Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 29 sierpnia 2019, 17:46

@pael fajnie, fajnie ale przyjedzie na półwysep - do Władka albo Juraty i kup zapiekankę za cokolwiek, nawet BTC. Nic nie kupisz, padniesz z głodu i skończysz na jagodach, zbieraniu grzybów, upolowaniu sarny i ognisku (bez kasy w portfelu). Wenezuela to Wenezuela, tam sobie mogą opowiadać swoje historyjki z Narnii, my mamy swoje ;)
ps. Ale spoko jak się niektórzy jarali tym Dash za 0.015 że promocja to teraz za 0.0083 coś sobie wrzucę na Ledgera tego cuda
Żeby nie było offtop Bitcoin LONG, bo ten muł ma wsparcie Tethera, bangsterki, spekulacji nadchodzącej (Bakkt, Fidelity) i Bóg wie kogo jeszcze :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 sierpnia 2019, 17:52 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 29 sierpnia 2019, 17:51

bo nie mamy hiperinflacji

zapiekanka nie zdrowa; glodowka(tymczasowa) bardzo zdrowotne rozwiazanie, a na zlamanie postu dziczyzna z grzybami przygotowana na ognisku i jagody na deser brzmi zachecajaco :twisted: dodatkowo jedziesz kawalek dalej na polwysep i omijasz mainstream, sprzedajesz porcje z sarny a platnosc tylko w krypto :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 29 sierpnia 2019, 18:16

Jak dla mnie póki BTC nie przebije ceny 20k USD za sztukę, tegoroczny wzrost traktuję jako korektę spadków. Owszem skupuję to, tyle że bez entuzjazmu na razie.

EDIT
Alty takie, jak DASH, czy ZEC pokazują, jak bardzo napompowane były w 2017 roku, że aż tyle musiały spaść.
Jeśli BTC rośnie, gdy alty spadają może oznaczać, że posiadacze altów sprzedają je za BTC, aby załapać się na wzrost BTC.
Cały rynek krypto jest napompowaną bańką.
To, że większość kryptowalut jest trzymana w celach spakulacyjnych, to jest słabość tego rynku. BTC spadnie parę procent, to alty paręnaście.
Pewnie realna wartość większości altów, to parę dolców, a bitcoina 1000 dolców.
Nie zdziwię się, jak będzie jeszcze kilka lat bessy i dopiero potem wraz z adopcją coś ruszy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:01

wamak pisze: czwartek, 29 sierpnia 2019, 18:16Nie zdziwię się, jak będzie jeszcze kilka lat bessy
Cos mi to z halwingiem nie pasuje, mniejsza ilosc btc o polowe i nizsza cena ;/ kto to bedzie kopal ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:03

Majkos pisze: czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:01Cos mi to z halwingiem nie pasuje, mniejsza ilosc btc o polowe i nizsza cena ;/ kto to bedzie kopal ?

NIKT. Już dawno z tej całej wizji Satoshiego normalni minerzy odpadli, zostali jeszcze Chińscy producenci koparek. Ale to też do czasu będzie. Co nie znaczy że to z dnia na dzień się wywali(konstrukcja redukcji trudności nie pozwoli), czy że nie będzie rosło (Tether to odrębna sprawa i 95% w posiadaniu kilku osób z Bangsterki). Tu nie o to chodzi żeby komuś obrzydzić crypto, a uświadomić że ideologicznie Bitcoin nie uosabia dzisiaj NIC z white paper twórcy. To wydmuszka idei
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:09

Halving może podnieść cenę waluty, gdy zainteresowanie walutą nie zmniejsza się. W przypadku zmniejszającego sie zainteresowania walutą poszczególni minerzy będą się odłączać, najpierw odłączą się starsze Antminery, które teraz kopią z małym zyskiem, następnie odłączą się minerzy z nowymi Antminerami, ale wysoką ceną za prąd.

