Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: iryseee » środa, 28 października 2020, 13:50

Też myślę nad tym bo z tego co widzę narazie to taki kaszel i 14k lub więcej reż może być do końca tygodnia :?:

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
A zjazd to powinien si5 zacząć od 12 750 :mrgreen:
Z pozdrowieniami dla socjologa :shock:

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » środa, 28 października 2020, 15:14

smierdzi to bear trap'em, mimo wielu czynników za tym, ze mielismy dobrym moment wg ma na rozpoczecie korekty, volumen jest ksiazkowy to jakos tak zwyczajnie jebie :D

trzeba czekac na reakcje na poziomie 12,82, jak bedzie szansa na rozbudowanie lokalnego impulsu i wybicie dam znac.

Jak juz z tego miejsca ma sie cos ruszyc to szana na rozbudowanie impulsu lokalnego jest po wybiciu 13,17 potwierdzenie dopiero po 13,45 wiec charakter ruchu ulegl znaczaco zmianie od ostatnich 24h ze wzgledu na najdluzsza korekter wzrostow przebicie lokalnych LT mam czas niedzwiedzi, jednak jak zaznaczylem wyzej cos tu po prostu jest nie tak :)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: iryseee » środa, 28 października 2020, 15:52

Jak niewinny o co chodzi to zawsze chodzi o kasę. Czyli up :shock: A jak się mylę to poczekamy na następną spekulacje :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » środa, 28 października 2020, 17:26

Do 18 się dowiemy?



Czy jednak niedźwiedź okaże się Kubusiem Puchatkiem

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 28 października 2020, 17:55

iryseee pisze: środa, 28 października 2020, 13:50A zjazd to powinien si5 zacząć od 12 750
Z pozdrowieniami dla socjologa

Ja to powiem szczerze. W pompie to mam ;) Nie tykam, jestem na spx i uk100 i tam się rozgrywa temat. A oczywiście zwolennicy płaskiej ziemi pewnie nie dostrzegli dzisiaj ponownej ,tysięcznej korelacji z rynkami dojrzałymi i się zastanawiają dlaczego bitcoin spadł :?:
Obrazek
Samotny Czarodziej pisze: środa, 28 października 2020, 17:26Czy jednak niedźwiedź okaże się Kubusiem Puchatkiem

Niedźwiedzi tu nie ma. Są albo na urlopach, albo na innych indexach albo spią (jesień)
Obrazek
adiqq pisze: środa, 28 października 2020, 18:03nie wiem, może coś mylę, ale to nie ty pisałeś całkiem niedawno, że październik to miesiąc i kryzysu i w październiku zawsze leje się krew? czy coś w tym stylu?

Zgadza się i się leje na rynkach ,gdzie nie spojrzysz Obrazek
a co do Bitcoina ,po prostu nie gram na tym. Mam zbyt duże negatywne zabarwienie emocjonalne do tego waloru spekulacyjnego. I bez wdawania się w dalsze wywody co do btc. Sobię daruję i będę czytał to forum regularnie, bo lubię. Podobnie jak fora historyczne czy samochodowe. Interesuje mnie temat crypto jako całokształt.
Ostatnio zmieniony środa, 28 października 2020, 18:06 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 28 października 2020, 18:03

socjolog2008 pisze: środa, 28 października 2020, 17:55albo na innych indexach albo spią (jesień)
nie wiem, może coś mylę, ale to nie ty pisałeś całkiem niedawno, że październik to miesiąc i kryzysu i w październiku zawsze leje się krew? czy coś w tym stylu? :roll:

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » środa, 28 października 2020, 18:03

@Fibo Jak już zapodajesz target 1.2k$, to jakiś timeframe też przewidujesz? Czy generalnie w "przyszłości"? Zastanawiam się kiedy by to miało nastąpić, jeżeli miałoby się spełnić, bo jakoś tego nie widzę, no ale pomarzyć można :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » środa, 28 października 2020, 18:19

@jondoexxx Fibo tam zakładał najpierw dobicie do ATH i niepowodzenie w jego przebiciu. Dopiero potem drogę na 1200$ jako ruch korekcyjny całego cyklu wzrostowego od 2010r.

