Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 30 czerwca 2022, 11:21

socjolog2008 pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 11:19Jestem ciekaw opinii ludzi którym uratowałem kasę pisanie wprost. A nie poklepywaniem po plecach.
Ciekawe ile uratowałeś przed wejściem w bańkę 2020-2021. Bo piszesz tak cały czas. Niezmiennie od paru lat...
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: altar » czwartek, 30 czerwca 2022, 11:24


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 30 czerwca 2022, 11:37

fetek pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 10:54osobiście uważam że zakup na spot poniżej 25k w long i tak będzie wygrany. Po prostu zarobisz kilka tysi mniej.



Następne ATH może być niżej od poprzedniego ATH, a przyszły dołek niżej od poprzedniego. Niemożliwe mówisz? To teraz pomyśl co musiałoby się stać by ludzie pomyśleli: "to już koniec krypto".


@anagamidev To prawda, wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale mam nadzieję, że wiadomo, że chodziło mi o szczyt następnej bańki ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 czerwca 2022, 12:05 przez ChomiczyPlan, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 30 czerwca 2022, 11:38

BitBoy pisze: środa, 29 czerwca 2022, 08:42I że nasza aktywność tutaj ma raczej wartość towarzyską a nie predykcyjną. I może znajdziesz sobie lepszy sposób na spożytkowanie dni jakie Ci zostały :)
Ja epizodycznie uczestniczyłem w tradingu ,gdzie chodziło się do biura maklerskiego, (niedługo potem pierwsi wtajemniczeni mieli internet poprzez modem telefoniczny), była kawa , byli znajomi o podobnych "zainteresowaniach" klimat towarzyski , jak przy kartach ;) cos a`la Socjolog ,poza tym widziałeś na własne oczy wtopy, bankructwa swoich towarzyszy boju, bankructwa tych którzy przez całą hossę byli gwiazdami predykcji i ofiarami racji. Obecnie w epoce mediów społecznościowych mozna zrobić retusz i nie znasz faktów na temat guru za którym "uczeń" podąża . Druga sprawa to skrajne utożsamienie się z walorem inwestycyjnym (krytyka Bitcoina odbierana jako krytyka persony która posiada Bitcoina) zawsze była kwestia racji co do inwestycji ale dopiero na rynku krypto zobaczyłem religijność wobec waloru inwestycyjnego ;)

Czasy się zmieniają po przeciwnej stronie jest AI , efektywna bo nakarmiona oczekiwaniami ludzi co do analizy technicznej oraz drukarze których zadaniem jest przejmowanie realnych dóbr i kontroli w zamian za wydrukowany pieniądz fiducjarny.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3911
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » czwartek, 30 czerwca 2022, 11:59


ChomiczyPlan pisze:
Następne ATH może być niżej od poprzedniego ATH [...].
Eee... nie, nie może. Z definicji.


Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » czwartek, 30 czerwca 2022, 13:06

Zeyt pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 10:30Widocznie na rynku wciąż znajduję się wiele hodlerów mających nadzieje na dalsze wzrosty
stawiałbym że na podbiciach, które mogą rokować na zmianę trendu skrajnie przecenione ale "wartościowe" walory są kupowane ale gdy rynek pokazuje że to tylko korekta spadku to są one zrzucane przez to wzmacnia się trend mimo niskich już cen. Poza tym jestem zdania że rozgrywany jest reset kryptoaktywów podobny do tego kowidowego gdy ropa sięgneła historycznego absurdu wartości ujemnych i skasowała każdy lewar.

Dodano po 22 minutach 1 sekundzie:
Microstrategy najpierw kupiło na kredyt w chorej cenie a treraz uśrednia ;) https://kryptowaluty.info.pl/gdy-cena-b ... -dokupuje/
---

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 26 września 2021
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Elbing

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wszyscy » czwartek, 30 czerwca 2022, 13:32

Pozwolę sobie zabrać głos i ubogacić Waszą dysputę szczyptą rozsądku..
BTFD !!! 8-)

