Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 16 maja 2022, 12:34

adiqq pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 09:31Aha - i nie zgodzę się, że DeFi to idiotyzmy. Sam pomysł jest bardzo dobry. Tylko trzeba to dobrze zrobić. Są przykłady na to, że da się. I potrafi być użyteczne - pisałem nie raz, że od dawna korzystam i sobie bardzo chwalę.
Statystycznie to raj dla bandziorów i hakerów.
adiqq pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 11:48Ja ciąglę tę funckcjonalnośc widzę i korzystam z niej. Może nie codziennie, ale wystarczająco często, żeby sobie ja chwalić.
Problem w tym że ta funkcjonalność nie jest niczym nadzwyczajnym a jeszcze na poziomie nazwijmy to implementacji osiągnęliśmy jej wydajnościowe maksima. Pisałem o tym na samym początku i zdanie nie zmieniam, im dalej w las tym więcej problemów.

Mnie drażni że pozornie prosta rzecz jak wyciągniecie do fiat czy nawet transfer to często znacznie większy koszt niż rozwiązania oparte na fiat.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 16 maja 2022, 13:01

fetek pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 12:34Statystycznie to raj dla bandziorów i hakerów.
Tak, wiem, znam statystyki. Dlatego nie wchodzę w żadne nowinki, a korzystam z rozwiązań które wpierw przetestowałem na małych kwotach

Może ta funkcjonalność to nie jest nic nadzwyczajnego, może moje pozytywy wynikają po części z faktu, że swego czasu zarobiłem dzięki temu naprawdę dużo :lol: (robie się sentymentalny na starość ?!?) - ale póki to wygląda tak jak teraz - to widzę znacznie więcej plusów niż minusów. Jak to zostanie dojechane regulacjami co wieszczą tutaj niektórzy - to wtedy się zgodzę, że faktycznie niewiele będzie się to różnić się to od rozwiązań tradycyjnych. Ale do tego czasu pozostanę raczej przy swoim zdaniu ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: skorp » poniedziałek, 16 maja 2022, 13:05

https://biznes.interia.pl/waluty/aktual ... Id,6027850

Najlepszy jest ten wysryw o merkurym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 16 maja 2022, 15:40

@bitup niepotrzebnie dajesz + /lepiej żeby było widoczne że informuje i jestem ganiony. Ja wam tylko wspominam że jest problem z wypłatami z crypto.com, które zostało ogołocone z kasy w styczniu https://thehill.com/policy/technology/5 ... -activity/
i od 13.05 wisi mi ltc.. czy się coś złego dzieje, ja tego nie wiem. Stracę to stracę, trudno - nic wielkiego
ale pomimo 4 rozmów na czacie nie rozwiązali problemu tylko pierdolą głupoty i ,,pracują nad tym''
I to tyle. Informacyjnie.

Dodano po 54 sekundach:
adiqq pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 11:48że jest trochę osób które jednak używaja i sobie chwalą.

No ba. Amajzing technology. Ja to wiem od lat że daje radę ale koszulki funclubu nie mam dalej
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 16 maja 2022, 15:48

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 15:41crypto.com


a... podobno na reddicie jest niesamowity FUD, a na wykresie CRO -80%
Dobrze ze piszesz o tym, moze uratujesz komus depo.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szarosc » poniedziałek, 16 maja 2022, 19:15

Fibo pisze: czwartek, 12 maja 2022, 21:04 Pierwsza część zygzakowej korekty wzrostowej będącej 4-ką w ramach impulsu spadkowego od 29.03 dotarła w pobliże ML poniższego elliottowskiego kanału, prawdopodobnie prowadzącego całą 3 dużą falę spadkową od ATH. Druga wzrostowa część tej korekty po obecnej kontrakcji powinna podążyć do górnej linii tego kanału.

