Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 18 czerwca 2019, 20:10

Fibo pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 19:34Udana obrona przez byki cienkiej czerwonej linii
Wydaje mi sie ze nie bedzie to udana obrona...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 18 czerwca 2019, 20:20

@domator przecież crypt FED nadal drukuje
ETH : https://etherscan.io/token/0xdac17f958d ... fc2c1ea828
EOS : https://eospark.com/account/tether.io?l ... lang=en-US
TRON : https://tronscan.org/#/token20/TR7NHqje ... otSzgjLj6t

na wachlarzu 9825 jest o włos,jedno print i będzie pewnie
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 18 czerwca 2019, 20:49

@socjolog2008 mimochodem już operujemy wirtualnymi dolarami na legitnych blockchainach :D Global adoption :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 18 czerwca 2019, 21:09

domator pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 20:10
Fibo pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 19:34Udana obrona przez byki cienkiej czerwonej linii
Wydaje mi sie ze nie bedzie to udana obrona...
skąd u Ciebie tyle pesymizmu w dalszych wzrostach? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » wtorek, 18 czerwca 2019, 21:56

Maggix pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 15:57Panowie szpece od spadków mialo spadać a rośnie co z wami jest nie tak jak należy?
Ponad miesiąc temu skończyliśmy paraboliczne wzrosty i weszliśmy w tryb konsolidacji. Lekko zwyżkującej, więc w domyśle niedźwiedziej. No rośnie pełną gębą.

Obrazek

Panowie szpece od wzrostów. mam nadzieję, że zaklinanie rzeczywistości chociaż trochę poprawia wam humor.
Specjalnie dla was emotki, bo wiem, że je uwielbiacie. :D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :P :twisted: :) :D :D :o :lol:

e/ tak czy siak ja stawiam na konsolidację. Niezależnie od tego gdzie zajedziemy, w życiu pewne są tylko śmierć, podatki i ranged market. Jako że sporo osób patrzy teraz na klina, to być może wyjdziemy dołem do wsparcia kanału i powrócimy do "normalnego" zakresu konsolidacji.

Obrazek

Możliwe też, że wyjdziemy z konsoli górą, dojedziemy do okolic 10k i zacznie się nieunikniona korekta. Niemniej jednak target minimalny odreagowania całych spadków od ATH (fib 0,382) chyba został wbity. Jak popatrzymy na korekty wzrostów z poprzedniej hossy to układały się właśnie w coś takiego: dłuższa konsolidacja>głęboki spadek (30-40%) > kontynuacja. To dość dobry model: mm zrobią swoje (konsolidacja) jednocześnie pozostawiając na jakiś czas rynek w niepewności i następnie go rozhuśtają (spring > kontynuacja). Zarówno konsolidacja, jak i rozhuśtanie jest dla nich bardzo korzystne.

Obrazek

e/ siemano @soulnecturn !
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 18 czerwca 2019, 22:33

Spoiler:
Dla beki :D

Aktualnie :D
### edited: 2019-06-18 22:56 ###
Warto jeszcze obserwować LTC, bo wygląda jak narazie niemalże identycznie jak na wychodzeniu z poprzedniej bessy :D Więc mógłby w sumie być tudaj zjazd/konsolidacja przed cenami kilkutysięcznymi :D
1d :D
Spoiler:
Spoiler:
1M :D
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 czerwca 2019, 23:01 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 18 czerwca 2019, 22:35

@new06 a tu btc zrobi psikus i gorne ograniczenie zaatakuje i wyjdzie gora... (tak jak ostatnio gora wyszlo z klina zwyzkujacego co rysowal np @ekonokomik ) :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » wtorek, 18 czerwca 2019, 23:32

Swoją drogą jak wejdzie faktycznie ten Libra coin to crypto będzie dostępne dla prawie 2mld ludzi w łatwy sposób, wiadome, że trochę czasu zajmie zanim wszyscy się obcykają z technologią, ale w ciągu paru miesięcy może nastąpić znaczny napływ crypto entuzjastów, gdyż w zasadzie ten Libra coin będzie kolejnym stable coin'em zdaje się sparowanym z jakimś koszykiem walut i ludziska spekulacyjnie pewnie też będą bawić się innymi crypto :D

https://github.com/libra/libra
https://developers.libra.org/docs/libra-protocol
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Maggix » środa, 19 czerwca 2019, 00:00

Jasne że kurs może spaść ,możemy lada moment zaliczyć grubą korektę ale ogólny trend do końca roku będzie prawie na pewno trendem wzrostowym . Więc odpuście sobie te 3/4 drunowatych grafik cudaki jedne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 19 czerwca 2019, 00:19

Zamykamy dzisiaj 3D, zapowiada się na shooting star.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9204
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » środa, 19 czerwca 2019, 00:22

