Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Mitchell » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:40

Witam wszystkich serdecznie z racji mojego pierwszego wpisu.

Przez te prawie trzy miesiące wyniosłem stąd sporo wiedzy, która pozwoliła mi, Januszowi, nie popaść w większe straty. Za to dziękuję. Szczęśliwy był czas gdy na początku listopada zacząłem inwestować. Spokojnie przesypiałem noce bez świadomości ryzyka, stresu, koszmarów...
Wy mnie zmieniliście, Boże Narodzenie na rynku mnie zmieniło. Jestem strzępem tamtego pogodnego, beztroskiego człowieka. ;)

Piszę jednak głownie z innego powodu.
Tę aktualną korektę wszyscy lub prawie wszyscy traktują jako logiczny ciąg zjazdu z grudniowego ATH. I z technicznego punktu widzenia pewnie macie rację. Bit na 17k jako "return to normal", przed chwilą dołek pogłebiony, cały czas w grze jest przecież również scenariusz crasha na 6-8k.
Ale...
W tym czasie marketcap z grudniowego pika 630 mld wykręcił nowe ATH 8 stycznia na poziomie 830 mld $. Bit stał wtedy po 17,5k. I to co się dzieje ja postrzegam jako zupełnie nową korektę. Początkowo łagodną przechodzącą 3 dni temu w gwałtowną, zdrową, dobrą dla rynku i graczy.
Ofiarą tego padł niejako sam bitcoin gdyż w tym czasie nie zdążył wykręcić własnego ATH. Po prostu większość środków od grudnia poszła w alty. Na szczycie bit miał 55% rynku. Dziś mniej niż 35%. Jeśli ten trend się utrzyma to przy następnym szczycie marketcapu bit może nie dojechać do 16k. Ja w każdym bądź razie będę trzymał kciuki za 15-15,5 bo tylko to pozwoli mi wyjść z niektórych inwestycji gdy wcześniejsze zyski radośnie wkładałem w nowe, obiecujące projekty a bitcoin fruwał po 17k. Rysowałem sobie kreski, wykresy, kanały... Tu się nauczyłem. A potem BTC zostawił mnie na przedwczesnym spadku z opuszczonymi spodniami.
Długo myślałem dlaczego...

Nie sądzę by w jakimś dającym się określić przybliżeniu moglibyśmy sięgnąć ponownie po 20k. Nie przy tej strukturze rynku. Ba, nawet 17k jest możliwe tylko wtedy gdy dzieci nie będą już bardziej podgryzały ojca. Te proporcje w styczniu oscylują wokół wspomnianych 35% rynku. Jeśli spadną to nowym szczytem dla BTC będzie 15k-16k. Ja postanowiłem uważnie obserwować marketcap a gdy dobijemy do biliona to będzie dla mnie sygnał do ewakuacji bez względu po ile wtedy stoi BTC.

Nie wiem czy mam rację ale tyle wiedzy mi daliście z samego czytania, że postanowiłem się podzielić swoimi wnioskami, gdyż nie zauważyłem by ktoś wcześniej podnosił ten temat. Być może komuś zawaha się ręka na altowym, okazyjnym bidzie w momencie gdy bit lata po 16000$. Uwierzcie - ciężko potem z tego wyjść.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:41

sniegu pisze:czytać z przymrużeniem oka :D
post oparty tylko obserwacją rynku na coinbase.
Na 12000 stoi ściana i odniej się odbijamy ( zakładam, że maluje ktoś kurs)
na popycie jako zabezpieczenie stoi ścianka na 7800,
scenariusze mam dwa.
1. Malowany kurs.
2. zrzut kursu wywołanie paniki hamowanie małymi ściankami co 500 $ a potem wyłapanie przy 8k i wtedy wybicie zębów :P
pozdrawiam
Koncepcje bardzo słuszne, zwłaszcza malowanie, acz to może być równocześnie naganianie sprzedających na ukryte niżej zlecenia zakupu (przynajmniej na Bitfineksie, gdzie była analogiczna, choc ruchoma ściana).
Potwierdziło to zniknięcie ściany i powstanie nowych mniejszych pompujących w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:43

Rysuję to pierwszy raz także...