Obrazek

Na S&P kluczowe 3845 pkt., miejsce w którym powinna zakończyć się naturalna korekta spadkowa stanowiąca zygzakową 4-kę w ramach impulsu wzrostowego od marca 2020r.
Przesuwamy się teraz idealnie nad środkową linią tego kanału.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1768
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 16 maja 2022, 22:19

Polityka długu Salvadoru , zabezpieczanie rezerwy Państwa Bitcoinem .. Co Wam przypomina wykres :?:
Obrazek
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 16 maja 2022, 22:40

adiqq pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 13:01Może ta funkcjonalność to nie jest nic nadzwyczajnego, może moje pozytywy wynikają po części z faktu, że swego czasu zarobiłem dzięki temu naprawdę dużo :lol: (robie się sentymentalny na starość ?!?) - ale póki to wygląda tak jak teraz - to widzę znacznie więcej plusów niż minusów. Jak to zostanie dojechane regulacjami co wieszczą tutaj niektórzy - to wtedy się zgodzę, że faktycznie niewiele będzie się to różnić się to od rozwiązań tradycyjnych. Ale do tego czasu pozostanę raczej przy swoim zdaniu ;)
Po pseudo piramidzie zwaną luną będziemy mieli inne problemy jak nowe regulacje czy głośno zapowiadany atak na tethera czyli chęć przejęcia rynku i kagańce na stable. Tak jak luniarze nie widzieli tego co oczywiste tak samo inni ślepo wierzą w "krypto emeryturę" i inne dyrdymały.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 16 maja 2022, 23:02

fetek pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 22:40tak samo inni ślepo wierzą w "krypto emeryturę" i inne dyrdymały.
Jak na razie wszystkie projekty związane z kryptowalutami przeznaczonymi na emeryturę udowadniają iż są lepsze od rozwiązań serwowanych przez banki a ściślej przez różnorodne fundusze w tym emerytalne.
OFE czy PPK wspomagane przez państwo tylko pomagają funduszom, nie przyszłym emerytom.
Retoryczne pytanie jeżeli któryś fundusz zbankrutuje kto straci właściciele, akcjonariusze, czy emeryci?
https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... zi/bsjr8z1
Ja na BTC za 29 miesięcy mam stopę zwrotu +60%, Bitfilar czy Emerytura za Litecoiny funkcjonują dłużej i jeszcze większe stopy zwrotu Emerytura+ też bije bankstersie rozwiązania. Dzisiaj nawet ZUS dla ludzi jest bardziej bezpieczny od OFE czy PPK.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » wtorek, 17 maja 2022, 00:26

ikswodnal pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 23:02Jak na razie wszystkie projekty związane z kryptowalutami przeznaczonymi na emeryturę udowadniają iż są lepsze od rozwiązań serwowanych przez banki a ściślej przez różnorodne fundusze w tym emerytalne.
A niby na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Ty chyba ciągle nie rozumiesz o czym tu mowa.

Ja Ci mówię że krypto może dosłownie je.... że czarne garnitury przejmą giełdy i cały system a Ty że BTC to najlepsza emerytura. Nawet nie wiesz co będzie za 2 lata, nie wiesz co przyniesie druga fala co zrobią nowe regulacje. Jedna bańska wystarczyła by system zabił wszystkie "podstawy" krypto. Mało tego obecnie masz problemy wieku dojrzewania, takie same jakie kilkadziesiąt lat temu przerabiał obecnie funkcjonujący system. Nie dość że niby zbawcy świata niczego się nie nauczyli to zrobili marną kopię jeszcze marniejszego systemu.

Nie mam ZUS'u, nie mam PPK więc się nie wypowiem ale zdaje się że coś z PPK można ściągnąć do IKE.

Początkujący
Posty: 474
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 297
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » wtorek, 17 maja 2022, 00:50

bitup pisze: poniedziałek, 16 maja 2022, 22:19Polityka długu Salvadoru , zabezpieczanie rezerwy Państwa Bitcoinem .. Co Wam przypomina wykres


Cytowanie IMFu w kontekście Salvadoru - instytucji ktora mowi niepodleglłemu państwu "tak nie robimy" - to jakis żart :D

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 17 maja 2022, 07:31

Kolejna proba na ma50 h4, macd 1d ma szanse na zielen, typuje 3dni wzrostow, ale juz mam 3dni pomylki ;-)


Początkujący
Posty: 474
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 297
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » wtorek, 17 maja 2022, 11:34

Mały OFFTOP.

