Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 18 listopada 2018, 10:57

Ja do tego, co napisał @new06 chciałbym dołożyć jedną rzecz:

Ludzi często zawodzą trójkąty, kliny, etc bo oczekują oni pełnej realizacji targetu, książkowo. W naszym wypadku byłyby to okolice 3k $, ale wielokrotnie się przekonałem, grając pod trójkąty, że książkowe targety na krypto są rzadko wbijane. Trochę (dużo) lepiej jest w przypadku klinów, gdzie rzeczywiście można sobie pozwolić na grę pod target, ale trójkąty są zawodne. Dla mnie najlepszą grą pod trójkąt jest opuszczanie SL w przypadku udanego shorta i podbijanie go przy longu. To też może zawieść, ale przynajmniej nie zostaniemy ze spuszczonymi spodniami podczas ruchu powrotnego.

Wyszliśmy z trójkąta? IMO tak. I teraz najlepiej już o nim zapomnieć, chyba, żeby sprawdzać, jak wyszedł retest górnej krawędzi. Teraz mamy downtrend i ja osobiście nie zwracam już większej uwagi na potencjalny zasięg trójkąta. Dla mnie spełnił swoje zadanie i mniejsza z nim.

Teraz patrzę głównie na wolumen celem znalezienia dołka. Coś mi podpowiada, że czeka nas jeszcze jedna rundka spadków poniżej 5k i konkretna trampolinka up, ale miałem też przeczucie, że coś takiego zdarzy się z poziomu 5400$ (i trochę się zawiodłem ;)). "zwykle" downtrend trwa aż do wielkiej dzidy up, która na ogół pojawia się po wyjściu dołem z budowanej formacji.

W sumie warto też zauważyć, że wyszliśmy dołem z wielomiesięcznej konsolidacji, więc rozwiązanie wcale nie musi być szybkie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 18 listopada 2018, 11:15

BitJanusz pisze: Ja do tego, co napisał @new06 chciałbym dołożyć jedną rzecz:

Ludzi często zawodzą trójkąty, kliny, etc bo oczekują oni pełnej realizacji targetu, książkowo. W naszym wypadku byłyby to okolice 3k $, ale wielokrotnie się przekonałem, grając pod trójkąty, że książkowe targety na krypto są rzadko wbijane. Trochę (dużo) lepiej jest w przypadku klinów, gdzie rzeczywiście można sobie pozwolić na grę pod target, ale trójkąty są zawodne. Dla mnie najlepszą grą pod trójkąt jest opuszczanie SL w przypadku udanego shorta i podbijanie go przy longu. To też może zawieść, ale przynajmniej nie zostaniemy ze spuszczonymi spodniami podczas ruchu powrotnego.

Wyszliśmy z trójkąta? IMO tak. I teraz najlepiej już o nim zapomnieć, chyba, żeby sprawdzać, jak wyszedł retest górnej krawędzi. Teraz mamy downtrend i ja osobiście nie zwracam już większej uwagi na potencjalny zasięg trójkąta. Dla mnie spełnił swoje zadanie i mniejsza z nim.

Teraz patrzę głównie na wolumen celem znalezienia dołka. Coś mi podpowiada, że czeka nas jeszcze jedna rundka spadków poniżej 5k i konkretna trampolinka up, ale miałem też przeczucie, że coś takiego zdarzy się z poziomu 5400$ (i trochę się zawiodłem ;)). "zwykle" downtrend trwa aż do wielkiej dzidy up, która na ogół pojawia się po wyjściu dołem z budowanej formacji.

W sumie warto też zauważyć, że wyszliśmy dołem z wielomiesięcznej konsolidacji, więc rozwiązanie wcale nie musi być szybkie.
Mam podobne zdanie i uważam, że może to wyglądać tak jak wyrysował sha256, czyli teraz dojedziemy do jakiś 5700-5800$ i potem ta ostateczna kapitulacja dla właściwego wyrysowania tego wyczekiwanego "springa"; widzę dwa potencjalne targety (5200$ double bottom lub 4900-5000$) i potem może zrealizuje się to co opisywał new06.
sha256 pisze:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 18 listopada 2018, 11:43

