Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:46

@koparki tak racja ale chyba nie sadzisz że priorytem nr 1 to zakup krypto ? No błagam.... Chaos światowy , masowe zwolnienia to trzeba ogarnąć a nie pompowac BTC :) Na to też będzie czas ale póki co to ja widzę testowanie dołka :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:50

@lordzuk Slowo uzyte to "niezle odbic" do pompowania pewnie jeszcze troche brakuje.
Na wszelki wypadek warto to brac pod uwage.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:56

@koparki dzięki za ostrzeżenie ale ja etapowo rozkładam shorty już od wielu dni, i pierwsze dwie linie są już na SL które zamykają na proficie, trzeci rozstawiany wczoraj jest jeszcze na zero ustawiony. Piramiduję w dół i realizuje częściowo zysk DT. I na bieżąco żeby tu nie generować wielu postów wrzucam na Twittera 8-)

O ile ratowanie rynków przez drukowaną kasę widzę bo gram też sporo na spx,dax,uk100 to nie widzę żeby jakaś euforia miała się wlewać na rynek btc/ tu już wszystko co miało się wydarzyć się wydarzyło, ostatni przystanek to halving zgniatający rentowność projektu

Paradygmat walki z kryzysem przez Bitcoina po 11 latach padł, jakby ktoś nie zauważył zaślepiony spekulacją (a to był sens stworzenia i inne p2p, SoV itd, itd)
Spoiler:
Obrazek
Dodano po 4 minutach 19 sekundach:
Przy okazji DAX się zepsuł jak ktoś nie śledzi przed 11, takie rzeczy się dzisiaj dzieją. Dzień będzie ciekawy
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:57

socjolog2008 pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:52ostatni przystanek to halving zgniatający rentowność projektu
wspominalismy o tym nie raz w wątku że halvingowa szajba będzie wygaszona kubłem zimnej wody , no ale brali nas za idiotów. Sam byłem zaskoczony do tego stopnia że czarny łabędź zjadł mi ogromną część kapitału w likwidacjach long bo longi postawiłem za wysoko i zabezpieczyłem je kryptowalutami ;)

Ale teraz wydaje mi się sądząc po retoryce wątku, po wskaźnikach strachu i po tym że na 100% wiem że medialna szajba okołowirusowa to fake... że szorciki są zagrożone.
W każdym razie gdyby spadło ETH do okolic 80$ , dash do 40$ , ZEC do 25$ , monero do 25$ ( czyli bitek do okolic 4000-5000$), to dokupiłbym na dłuższy okres jako lokata, zawsze pominąłbym jednak inwestycję w bitka który jest o rzędy wielkości przewartościowany do konkurencyjnych krypto.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:58

Zamknąłem shorta, o którym wspominałem przy 7200$ przy ok. 6700$. Na razie widziałbym raczej dalsze spadki, ale pozostaję bez pozycji.

Nie zdziwi mnie powolne krwawienie w kierunku ~5200$, które może dać nam bazę pod kolejny uptrend, raczej grubo po halvingu. Gdzieś pomiędzy pewnie będzie pohalvingowy dump.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 kwietnia 2020, 12:06

koparki pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:57ZEC do 25$ , monero do 25$

Te dwa projekty i owszem, ja również. Ale nie rozumiem tego wiecznego skupowania BTC, każdy zna mankamenty, każdy wie że więcej tu ściemniania niż materializacji tych początkowych idei, a i tak dalej skupuje/ pompuje/ hodluje/ wspiera. Weźcie w cholerę ten beta projekt zostawcie i zajmijmy się przyszłością i budowaniem co raz to lepszej technologii. A nie chodzimy w kółko tej Amigi 500 +
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 14 kwietnia 2020, 12:16

@socjolog2008 wiara nie podlega dyskusji, jak ktos wierzy to do śmierci, do tego stopnia nawet ze nie sprzedał na górkach i nie sprzeda na dołkach, w tym jest siła bitcoina. A wszystko jest podsycane , bo kto sie interesuje krypto potyka się o pranie mózgu i hermetyczną bańkę informacyjną w mediach kryptowalutowych, że btc będzie po 100k a nawet po milion $ bo koślawe LN będzie przyszłością transferów pieniężnych. Będzie po milion $ ale po hiperinflacji na dolarze.
---

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:18

koparki pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 11:57wspominalismy o tym nie raz w wątku że halvingowa szajba będzie wygaszona kubłem zimnej wody , no ale brali nas za idiotów. Sam byłem zaskoczony do tego stopnia że czarny łabędź zjadł mi ogromną część kapitału w likwidacjach long bo longi postawiłem za wysoko i zabezpieczyłem je kryptowalutami