Krótka historia o Alior banku i jego trosce o bezpieczeństwo klienta:

Wczoraj zleciłem przelew około 1000€ na Bitstampa i zostałem poinformowany smsem ze przelew ten wymaga weryfikacji telefonicznej.
Dziś przemiła pani zadzwoniła i zadała kilka pytań zleconych przez "dział bezpieczeństwa" m.in:
- czy wiem co jest przedmiotem tej operacji (ja że tak - przelew SEPA 1000euro)
- czy znam ryzyko związane z ta operacja (na co ja zapytałem gdzie w wykonaniu przelewu SEPA widzi Pani ryzyko?)
- czy dokonałem tej operacji z własnej woli czy zostałem do niej przez kogoś zmuszony :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: (na co ja jej że żarty sobie ze mnie robi, nie odpowiem na takie kuriozalne pytanie i dokładnie wiem co jest przyczyną tego cyrku, dodałem że są to moje pieniądze i mogę z nimi robić co mi się rzewnie podoba)
Przelew poszedł do realizacji.

Widać przychodzi prikaz z góry żeby stwarzać atmosferę opresji wokół wysyłania (może tez odbierania) fiatów do krypto. Dodam ze w latach wcześniejszych wykonywałem przelewy SEPA do Bitstampa na kwoty o 2 rzędy większe i nigdy nie było takich cyrków.

A nie, pomyliłem się...poniosły mnie emocje i one nie pozwoliły mi dostrzec że to przecież była troska o mnie, o moje dobro i bezpieczeństwo! :twisted:

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dopra » wtorek, 17 maja 2022, 11:44

I tak ciesz się że Ci nie zablokowali wszystkich kont i kart jak mi podczas próby zasilenia Binance

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 17 maja 2022, 12:17

@szajsiwo Jeżeli bank zadał Ci takie pytania i spokojnie ten przelew przeszedł to akurat PLUS dla banku, niestety często się słyszy, że ktoś coś gdzieś przelał (typowo na krypto) i potem płacz "30-latek z Wrześni stracił 200tys zł".
Problem byłby gdyby jednak zablokowali albo co gorsze rozwiązali umowę bo chyba takie też przypadki były (?)
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 17 maja 2022, 12:55

Ja wróciłem na rynek i skupiłem te negatywne emocję, może nie w samym dołku ale sporo niżej niż jesteśmy już teraz.

W wariancie minimum oczekuję przynajmniej odreagowania w przypadku kontynuowania dalszych spadków. Nawet 40k mnie jakoś szczególnie nie przekona do bycia ultra bull.

W wariancie optymistycznym oraz takim jak zakładałem wcześniej, biorę pod uwagę że dalej cykl się nie skończył, mieliśmy bardzo krwawą korektę, wiodący index s&p zrobił prawie 20% i będziemy kontynuować powoli gdzieś do 23-24. Z obecnego punktu widzenia, strachu i fudu wydaję się to irracjonalne ale nie przekreślam opcji ala COVID.
Póki co będę zobaczymy jak będzie wyglądało odreagowanie spadków.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zeyt » wtorek, 17 maja 2022, 13:35

rubel pisze: wtorek, 17 maja 2022, 12:55Póki co będę zobaczymy jak będzie wyglądało odreagowanie spadków.
W takiej skali bitcoin zawsze wygląda jakby miał zaraz pójść w górę ;)

Dla mnie no trade zone, wybije do góry szukam miejsca do stawiania soczystych shortów, ponieważ jesteśmy w bessie, dołek z wakacji 2021 został wybity i to dla mnie wystarczający sygnał.