@prap0n, nie czytałeś chyba zbyt dużo Wyckoff'a, co?
Nie musze czytac wyckoffow zeby widziec co sie dzieje na wykresie i powiazac to z kontekstem calego rynku. Po prostu na podstawie doswiadczenia widze jakie sa sentymenty i jak duza jest mozliwosc zarobku dla osob z zasobnym portfelem. Wiekszosc rynku nie ma pojecia o shortowaniu i jak zarabiac w bear markecie, to generuje duze mozliwosci i potencjal strzyzenia frajerow. A to ze nie pasuje ci to do schematu dystrybucji wyckoffa, no to nic nie poradze. Narysowac to ci moga wszystko. Wystarczy ze zmodyfikowali by ci pare szczytow. :)

To ze niektorzy tutaj ciagle mysla o 100k tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu, ale tak jak pisalem - shortowac oni beda przy 4.5k ;)

I wiem jedno, wiekszosc na tym rynku nie zarobi. Za duzo osob uslyszalo juz o BTC. A grudniowy cykl byl zwienczeniem wedlug mnie dlugiego cyklu. Byc moze bedzie kolejne ATH/retest ale na pewno nie predko. Kiedy wszyscy wiedza ze na czyms bedzie mozna zarobic... no to nie zarobia. :)

Plus nie napisales kiedy twoj scenariusz zostanie zanegowany, tj jak daleko moze zajsc "spring"? < 4.9k?
To gdzie widze potencjal to halving, jak napisal pan nizej. Nie neguje rowniez ze coiny sprzedawane w drodze nizej, beda skupowane - ale mysle ze dopiero od pewnego poziomu <5/4k/3k.
prap0n pisze: Panowie, w trudnej sytuacji podaje argumenty dla bykow:

- Short squeeze
- Inwestorzy instytucjonalni
- Chinski nowy rok
- Consensus
- Koniec roku fiskalnego w stanach.
- Wyckoff
- Brak sprzedajacych ponizej 6k
- Kryzys na rynku swiatowym i przejscie kapitalu do BTC.

Prosze wybrac dowolny. :)
W takim razie odznaczam wyckoffa. :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 listopada 2018, 12:01 przez prap0n, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Maggix » niedziela, 18 listopada 2018, 11:47

Jak do konca roku kurs BTC nie osiagnie 7500usd to bedziemy w dolku do jesieni 2019 wtedy to rozpocznie sie wspinaczka przed halvingiem. Wspomnicie te slowa za kilka miesiecy.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » niedziela, 18 listopada 2018, 11:51

Co człowiek to inna teoria. Pewnie któraś z nich się sprawdzi ale i tak będzie to w większej skali czyli ciężko zgadnąć i przewidzieć (przynajmniej dla mnie) kiedy zacznie się sprawdzać i od jakiego poziomu. Jak na razie, od długiego czasu, praktyka nie trzymania BTC oraz innych altów zbyt długo była jedyną skuteczną praktyką i chyba dalej będę się tego trzymać, czyli nie trzymać ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 18 listopada 2018, 11:51

To ja też dorzucę coś co się ładnie wpasowuje w to co napisał @new06,

Trzeba jednak pamiętać że duzi gracze patrzą na rynek inaczej i na inne interwały czasowe niż my maluczcy. Im więcej kasy do zainwestowania/zgarnięcia tym więcej czasu potrzeba na akumulację/dystrybucję
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 18 listopada 2018, 12:03

Offtop

"Skarbówce będzie łatwiej zajrzeć na rachunki bankowe"
https://forsal.pl/artykuly/1349735,skar ... nkowe.html

Cały czas widzę zastosowanie dla kryptowalut. Jak nie Bitcoin to inny projekt. Inwigilacja idzie w najlepsze. Do tego jeszcze akcje typu "Polska bezgotówkowa". Banksterka Bitcoina może przejąć, ale nie sądzę, żeby dali radę z wszystkimi projektami. Dlatego widzę duży plus dla technologii POS i myślę, że to będzie przyszłość na rynku krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 18 listopada 2018, 13:05