Dla mnie myślenie, że cena nie może spaść poniżej jakiegoś poziomu, ponieważ nie będzie się opłacało kopać, jest jakby myśleniem odwrotnym do założeń rynkowych. ETH jest totalnie nieopłacalne w kopaniu przy cenie za prąd 60gr/kWH, a jednak kopią. 2 lata temu przy tej stawce było bardzo opłacalne.
Trzeba brać pod uwagę, że Halving zmniejsza ilość wydobytych monet, jednak nadal ilość monet przybywa, tylko wolniej. Na zmniejszone zainteresowanie monetą nawet Halving nie pomoże.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:17 przez wamak, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:09

Nie no, mam nadzieje ze drukarze tetheru sie zlituja i pod halwing drukna pare baniek. :twisted:

A moze kor... Bakkt bedzie mial tylu klientow z buffetem na czele ze cena eksploduje
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:11 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:11

Obrazek

Kurs ewidentnie wydaje się dążyć do przetestowania od góry po raz kolejny mediany czerwonego kanału spadkowego, która jest w aktualnym czasie bliska wartości cenowej z istotnym wspraciem na poziomie 9100$.
Brak szybkiego i solidnego odreagowania po równie szybkim wczorajszym dumpie z godziny 18:00 może świadczyć o chwilowym braku popytu i nasileniu się podaży, z uwagi na obawy przed trzecim testem istotnego wsparcia (gruba, różowa linia), którego pokonanie może nam otworzyć drogę do dolnej białej bandy(która powinna być wsparciem) czerwonego kanału spadkowego, której to poziomy wsparć od mniej więcej początku września do końca tego miesiąca powinny oscylować w granicach od 7400$ do mitycznego "iron floor", przy poziomie 6200-6300$(w październiku np.)7400$ jest to również istotny poziom do przetestowania w ewentualnym dalszym korekceniu rynku, gdyż uprzednio przy majowym piku w górę był to 3 krotny solidny support, którego obronienie pozwoliło nam wtedy na dalsze wzrosty.

Potem co może być ciężko mi jest powiedzieć, aczkowiek nie obraziłbym się na dłuższego boczniaka, który to pozwoliłby altom nadrobić trochę zaległości.


//edit// Dla każdego coś dobrego. Zejście w te dolne rejony kanału pozwoliłoby również przetestować od góry, a nawet wpaść na chwilę pod 200 okresową średnią kroczącą z interwału 1d, którą to dużo osób uważa za konieczność zajścia takiego zdarzenia by mówić o "zdrowej" hossie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
35
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: stokarz » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:22

Święty Grall Price Action panie i panowie ;) Pewny świetny analityk podzielił się ze mną tym cudem, a że spędził nad tą kobyłą zapewne dziesiątki godzin i że jeszcze świeże, to korzystajmy, korzystajmy.

Pokazuje statystyczne rozłożenie i prawdopodobieństwo wystąpienia tygodniowego szczytu, i dołka w określonej sesji (londyńska, nowojorska, azjatycka). Prawdopodobieństwo w ujęciu dziennym jest po prawej stronie.

Obrazek

https://bithub.pl/analizy/stokarz-czyta ... big-short/

Chciałbym Was również serdecznie zaprosić do zapoznania się z moim najnowszym artykułem na temat rynku BTC. Oprócz podsumowania tygodnia, perypetii z BIG SHORT i standardowych analiz, przygotowałem coś szczególnego. Opracowałem krótki, prosty model jak przy pomocy mechanizmu silnika likwidacyjnego BitMEXu można stworzyć dosłownie zabójczą kaskadową likwidację: "klif śmierci". Na czym to polega?
W uproszczeniu – uczestnik rynku zaczyna doprowadzać do likwidacji swoich własnych pozycji długich, poprzez sprzedaż BTC na Krakenie i Bitstampie, wykorzystuje niedoskonałości i mechanikę silnika likwidacji giełdy BitMEX, tworząc tym samym ogromny spadek ceny. Zyskuje na przeciwnej, większej pozycji na short.