Jeśli jednak zacznie się kolejny zjazd to mam już porozstawiane zlecenia na longi, ale tylko i wyłącznie pod krótkie podbicie
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » wtorek, 17 maja 2022, 15:12

Zeyt pisze: wtorek, 17 maja 2022, 13:35ponieważ jesteśmy w bessie, dołek z wakacji 2021 został wybity i to dla mnie wystarczający sygnał.
Pewnie, jest to jakiś argument i trudno go nie zauważyć patrząc np. historycznie.
Ja przyjmuję że wiele paradygmatów ulega właśnie załamaniu. Np. cykle 4 letnie, halvingowe, btc nigdy nie zrobił double topa, właśnie spadł poniżej dołka itp. Ale tak jak wspomniałem nie upieram się że teraz to lecimy moon, when lambo :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 17 maja 2022, 15:51

Że ja dożyłem po tylu latach trąbienia i uświadamiania z czym my tutaj mamy do czynienia takiej deklaracji to powiem szczerze. Szok.

Zaczynają przecierać szybki z zaparowanych różowych okularów. Wow. To teraz jeszcze tylko te 500$
i budujemy od początku, tak jak powinno to wyglądać p2p electronic cash system
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » wtorek, 17 maja 2022, 16:18

rubel pisze: wtorek, 17 maja 2022, 12:55W wariancie optymistycznym oraz takim jak zakładałem wcześniej, biorę pod uwagę że dalej cykl się nie skończył
Takie opinie jak te przekonują mnie właśnie, że czeka nas długa bessa. Sporo osób straciło wiarę, sporo obraziło się na bitcoina, ale także sporo jeszcze ma nadzieję, zdecydowanie za dużo, bo już trzeci raz dzisiaj widzę wykres od dołka do nieba, kopiuj wklej z marca 2020. Dlatego tak na pewno nie będzie. Po drugie mamy wyjątkowo niesprzyjające otoczenie gospodarcze. Po trzecie mamy kilkadziesiąt miliardów dolarów, które wyparowało z konta ludzi myślących, że mają dolary, a mieli tak naprawdę Luny. Przypominam, że upadek Mt. Gox, który przyczynił się do najdłuższej i najgłębszej bessy w 2014 i 2015 to była strata tylko 0,85 miliarda dolarów. Po czwarte poprzednia bessa była dość oczywista, praktycznie po pierwszym spadku w lutym 2018 już wiadomo było, że to bessa i że potrwa ze dwa lata. Przynajmniej ja byłem tego pewny. Tym razem oczywiste stało się to dopiero po spadku i zamknięciu poniżej $28k czyli poniżej dołka, co złamało byczą strukturę rysującą się od roku. Przed tym spadkiem wszystko wskazywało na hossę, przynajmniej z punktu widzenia długoterminowej analizy. Więc praktycznie z dnia na dzień znaleźliśmy się w środku bessy bez żadnego ostrzeżenia. Chyba większość nadal nie zdaje sobie z tego sprawy.

To wszystko praktycznie wyklucza wzrosty w najbliższym czasie. W najlepszym razie czeka nas rok bujania się pomiędzy $20k a $40k, w najgorszym dalsze osuwanie się nawet do -85% od ATH przez kolejny rok lub dwa.

Krótkoterminowo oczywiście nadal long. Wszystko idzie dobrze, trzymamy $30k więc dopiero odrzucenie z wyższych poziomów sprowadzi nas niżej. A odrzucenie będzie, bo mamy gigantyczne opory od $33k do $40k i sporo longów czekających by tam wywalić, a nie wiem kto miałby to skupować kiedy połowa inwestorów jest poobrażana. Kwestia tylko tego jak wysoko zajedziemy i ile nam do zajmie. Stawiam na 35k za 1-2 tygodnie.

EDIT: @socjolog2008 Co ty chcesz budować od początku? Masz jakąś nową technologię? Jakieś nowe regulacje? Jakiś cudowny sposób by nie było błędów i scamów? Tylko szkodzisz takim pieprzeniem od rzeczy, a najgorsze, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szajsiwo i 17 gości