prap0n pisze: Nie musze czytac wyckoffow zeby widziec co sie dzieje na wykresie i powiazac to z kontekstem calego rynku. Po prostu na podstawie doswiadczenia widze jakie sa sentymenty i jak duza jest mozliwosc zarobku dla osob z zasobnym portfelem.
No dobrze, ale akumulacja i dystrybucja to bardzo konkretne zjawiska opisana przez Wyckoff'a. Nikt inny tego nie opisywał na inne sposoby niż Wyckoff. Opracowania naukowe dotyczące tych zjawisk zawsze jako podstawę rozważań obierają prace Wyckoff'a. Jeżeli ktoś przez ostatnie 100 lat zajmował się procesami akumulacji i dystrybucji, to tylko Wyckoff i osoby uczące się tego tematu z jego tekstów. Ja opierałem się o te konkretne procesy, opisane przez Wyckoff'a. Ty odnosisz się do mojej analizy, piszesz, że nie mam racji a potem twierdzisz, że nie potrzebujesz żadnej wiedzy o paradygmacie, przez pryzmat którego oceniam rynek. Bo sam widzisz jak jest i masz swoje wyczucie. W takim razie być może widzisz pewne rzeczy i może nawet masz rację, ale skoro nie wiesz nic o Wyckofff'ie i nie odczuwasz potrzeby zapełnienia tej luki, to z pewnością nie mówisz o dystrybucji i akumulacji. Przypomina mi to rozmowę z @fusywszklanejkuli nt. matematycznego momentu optymalnego zatrzymania.

Dodano po 6 minutach 22 sekundach:
prap0n pisze: To ze niektorzy tutaj ciagle mysla o 100k tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu, ale tak jak pisalem - shortowac oni beda przy 4.5k
prap0n pisze: Panowie, w trudnej sytuacji podaje argumenty dla bykow:
Nie wiem czemu nie rozmawiasz merytorycznie, nt. kursu tylko wojujesz "argumentami" ad persona. Czy ja jestem zrozpaczonym bykiem chwytającym się brzytwy? Jeszcze do niedawna byłem szufladkowany na forum jako zrozpaczony niedźwiedź. Po lekkiej modyfikacji mojej predykcji (dodanie drugiego szczytu double top, duży spadek jest u mnie aktualny) nagle wpadłem w szufladkę byków.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 18 listopada 2018, 13:06

new06 pisze: ale skoro nie wiesz nic o Wyckofff'ie i nie odczuwasz potrzeby zapełnienia tej luki, to z pewnością nie mówisz o dystrybucji i akumulacji.
Czyli rozumiem ze wyckoff opisal wszystkie mozliwe sposoby dystrybucji i akumulacji i zawsze ktoras musi zadzialac? Nie ma sposobow dystrybucji i akumulacji poza tymi opisanymi przez wyckoffa? Szklana kula? :) Wszystko musi sie odbyc zgodnie z jego schematem? A co jesli sie nie odbedzie? Nie zaglebiam sie w wyckoffa, wiec pytam

Pewnie bedzie jak w elioccie, dopasowywanie wierzcholkow i adaptacja do nowej sytuacji.

Obrazkow z wyckoffem troche widzialem na tym forum i nawet idealnie sie nakladly na wykres, tylko pod koniec cos zawsze nie wychodzilo.
W poprzednim poscie podalem argumenty przeciw akumulacji ktorych obecnosc na logike mocno mi nie pasuje do tego cyklu. I nie sa ta argumenty z jednej bazy wiedzy(jak u ciebie z wyckoffa) ale caloksztalt sentymentow i wydarzen na rynku + sposobow organizacji ruchow + "co mial na mysli autor ruchu" + pa, czyli polaczenie wszystkich wedlug mnie istotnych czynnikow aby uzyskac pelny obraz sytuacji na rynku. Wiem ze TA bierze pod uwage rowniez te czynniki badz ich czesc, ale coiny z goxa np ciezko przewidziec :) Nie widze mozliwosci zeby duzi gracze pozwolili ludziom sprzedac te coiny po 10k+ U ciebie jest raw TA i to jest troche inny sposob analizy, wiec nie mowie ze tak byc nie moze - ciezko tu nawet porownywac moja i twoja metodologie analizy.

Nie wiem czemu nie rozmawiasz merytorycznie, nt. kursu tylko wojujesz "argumentami" ad persona. Czy ja jestem zrozpaczonym bykiem chwytającym się brzytwy? Jeszcze do niedawna byłem szufladkowany na forum jako zrozpaczony niedźwiedź. Po lekkiej modyfikacji mojej predykcji (dodanie drugiego szczytu double top, duży spadek jest u mnie aktualny) nagle wpadłem w szufladkę byków.
Przeciez to nie argument ad persona, tylko sie smieje ze pisalem o tym pare dni temu a tutaj juz pojawil sie wyckoff, nie ma zadnego szydzenia :)
Nic nie jest zero jedynkowe i ja nikogo nie kategoryzuje, tylko dziwi mnie ze nagle zostales oswiecony i akurat pod koniec fazy przemeczenia trwajacej 2 miesiace. To dla mnie maly sygnal ze ten "cykl" wykonal swoje zadanie i traderzy potencjalnie wyszli ze swoich prawdopodobnie slusznych pozycji.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 listopada 2018, 14:08 przez prap0n, łącznie zmieniany 20 razy.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kaishaku » niedziela, 18 listopada 2018, 13:38