Nie znam się na EW, ale wg mnie ten scenariusz jest nierealny i prędzej z tego miejsca zawrócimy na 1200$ niż z okolic ATH. PRzyczyna jest prosta: hype medialny i napływ nowego kapitału podnieconego "łatwą kasą", który tylko spotęguje wzrosty. Również dla wielorybów doprowadzenie do ATH i spuszczenie wody w kiblu byłoby zaprzepaszczeniem możliwego wielokrotnego wzrostu i tym samym większych zysków.

Po przebiciu 14k kazdy będzie patrzyć tylko w stronę ATH. Po dojściu do ATH już tylko każdy będzie patrzyć w niebo, chciwość weźmie górę. Oczywiście wiem, że ktoś przyleci za chwile i powie: teraz może być inaczej. Nie nie będzie inaczej, bo psychologia człowieka się nie zmienia.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 28 października 2020, 18:24

wiem,wiem,ale tak się składa, że jesteśmy na forum bitcoina w wątku poświęconemu btc ;)

Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: 11 października 2020
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: APOOGEUUM » środa, 28 października 2020, 18:36

ruch korekcyjny wzrosty stracil na sile, mamy szanse na rozbudowanie impulsu, zostalo tylko potwierdzenie tj wybicie poziomu 13,245

z pozdrowieniami dla plaskoziemcow, niedzwiedzi zapadajacych w jesienny sen, wierzacych w horoskop, wierzacych we wplyw ksiezyca na gielde i korelacje z SPX :D

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » środa, 28 października 2020, 18:47

Zakładając że mamy hosse ( aczkolwiek czy mamy? )
To z tym s&p może być jak z banem w chinach
Działał do czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 28 października 2020, 19:02

APOOGEUUM pisze: środa, 28 października 2020, 18:36i korelacje z SPX

Dzisiaj to bardziej schiz na Dax`ie.
kAArter pisze: środa, 28 października 2020, 18:47Działał do czasu.

Zakładałbym teraz nawet odwrotną. Spekuła z fx porzuca btc (spadki) na rzecz podnoszenia indexów (spx,dax,uk100,cac40 odbicie i wzrosty)
kAArter pisze: środa, 28 października 2020, 19:05czemu kasiasty koleś miałby windować dalej s&p będące w X letniej hossie niż

Bo to realne spółki z produktami używanymi przez miliony ludzi na świecie stoją za tymi indexami.
kAArter pisze: środa, 28 października 2020, 19:05które są nierealnie napompowane

Hmm. Na szczęście są jeszcze walory spekulacyjne REALNIE napompowane :mrgreen: z adopcją u promila ludzkości. 100k$ soon jak w mordę strzelił. Nie mam argumentów idę się schlać :lol: https://www.statista.com/statistics/326 ... ice-index/
Ostatnio zmieniony środa, 28 października 2020, 19:21 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 2 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » środa, 28 października 2020, 19:05

@socjolog2008
Argument za argument tu może iść w nieskończoność.
Równie dobrze mógłbym zapytać czemu kasiasty koleś miałby windować dalej s&p będące w X letniej hossie niż dużo mniejszy rynek krypto który łatwiej jest mu manipulować tym bardziej że ostatnie ,,widowiskowe wzrosty" były 3 lata temu a zapewne wartość % jaką może zrobić jest o wiele większa na krypto.

//
które są nierealnie napompowane
Kredyty też kiedyś były bezpieczne.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 19 lutego 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szczawik » środa, 28 października 2020, 19:19

Jak tam byczki akcje spadają to i BTC leci na łeb i szyję a to dopieru początek.Nad ranem 13,8 a kilkanaście godzin pozniej poniżej 13k :lol: Short na 13,7 złapany. 8-)
pozdrawiam @socjologa w niedzwiedziach siła

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kAArter » środa, 28 października 2020, 19:27

@socjolog2008 nigdzie nie zobaczysz w moich postach żadnego 100k$ soon daleko mi od tego.
Tym bardziej że akurat wielkim fanem bitcoina nie jestem bo za deiblizm tego rynku uważam chodzenie altów po sznurku za starym dziadem w momencie kiedy jest wiele innych dużo lepszych projektów.
A skoro już mówisz
socjolog2008 pisze: środa, 28 października 2020, 19:02Bo to realne spółki z produktami używanymi przez miliony ludzi na świecie stoją za tymi indexami.
to cena adekwatna do tego co sie wlasnie na świecie dzieje.