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 30 czerwca 2022, 13:44

Parę dni temu pisałem że 2018r. też była rozgrywana taka odwrócona głowa z ramionami i nic z tego nie wyszło. Widać że historia lubi się powtarzać. Jeśli dalsza część historii się powtórzy to w ciągu +-10 dni powinniśmy zaliczyć dno. A później boczniak do zimy aż niedźwiedzie udadzą się na sen zimowy :). Mam nadzieję że moje zlecenia się wypełnią. Dziś sporo negatywnych newsów więc jest potencjalne paliwo na spadki, 3arrow zbankrutowało i musi upłynnić swoje aktywa, Coinflex raczej jest niewypłacalne, ETF odrzucony, regulacje z UE. Czuję kulminację negatywnych newsów. Myślę że gwoździem do trumny może być podwyżka stóp przez FED w lipcu, a dalej już się trochę sytuacja uspokoi. Nie jestem jasnowidzem więc proszę te przemyślenia traktować z dystansem i się nimi nie sugerować w zawieraniu pozycji.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 30 czerwca 2022, 14:53

rubel pisze: czwartek, 9 czerwca 2022, 19:29 Biorę pod uwagę dwa poniższe scenariusze. Zielony 80%, czerwony 20%.
Znikam na dłuższy czas bo nie mam nic więcej do dodania. Nadchodzi lato, jest więcej ciekawszych rzeczy do roboty. :lol: Powodzenia!
Obrazek
Dwa scenariusze, totalne fiasko. W pesymistycznym scenariuszu obecne poziomy zakładałem pod koniec roku. W normalnych warunkach makro szukałbym dołka i oczekiwał powolnego odbudowywania się rynku, ale...
Na obecną chwilę 80% szans daje na nabranie na wzrosty przez lato (poziomy 24-26k) i bardzo nie przyjemny dla rynków przełom roku 22-23. Dlaczego? Gwóźdź do do tego typu scenariusza przybili wczoraj w mojej ocenie szefowie banków centralnych, a puszka pandory dopiero się otwiera i kolejne trupy będą wypadać z szafy. Żadne potwierdzenie ze strony autorytetów typu " Saylory" w niczym mnie nie utwierdza. Warto przypomnieć że na bańce dot-com zaliczył ogromną wtopę. Rynek krypto przypomina wieżę babel czekającą na naprawdę długotrwały kataklizm i oczyszczenie. A po zaliczeniu dołków na poziomach 4 cyfrowych odbudowanie zaufania zajmie baaaardzo długo.

Optymistyczny to hossa głupców z finałem gdzieś 23-24r. Nie istnieją żadne racjonalne argumenty za tym, ale to hossa głupców, po za tym zobaczymy co nam przyszykuję FED i przyniesie jesień.

Wnioski od listopada 2021r:
- Ignorowanie nadchodzących zagrożeń mimo że byłem ich świadomy. Każdemu kto chciał kupić krypto na jesieni kategorycznie mówiłem żeby tego nie robili, mało tego w wielu prywatnych rozmowach mówiłem o tym żeby uciekać z rynków do końca 2021r. Jednak zatrzymanie się praktycznie na ath z wiosny 2021 mnie totalnie zmyliło.
- Nie realizowanie zysków stopniowo, za duża chciwość.
- Za duże komplikowanie sobie założeń dot. rynku
- Mało realistyczne analizowanie, bardziej podciąganie wszystkiego pod swoje chciejstwo
- Zbyt duże, wręcz nie kończące się oczekiwania
Obrazek
Obrazek

Tymczasem od 1,5 roku szykowałem się do podejścia bardziej krótkoterminowego, nie uzależnionego od fazy rynku. Myślę że po wielu testach i edukacji jestem gotowy i ruszam sobie z eksperymentem dziennika tradingowego gdzie będę publikować realne pozycję na twitterze. Ale to pewnie od sierpnia. Trzeba jeszcze trochę odpocząć.

Gratulację dla @ergorg i @voodoom bo z nimi się chyba najwięcej spierałem, a ich wizja na rynek okazała się trafna.
Tymczasem pogoda dopisuję. Życzę wszystkim szanownym forumowiczom udanych wypoczynków. :lol: :lol: :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » czwartek, 30 czerwca 2022, 15:56

Na 1d znowu sprezyna zaczyna sie napinac (vol) jeszcze troche ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 30 czerwca 2022, 15:56

Nie powiem, wygląda to źle, uciekłem z longów przed zrzutą i chyba trzeba sobie zrobić przerwę na chwilę.

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
https://www.theblock.co/post/155069/ftx ... lsius-deal
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:03

@rubel Ze skrajności w skrajność - znów zostaniesz wyleszczony tyle ze w druga strone.