BitJanusz pisze: Teraz patrzę głównie na wolumen celem znalezienia dołka. Coś mi podpowiada, że czeka nas jeszcze jedna rundka spadków poniżej 5k i konkretna trampolinka up, ale miałem też przeczucie, że coś takiego zdarzy się z poziomu 5400$ (i trochę się zawiodłem ;)). "zwykle" downtrend trwa aż do wielkiej dzidy up, która na ogół pojawia się po wyjściu dołem z budowanej formacji.
Wlasnie. Ja rowniez patrze na wolumen obecnych spadkow, ktore wybily podloge i jest on po prostu maly. Pytanie jest nastepujace - czy rynek jest obecnie na tyle slaby, ze malymi obrotami jest w stanie przebic znaczace wsparcie? Czy po prostu maly wolumen wskazuje na fake;owe wybicie podlogi i czekamy na ten wasz "Spring"?

Jest pozytywna decyzja o powstaniu ETFa (SEC rozpatrujac ponownie wnioski do lutego powinien wziac to pod uwage), a rynek nawet nie reaguje, przebijamy wazne poziomy praktycznie bez zadnej walki. Moim zdaniem dolek jeszcze przed nami i mam nadzieje, ze na konkretnym wolumenie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » niedziela, 18 listopada 2018, 14:04

kaishaku pisze:Jest pozytywna decyzja o powstaniu ETFa (SEC rozpatrujac ponownie wnioski do lutego powinien wziac to pod uwage), a rynek nawet nie reaguje
Moim zdaniem reaguje na XRP, które będzie miało bardzo duży udział w ETFie. Ma on większy wpływ na kurs XRP z powodu jednak dużych różnic w kapitalizacji względem BTC. Jeden dodatkowy załóżmy nawet miliard czy dwa( a pewnie będzie to kilkadziesiąt mln) USD nie wpłynie na kurs BTC, potrzeba kilka ETF-ów i chociaż jeden pokroju BlackRock/Fidielity.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 18 listopada 2018, 14:06

@Phlox,

Dla mnie ludzie zwiazani z XRP beda utrzymywac kurs mimo bear marketu na BTC, po to zeby potem XRP okazal sie jedynym stabilnym coinem podczas gdy bitcoin mocno spadal. Taka opinia moze spowodowac naplyw kapitalu w pozniejszym okresie czasu.

Początkujący
Posty: 250
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wloczykij78 » niedziela, 18 listopada 2018, 14:18

prap0n pisze:@Phlox,

Dla mnie ludzie związani z XRP beda utrzymywac kurs mimo bear marketu na BTC, po to zeby potem XRP okazal sie jedynym stabilnym coinem podczas gdy bitcoin mocno spadal. Taka opinia moze spowodowac naplyw kapitalu w pozniejszym okresie czasu.
Otóż to - śmiem wręcz twierdzić, że to XRP wywoła kolejną banię będąc źródłem pozytywnych opinii SEC. Z liczących się projektów jako jedyny "oderwał się" od bitcoina, a market systematycznie rośnie (zdaje się że znowu przegonił ETH). Może, zanim nastąpi nowa bania na krypto, zmieni się lider?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 18 listopada 2018, 14:27

Równie dobrze można o banię posądzać LINK, który ignorując spadki na BTC dalej rośnie (+400% od sierpniowego dna, przebity top z słynnego altcoinowego raju na początku 2018), a przecież to tylko coin z 4chan, z którego miesiącami się śmiano.

Krypto nie jest racjonalne, jakieś MDA i LINKi drożeją, bo tak, wszystko to spekulacja i przepychanki kryptobogaczy.

