Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4681
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3494
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 5 lutego 2023, 14:46

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 14:35 Natomiast dane te pokazują sytuacje wiekowo-podażową danego waloru i są dla mnie jako inwestora długoterminowego bardzo istotne.
Na jaki czas obstawiasz wzrosty na Bitconie według onchain ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 5 lutego 2023, 14:54

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 14:13na podstawie danych onchain (bazujących na utxo) oceniam sytuacje w jakiej się znajdujemy za rewelacyjną - BTC w mojej ocenie pozostaje silnie niedowartościowany.

Poniżej liczba BTC o UTXO starszym niż 1 rok według klas ilość coinów. Dane te pokazują, że trwa akumulacja na rynku spot.
Wy to z tymi onczejnami to nieźli jesteście, każdy interpretuje jak mu się podoba i stawia nacisk na wykres/grupę portfeli która mu odpowiada. :lol:





A ja powtórzę kolejny raz, on-chain to nie grall, tymi danymi da się manipulować, a jako, że się da tzn że na pewno tak się robi.

O akumulacji małych portfeli to słyszeliśmy już przy 69k$ pod koniec 2021 - 100k$ soon. Teraz znowu przy 16k$ czytałem, że wieloryby dystrybuują - to jest koniec bitkojna.

No po prostu hit. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 5 lutego 2023, 15:25

ergorg pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 14:54Wy to z tymi onczejnami to nieźli jesteście, każdy interpretuje jak mu się podoba i stawia nacisk na wykres/grupę portfeli która mu odpowiada.

A ja powtórzę kolejny raz, nie można patrzeć na liczby adresów w odseparowaniu od wieku UTXO. Słyszę w mediach o wielkiej dystrybucji BTC podczas gdy dane onchain mi mówią, że posiadacze 67% BTC nie byli zainteresowani w ostatnim roku (nie ważne z jakich powodów) wprowadzeniem swojego BTC do obiegu (do sprzedaży). Obecnie w obiegu znajduje się 19 280 000 BTC. 67% z tego to 12 917 600 BTC - a więc taka ilość BTC znajdowała się w ciągu ostatniego roku poza obrotem handlowym i ta ilość rośnie i dopóki tak będzie to należy stwierdzić, że siła podażowa (wywołująca spadki) na rynku spot tego waloru jest coraz mniejsza i mniejsza. W tej sytuacji największą niewiadomą pozostaje nowy popyt. Popyt jak wiemy jest komponentem bardzo płochliwym raz jest, a raz go nie ma. Sądzę, że jednak okoliczności końca cyklu zacieśniania oraz zbliżający się halving (zmniejszenie nowej podaży o połowę) będą sprzyjające dla pojawienia się nowego popytu.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » niedziela, 5 lutego 2023, 15:33

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 14:35nie ma zbyt dużej przestrzeni do dalszych spadków - i to się sprawdziło pomimo upadku FTX.


Korelacja i tyle. Ciężko mówić o dużej przestrzeni do spadków w przypadku waloru, który spadł o 70% a którego fundamenty porównując ze stanem ze szczytu w zasadzie się nie zmieniły.

Spadki były jakie były - -20% z pozycji dołka uklepywanego przez kilka miesięcy. Jakby padły inne giełdy albo stable toby spadło jeszcze więcej i nikt by nie patrzył na dane onchain. IMO można się nimi podetrzeć i tracisz czas.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1818
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 5 lutego 2023, 15:43

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 15:25Słyszę w mediach o wielkiej dystrybucji BTC podczas gdy dane onchain mi mówią, że posiadacze 67% BTC nie byli zainteresowani w ostatnim roku (nie ważne z jakich powodów) wprowadzeniem swojego BTC do obiegu (do sprzedaży). Obecnie w obiegu znajduje się 19 280 000 BTC. 67% z tego to 12 917 600 BTC - a więc taka ilość BTC znajdowała się w ciągu ostatniego roku poza obrotem handlowym

A powiedz gdzie w tych twoich danych onchain są kontrakty terminowe na btc na platformach forex :?:
Maxymalna stawka na pozycję 5 BTC , koszt 50% zabezpieczenia + swap i ilość kontraktów nieograniczona https://www.tms.pl/rynek/wykresy/BITCOIN a swapy na spadki płacą mniej obecnie ;)

Gdzie to zobaczysz w swoich danych :?: Nie zobaczysz
Większość co leży jest zgubione , pod nadzorem organów ścigania będąc w aktach wielu spraw w prokuraturach , przypisane do adresów ( grup przestępczych lub osób ) , należy do osób martwych a rodzina nie ma dostępu itd , promil po tych tx to kumulacja funduszy czy prywatnych inwestorów i te tx tak należy analizować dopiero od momentu popularyzacji od 2017

Nic nie wiadomo , to życzeniowe wykresy z przekazem naganiarstwa czyli utrzymania wypłat dywidend dla nisko załadowanych przez nowo przybywające owce z kapitałem
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 lutego 2023, 15:49 przez bitup, łącznie zmieniany 1 raz.
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 5 lutego 2023, 15:47

bitup pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 15:43A powiedz gdzie w tych twoich danych onchain są kontrakty terminowe na btc na platformach forex
Maxymalna stawka na pozycję 5 BTC , koszt 50% zabezpieczenia + swap i ilość kontraktów nieograniczona https://www.tms.pl/rynek/wykresy/BITCOIN a swapy na spadki płacą mniej obecnie

No właśnie, ważna kwestia! Pytałem o to @socjolog2008 , ale nie potrafił mi odpowiedzieć.
Jaki jest mechanizm dostosowania ceny waloru spot do ceny instrumentów pochodnych?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1818
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 5 lutego 2023, 15:52

Arcymistrz1990 pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 15:47 Jaki jest mechanizm dostosowania ceny waloru spot do ceny instrumentów pochodnych?

każda platforma ma swoje dane , nie wymieniają się nimi i żadna tego nie publikuje . To dane poufne pozwalające wpływać na rynek . Szukam od tygodnia i brak danych , na sierra podpatrzysz jak rynki chodzą i jest zwiększony wolumen , i to wszystko narazie co znalazłem https://www.sierrachart.com
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 358
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1008
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » niedziela, 5 lutego 2023, 16:01

bitup pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 15:52Arcymistrz1990 pisze: ↑ niedziela, 5 lutego 2023, 16:47
Jaki jest mechanizm dostosowania ceny waloru spot do ceny instrumentów pochodnych?

każda platforma ma swoje dane , nie wymieniają się nimi i żadna tego nie publikuje . To dane poufne pozwalające wpływać na rynek . Sam tego szukam od tygodnia i brak danych

I tu mam problem Bitupie.
Jeżeli ktoś stawia tezę, że dane onchain są bezwartościowe ponieważ o wycenie waloru spot decyduje rynek instrumentów pochodnych to uczciwość nakazuje, żeby przedstawił mechanizmu dostosowania ceny waloru spot do wycen z intrumentów pochodnych.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1818
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 5 lutego 2023, 16:10

@Arcymistrz1990 to nie jest problem dla graczy kontraktowych zabezpieczanych fiatami , te dane onchan są punktem zaczepienia dla graczy kryptowalutowych zabezpieczających btc . Dane są niepełne i podatne na manipulację , dzieląc portfel z 1000 na 1000 po 1 mogą ci pokazywać wzrost zainteresowania kapitału małego czy dzieląc te z 10000 na takie po 100 zainteresowanie małych wielorybów . Kontraktami bez krypto i tak mogą zrobić co będą chcieli i o to chodzi w tych moim postach . Ja tego nie wiem , podobna sytuacja na sprawdzalności audytowalnego stanu posiadanego zabezpieczenia w stablecoinach czy poziomu rezerwy giełd obracających kapitałem użytkowników :roll: i tu oszusta nie złapiesz za rękę póki się nie wywróci . Taki to rynek :arrow: kulka czerwona , czarna albo zero jak w kasynie
jedyne co krypto społeczność wie na pewno to że bsv to scam :lol: a Craig jest szalony
tworzą sobie konferencje , sami sobie przyznają nagrody statuetki , naganiają na kolejne giełdy a funkcjonalnego produktu z manifestu Satoshiego jak nie było , tak nie ma :lol: :lol: :lol:
Przyjdą miliony nowych owiec z pieniędzmi żeby brać w tym udział , na bank :D już idą , biegną
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 5 lutego 2023, 23:27

Jeśli nie śledzicie rynku shitcoinów, to podpowiem, że niezła pompa na nich poszła, zwłaszcza na tych rokujących (np. AGIX chyba z kilkaset % wykręcił już wzrostu). Ale też na wielu pojawiła się dość paniczna reakcja na drobny spadek na bitku, co zwykle zwiastuje "przepompowanie" i zbliżającą się wielkimi krokami korektę.

Jakie ma to powiązanie z bitkiem? Ano różne. Ale ogólnie to "zdrowa" hossa na bitku w ostatnim okresie wiązała się raczej z odpływem kapitału z shitcoinów, a nie na odwrót. Natomiast chaotyczna pompa na wszystkim często pojawiała się przed korektami wzrostów na BTC.

Tak być naturalnie nie musi, ale na pewno warto zwrócić na to uwagę :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Janome » niedziela, 5 lutego 2023, 23:34

BitJanusz pisze: niedziela, 5 lutego 2023, 23:27co zwykle zwiastuje


Więc mieliśmy bitcoin season, potem szity pompa a gdzie się podział alt season? Bo TOP 30 w porównaniu do BTC bez szału

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 6 lutego 2023, 00:17

Na razie uptrend na BTC trwa :D Minimalnie brakowało/brakuje, żeby zanegować :D Ale RSI trochę się schłodziło :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 6 lutego 2023, 01:52

W sumie @anagamidev to nie wiele się zmieniło a w zasadzie to nic przez ostatnie dni. Nie mamy ani potwierdzenia odwrócenia trendu(w sensie nowej hossy, bo nadal nie wybiliśmy nowego szczytu) ani też zanegowania obecnych wzrostów :D. Golden cross na D1 nie ma jeszcze dziś, będzie pewnie jutro a na W1 nie mamy death cross który może być za tydzień dopiero. I weź tu rozszyfruj co się wydarzy :lol:

Mi się marzy wyjazd na 24,6k i korekta 18,6k ewentualnie test dołka.

Edit:
DXY dalej ostro w górę więc to nie są dobre wieści dla krypto.
uciekam z longów, szkoda ryzykować.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 6 lutego 2023, 13:24

na razie ładnie dotknęło białej LT ( dolne ograniczenie koślawego megafonu ) ;)
zapewne puści - czyli gramy pod test żółtej LT wyznaczanej od ATH około 21.5k 8-)

4h

Obrazek

z dalsza :P 1T
Obrazek

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 6 lutego 2023, 15:21

Patrząc na cały ten sztuczny ruch to już z danych wiemy że kasa odpływa bo się cashują, tylko plankton kupuje bo lambo i taniej nie będzie. Taki odpływ kończył się spadkami po 40-50%. Do tego wiemy że rosja na dniach przeprowadzi ofensywę więc ucieka się od ryzyka. Nie wiemy jak to będzie wyglądać, może zaraz całe dostawy zbóż zostaną wstrzymane, ropa, gaz wywali w kosmos. Pół Ukrain zostanie zajęte albo poleci atom. A może tak nie będzie. Ale ta niepewność sprawia że kapitał się wycofuje z ryzyka, a ulica nie ma kasy żeby to pchać w górę. Dolar się umacnia właśnie dla tego bo jest to bezpieczna przystań i teraz tam płynie kasa. Taktyka jest prosta lepiej przeczekać bezpiecznie i ewentualnie nie zarobić niż ryzykować stratę.

Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 301
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » poniedziałek, 6 lutego 2023, 15:38

Ocho "sztuczny ruch", spadek o 50% czyli do mitycznych 12k$, czarne scenariusze, wszystko źle. Widać pieczenie z powodu braku pozycji podczas ostatnich wzrostów i łudzenie się, że będzie jeszcze jedna szansa obkupić się niżej.

Jak nic "this is a sucker's rally" ;)
Obrazek

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 6 lutego 2023, 15:51

@szajsiwo Mylisz się dla mnie to bez znaczenia czy rośnie czy spada w krótkim okresie. Moje ramy czasowe to lata i nie jestem osobą z tych co polują na dołek. Akumulowałem nawet przed osiągnięciem dołka i w razie czego mam kapitał żeby akumulować sobie dalej. Kogoś może piec jak jest kilka miesięcy na rynku. A ci co są dłużej wiedzą że każdego dnia jest znowu rynek otwarty i kolejne możliwości na zajmowanie jakiś pozycji. Z reszto patrzysz tylko przez pryzmat krypto które jest mikro aktywem na gigantycznym rynku w którym są pojedyncze spółki które są większe niż całe BTC. Krypto to taka mała wydmuszka, ciekawostka o której jest bardzo głośno, a naprawdę jest tylko zabawą dla studentów i młodzieży. Cały rynek krypto jest tak mały że wręcz pomijalny. Zlepek obietnic które kiedyś mają zostać dowiezione i mają zbawić świat. Karmią tym wszystkich już z 10 lat i co ? nic dalej jesteśmy w tym samym miejscu co kilka lat temu. Ale po spekulować można i zmienność jest spora.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1818
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » poniedziałek, 6 lutego 2023, 19:56


w piątek euro i pounds i zostaną cyfrowe pseudo fiaty bez pokrycia
Vilv pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 15:51Krypto to taka mała wydmuszka, ciekawostka o której jest bardzo głośno, a naprawdę jest tylko zabawą dla studentów i młodzieży. Cały rynek krypto jest tak mały że wręcz pomijalny. Zlepek obietnic które kiedyś mają zostać dowiezione i mają zbawić świat.

Obiecanki cacanki trwają 13 lat :lol:
za to masz na Polskim twitterku krypto ekipę i krypto naród i krypto owce promujące nic nie warte gemy , małpy , i zawalone reflinkami profile . Taka wiocha to ma być wizja Satoshiego :roll:

Dodano po 2 godzinach 28 minutach 58 sekundach:
komedia
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » poniedziałek, 6 lutego 2023, 23:29

bitup pisze: poniedziałek, 6 lutego 2023, 22:25w piątek euro i pounds i zostaną cyfrowe pseudo fiaty bez pokrycia


Widzę tu potencjalnie bardzo niebezpieczne konsekwencje. Ludzie teraz bez problemu mogą zacząć wypłacać krypto na inne giełdy i tym mniejszym giełdom niestety może zabraknąć płynności. Będzie Binance miał co przejmować jak zaczną się wywalać. Tylko to od środy, a nie piątku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1818
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » wtorek, 7 lutego 2023, 09:03

bitup pisze: niedziela, 22 stycznia 2023, 12:43Macie 10 dnia korzystając ze SWIFT do odcięcia wypłat .
graczyk pisze: poniedziałek, 23 stycznia 2023, 14:58 I co z tego :?: :roll: Ja już nie pamiętam kiedy korzystałem do jakiegokolwiek przelewu ze Swift. Zawsze SEPA/ Elixir.

Na Binance z żadnej formy nie skorzystasz od środy . A jeszcze kilka dni temu zbierałem - za FUD :D

Mało kto chce pamiętać że kryptowaluty są w 95% notowane do stablecoin a nie prawdziwych walut fiat
Ewakuacja na waluty , płynność spada a i pomysł @Vilv jest ciekawy z mniejszymi giełdami tylko czy nie lepiej żeby ponzi giełdy padały :?:
Chociaż jedna czy dwie powinny być uczciwe tutaj :roll:
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, dymonek, Fugitive, Google [Bot], zbig001, Zmarzniety0 i 14 gości