Hahaha, witaj w klubie :lol: Zrobiłem dokładnie ten sam błąd.
Tym niemniej kupiłem po $5K za wszsytko co miałem (tym razem juz bez longa ;) ). Liczę na potężne odbicie gdy wirus ustąpi i na rynkach finansowych chwilowo zapanuje euforia. Takie krótkie R2N w wakacje przed rozkręceniwem się kryzysu na dobre ;)

Piki spowodowane nagłym newsem i paniką są na Bitocinie zazwyczaj dość szybko znoszone w całości, a wykres zachowuje się jak gdyby nic się nie wydarzyło. Tak było np. przy zamknięciu silkroad w 2013 albo w przypadku zaskakującego forka (nie pamiętam który to był rok, jakoś tak na wiosnę).
Nie sądzę, by i tym razem było w 100% podobnie (w sensie pełnego zniesienia) - za dużo się zmieniło, Bitcoin "okrzepł", ale pewne zasady się nie zmieniają.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: balu1988 » wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:29

ok 15:30 liczę na 6980 jeśli się sprawdzi pokażę swoje kreski ;)

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:51

ekonokomik pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:18Liczę na potężne odbicie gdy wirus ustąpi

A z 3800 na 7400 nie jest potężnym odbiciem? To do jakiego poziomu będzie potężne odbicie?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:53

ekonokomik pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:18Hahaha, witaj w klubie :lol: Zrobiłem dokładnie ten sam błąd.
Tym niemniej kupiłem po $5K za wszsytko co miałem (tym razem juz bez longa ;) ). Liczę na potężne odbicie gdy wirus ustąpi i na rynkach finansowych chwilowo zapanuje euforia. Takie krótkie R2N w wakacje przed rozkręceniwem się kryzysu na dobre ;)

Piki spowodowane nagłym newsem i paniką są na Bitocinie zazwyczaj dość szybko znoszone w całości, a wykres zachowuje się jak gdyby nic się nie wydarzyło. Tak było np. przy zamknięciu silkroad w 2013 albo w przypadku zaskakującego forka (nie pamiętam który to był rok, jakoś tak na wiosnę).
Nie sądzę, by i tym razem było w 100% podobnie (w sensie pełnego zniesienia) - za dużo się zmieniło, Bitcoin "okrzepł", ale pewne zasady się nie zmieniają.
No to identycnie zareagowaliśmy odwetowo, niestety nie byłem w stanie zapakowaś się za fiat w dniu gdy btc był po ok 5000$ z powodu tego że trudno kupic bitcoina na kazdym rogu. Więc mimo ogromnego niesmaku po zabawie dźwigną, niesmaku który dla 90% normalnych ludzi wyleczyłby z giełdy... z braku wyjścia ponowiłem dźwignie long przy poziomach 5k - w moim wypadku wybór padł na ETH/DASH/ZEC (bardzo ciężka pozycja kwalifikujaca sie do pilnowania 24h/7d). A teraz kusi mnie aby zrealizować bo za ciężka. Gdybym miał kupione bez dźwigni nie byłoby jeszcze tej pokusy realizacji.
Czarnego łabędzia nie wiem czy odrobię kiedykolwiek licząc w ilości kojnów , straciłem fizycznie realne kojny w ogromnych ilościach, straciłem kontrole tak szybko (stało sie to skokowo) że nie zdołałem "pozamrażać strat" redukując pozycje do symbolicznych wartości ale bez likwidacji.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:22

koparki pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:53Więc mimo ogromnego niesmaku po zabawie dźwigną, niesmaku który dla 90% normalnych ludzi wyleczyłby z giełdy... z braku wyjścia ponowiłem dźwignie long przy poziomach 5k

Dlatego od zawsze namawiam do grania również na platformach FX/ na kursach crypto. Shortowanie Bitcoina - Bitcoinem jest bez sensu na małej dźwigni/zyskujesz satoshi tracąc wartośc $.
Dlatego u mnie x100 PrimeXBT to Bit, Sp500/Dax/UK100 a platforma FX Dash,Eth,USDPLN,EURUSD,SP500,DAX,UK100, Uber inne tam ulubione.
I tu wtedy są na crypto mniejsze dźwignie x2,x3 zabezpieczane PLN, czy na Forex.com Euro, które w razie W szybko można dosłać, klik,klik i jest.
A najgorsze to źle obrać kierunek na crypto i w trakcie kupować crypto, żeby to zabezpieczyć. To jest zapętlenie właśnie.
Ja na przykład żałuję że potencjału 13.03 nie wykorzystałem w pełni, nie mam pełnej satysfakcji po tym - mam za to właśnie z tego ruchu dziś BTC do gry na granie x100 (łatwo przyszło, łatwo mam nadzieje jeszcze pomnożę ;) )
Spoiler:
systematycznie od wielu dni zjeżdza cap, czyli przeskakują na alty, pompują, zrzucają, coś tam pompują i tak w kółko
ale spada kapitalizacja systematycznie po tym pompowaniu tetherem ,1.5 niby miliarda mendy wrzucili na rynek nagle to trochę to potrwa na pewno
Nas pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:51A z 3800 na 7400 nie jest potężnym odbiciem? To do jakiego poziomu będzie potężne odbicie?

