Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 7 listopada 2021, 13:36

@zeroBTC Double top zrealizowany, wieczna konsolidacja i boczniak tak jak ze złotem (dawno temu pisałem o tym ale nie spodziewałem się tego że może dziać się to teraz). Alty mogą rozwalić bitcoina totalnie, patrząc po wykresie dominacji altcoinów to te z bani na banie mniej tracą i więcej zyskują no ale co się dziwić skoro bitcoin już się mija z ideą jaką zapoczątkował. ETH również drogie w przesyłach a top który może zdeklasować btc i eth to o dziwo BNB ale z drugiej strony to token giełdowy. Dominacja top100 altów wynosi 57,38 i miejscem gdzie bitcoin może zacząć rosnąć to opór przy 60% chyba że zostanie złamany to lecimy w kosmos z altami a bitcoin podzieli losy litecoina :D.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » niedziela, 7 listopada 2021, 13:38

zeroBTC pisze: niedziela, 7 listopada 2021, 13:21macie .... "pewniaka" AT bitka do 202

Taki wykres powoduje zmazy nocne u DT :D :D :D

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 8 kwietnia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mastablasta » niedziela, 7 listopada 2021, 13:39

ETH to moze nawet podpompuje przy czyms takim :) Raczej beda ratowac i pchac w gore, chodz sam jestem za zdrowa korekta, ktora pozwolilaby na swiateczne wzrosty a tak jeszcze bede przy karpiu patrzec czy nie poleci ta korekta wlasnie wtedy i bedzie swiateczna atmosfera :)

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dar0 » niedziela, 7 listopada 2021, 17:36

offtop: Oglądam filmik o Salwadorze i dochodzę do wniosku ze implementacja płatności btc jest tam fatalnie wprowadzona, link do płatności zamiast być uniwersalnym to jest czytany tylko przez ten rządowy portfel. Do tego skala wyłudzeń przez kradzież tożsamości jest spora.

Obawiam się ze jeśli tak to pójdzie to bitcoin może nie utrzymać się w tym kraju w czasie bessy i będzie to nie tylko kraj który pierwszy wprowadzi bitcoina ale tez pierwszy który go się pozbędzie. Niestety inni gracze w rejonie obserwują ta sytuacje i raczej nie wyciągną pozytywnych wniosków z tej sytuacji.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 7 listopada 2021, 22:49

Ładne 3D dzisiaj zamykamy:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 18 listopada 2020
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ozzy » niedziela, 7 listopada 2021, 23:19

Spoiler:
Ozzy pisze: sobota, 6 listopada 2021, 19:49 Jeśli utrzymają kierunek jest tylko jeden.

Cisza na forum. Czyżby dalej niepewność panowała?
Mamy mocne price action, grubą tłustą popytową świece jak to miało miejsce przy poprzednim wyjściu z korekty. Szampana otwieram po wybiciu 63600.



Na tygodniowym widać jak wsparcie zadziałało.

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 listopada 2021, 10:37 przez Ozzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 7 listopada 2021, 23:49

Jeśli przebijemy 64.3k to wejdziemy w 4 fazę korekty czyli wyjścia i ataku na ATH. (A,B, korekta B, atak na ATH). Przebicie 64.3k będzie dobrym i w miarę bezpiecznym (choć to złe słowo, zawsze jest ryzyko) momentem wejścia jak ktoś jest niezdecydowany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 8 listopada 2021, 05:50

Na wykresie wszystkie widać. Grubo.

Obrazek

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 8 listopada 2021, 06:54

Ciekawe, shity korekca no bitcoin rośnie ale eth rośnie. Chyba pora na pompowanie gigantów o samego btc a potem pompy po 100-1000% na shitach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 8 listopada 2021, 08:02

Pięknie, niedźwiedzie bitkojnowe rozwalone w pył :D ATH soon :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:05

Ciężko mi sobie wyobrazić, że nie zobaczymy nowego ATH do końca tygodnia (obstawiam nawet dzisiaj lub jutro), ale oczywiście szklanej kuli nie mam. Bardziej mnie zastanawia jaki będzie top aktualnego uptrendu, bo jeśli znów zobaczymy jakieś śmieszne poprawienie ATH i wystrzelanie się z amunicji na poziomie 70-75k (poprawienie ATH o 5-10%), to możemy zobaczyć powtórkę z rozrywki i kolejną dystrybucję przez 1-3 miesiące. Ciekaw jestem jak to się rozegra, gdyż myślę, że wielu długoterminowych hodlerów (w tym ja) myśli o realizacji przynajmniej części zysków na poziomie ok. 100k, część na pewno będzie chciała być "szybsza od rynku" i zacznie wychodzić z długoterminowych pozycji wcześniej, właśnie np. na poziomie 70-75k. Jeżeli nie będzie wyraźnego ruchu do góry (minimum 80-85k), to wezmę pod uwagę wcześniejszą ewakuację z BTC i przelania kapitału na alty albo inne rynki, drugi raz mnie nie oszukacie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:22

@Pleasek89, to ja podzielę się swoimi ostatnimi przemyśleniami:

patrząc na żniwa covidowe w postaci wzrastającej inflacji, śmiem twierdzić, że bania na krypto szybko się nie skończy. Póki inflacja nie wróci do normy, a to nam na razie nie grozi powinniśmy być spokojni o wzrosty.