Bawi mnie jedynie fakt głupiego gadanie jak np tego pana @szczawik bo gdyby teraz short wybił mu zęby to by już nic nie napisał z głupią minką ale wróciłbym po ponownym spadku :roll: wylewu tu czasem można dostać.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » środa, 28 października 2020, 19:42

Zapraszamy na najnowszą "Analizę Rynków" na kanale Krypto Raport!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 28 października 2020, 20:04

miso20 pisze: środa, 28 października 2020, 18:19Fibo tam zakładał najpierw dobicie do ATH i niepowodzenie w jego przebiciu.


Ten scenariusz chyba nie zaklada dotarcia do ATH patrzac na obecny licznik. W zasadzie ruch ma byc juz na wykonczeniu, jesli dobrze rozumiem
Realnie ja sam zakladam mozliwosc ze dojedzie do 16k czyli 0.786 albo lekko ponad szczyt 14k i tak to sie skonczy, ale realnej euforii wciaz nie widac, co wskazuje na to ze faktycznie moze dociagnac wyzej.

Generalnie male jest zainteresowanie BTC chociazby wedlug google trends, mimo tego ze sporo sie dzieje.
► Pokaż Spoiler
Sprawa odwiedzenia "nieodwiedzalnych" poziomow cenowych to wedlug mnie tez kwestia czasu, nawet nie patrzac na fale. Sam zjazd wpasowalby sie idealnie w zakonczenie korekty ruchu wzrostowego z 2017 ktory byl ogromny i korekta tez bedzie dluga i meczaca. Srodowisko jak widac jest czyszczone z bad aktorow, wiec moze bedzie jakies ladne uzasadnienie jak np. pozbycie sie najwiekszego offshorowego stable coina. Po takim czyszczeniu BTC moze wyjdzie na ludzi przy nowych opiekunach - tylko nie wiem jak ze zmiennoscia.

Oczywiscie to odlegla przyszlosc, zeby ktos nie pisal ze spadlismy 5% i juz rozwazania o koncu swiata ;)
Ostatnio zmieniony środa, 28 października 2020, 20:52 przez prap0n, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » środa, 28 października 2020, 20:49

prap0n pisze: środa, 28 października 2020, 20:04Fibo tam zakładał najpierw dobicie do ATH i niepowodzenie w jego przebiciu.

Śledzę posty Fibo od ponad roku, bo zauważyłem, że wielu przykłada wielką wagę do nich. Może ja coś źle zrozumiałem czytając je, ale z moich obserwacji sprawdzalność przez ostatni rok była mniej więcej na poziomie rzutu monetą. Nie chcę umniejszać Fibo, jego analizy są bardzo ciekawe, niewątpliwie jest elliotowskim mistrzem, tylko ta metoda sama w sobie... Naprawdę daje Wam jakieś profity warte fatygi?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 28 października 2020, 21:08

murlok pisze: środa, 28 października 2020, 20:49tylko ta metoda sama w sobie... Naprawdę daje Wam jakieś profity warte fatygi?
Daje 100% skuteczność po fakcie - lewa strona wykresu zawsze jest zgodna z EW.

prap0n pisze: środa, 28 października 2020, 20:04realnej euforii wciaz nie widac, co wskazuje na to ze faktycznie moze dociagnac wyzej.
Generalnie male jest zainteresowanie BTC chociazby wedlug google trends, mimo tego ze sporo sie dzieje.
Czyli co, na razie wchodzi smart money?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 3 kwietnia 2020
Reputacja: 1138
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Godstar » środa, 28 października 2020, 21:23

Ew to według mnie mocna abstrakcja, fale zawsze oznaczy się pod ruch historyczny, gorzej z wyznaczeniem ruchu po prawej stronie tak jak kozaki wiesi napisał.
Przez to ze oznaczenia ulegają cały czas zmianie to z punktu widzenia statystycznego i matematycznego jest to analiza o sumie zerowej.
Piękna teoria i założenia ale niestety ciężko cos z niej wyciągnąć na realnym rynku.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, bn801 i 43 gości