O to,to,to

Dodano po 18 minutach 23 sekundach:
Jako ciekawostkę teraz cena SP500 na PrimexXBT to 2825 a na Xtb 2810, rozjazdy, brak pewności. I za chwilę się zacznie prawdziwa zabawa po kilku dniach zygzaków. Oczekiwania po porozumieniu OPEC+ są pro wzrostowe na rynkach..
ekonokomik pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:18Liczę na potężne odbicie gdy wirus ustąpi i na rynkach finansowych chwilowo zapanuje euforia

Szybko chcielibyście odtrąbić zakończenie kryzysu globalnego na rynkach, a to dopiero miesiąc. Przypominam 2008-2009 to był rok.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:26 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:28

@socjolog2008 Ależ napisałem, że dla mnie będzie to "krótkie R2N" przed kryzysem właściwym :)

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Nas pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:51A z 3800 na 7400 nie jest potężnym odbiciem? To do jakiego poziomu będzie potężne odbicie?


Liczę na jakieś 10 - 11K.

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:30

Witajcie ponownie. Chyba mnie z półtorej roku nie było jak nie lepiej.
@socjolog2008 takie małe podziękowanie za kierunek forex.. Od prawie roku piłuję waluty i indeksy, z różnym skutkiem i gdybym wiedzę jaką mam teraz opanował 2 lata temu, ominęło by mnie dużo błędów popełnianych w czasie kupowania "fizycznych" krypto, i strat.. Dziś po tym czasie sprawdziłem kursy i taki mały ból dupy chwycił że nie wpadłem na pomysł sprawdzenia kursów z miesiąc wcześniej, co bym dokupił, ale trudno, czekam na następną okazję.

Ogólne nastawienie widzę że nie zmienia się i ogólny zarys forum pozostał przez ten czas bez zmian, czyli obawy i domysły, no i Anagamidev cały czas optymista :D

Jeszcze zapytam, gdzie gracie z lewarem?
Binance ma lewar? bo coś widziałem a mam trochę monero na BB i coś bym z nimi zrobił

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:55

@Fibo,a może jakaś analiza pod kątem EW?
@new06, widzę, że też czasem się logujesz, może jakiś wykres?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » wtorek, 14 kwietnia 2020, 16:04

ekonokomik pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 15:28 @socjolog2008 Ależ napisałem, że dla mnie będzie to "krótkie R2N" przed kryzysem właściwym :)

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Nas pisze: wtorek, 14 kwietnia 2020, 14:51A z 3800 na 7400 nie jest potężnym odbiciem? To do jakiego poziomu będzie potężne odbicie?


Liczę na jakieś 10 - 11K.
Liczysz na odbicie z 3800 do 11k w 3 miesiące w obecnej sytuacji gospodarczo-politycznej XD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 kwietnia 2020, 16:13

@emescool tu i tak decyduje SP500, który wybił bo dzisiaj mnóstwo wyników statystycznych za marzec /za 1 kwartał 2020. Na teraz JP Morgan podał tragiczne ,to pierwsza jaskółka z pozytywów dla Niedźwiedzi
Spoiler:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 14 kwietnia 2020, 16:25

@socjolog2008 ne dajesz żadnej nadziei ze krypto oderwie się od bankierskich indeksów ?
Nie dziwię się wszak bitek orbituje wokół bankierów na wielu płaszczyznach (także deweloperskiej), nawet fakt podziału bogactwa bitcoinów jest modelowo bankierski, podobny do podziału bogactwa na całym globie ;)
No ja się jeszcze łudzę z moim ciężkim longiem ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 14 kwietnia 2020, 16:33

@koparki to jest Bitcoin 8-) Ja 70% teraz to dax i sp500/uk100 i gpw delikatnie. Bit `a shortuje z megą dźwignią. Nie widzę odbicia wcześniej ,aniżeli 180 ,,niby'' mld$ czyli gdzieś tam 5.5-6k/btc. Że teraz tam poodbija 100-200$,to spoko = piramiduje shorty jak już wspominałem od 7.4+ /żeby tu nie wrzucać 1001 postów wrzucam na twittera + statementy dzienne
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 139
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jasiuwolny » wtorek, 14 kwietnia 2020, 17:03

@socjolog2008 mega dźwignia? wiesz że to pojęcie względne 8-) Osobiście poniżej lewara x500 nie schodzę, ale mam jeszcze jedno konto z x1000 na którym wygrałem mały konkurs FX i mam hajs do obrotu z wygranej.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości