Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 21 maja 2022, 08:41

fetek pisze: piątek, 20 maja 2022, 22:51Rafał wrzucił 10 melonów, mówi że będzie up
Nie może odejść od stołu. :lol: :lol: Ma dużą pozycję na nasdaqu i wczoraj wziął 100btc w long.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 21 maja 2022, 09:05

...i moze miec ponownie racje, dolar sie nieco oslabil, indexy w pt odbily(imo nie wystarczajaco, ale moze wystarczy), a sam BTC ma zla prase i duzo czerwieni wiec nalezy mu sie jakies odreagowanie.
MACD zielone, ichimoku tez pokazuje szanse na podbicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » sobota, 21 maja 2022, 09:51

rubel pisze: sobota, 21 maja 2022, 08:41 Nie może odejść od stołu. :lol: :lol: Ma dużą pozycję na nasdaqu i wczoraj wziął 100btc w long.
Bo to strasznie wciąga :mrgreen: też miałem pauzować po shorcie na lunie i po 3 dniach szukałem nowej pozycji :D

U mnie bez zmian, dopóki nie zobaczę większego odreagowania siedzę na longu.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 21 maja 2022, 09:59

wciąga oj wciąga :mrgreen:
Ja zrealizowałem co było do zrealizowania i czekam co dalej....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 21 maja 2022, 11:39

pael pisze: sobota, 21 maja 2022, 09:05 ...i moze miec ponownie racje, dolar sie nieco oslabil, indexy w pt odbily(imo nie wystarczajaco, ale moze wystarczy), a sam BTC ma zla prase i duzo czerwieni wiec nalezy mu sie jakies odreagowanie.
MACD zielone, ichimoku tez pokazuje szanse na podbicie.
To ostatnie byki miały zwątpić we wzrosty, żeby złapać dołek a nie niedźwiedzie w nie uwierzyć.

Don’t trust weekend pump. Ja wczoraj shorta na btc zamknąłem ale mam zamiar zbierać nowe przez weekend. Short na ETH trzymam cały czas.

A jeśli ktoś zapomniał jak wygląda trend spadkowy - odsyłam do wykresu ETH z 2018 roku:

Ostatnio zmieniony sobota, 21 maja 2022, 11:45 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

ins
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ins » sobota, 21 maja 2022, 11:43

Hejka :))
Jak tam paznokietki obgryzione?
Tak dla przypomnienia post z 2 tygodni temu.
ins pisze: poniedziałek, 9 maja 2022, 13:46
Prywatnie myślę że to nie koniec spadków okolice 28k wydają się dobre na odbicie. Podobnie było prawie rok temu. Tak taki czas wykres jest aktualny.
Teraz bedzie ciekawiej, mamy 2 scenariusze.
odbicie około 21-22 maja do poziomu 36k$ (w lipcu). Który obstawiam. A nastepnie na jesień stres-test poprzedniej bańki
lub lecimy od razu na test poprzedniej bańki ~20k$ - mniej realne ale możliwe.
Pozdrawiam miłej zabawy.

Obrazek

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 21 maja 2022, 11:55

rubel pisze: sobota, 21 maja 2022, 08:41 Nie może odejść od stołu. :lol: :lol: Ma dużą pozycję na nasdaqu i wczoraj wziął 100btc w long.
ja się zawsze zastanawiam co on wie czego my nie wiemy.
adiqq pisze: sobota, 21 maja 2022, 09:59wciąga oj wciąga :mrgreen:
najpierw euforia potem starty na końcu paranoja i bankructwo

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 21 maja 2022, 12:10

ergorg pisze: sobota, 21 maja 2022, 11:39Don’t trust weekend pump
aj czekałem aż to napiszesz. Ale ostatnio coś słabo było z tym pump przez weekend.
fetek pisze: sobota, 21 maja 2022, 11:57ja się zawsze zastanawiam co on wie czego my nie wiemy.
NIe zawsze musi mieć racje i może się mylić. Chociaż myślę że to dobry ruch. Ciekawa była wczorajsza sesja gdzie pocisneli na nowe low żeby na sam koniec wyciągnąć 1d prawie na 0.
Co do GPW to on powołuje się na info że zagranica zaczęła u nas duże zakupy. Gra pod wygaśnięcie konfliktu i ew. udział Polski w odbudowie Ukrainy. Jak będzie, zobaczymy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 21 maja 2022, 12:26

Dobra, obudziłem się to wrócę jeszcze raz do fraktalu z grudnia:



Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 21 maja 2022, 12:31

rubel pisze: sobota, 21 maja 2022, 12:10NIe zawsze musi mieć racje i może się mylić. Chociaż myślę że to dobry ruch. Ciekawa była wczorajsza sesja gdzie pocisneli na nowe low żeby na sam koniec wyciągnąć 1d prawie na 0.
Co do GPW to on powołuje się na info że zagranica zaczęła u nas duże zakupy. Gra pod wygaśnięcie konfliktu i ew. udział Polski w odbudowie Ukrainy. Jak będzie, zobaczymy.
mówił o tym jakiś czas temu, ale jest też koncepcja ponownego dużego ataku. Niestety nie śledzę jego poczynań, nawet nie wiem gdzie można.