Trzeba bylo od razu narysowac czerwoną kreche do 500$ ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:20

@szajsiwo Nie wiem jak ty, ale nie zostałem wyleszczony, nie jestem na rynku od wczoraj. Ostatnie zakupy altów robiłem w grudniu 2020.
Przez całą wiosnę próbowałem zaprzeczać rzeczywistości i łudzić się że wiele czynników wpływających na spadki się odwróci. Zwyczajnie na to nie liczę, bo naprawdę to inne czasy niż styczeń 2015 czy grudzień 2018.
Z tego co pamiętam to podobnie napisałeś przy poziomach 30k na scenariusze prospadkowe. Wielu się tak będzie łudzić na kolejnych co raz niższych poziomach. Tak to niestety będzie wyglądać. Ale życzę powodzenia z potencjalnym wzrostami. :lol: :lol: :lol:

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:25

rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:20Zwyczajnie na to nie liczę, bo naprawdę to inne czasy niż styczeń 2015 czy grudzień 2018.


W czym konkretnie te czasy są inne od tamtych :?: :roll:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:34

graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:25W czym konkretnie te czasy są inne od tamtych
No proszę cię, nie zadawaj takich pytań. Sytuacja makro. Polityka banków centralnych. Rynek krypto zalewarowany jak sam skur.. 99.9% rynku to scamy, mimo upadku luny, hazardziści dalej rzucają się na ten token i stabla ust, memecoiny, defi, stable, sprzedawanie marzeń i obietnic. Ciężko o więcej irracjonalności. :lol: :lol:
Zdawałem sobie z tego doskonale sprawę i nie wierzyłem w te wszystkie idealistyczne brednie ale grałem jeszcze na większą manię. Niestety domek z kart zaczął się walić wcześniej.
Póki co podbitka w lato, marzenia o skupieniu dołka i zostaniu krypto milionerem i zaczynamy piekło od września.

Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 301
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:46

rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:20Nie wiem jak ty, ale nie zostałem wyleszczony, nie jestem na rynku od wczoraj. Ostatnie zakupy altów robiłem w grudniu 2020.
Przez całą wiosnę próbowałem zaprzeczać rzeczywistości i łudzić się że wiele czynników wpływających na spadki się odwróci. Zwyczajnie na to nie liczę, bo naprawdę to inne czasy niż styczeń 2015 czy grudzień 2018.


Udzieliła Ci się atmosfra FUDu ktora sie teraz szeroko propaguje. Nie tylko Tobie wiec sa i tak mocne spadki. Jak slysze w mediach i na forum sam lament to znak ze dolek albo juz byl albo jest blisko. troche bez sensu teraz sprzedawac chyba ze akurat teraz sie potrzebuje kasy.

Mnie spadki tez dosiegly ale tylko czesciowo bo ze zrealizowanych zyskow pod koniec 2021 i na poczatku 2022 zakupilem dwie nowiusienkie koparki.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:55

szajsiwo pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:46Udzieliła Ci się atmosfra FUDu ktora sie teraz szeroko propaguje.
Nie koniecznie, bo ja od dawna te wszystkie fakty znałem. Liczyłem jedynie że jest więcej miejsca na manię. Jeszcze przed wzrostami 21r. zakładałem że to będzie ostatni cykl w hossie od początku istnienia btc i że zaliczymy ostrą korektę całej wieloletnie hossy. Więc poziomy 4 cyfrowe uważam są możliwe.
Ja nie lamentuję bo naprawdę nie mam na co narzekać. Mało tego, to przy każdym dipie 2015 czy 2018 dalej byłem nastawiony na wzrosty, nigdy nie wyskakiwałem z żalami czy lamentem, bo w ostatecznym rozrachunku krypto dały mi naprawdę dużo.
Dla przykładu mój post o LTC gdy spadł do 1$ w styczniu 2015r, był lament że to śmieć i się nie podniesie a ja robiłem zakupy i wzrósł do 300+ w 2017
viewtopic.php?f=45&t=12116&p=209663#p209663

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » czwartek, 30 czerwca 2022, 16:57

rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:34Sytuacja makro. Polityka banków centralnych.