Obrazek

Wygląda na fraktal:
Obrazek
Obrazek

Mimo że sam mam w głowie ten magiczny zjazd do 8k to według tego można by wywnioskować, że fala C dobiegła końca. Ktoś mądrzejszy się wypowie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wizardking76 » czwartek, 18 stycznia 2018, 16:58

zainteresowanie może jest ale jak nie można się zweryfikować/zarejestrować przez miesiąc to może wygasnąć... i w ten sposób Korea zrąbała kurs. Gdyby ci wszyscy co chcieli mogli się zarejestrować wszystko by zupełnie inaczej wyglądało... To jak z bitwą pod Kurskiem. Ruski miały czas by się przygotować przez tygodnie..... i z przegranej bitwy zrobiła się wygrana. Gdyby tylko politycy się we wszystko nie wtrącali jak słoń w skladzie porcelany....
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 17:00 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:00

Ja uznam koniec spadków jak wybije mocno 12800 usd i rysowanie fal na kolejne wzrosty teraz to czekac do wieczora pozostaje z nadzieja jak dla mnie, zeby spadlo bo wczoraj sie nie obkupilem;p. Teraz walka trwa sie okarze kto wygra i jak narazie nie polecam wchodzic bo w okolicach 12000-12800usd moze byc bull trap i po zawodach

@socjolog2008 myślalem że dziabnie 8,5k, i nie spodziewalem sie takiego odpalu, trudno stratny na niczym nie jestem, ale serce boli xd
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 17:04 przez Ishias, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:01

@Ishias wczoraj zanim poszedłem na sanki też mi odradzałeś wchodzić na 9500$..Teraz to wiadomo.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:07

Ja widzę tu niedźwiedzi proporczyk. Miał jedno fake'owe wyjście, być może był to test. Jak widać volume w tym momencie nawet nie drgnął. Co to może oznaczać? Np. że jeśli wyjdzie dołem, to będzie trochę leciało zanim znajdą się chętni do kupna. Może też oznaczać, że wszyscy są pewni wzrostów. Na jedno wychodzi.

Co ciekawe proporczyk kończy się w miejscu przecięcia z mocnym oporem, który powstrzymał odbicie 16 stycznia przed południem. Kurs nie mógł się przez ten opór przebić przez 6 godzin i ostatecznie zrobił dołek, który znamy.
Opór jest na poziomie 12057 $, przecięcie i jednocześnie zamknięcie proporczyka jest dzisiaj o 23:00, czyli kiepska godzina dla byków potencjalnie. Zasięg tej flagi to 6932 $.

Dodam jeszcze tylko, że ostatnio było sporo fake'owych formacji, więc coś tak oczywistego jak bearish pennant nie musi się sprawdzić. Bulkowski daje 60-63% na pełną realizację.

Obrazek
Brave New World

Początkujący
Posty: 175
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kristof707 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:08

Mitchell pisze:Przez te prawie trzy miesiące wyniosłem stąd sporo wiedzy, która pozwoliła mi, Januszowi, nie popaść w większe straty.
Mnie jako drugiego Janusza za to wizyta tutaj nauczyła czego innego, że warto kierować się własnym rozumem. Gdybym wczoraj posłuchał Wymazywanie i sprzedał cześć swojego kapitału za 9,5k z myślą o spadkach do okolic 5k to bym był teraz stratny. A właśnie postąpiłem całkowicie przeciwnie, dokupiłem kapitał w tym rejonie jako szalony pomysł według niektórych, od momentu kiedy sam analizuje rynek ,wychodzę na nim o niebo lepiej.

Co do kursu osobiście sprzedaję przy górnej linii kanału, pewnie okolice 13k, po późniejszych spadkach, retestach przechodzę dalej na longterm
To jeszcze nie pora na upadek BTC, przynajmniej nie w tym roku
the ozo pisze: Jak myślicie jest jeszcze szansa na korektę w okolicach 10,5k$?
Tutaj macie przykład jakie nastroje panują teraz na BTC skąd wnioskuję, że kurs nie dojdzie do 8k a napewo nie w najbliższym czasie a 10,5k może być dobrym wsparciem ; )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:15

Kristof707 pisze: Gdybym wczoraj posłuchał Wymazywanie i sprzedał cześć swojego kapitału za 9,5k z myślą o spadkach do okolic 5k to bym był teraz stratny.
Ja nikomu nie każę sprzedawać i kupować więc nie można mnie "posłuchać". Spadki o których piszemy to nie jest coś co ma się stać w dzień po napisaniu tego i nie wyklucza odbić a wręcz je zakłada. Także więcej zrozumienia, koniecznie. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:26

100 milionów Tetherów wydrukowane.