Nie ma mnie w mediach społecznościowych.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » sobota, 21 maja 2022, 12:34

@fetek no to mówię ci na bieżąco co gra i nie jest tak jak piszesz. Siedzę na zoomie u sułtana i o tym teraz mówi.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 21 maja 2022, 12:48

fetek pisze: sobota, 21 maja 2022, 11:57najpierw euforia potem starty na końcu paranoja i bankructwo
Wiesz, wszystko zależy od charakteru - i od tego jak bardzo ktoś jest podatny na hazard. Nie raz i chyba nie dwa o tym aspekcie pisałem. Bardzo dużo tutaj jest hazardzistów - to widać po wątkach. Jak ktoś ma problem z hazardem, to faktycznie , może mieć ten problem.
Wydaje mi się, że u mnie problem nie występuje - kilka lat siedziałem w branży hazardowej ;)
A dodatkowo dzieki miningowi mam na tyle solidną poduszkę, że jakiś większy kryzys mi nie grozi. Mniejszy zysk, to nie strata.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: graczyk » sobota, 21 maja 2022, 13:00

Ja już po zakupach na long termin(a w sumie odkupieniu tego co wywaliłem celem odkupienia niżej).

Aktualnie w cenach realnych jesteśmy na szczycie z 2017 roku, a nawet go przebiliśmy. Mając na myśli ceny realne liczę cenę względem złota, a nie zbankrutowanego USD. Tak dla przypomnienia USD ogłosił realnie upadłość w przeciągu ostatnich 100 lat dwukrotnie- raz w 1933 roku, kiedy USA jednostronnie ogłosiły, że nie zrealizują swoich zobowiązań i zmieniły parytet wymiany USD na złoto z kursu 20,6 na 35(taka częściowa niewypłacalność) i całkowite bankructwo w 1971 roku, kiedy USA mimo wiążących je umów międzynarodowych "zawiesiły" wymianę USD na złoto. Efekt jest tego taki,że w miejsce dotychczasowej ceny złota 35 USD, mamy dzisiaj 1850 USD, czyli USD przez 50 lat spadł 53 krotnie :!: :!: Aktualnie nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym,że przez najbliższe lata ten trend miałby się odwrócić i USD miałby przestać tracić na wartości(zresztą tak samo jak PLN, EUR i chyba wszystkie inne FIATy).

Co do ceny bitcoina- w 2017 roku szczyt mieliśmy na poziomie 16 uncji złota za BTC, czyli mniej więcej aktualny kurs.

https://www.xe.com/currencycharts/?from ... AU&view=5Y

Moim zdaniem to jest potężne wsparcie, które raczej nie powinno puścić. Bitcoin jest też znacznie bardziej rozwinięty niż 5 lat temu, zupełnie inna infrastruktura rynku, inne możliwości, inne opłaty. PLUS bitcoin ma jedną bardzo istotną cechę- jego ilość jest ograniczona(między innymi w przeciwieństwie do takich projektów jak ETH, Solana i ostatnio sławna Luna, czy nawet złoto, gdzie jednak w miarę wzrostu ceny można zwiększyć wydobycie i tym samym zwiększych podaż). Liczba Holderów też rośnie, więc siłą rzeczy na rynku jest odbiór na bitcoina. Oczywiście póki co rocznie jest generowanych ok. 370 tys BTC co jest ilością potężną(moim zdaniem aktualne spadki są wywołane właśnie tym,że jest tyle BTC wydobywane), jednakże za 2 lata będzie to już "tylko" 185 tys rocznie. Jednak mimo wszystko moim zdaniem popyt długoterminowy na BTC rośnie szybciej i dlatego też moim zdaniem w przeciągu 14 lat zobaczymy cenę za BTC 100 uncji złota. Oczywiście sporo w tym aspekcie pomogą halvingi, a więc zmniejszenie wydobycia.

Co do aktualnych wahań- wszystko zależy od dalszego zachowania indeksów w USA. Póki co mamy 7 tygodni spadkowych pod rząd, więc na pewno nie jest to zachęcające dla bitcoina, a przeciez wiadomo,że niezależnie od sytuacji codziennie jest bitych ponad 1000 nowych BTC, które niezależnie od kursu są sprzedawane. Podczas paniki na rynkach to jednak sporo- to 16000 uncji dziennie. Jednak spadki na rynkach nie trwają wiecznie i podczas odreagowania na indeksach winniśmy moim zdaniem odbić spokojnie do poziomu 20 uncji za BTC.