No sytuacja makro to moim zdaniem jest niezmienna od kilkunastu lat. Mamy połączenie niskiego wzrostu gospodarczego(wywołane niszczeniem ludzi przedsiębiorczych i faworyzowaniem darmozjadów i biurokracji) i relatywnie wysokiej inflacji(w normalnej gospodarce przy wzroście technologicznym winniśmy mieć deflację, wszak produkcja jest coraz tańsza, ponadto fabryki itd które postawiono wcześniej cały czas produkują), więc cel inflacyjny 2% to dla mnie relatywnie wysoka inflacja.

Co do śmieci i różnych jazd na różnych gównach-to chyba od zawsze na każdym rynku tak bylo w czasie hossy, na krypto też w roku 2017,że różne szemrane projekty miały wzięcie.

Moim zdaniem polityka banków centralnych przypomina tą z 2018 roku, też zrobili podwyżki aby potem się z nich błyskawicznie wycofać(teraz mają trochę groźniejsze minki). Gospodarka, budżety centralne itd. nie są w stanie funkcjonować bez poważnej reformy w warunkach zdrowej ekonomii pieniężnej(czyli bez dodruku), więc moim zdaniem wrócimy do dodruku szybciej niż się wszystkim wydaje(może nie do takiego w takiej skali jak podczas Covidu, ale do tego znanego z lat 2009-2019. A dla bitcoina to złote czasy, dlatego ja gram na ATH w następnym roku.

Wróżąc z fusów(wszak prognozuje zachowanie kilku ludzi)-moim zdaniem w wakacje usłyszymy o początku końca podwyżek, we wrześniu o końcu podwyżek i przygotowaniach pod obniżki, a pewnie od zimy 2023 zaczną się obniżki stóp procentowych. Wtedy prognozuje na koniec roku 2022 BTC na pułapie 45 tys, w następnym roku ATH gdzieś pod koniec marca 2023. Oczywiście wszystko sie może zmienić, ale biorąc pod uwagę,że już czuć,że inflacja wraca z rekordowo wysokich poziomów do poziomów umiarkowanie wysokich(czyli marzenia banków centralnych czyli 2%), to niedługo powinniśmy mieć panikę bankierów centralnych i gwałtowne rozluźnianie polityki pieniężnej. Przy tych założeniach scenariusz kursowy jak wyżej.
Co do wykresów i AT-nie warto się w to bawić w dłuższych terminie, skoro jedna decyzja jakiegoś bajkopisarza Powella może połamać wszelkie wykresy niczym długopis. Tak samo prognozowanie na dłuższą metę kursu- przy spadku realnej wartości USD szczyt może być dowolnie wysoko, dlatego nie ma sensu się tym zajmować.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » czwartek, 30 czerwca 2022, 17:05

@graczyk Ja to bym sobie bardzo życzył takiego scenariusza, mało tego, dokładnie tego typu rzeczy jak ty opowiadałem od lutego. Że się wycofają z podwyżek, że to chwilowe, że to tylko straszne miny.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:57No sytuacja makro to moim zdaniem jest niezmienna od kilkunastu lat.
No to żyjemy w alternatywnych rzeczywistościach.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:57Co do śmieci i różnych jazd na różnych gównach-to chyba od zawsze na każdym rynku tak bylo w czasie hossy, na krypto też w roku 2017,że różne szemrane projekty miały wzięcie.
Nie wiem od kiedy jesteś na rynku ale taka skala jak obecnie to 2017 jest pikuś. Lewar na masową skalę, ten zjebany defi niby nowa ekonomia, w głównej mierze alty grało się do btc, itp itd, jest kolosalna różnica.
graczyk pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 16:57Moim zdaniem polityka banków centralnych przypomina tą z 2018 roku, też zrobili podwyżki aby potem się z nich błyskawicznie wycofać(teraz mają trochę groźniejsze minki).
Też to analizowałem, podwyżki zaczęły się chyba jeszcze na przełomie 2015/16 ale nie były tak drastyczne. No i redukcja sumy bilansowej fedu która dopiero się na poważnie zacznie.

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » czwartek, 30 czerwca 2022, 18:29

rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 17:05@graczyk Ja to bym sobie bardzo życzył takiego scenariusza, mało tego, dokładnie tego typu rzeczy jak ty opowiadałem od lutego. Że się wycofają z podwyżek, że to chwilowe, że to tylko straszne miny.