A skoro ETH nie dało rady zepchnąć BTC z tronu, mimo, że było to gorącym temat (w końcu ETH jest lepsze technicznie), to nie sądzę, że scentralizowane XRP da radę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 18 listopada 2018, 14:43

BitJanusz pisze: nie sądzę, że scentralizowane XRP da radę.
Kapitalizacja btc jest wciąż na tyle mała, że środki posiadane przez banki na pewno dałyby, krótkotrwale, radę wypompować xrp na pozycję lidera i kto wie czy taki plan prężenia muskułów przez banki nie jest w grze. Ja osobiście mam nadzieję, że jeśli będzie taka pompa na Ripple to będę brał w niej udział i uda mi się w dostatecznie dobrym momencie wyskoczyć.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 18 listopada 2018, 14:53

Panie i Panowie dla rozluźnienia atmosfery:
jak widać, ten spadek był spokojnie do przewidzenia przynajmniej z rok temu ;)
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... adingview/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » niedziela, 18 listopada 2018, 14:59

prap0n pisze: Czyli rozumiem ze wyckoff opisal wszystkie mozliwe sposoby dystrybucji i akumulacji i zawsze ktoras musi zadzialac? Nie ma sposobow dystrybucji i akumulacji poza tymi opisanymi przez wyckoffa? Szklana kula? :) Wszystko musi sie odbyc zgodnie z jego schematem? A co jesli sie nie odbedzie? Nie zaglebiam sie w wyckoffa, wiec pytam

Pewnie bedzie jak w elioccie, dopasowywanie wierzcholkow i adaptacja do nowej sytuacji.

Nie ma innej akumulacji i dystrybucji, niż te opisane przez Wyckoff'a. Gdybyś się trochę zagłębił w temat, to byś wiedział. Wyckoff to nie Elliot. Tu nie ma myślenia typu: jeżeli mieliśmy takie oznaczenie, to teraz na pewno pójdzie w górę/dół. Jest raczej twierdzenie, że jeżeli to np. akumulacja, to musi się wydarzyć to i to. Oczywiście można źle odczytać rynek i pomylić akumulację z dystrybucją. Ale w naszym przypadku akumulacja jest bardzo czytelna, jest widocznych wiele jej cech.
Chyba problem bierze się częściowo z tego, że nie do końca zrozumiałeś o co chodziło w mojej analizie. Ja nie piszę o tym, że będziemy mieli niebawem 100k. Piszę o małej akumulacji, która jest częścią dużej dystrybucji. Realizacja tej małej akumulacji to upthrust dużej dystrybucji, który będzie drugim szczytem niewiele przebijającym ten z grudnia 2017. A potem będzie prawdziwa bessa, której niektórzy nie mogli się doczekać w 2018. Ofc to tylko jedna z możliwości. Możemy np. zrobić jakiś UT w okolicach 12-17 k i potem bessa. Ale nie pasowałaby mi tu ta długa akumulacja, która trwa praktycznie ponad 8 miesięcy.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szczur333 » niedziela, 18 listopada 2018, 15:02

Panie i Panowie dla rozluźnienia atmosfery:
jak widać, ten spadek był spokojnie do przewidzenia przynajmniej z rok temu ;)
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... adingview/


moze i był, ale tez nikt nie spodziewał sie ze spadnie AZ tyle

na wykresie minimum 7500USD a teraz mamy 5500 i jeszcze mowią ze spadnie ma 4xxx

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 18 listopada 2018, 15:05

szczur333 pisze:
moze i był, ale tez nikt nie spodziewał sie ze spadnie AZ tyle

na wykresie minimum 7500USD a teraz mamy 5500 i jeszcze mowią ze spadnie ma 4xxx
raczej chodzi o kształt wykresu, przecież cały wykres jest "obniżony" względem tego narysowanego przez tego gościa

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szczur333 » niedziela, 18 listopada 2018, 15:10

wiesz, wykresy rysuje kilkatysięcy osob i w koncu i tak ktos trafi - jeden mniej drugi bardziej

tutaj miałbyć spadek do 7500 w dodatku do marca/kwietnia i na poprzedni kurs miało wrocic juz w pazdzienriku listopadzie - tym czasem aktualnie jestesmy nizej niz na wykresie w dodatku odbicia nie ma jeszcze, wiec jedyne co przewidzeili to praktycznie szczyt banki i ze pęknie

PS/edit
ja rozumiem ze co do dolara nie da sie trafic i jakas tolerancja musi byc no ale 10-15% mozna uznac granice wg mne - tutaj 7500/5500 i odbicie nie trafione

a z tego co piszą tu ludzie to jeszcze spadnie na 4xxx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 39 gości