Trzeba skupować każdy dip, mamy hossę już, więc należy grać z trendem, lepiej kupić wcześniej niż nie kupić, wszystko kupione i tak uda nam się wcześniej czy później sprzedać wyżej, tak że nie panikujemy tylko dokupujemy :D Trend is your friend :D BTC 100k$ soon :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7492
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2774
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » środa, 19 czerwca 2019, 00:39

OT libra
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 23:32 Swoją drogą jak wejdzie faktycznie ten Libra coin to crypto będzie dostępne dla prawie 2mld ludzi w łatwy sposób, wiadome, że trochę czasu zajmie zanim wszyscy się obcykają z technologią, ale w ciągu paru miesięcy może nastąpić znaczny napływ crypto entuzjastów, gdyż w zasadzie ten Libra coin będzie kolejnym stable coin'em zdaje się sparowanym z jakimś koszykiem walut i ludziska spekulacyjnie pewnie też będą bawić się innymi crypto :D
Libra nie bedzie krypto, a najprawdopodobniej bankiem na blockchainie. Strasznie sie wszyscy rozmarzyli, a zaserwuja bardziej revoluto-coś nie krypto "panie januszu pan zapisze 14slow to panski seed, adres panskiego porftela to latwy do zapamietania: 3DnkXmanQuT8mWdbcdwBuHDdmMHNk2NJ4B' + full weryfikacja.
Obrazek

8940 trzyma
Nachodzi mnie refleksja, ze wiekszosc jest zmeczona, ze nie spada, wiec jeszcze spadac nie bedzie ;-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
47
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » środa, 19 czerwca 2019, 00:51

Wykres zrobiony pół godziny temu. Mój plan na nadchodzące dni.

Obrazek

Pomysł na LONG. Żółty obszar - chciałbym zobaczyć cenę wychodzącą silną reakcją poza środek kanału (pivot), a następnie zbierającą stopy. Jeżeli to zobaczę IMO lecimy do górnego ograniczenia kanału.

Obrazek

Adekwatnie pomysł na short. Silne przebicie kanału, uwięzienie późnych shortów w żółtym obszarze, następnie poruszanie się w tym Bulish Block który doprowadził nas do wybicia wcześniej. Zdjęcie stopów, reakcja w dół (cena nie może powrócić do kanału!) i zjazd w dół. Wtedy wsiadam z targetem zaznaczonym na fioletowo.

Obrazek

Miejsce w którym wolicie kupować, aniżeli sprzedawać. CME Gap + poziom który doprowadził nas do bardzo silnej reakcji w górę i wybicia. Zdecydowanie BUY.

Obrazek

PLUS BONUS: Dominacja BTC.
Pomocne narzędzie, szczególnie, dla tych co tradeują altcoiny. Na razie wszystko wskazuje na rosnącą dominację BTC i moim zdaniem, tak też będzie jeszcze przez przynajmniej dwa tygodnie. Czerwony kwadrat - alty będą zapewne martwe jeśli dominacja BTC tam dojdzie. Jeżeli skoreluje się to z ETH/BTC dochodzącym do wsparcia, które zaznaczyłem - BUY THE DIP, jak to mówią.
Spoiler:
Obrazek

Ważne jest, aby mieć plan. Bez tego poruszacie się kompletnie po omacku. Raz może się Wam udać, jednak większe szanse są na to, że więksi doświadczeni gracze, zabiorą Wam wasze BTC. Tak już niestety działają rynki. Krypto również się zmienia. Napływ zaawansowanych traderów i inwestorów instytucjonalnych jest nie do zignorowania. Krypto stanie się brutalne, trudniejsze. Żeby ONI zarabiali muszą zabrać te pieniądze Wam. Tutaj gra jest zero jedynkowa. Aby ktoś miał - musi zabrać komuś. To nie 2017 rok, gdzie w krypto była sama ulica i zwykli młodzi uczestnicy rynku. Krajobraz bitwy się zmienia. Albo zaadaptujecie się i staniecie się sprytniejsi, zaczniecie uczyć i mieć plan, albo przegracie. Także jeżeli ktoś nie chce się uczyć - zdecydowanie bardziej powinien po prostu włożyć swoje BTC na portfel sprzętowy i zająć się dokupowaniem na dołkach. Aha i jeżeli ktoś myśli, że dołki będą proste do skupowania - to musi natychmiast odrzucić te myśli. Dołki będą po to, aby zachwiać waszą pewność i znów - zabrać Wam wasze BTC. Czas na alty przyjdzie - będą pompowane jak nigdy dotąd - nie będzie jednak sytuacji w której pompują wszystkie, jak w 2017. Raczej jeden po drugim, tak, aby wcisnąć Wam śmieć na szczycie i znów - zabrać Wam wasze BTC. Tak, możecie to wykorzystać. Wiecie już o tym. Dlatego trzeba się przygotować i być sprytnym. Zacznijcie uczyć się Price Action, czytać tradycyjne opracowania o rynkach - psychika inwestorów jest od zawsze taka sama, to co dzieje się dziś, działo się również 100 lat temu, 50 lat temu itd. Teraz po prostu przybrało inną dynamikę, inne szaty, technologia i okoliczności są inne. Ludzie natomiast pozostali tacy sami. Musicie stać się twardzi albo przegracie i oddacie rynkowi swoje ciężko zarobione pieniądze. Przede wszystkim musicie nauczyć się zarządzania ryzykiem. Minimalizowanie go. Cięcie strat - od razu, jak najszybciej. Bez skrupułów. Nie mieliście racji? Żadnego dokładania, żadnego uśredniania - przegracie. Nie miałeś racji - ucinasz pozycję i czekasz. Twój target został osiągnięty? Realizujesz zlecenie, nie bój się zebrać zysków. Racja, jest to bardzo ciężkie, nasz psychika mówi nam zupełnie co innego - właśnie, abyśmy uśredniali straty i ucinali dobre pozycje. Wszyscy robimy, bądź robiliśmy te błędy. Ale można nauczyć się ich wystrzegać. Musicie zadać sobie pytanie - albo jesteście w tym na poważnie, albo skończcie tradeować. HODL będzie lepszy jeżeli nie macie sił i zaangażowania. Kolejna sprawa. Rzecz która da Wam lepszą poprawę waszych wyników aniżeli jakiekolwiek kursy, analizy wykresów, płatne materiały do nauki - zapisywanie swoich traderów i prowadzenie dziennika. Tak, jest to bardzo niedoceniana rzecz, ale popytajcie dobrych traderów - wszyscy prowadzą notatki. I dzielcie się swoimi spostrzeżeniami ze społecznością jaką tu mamy. Dzięki temu nauczycie się 10 razy szybciej, aniżeli robiąc to samemu. To chyba tyle na tą chwilę ode mnie - pytajcie śmiało jeśli macie jakieś pytania co do wykresów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mayoris » środa, 19 czerwca 2019, 07:06

Zadziała w końcu? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 19 czerwca 2019, 10:29

Ostatnio była masa klinów i HSów, nic z nich nie wyszło. Jak ktoś otwierał pod nie shorta, to miał tylko straty - głównie dlatego, że otwierał pozycję przed realizacją figury. Samo jej narysowanie nic nie znaczy. Dlatego w każdej książce o AT znajdziemy info, by pozycję otwierać po wyjściu górą/dołem. ;)

Obecnie znów można doszukiwać się klinów i potencjalnego HS, tylko co z tego? nie ma wyjścia dołem = no bueno.

Jak dla mnie to jesteśmy w kolejnej fali wzrostów i zdziwię się trochę, jeśli nie zostanie wbite co najmniej 10,5k.

A korekta przyjdzie kiedyś, spokojnie. ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 19 czerwca 2019, 10:34

Od jakiegoś czasu funding na niekorzyść byków, dopóki sytuacja się nie odwróci, będziemy bujać. Imho, mocnym sygnałem buy będzie funding na korzyść byków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3917
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: __kot__ » środa, 19 czerwca 2019, 13:07

A tam... Mocnym sygnałem będzie dodruk Tether

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » środa, 19 czerwca 2019, 13:27

jakoś tak błogo wakacyjnie się zrobiło :roll:
już dawno nie było tak spokojnie jak dziś od trzeciej w nocy :P

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: stokarz » środa, 19 czerwca 2019, 13:39

Plan na dziś. Nie podoba mi się price action jeżeli miałbym być byczy. Nie zobaczyłem reakcji na poziomy wcześniej przeze mnie zaznaczone, wydaje mi się, że odwiedzimy dół kanału.

Scalp setup:

Obrazek

Idealnie celowałbym w dolne ograniczenie kanału. Natomiast po drodze, jak możecie zauważyć, zaznaczyłem coś takiego jak FTA - First Trouble Area. Jest to miejsce w którym cena może zareagować odwrotnie to przewidywanego przeze mnie scenariusza, czyli odbić potencjalnie do góry. Często FTA może być również naszym targetem.

EDIT: zwróćcie jednak uwagę, że jest to wykres na M15 - także bardzo mała skala, zazwyczaj lepiej grać na minimum 1H, a później dopiero obserwować M5 i M1 do wejścia, lub ewentualnego porzucenia pomysłu na trade.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Hanslik » środa, 19 czerwca 2019, 13:42

Jest może jakaś aplikacja albo miejsce w którym łatwo można sprawdzać kiedy tether jest drukowany? Fajne byłyby powiadomienia

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, Google [Bot], grzeg, shinya56 i 39 gości