No i prawdopodobnie miałeś rację. Aktualne podwyżki są bardzo ostre, więc samo ich obwieszczenie wywołało krach na rynkach, panikę wśród konsumentów i przedsiębiorców, a więc siłą rzeczy działania deflacyjne i schłodzenie gospodarki. Moim zdaniem w tej chwili na zachodzie nikt nie jest w stanie przeprowadzić zacieśnienia monetarnego bo trzeba by uciąć socjale, wyrównać budżet(bo jak nie będzie dodruku to jak łatać dziurę budżetową :roll: )

Dzisiaj zresztą już były dane potwierdzające moją(naszą) retorykę- bezrobocie w Niemczech w górę, wydatki konsumentów w USA w dół, surowce już spadają. Kwestia kilku miesięcy i wrócimy do starego dobrego dodruku i podtrzymywania marazmu gospodarczego Keynesizmem. Rząd który by teraz przeprowadził oczyszczenie gospodarki z socjali to albo by po prostu został zgładzony albo by go usunęli w trybie rewolucji. Nikt się na to nie odważy.

Co do tego,aby nie było,że sobie plotę farmazony bez pokrycia- zobaczcie rentowności obligacji w USA. Rentowności zaczęły spadać, więc największy rynek świata, praktycznie funkcjonujący bez inwestorów indywidualnych zaczyna wyceniać obniżki stóp procentowych.
rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 17:05Nie wiem od kiedy jesteś na rynku ale taka skala jak obecnie to 2017 jest pikuś. Lewar na masową skalę, ten zjebany defi niby nowa ekonomia, w głównej mierze alty grało się do btc, itp itd, jest kolosalna różnica.


Ja jestem na rynku od przełomu 2016/2017. Moim zdaniem w 2017 roku była masa scam projektów i też cała masa upadła. Defi to z reguły zwykłe piramidy finansowe, które nie wiem z czego gwarantują zwroty w USD rzędu 20-40%, nie mówiąc skąd chcą czerpać te zyski. Ale to zawsze tego sporo było na rynku i pewnie dalej będzie. W 2011-2012 na hossie złota też powstało Amber Gold, ale czy to znaczy,że złoto to scam :?: :roll:
rubel pisze: czwartek, 30 czerwca 2022, 17:05Też to analizowałem, podwyżki zaczęły się chyba jeszcze na przełomie 2015/16 ale nie były tak drastyczne. No i redukcja sumy bilansowej fedu która dopiero się na poważnie zacznie.


I kiedy były efekty tych podwyżek? Efekty aktualnego zacieśnienia polityki monetarnej już są, to nie jest kwestia najbliższego pół roku, to są dane z dzisiaj, z poprzedniego tygodnia itd. To nie jest pieśń przyszłości tylko realność. Gospodarka socjalistyczna nie jest w stanie funkcjonować bez dodruku, więc jakakolwiek przerwa wywołuje krach. I już to mamy w realnej gospodarce, krótka recesja, prawdopodobnie głęboka, która zostanie wyratowana potężnym dodrukiem kasy(ale już mniejszym niż ten z 2020 roku). Więc finalnie gospodarczo wracamy do stanu z roku 2019.

A rynki już wiedzą co determinuje hossy/bessy, więc mają uczulenie na polityką monetarną i od razu zaczynają wyceniać podwyżki/ obniżki stóp. Więc siłą rzeczy trendy są silniejsze. Tak de facto w tej chwili realna gospodarka nie ma w ogóle żadnego znaczenia, ważne co zrobi FED/EBC/ NBP :cry:

Dlatego ja wysyłam środki które miałem przeznaczone na zakup złota i częściowo na wcześniejszą spłatę kredytu na mieszkanie, lecą w krypto(XRP, BNB, BTC, LTC, Huobi Token, Cardano). Mam świadomość,że spadki mogą jeszcze potrwać nawet i kilka miesięcy, ale liczy się prawdopodobieństwo zysku, które teraz uważam za spore. Złoto i kredyt poczekają kilka miesięcy, więc to nie jest tak,że ostatnią kasę wrzucam w krypto. Po prostu mam stałe miesięczne dochody, które sobie przeznaczam na różne cele. Krypto od końcówki 2020 u mnie stanowiło 0% zakupów, więc teraz po prostu wyprze inne cele, prawdopodobnie częściowo z akcjami, ale to inny temat.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, baranzii, Sałata, zbig001 i 16 gości