http://omnichest.info/lookuptx.aspx?txi ... 68901576cd

Finex jak widać chce trochę pomóc bykom, gdyby nie starczyło sił :mrgreen:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:33

JAk dla mnie na altach mamy bull trapa. Drodzy państwo w rok z 4 tysiecy złotych i około tysiąca dolarów (cena w wówczas 4 złote za dolara) do 20k usd i ok 70k złotych na bitbayu. Jak widzę ile "wartościowych" projektów pokroju liska czy ioty leci do góry mam wrażenie że im więcej na obiecane tym mocniejsze odbicie idzie.
Jak dla mnie są dwie opcje i stawiałbym na nowe ATH w lutym lub za góra 3 dni rozpoczęcie bessy (o wiele większe spadki kończące definitywnie obecna hosse). Obserwując wskaźnik fb tam nawet paniki nie było. Wszyscy są pewni wzrostów więc albo załadują hajs i ceny polecą do góry albo ktoś te owieczki przystrzyże na tym odbiciu tak, że będzie zjazd. Ja widzę te 2 opcje na bazie analizy tłumu. Z analizy wczesniejszych pęknięć też wygląda to bardziej niedźwiedzio. Jednakże sentyment większości dalej jest pozytywny co widać idealnie po tym wątku :)

Powiem Wam szczerze, że aż mnie kusi na analogie do socjalizmu bo zachowania na bańkach sa jak wprowadzanie socjalizmu. Nie wyszło ale spróbujmy jeszcze raz rozwalając dany instrument/kraj :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 17:43 przez discipuli, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Avenged90x » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:38

Wg. mnie kolejne ATH BTC pobije za parę miesięcy najwcześniej :D ... taka tylko prognoza.. Czekam aż wszystko trochę pójdzie w górę, co by odrobić stratę i raczej będę sprzedawał wychodząc na 0, albo blisko 0, ew z nie wielką górką, jeśli to nastąpi, ale jeśli tylko zacznie lekko spadać, to sell ;).. A jeśli się sytuacja ustabilizuje za parę dni no to może pobawię się jeszcze.. a jeśli sukcesywnie zacznie spadać, no to głębokie keep calm i pewnie odstawię zabawę w crypto na jakiś czas :D we'll see..

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:39

jakoś brakuje mi w tych spadkach kropki nad i

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:42

Z tymi tetherami to już przesadzają, FBI powinno wparować bo to juz nie jest smieszne

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:46

@Ishias Ta i ojciec Mateusz. Właśnie cały urok tego rynku to że tu nic nie jest regulowane i można pograć /pozarabiać. Pograj sobie na GPW (do dzisiaj mam akcje jakichś mega projektów Krauzego co leżą i już odleżyny dostają)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: cheburashka » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:53

discipuli pisze:Obserwując wskaźnik fb tam nawet paniki nie było.
Nie wiem, jakie zasięg mają te dyskusje na Facebooku, ale na reddicie po ostatnich spadkach nastroje bywały już grobowe. W mediach głównego nurtu jest zarówno naganianie, jak też od prawie dwóch miesięcy "bańka", "ostrzeżenie" i "korekta". Tutaj na forum już od jesieni głosy optymistyczne raczej nie zbierają chętnie punktów reputacji.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kAArter » czwartek, 18 stycznia 2018, 17:57

czy na 1h finex możemy dopatrywać się rgr którego lewe ramie zaczęło się wczoraj o 15?

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: altar » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:22

A czy nie uważacie, że teraz każdy kupuje alty i za moment będą spadać bo ludzie zaczną realizować zyski i przerzucą kasę w BTC ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 61
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oiron666 » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:41

altar pisze:A czy nie uważacie, że teraz każdy kupuje alty i za moment będą spadać bo ludzie zaczną realizować zyski i przerzucą kasę w BTC ?
Nie. Zmiana altów na btc nie zmienia ceny btc we fiatach. Jeśli ludzie masowo zamieniają alty na btc to alty tracą na wartości względem BTC

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: PilotPirx » czwartek, 18 stycznia 2018, 18:46

Ishias pisze:Z tymi tetherami to już przesadzają, FBI powinno wparować bo to juz nie jest smieszne
zgadzam się.
Oby nie skończylo się to źle, skutki dla rynku mogą być bardzo bolesne jak juz ten genialny produkt padnie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Fugitive, luk1999, sebamistrz, szajsiwo i 17 gości