Co do przyszłości BTC w średnim terminie(2-3 lata) spodziewam się hard forka BTC na 2 sieci- jedna będzie kontynuować POW, a druga będzie POS. Oczywiście, zakładam,że każdy kto ma teraz bitcoina otrzyma po 1 BTC w każdej sieci. Moim zdaniem stopniowo BTC w sieci POW będzie tracić i finalnie model POS zostanie "królem" i głównym bitcoinem, o ile nie od razu. To może być krok w stronę szerszej adopcji i nowej bańki cenowej. Jednocześnie wtedy bitcoin stałby się bardziej ekologiczny i mniej kosztowny oraz bezpieczniejszy.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » sobota, 21 maja 2022, 13:02

rubel pisze: sobota, 21 maja 2022, 12:34@fetek no to mówię ci na bieżąco co gra i nie jest tak jak piszesz. Siedzę na zoomie u sułtana i o tym teraz mówi.
Mówił o tym w jakimś wywiedzenie kilka dni jak nie tygodni temu, druga koncepcja nie jest jego. Miejmy nadzieje że ma rację.
adiqq pisze: sobota, 21 maja 2022, 12:48Wydaje mi się, że u mnie problem nie występuje
:mrgreen:

Ja za dużo pracuje, ustawiam pozycje i olewam bo nie mam czasu jej kontrolować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 21 maja 2022, 13:42

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 21 maja 2022, 14:33

KubaKoń pisze: piątek, 20 maja 2022, 19:49Coraz częściej wspomina się o spadkach na poziomy 10-15k.

Dla mnie to plus. Jak cena zejdzie do 10k $ łatwiej będzie wykręcić %.

KubaKoń pisze: piątek, 20 maja 2022, 19:49Spora część „niezależnych ekspertów” (ci sami co pisali o 300k na BTC 2 lata temu) wieszczy super bessę i spadki na giełdzie podobne do 2008r
KubaKoń pisze: piątek, 20 maja 2022, 19:49 Byki ociekały pewnością siebie nie dając dojść do głosu niedźwiedziom. Podobny sentyment widzę teraz tu na forum, ale w drugą stronę. Byki zamilkły, niedźwiedzie szaleją.

Standard. Rynek pewnie zrobi na odwrót.

Komu sprzedawać jak same niedźwiedzie zostały na rynku ? No właśnie.

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spidersEverywhere » sobota, 21 maja 2022, 14:41

Ja tam nie wiem.. recesja prawdopodobnie za rogiem a liczycie na wzrosty :/. To, że tutaj często się mylicie i dopiero po fakcie głos zabierają osoby, które niby wiedziały :P mnie nie dziwi ale skoro Zaor gra na wzrosty to mnie niepokoi bo ja czekam przynajmniej na te okolice 23k :/. Mulimy wg mnie w tej okolicy bo jest tu ostatni większy opór (28,7k) ale poza tym nie rozumiem co przemawia za wzrostami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 21 maja 2022, 14:44

spidersEverywhere pisze: sobota, 21 maja 2022, 14:41Ja tam nie wiem.. recesja prawdopodobnie za rogiem a liczycie na wzrosty :/

Odreagowanie. Po burzy zawsze wychodzi słońce. Tylko zmiana trendu może trwać tygodniami.

Nie spodziewam się większych spadków, wzrostów też nie. Możemy być w trendzie horyzontalnym np. 20k $-40k $ i tak kilka miesięcy.


Osobiście zapakowany jestem w BTC i alty. Bitcoin w pierwszym ruchu powinien zrobić 34k $ -35k $ jako korekta. W drugim podejściu 38k $-39k $.
Alty może więcej zyskają po tak dużych spadkach.

Obrazek

Obrazek

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 21 maja 2022, 15:07

spidersEverywhere pisze: sobota, 21 maja 2022, 14:41 to mnie niepokoi bo ja czekam przynajmniej na te okolice 23k
Pamiętam dobrze moment styczeń/luty 2019 - spadło do 3,2k$ - z aktualnej ankiety na forum część ludzi czekała na spadek poniżej 3k$, część twierdziła że kupi jak spadnie do 1-2k$. Oczywiście jednak osoba czekała na 500$ ;)
Łącznie, jak dobrze pamiętam, to było około 75% wypowiadających się w ankiecie.
Więc wiesz, jakby to napisać ;)
@Bitmar - jest szansa na ankietę z bardziej precyzyjnymi progami (kiedy planujemy zakupy), tak jak wtedy na początku 2019r. ?
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » sobota, 21 maja 2022, 15:20

adiqq pisze: sobota, 21 maja 2022, 15:07Pamiętam dobrze moment styczeń/luty 2019 - spadło do 3,2k$ - z aktualnej ankiety na forum część ludzi czekała na spadek poniżej 3k$
Nawet gdybyśmy nie pogłębili dołka (na co daje mniej niż 10% szans) to i tak minimum baza AB czy double a nawet triple bottom nas czeka. Naprawdę nie ma co się śpieszyć z zakupami, pociąg nie odjedzie. NO FOMO.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], kontener i 14 gości