Co jeszcze? Wyjaśnienie bardzo prostej metody ze strefami płynności, których identyfikacja pozwala zyskać nieco szersze spojrzenie na rynek i potencjalny kurs ceny. Mówię również dlaczego byki znajdują się w nieciekawej sytuacji, gdyż średnie koszty zajmowania długich pozycji zagnały je w pułapkę.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:52

Wracając do samej ceny BTC: spadek dziś spowolnił, co oznacza większą szansę na małe oreagowanie w górę jutro, niż dalszy spadek jutro. Tylko statystycznie.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » czwartek, 29 sierpnia 2019, 22:58

Majkos pisze: czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:01Cos mi to z halwingiem nie pasuje, mniejsza ilosc btc o polowe i nizsza cena ;/ kto to bedzie kopal ?

Ja będę kopał, a wy nie kopcie będzie więcej btc dla mnie :) To że jakieś duże kopalnie zbankrutują wyjdzie tylko na dobre, bo to ma być zdecentralizowane, a nie tak jak teraz :/

Lub jest opcja, że przełączą się na inne podróbki? i potem inne będą rosły bo będą miały większy haszrate, a jak będą miały większy hasz to będą droższe. Zero-jedynkowy punkt widzenia, a może powstanie jeszcze milion forków btc i btc core to już do 0 spadnie bo stare i brzydkie i moda się zmienia, a złoto też jest stare i brzydkie i jest go coraz mniej i nie spada, a koszty wydobycia rosną i koszty trzymania też.

Umarł król niech żyje król, wydaje mi się że w przypadku krypto jak umrze król btc to umrze cała reszta podróbek.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » piątek, 30 sierpnia 2019, 07:17

wamak pisze: czwartek, 29 sierpnia 2019, 18:16alty spadają może oznaczać, że posiadacze altów sprzedają je za BTC, aby załapać się na wzrost BTC.

socjolog2008 pisze: czwartek, 29 sierpnia 2019, 19:03Tether to odrębna sprawa i 95% w posiadaniu kilku osób z Bangsterki


Czyli należy to czytać tak:
Jeśli ulica przeszła na BTC to teraz napompowane za pomocą USDT zostaną wybrane alty?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: depar » piątek, 30 sierpnia 2019, 10:01

Dzisiaj zamknięcie kontraktów na CME. Kursem może szarpać mocniej.
Dodatkowo duża część kontraktów ma zostać bezpowrotnie wycofana (prawdopodobnie 50%). CME zamyka się o chyba o 22godz naszego czasu. Czy ktoś może potwierdzić wiadomość o bezpowrotnym wycofaniu 50% kontraktów ? Wiadomość przeczytałem w jednym miejscu i nie mam potwierdzenia z innych miejsc.
Na swojej stronie https://zdalnyprofit.pl/category/kryptostrategia/ szczegółowo opisuję prostą strategię btc/usd dla początkujących

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 30 sierpnia 2019, 14:33

Ciekawe notabne, bo startuje we wrześniu niby też Coinquista i Tokeneo :D Drugie notabene, warto poobserwować CDPROJEKT, nowe ATH dzisiaj i przeanalizować jak zachowuje się bańkowy wzrost oraz kiedy pęknie o ile pęknie, bo może się okazać, że w grudniu jeszcze skoczy ze 2-4 razy w górę jak BTC oczywiście po jakiejś małej korekcie najlepiej :D BTC spadł z 8-9k$ na 5-6k$ i w miesiąc, dwa było już 20k$ :D



https://exchange.bitcoin.com/

BTC/USD, 4h, nic ciekawego na razie :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 24 lipca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bruner » piątek, 30 sierpnia 2019, 15:28

A jak to moze wplynac na kurs BTC? Mocny spadek?
depar pisze: piątek, 30 sierpnia 2019, 10:01 Dzisiaj zamknięcie kontraktów na CME. Kursem może szarpać mocniej.
Dodatkowo duża część kontraktów ma zostać bezpowrotnie wycofana (prawdopodobnie 50%). CME zamyka się o chyba o 22godz naszego czasu. Czy ktoś może potwierdzić wiadomość o bezpowrotnym wycofaniu 50% kontraktów ? Wiadomość przeczytałem w jednym miejscu i nie mam potwierdzenia z innych miejsc.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » piątek, 30 sierpnia 2019, 15:40

