Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mecenas » wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:16

jack_btc pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:10Ja myślę, że prawdziwa adopcja btc przyjdzie wtedy jak większość ludzi ponownie obudzi się z ręką w nocniku w obecnym systemie finansowym. Tylko wtedy dla nich będzie już za późno

Każdy kto miał okazje widzieć od wewnątrz jak działa obecna polityka
pieniężna wie jak zepsuty jest to system i to tylko kwestia czasu kiedy się rozleci.

PS. Czy bylibyście szczęśliwi gdyby 1 btc był w końcu po 1 milion USD, a za 1 milion USD można było by kupić jedną bułkę?

A ja myślę, że prawdziwa adopcja BTC nigdy nie nastąpi, bo większość ludzi obudzi się z ręką w nocniku jak rozmnożą się kolejne ATH na rynku fee BTC...

Każdy kto miał okazję widzieć od wewnątrz i doświadczyć absurdalnych fee na sieci, wie jak zepsuty jest to system i że to tylko kwestia czasu kiedy się rozleci (czytaj: górnicy przełączą wajchę na coś co działa).

Czy byłbyś szczęśliwy, gdybyś miał BTC i nie mógł wysłać nigdzie ze względów ekonomicznych?
Gdyby tx kosztowała tyle co bułek na miesiąc?

;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:19

A co byście zrobili, gdyby dajmy na to, dzisiaj o 20:00 wartość 1BTC wzrosła do 1 000 000 USD? Trzymalibyście nadal czy jednak wymienilibyście na USD? Jeśli większość by trzymała, to adopcja BTC ( i innych krypto ) jest bardzo możliwa. Jeśli natomiast większość z was by go sprzedała, to żadna kryptowaluta się nie upowszechni bo i tak każdy zawsze przelicza na dolary, kwestia tylko tego czy kurs jest odpowiedni. Sami sobie odpowiedzcie.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 21 października 2018
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vulcs1 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:07

ja bym sprzedał i jutro już do roboty nie szedł ;p, taka kasa wystarczy na spokojne życie do końca jak się nie wydaje na pierdoły typu złote umywalki czy zegarki po 60k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:38

@@vwrafi
Też bym sprzedał, ale głównie dlatego, że chwilę wcześniej BTC był warty 100x mniej.

Za 20 lat być może cena się ustabilizuje na tym poziome, kto wie? Ja już tak się przestawiłem mentalnie, że zawsze trochę BTC bym chciał mieć w portfelu niezależnie co by się nie działo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:45

Dobra panowie, rozstawiacie już longi :?:
U mnie pomału, spodziewana /możliwa/ nie pewna dzida o 300$..

i dorzucam
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 27 sierpnia 2019, 14:20

vulcs1 pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:07 taka kasa wystarczy na spokojne życie do końca jak się nie wydaje na pierdoły

1mln $ trzeba wiecznie spekulować bo jak sobie "zostawisz" to ze sporym prawdopodobieństwem w połowie życia siła nabywcza tego miliona moze być śmieciowa.
Tutaj masz obrazek dla poparcia tego o czym mówię: viewtopic.php?f=16&t=28697&start=260#p598825
Zasada jest zawsze ta sama drogie sprzedawać , tanie kupować - pod warunkiem że niedowartościowane a nie zbankrutowane.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 14:51

Chcecie kolejny przykład z życia jak działają banki? Byłem u fryzjerki wczoraj, akurat z urlopu wróciła z Hiszpanii. Poopowiadała mi to i owo a na końcu taka mega poirytowana "aaa zapomniałam dodać, że przed wyjazdem założyłam konto walutowe, wpłaciłam 600 Euro. Bank kompletnie bez żadnego powodu zablokował mi środki na koncie i wiesz kiedy odblokował? Dzisiaj kiedy wróciłam do Polski" Gdyby nie zabrała gotówki to miałaby spory problem przetrwać tam 2 tygodnie.

Czuję, że dopóki ludzie tego nie doświadczą na własnej skórze to nie zmienią zdania lub chociaż nie zainteresują się BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 14:53

@Pleasek89 a czym jest ? Niefunkcjonalnym gniotem, chyba że masz bitmat bez ograniczeń w miejscu odpoczynku. To mogłeś polecić na takie podróże Revoluta.. Ja będę w listopadzie w Alicante na chill out, zdam ci relacje. Prawdopodobnie bez Revoluta nic nie zdziałam.. Co nie przeszkadza być obecnie na longu :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 15:00

@socjolog2008
Coś ty taki niecierpliwy? Daj mu czas, 10 lat temu był warty centa. To jest protokół, wszystko możesz tam zaimplementować.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 6 kwietnia 2019
Reputacja: 163
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jack_btc » wtorek, 27 sierpnia 2019, 15:15

mecenas pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:16Każdy kto miał okazję widzieć od wewnątrz i doświadczyć absurdalnych fee na sieci, wie jak zepsuty jest to system i że to tylko kwestia czasu kiedy się rozleci (czytaj: górnicy przełączą wajchę na coś co działa).


Jak chcesz przesłać 1 milion zł w btc to jakie masz obecnie absurdalne fee?
Górnikiem może być każdy, a to że taka patologia powstała no cóż, zawsze możesz skorzystać z bch lub ltc tam masz małe fee.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 15:37

Pleasek89 pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 15:00Coś ty taki niecierpliwy? Daj mu czas, 10 lat temu był warty centa.