Obrazek

Bardziej bym widział przekształcenie się BTC w swego rodzaju indeks krypto. Stabilne wzrosty i raz na jakiś czas korekta. Dokładnie tak jak działają indeksy USA. Dopóki nie zrobi nam się ogromna parabola albo wykres dystrybucyjny nie ma co myśleć o sprzedawaniu.

Co do samego kursu, zrobili tak jak pisałem - 60k$ zostało podłogą jak wcześniej 30k i 40k. ATH w tym tygodniu raczej pewne. Jeśli zejdą jeszcze na 64-65k$ to dokładam do longa. Wychodzić chcę z pozycji lewarowanej powyżej 70k$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 8 listopada 2021, 13:19

Elon Musk speaks out after internet votes YES to him selling 10% of Tesla stock

Sam Hall
You realise your all being played? A huge crash is coming and he's cashing in before it happens. 10% stock now at an all time high is worth 4000% of what the stock was 2 years ago. He's cashing in nothing more. Just another publicity stunt. He just doesn't want the stock to tank before he does it. Yes he will pay 50+% tax but he will still have turned 180million into 20+ billion in less than 10 years.


Do rekordowych 149,2 mld dol. wzrosły zasoby gotówki, jej ekwiwalentów i amerykańskich bonów skarbowych w posiadaniu Berkshire Hathaway. Inwestycyjny wehikuł Warrena Buffetta nadal nie decydował się na potężne przejęcia, skupował za to akcje własne.(Buffet)
plus gates rozwiodl sie na poczatku roku i 50% sell, nie pamietam jak to sie skocznylo.

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 8 listopada 2021, 17:45

Poprzednio mu wyszło z wyznaczeniem trójkąta, być może teraz też ma całkiem prawdopodobny scenariusz:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 8 listopada 2021, 18:47

ergorg pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:22patrząc na żniwa covidowe w postaci wzrastającej inflacji, śmiem twierdzić, że bania na krypto szybko się nie skończy. Póki inflacja nie wróci do normy, a to nam na razie nie grozi powinniśmy być spokojni o wzrosty.

Podobne mam przemyślenia. Bitcoin jest anty inflacyjny (deflacyjny). Im bardziej pieniądz traci na wartości, tym Bitcoin będzie zyskiwał.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać za kilka lat, ale na obecną chwile nie widać powodów do spadków.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:05

Powód będzie ten sam co 4 lata temu i 8 lat temu :lol:
Innych nie trzeba...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:19

adiqq pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:05Powód będzie ten sam co 4 lata temu i 8 lat temu
Daleki jestem od stwierdzenia, że "this time is different" ale z takim poziomem zaangażowania instytucji i wchodzeniem w #btc na poziomie państw, amplituda drgań kursu powinna być stopniowo wygaszana. Zdziwiłby mnie zjazd aż o 80% podczas najbliższej bessy.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:35

BitBoy pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 17:45 Poprzednio mu wyszło z wyznaczeniem trójkąta, być może teraz też ma całkiem prawdopodobny scenariusz:

On wspomina że zwykle fala 3 jest największa, ale w przypadku FOMO i patrząc np na 2017, to czasem 5 nie powoduje największych wzrostów? Popatrzyłem na kilka analiz z 2017 i część np 5 fale wskazywała koło 6k usd wg tej samej logiki.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:50

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:19
adiqq pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:05Powód będzie ten sam co 4 lata temu i 8 lat temu
Daleki jestem od stwierdzenia, że "this time is different" ale z takim poziomem zaangażowania instytucji i wchodzeniem w #btc na poziomie państw, amplituda drgań kursu powinna być stopniowo wygaszana. Zdziwiłby mnie zjazd aż o 80% podczas najbliższej bessy.
Zgodnie z raportem Genesis Instytucje wchodzą w altcoiny i DeFy, BTC ma tedecję spadkową w III kwartale.
https://bitcoin.pl/btc-popyt

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 listopada 2021, 20:19

kozaki_wiesi pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:19
adiqq pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 19:05Powód będzie ten sam co 4 lata temu i 8 lat temu
Daleki jestem od stwierdzenia, że "this time is different" ale z takim poziomem zaangażowania instytucji i wchodzeniem w #btc na poziomie państw, amplituda drgań kursu powinna być stopniowo wygaszana. Zdziwiłby mnie zjazd aż o 80% podczas najbliższej bessy.
Oczywiście jest to bardziej złożony proces - ale upraszczając, zawsze sprowadza się to do jednego - ci co kupili "tanio" (dla jednych to będzie 5-10k$, a dla innych 30-40k$) sprzedają, zrealizują zyski na jakimś tam poziomie....prędzej czy później dojdziemy do takiego poziomu, że wszyscy będą chcieli realizować zyski, a mało kto będzie chciał kupować. Mechanizm szeroko znany i opisany, prawda? ;)
Nie wiem czy to już tutaj pisalem, ale nie jest w moich planach sprzedaż wszystkiego i odkupienie potem taniej. Od samego początku (między innymi z powodów o ktorych piszesz wyżej) - mam zamiar część zostawić, bez względu na wzgląd (jestem na etapie ustalania ile tego % będzie, na teraz skłaniam się ku okolicy 20-25%, BTC+ETH, może coś jeszcze do tego, czas pokaże, czy "ktoś" sobie na to zasłuży)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 29 gości