pytam tak czysto hipotetycznie. Jeżeli Bitcoin przebije w maju 12.500usd to będziemy pisać tu na forum o pęknięciu bańki czy tylko mocniejszej korekcie na 1W? A jeżeli ów pęknięcie okaże się tylko korektą, bo bańka teoretycznie przed nami, to jakie widzicie zasięgi do końca roku, 30.000-40.000-80.000usd?

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
ekonokomik pisze: RSI to gówniany wskaźnik
Każdy wskaźnik jest gówniany, nawet Stoch, ponieważ bazuje na historii wykresu, nawet w nanosekundach, ale jednak historii. Poza tym odpowiedni system i AT udowadnia na każdym kroku, że to wskaźnik prędzej da Ci mylne wyobrażenie wykresu, bo bazuje na tym co było, a nie na tym co będzie. A to co będzie nie jest nikomu znane, nawet uwzględniając AT.

Przy okazji czas na kolejnego zawodowca, bo robi się opera mydlana:
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 10:54 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » środa, 25 kwietnia 2018, 10:54

A ja bym się nie zdziwił, gdyby poszła korekta trwająca 3 - 5 dni, do linii wsparcia po szczytach od ATH (w skali log.) czyli do okolic 8K. Retestu tej linii (góra wielkiego trójkąta), widocznego w wyższych skalach (h12 d1) ewidentnie mi brakuje.

Żałuję tylko, że skoro już poszło tak wysoko i zamknąłem shorta ze stratą, to nie dobiło do 10K, bo chociaż wygrałbym zakład ;)

Z drugiej strony, czerwień wszystkich altów sugeruje silny przepływ kasy do BTC, co może nie pozwolić na aż tak dużą korektę. Byki ewidentnie poczuły pozorny koniec bańki.

Ja chwilowo bez pozycji.

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
amneziahaze pisze: I teraz pytam tak czysto hipotetycznie. Jeżeli Bitcoin przebije w maju 12.500usd to będziemy pisać tu na forum o pęknięciu bańki czy tylko mocniejszej korekcie na 1W? A jeżeli ów pęknięcie okaże się tylko korektą, bo bańka teoretycznie przed nami, to jakie widzicie zasięgi, 30.000-40.000.80.000usd?
Nie bardzo rozumiem. Bańka pękła i to jest fakt. Dlaczego należne, przewidywane odbicie do 10, 12.5 czy nawet 14K, widoczne w skalach d1, w1 ani nawet szybie zbudowanie nowej bańki (na co widzę szanse małe, ale niezerowe) miałoby kogoś skłonić do negowania faktów?

To tak jakbyś zapytał, czy jeśli się przewróciłeś jak długi, ale potem udało Ci się podnieść na klęczki, to uznamy, że nie miało miejsca przewrócenie, a tylko głębszy skłon 8-)

Zresztą to tylko kwestia nazw. Liczy się wykres i matematyka a nie etykietki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » środa, 25 kwietnia 2018, 10:58

ekonokomik pisze: Nie bardzo rozumiem. Bańka pękła i to jest fakt. Dlaczego należne, przewidywane odbicie do 10, 12.5 czy nawet 14K, widoczne w skalach d1, w1 ani nawet szybie zbudowanie nowej bańki (na co widzę szanse małe, ale niezerowe) miałoby kogoś skłonić do negowania faktów?
Czego nie rozumiesz? Zakładam szok i kolejne z rzędu udowodnienie faktu, że kryptowaluty powalczą z pieniądzem fiducjarnym w tej dekadzie. Jak możesz zakładać cokolwiek skoro nie mamy tu tak naprawdę pojęcia jaką moc posiada technologia przyszłości?

Inna kwestia, przebadaj sobie miliarderów na świecie pod kątem technologii. Najpierw była technologia, później byli miliarderzy... OS Windows, telefonia komórkowa, e-commerce-marketing, aplikacje społecznościowe - wszystko to internet i jest... ze sobą skorelowane jakbyś nie zauważył.

zresztą nawet na teraz są bezpieczniejsze nawet od aktywów i walut, ponieważ nie musisz ich trzymać w formie fizycznej ażeby nie dać się zrobić przez brokera/państwo/spółkę/system. Trzymasz je heh... w formie "fizycznej" u siebie jako bank w setkach bądź tysiącach jednostek, natomiast nikt nie jest Ci w stanie tego odebrać i dodatkowo kryptowaluty to zabójca inflacji, ponieważ każdy dodrukowany papier może wejść w krypto, tj. zostać przekonwertowany na zapis elektroniczny, ale w drugą stronę to nie przejdzie. W tym wypadku kryptowaluta PoS bez kopalni jest po prostu rakiem dla banków centralnych, a chyba nie wydaje Ci się, że nagle świat porzuci tego typu technologię, bo tak i już.
ekonokomik pisze: To tak jakbyś zapytał, czy jeśli się przewróciłeś jak długi, ale potem udało Ci się podnieść na klęczki, to uznamy, że nie miało miejsca przewrócenie, a tylko głębszy skłon
Przez jakie długi? Mój ostatni dług zakończył się w 2009, z kategorii inwestycyjnych. W PLN.

Kolejna kwestia, jeżeli Ty mi chcesz teraz wyjaśnić, że Bill Gates stworzył Windowsa, bo matematyka, no to sorry... chyba było jednak inaczej i choć były systemy wcześniej, to nikt raczej nie kalkulował przełomu na poziomach matematycznych, bo tego się nie da tak ogarnąć. Przełom i bania złamie każdą matematykę, natomiast wskaźniki to tylko pionki, które w momencie baniek po prostu NIE ISTNIEJĄ.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 11:09 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 25 kwietnia 2018, 10:59

Parę dni temu natknąłem się na pewną analize na TV Nie mam teraz do niej linka pod ręką, ale być może, zgodnie z nią właśnie zaczęliśmy rysować prawe ramie odwróconego RGR?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » środa, 25 kwietnia 2018, 11:01

Jeżeli to będzie prosty zyg-zag to szukałbym wejścia na poziomie 9.140 i 8.985.
Przebicie tego drugiego targetu potwierdzi scenariusz fibo i głębsza korekta może się dopiero zacząć.

Teoretycznie trzymam się scenariusza, że to fala 4 i będzie jeszcze piątka pod 10.000 i dopiero rozłożona w czasie głębsza korekta.

Na tą chwilę podfala 3 jest krótsza od podfali 1. Trzymając się zasad fala 3 nie może być najkrótszą dlatego też spodziewałbym się załamanej 5-tej pod 10k.

Obrazek

E: To główne ABC oczywiście poglądowe. Jak sytuacja się rozwinie można będzie określić poziomy korekty.
Ostatnio zmieniony środa, 25 kwietnia 2018, 11:05 przez gieerka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kontener i 14 gości