"Rodzice są kośćmi, na których dzieci ostrzą sobie zęby."
Jego czas już przemija. Zrobił swoje - może odejść, spekulacyjnie nadal ma zasadnicze znaczenie. Ideologicznie już co raz mniejsze.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 15:47

@socjolog2008
Ale on wcale nie musi służyć do płatności, być może inne krypto będą do tego celu wykorzystywane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 27 sierpnia 2019, 16:30

@Pleasek89
No tak co z niego będzie zobaczymy ale w white papierze satoshiego ma to byc elektroniczny pieniądz P2P a nie np. store of value.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 27 sierpnia 2019, 16:53

Elektroniczna gotówka raczej(peer to peer cash), poza tym niekoniecznie jest to równoważnik środka płatności do masowych mikro-transakcji do codziennego użytku :D Sama przepustowość czyli ograniczona stała ilość transakcji na blok w określonym odcinku czasu jasno wskazuje, że BTC bardziej nadaje się właśnie do rzadkich transakcji o raczej większej/dużej wartości w stosunku do fee :D Jeśli ktoś chce komuś przesłać 1kPLN do innej osoby to trochę będzie to nieopłacalne, bo prawdopodobnie druga osoba zobaczy z tego 900PLN jak nie mniej ostatecznie :D Ale jeśli ktoś chce kupić na dłużej, przelać na portfel i liczy na zysk co najmniej 11% czy tam 100% w przeciągu roku, dwóch, to to się zajebiście opłaca :D Tutaj też problemem są same giełdy, że nie obniżają fee w stosunku do rosnącej ceny oraz nie pozwalają ustawić samemu jakieś rozsądne fee, nawet kosztem szybkości, osobiście wolę poczekać nawet dzień, dwa niż płacić jakieś 50PLN, bo często nie ma to aż takiego znaczenia, chyba, że to jakiś arbitrażyk szybki :D Jak sobie kiedyś liczyłem ile wydałem BTC na samo fee, to po dzisiejszej cenie byłoby to kilkanaście tysięcy, średnio dwie/trzy transakcje co kilka dni :D Dla spekulanta pewnie jest to pomijalne, który regularnie zarabia na rynku, ale dla większości będzie to spora strata w dłuższej perspektywie :D Np. jeśli fee wynosi 0.001 BTC, to kiedyś to było warte góra 1$, a teraz to już 10$ :D A w przyszłości może okazać się, że będzie to równowartość 100$, czyli de facto BTC nie zachęca do częstego używania i transakcji :D Raczej do kiszenia i dlatego jest to idealne store of value oraz globalny pieniądz :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 sierpnia 2019, 16:55 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 27 sierpnia 2019, 16:54

vwrafi pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 12:19A co byście zrobili, gdyby dajmy na to, dzisiaj o 20:00 wartość 1BTC wzrosła do 1 000 000 USD?
Natychmiastowa sprzedaż 70-80%, za które miałbym już wygodne życie. Spekulacja pozostałą częścią dla sportu.

@Pleasek89

Spójrz na to z tej strony: gdyby kupiła bitcoin zamiast zakładając konto, to mogłoby się tak zdarzyć, że na wyjazd miałaby już akurat równowartość 500 zł zamiast 600 :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:01

anagamidev pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 16:53Sama przepustowość czyli ograniczona stała ilość transakcji na blok w określonym odcinku czasu jasno wskazuje, że BTC bardziej nadaje się właśnie do rzadkich transakcji o raczej większej/dużej wartości w stosunku do fee Jeśli ktoś chce komuś przesłać 1kPLN do innej osoby to trochę będzie to nieopłacalne
Nie chcę wkładać palca między drzwi a framugę. (Wiem że zaraz przeciwnicy jednej ze stron komplementarnego rozwiązania będą chcieli mnie rozjechać :D )
BTC - do rzadkich transakcji, magazyn wartości.
BCH - do codziennego użytku.
Kłótnie w rodzinie są najgorsze, destrukcyjne i szkodzą wszystkim.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: redbog » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:24

ikswodnal pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:01BTC - do rzadkich transakcji, magazyn wartości.
BCH - do codziennego użytku.
Czy ty zdajesz sprawę z tego ze btc i bcash nie mogą razem współistnieć w dłuższej perspektywie czasu bo zostały oparte o ten sam algorytm?

Jeśli LN nie sprosta wyzwaniu i nie pozwoli dla bitcoina stać się przyjaznym do codziennego użytku to być może będzie tak jak ty mowisz ale jest mnóstwo innych altow które mogły by ewentualnie pełnić taka role np. dash lub monero natomiast bcasha w tej roli nie widze z powodu wyżej wspomnianego problemu.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:15

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:22

@ikswodnal
Mimo ze to dla mnie scam ja tez czesto patrze w kierunku bch i zastanawiam sie czy ludzie poprostu z nazwy nie zaadoptuja tego jako alternatywe platnosci.
redbog pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:24ale jest mnóstwo innych altow które mogły by ewentualnie pełnić taka role
Co do monero sie zgodze ale nie zapominajmy u innych crypto ktorym mamy powiezyc finanse o bezpieczenstwie sieci.

@masonbtc myslisz ze to ma jeszcze sile podbic w gore , no moze ale ja tu pomalu widze zjazd. zobaczymy :)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:24

Majkos pisze: wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:22myslisz ze to ma jeszcze sile podbic w gore
nie wiem co będzie, widzę podobieństwo to wrzucam ;) ale jestem za wzrostem

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 40 gości