Przyjrzałem się wykresowi w okresie od bańki listopad 2013, poprzez dno -80% do bańki grudzień 2017.
Obecnie BTC znajduje się w odpowiedniku zaznaczonego na żółto miejsca z poprzedniego cyklu (wykres 1W Stamp):

Obrazek

Zgadza się mniej więcej liczba miesięcy od pęknięcia bańki, jak i cena (mniej więcej połowa ceny ze szczytu). Teraz też tak jest.
Tym samym wycofuję, że cena BTC może spaść do 1000$. Można się spodziewać jakiejś korekty, ale już niewiele. Może już jest dołek, może to będzie 7500, nie wiem.
Według tego schematu następna bańka zakończy się za około 1,5 roku, z ceną 300-350 k.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » piątek, 30 sierpnia 2019, 17:01

@wamak
Dawniej pierwszy lepszy miliarder mógł z łatwością napompować btc o kilkaset procent. Dzisiaj mało które państwo byłoby w stanie to zrobić. 300-350k w ciągu nawet 8 lat jest nierealne moim zdaniem. Dzisiejsze wieloryby btc stałyby się najbogatszymi ludźmi świata. Naprawdę myślicie, że ci na górze pozwoliliby na to? Na taki przepływ bogactwa? Tylko dlatego, że ktoś kupił/wykopał jakieś bitkojny jako pierwszy? Nawet by mnie to nie oburzało. Gates, Jobs i inni z listy forbsa przynajmniej mieli jakiś wkład w rozwój cywilizacji. Lub przynajmniej ich przodkowie, w przypadku dziedziczenia fortuny.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: blackraijin » piątek, 30 sierpnia 2019, 17:19

Na szczęście to co myślisz nie ma żadnego znaczenia i 300k jest tak samo realne jak BTC po 1$.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » piątek, 30 sierpnia 2019, 17:35

300k wymagałoby szerokiej promocji w prasie, telewizji i tak dalej. Będzie to trudne gdy btc dostanie bana z powodu, który wymieniłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 30 sierpnia 2019, 18:09

murlok pisze: piątek, 30 sierpnia 2019, 17:01Tylko dlatego, że ktoś kupił/wykopał jakieś bitkojny jako pierwszy? Nawet by mnie to nie oburzało. Gates, Jobs i inni z listy forbsa przynajmniej mieli jakiś wkład w rozwój cywilizacji

Stary ty kompletnie mieszasz dwie różne rzeczy. Jedna to spekulacja, czy to na Forex czy to na crypto - tu o nic więcej nie chodzi jak o GRĘ !, jedni robią drugich w wała non stop. Niczego nie trzeba produkować, wnosić w rozwój cywilizacji itd - chociaż Bitcoin ma swój gigantyczny wkład w rozwój nowych cyfrowych możliwości, wkład równie duży jak internet..

A drugie to wkład i długofalowe zarabianie na tym. Ale to się nie dzieje tak hop ,od razu. Ja na walutach potrafię mieć pozycję po kilka miesięcy, gdzie na crypto przy tych dźwigniach i zmianach cenowych to jest mniej możliwe (dlatego narodził się ruch HODL, u mnie Zcash hodl obecnie ale to to samo - wierzysz w projekt to ci ,,może'' da tysiące % ale za miesiące/ lata a nie dzisiaj.

Bitcoin to jest wynalazek, bo nikt tego wcześniej nie ogarniał tak skutecznie jak Satoshi. Ma wkład bo stworzył nową gałąź spekulacji. Nie poszło z płatnościami - chociaż jak się zastanowić też źle nie jest (są alternatywne które się rozwijają przez powstanie BTC)

Można by długo, każdy ma inne nastawienie. Dymać tego Bitcoina :mrgreen: na Longu ;) (czasami krótki short) i tak w kółko i do us..ania. Bo to jest jestestwo tego cudaka. Kierownik zamieszania większy i w jednostce czasu więcej się dzieje niż na giełdach. I chyba głównie o to tu w tej zabawie chodzi.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, baranzii, Bundy, grzeg, shinya56, Tomasz_Es i 18 gości