Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:52

kisiel pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 16:48Większość na giełdzie traci. Czytałem statystyki, to jest jakieś 80 proc. w Polsce. Dlaczego na tym forum miałoby być inaczej?

Jeżeli weźmiesz pod uwagę wszystkich zarejestrowanych użytkowników to bez dwóch zdań większość straciła. Na tym wątku natomiast obstawiam, że sporo osób siedzi na dużym proficie. W "przedszkolu" wypowiadają się głównie użytkownicy z datami rejestracji 2011-2019, ciężko było nie zarobić wchodząc na rynek w tych latach i przetrzymując do dzisiaj.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:52

Mi cały czas przechodzi przez myśl, że możemy mieć spadek jak w marcu 2020, niech tylko któregoś dnia odpali się panika (może coś związanego z Rosją i Ukrainą) i zejdziemy grubo poniżej 20k$.

Bo niby to wirtualne złoto, ale nadal nic nie znaczące wirtualne pieniążki względem choćby wojny światowej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:56

@emescool jesteś biedny i się tego nie wstydzisz, a powinieneś. Żyjemy w kraju gdzie bieda to nie wstyd a bogactwo to już tak. Dlatego tępie takie postawy zwłaszcza w życiu realnym. Bieda powinna być wstydem (chyba że mówimy o jakiś poważnych problemach, kalectwo, choroby) a bogactwem należy się chwalić bo jest to oznaka że dobrze sobie radzisz, jesteś ogarnięty, pracowity. I gwarantuje ci że zawsze jak spotykam osoby które mi zaglądają do portfela, zadają tysiąc pytań co za ile itp to są to dziady które ledwo sobie dają radę w życiu, na koszt żony, teściów itp. Nie chce robić tutaj off topu ale zrobiłem ciekawy eksperyment jakiś czas temu, powiedziałem kilku znajomym z którym znam się już jakiś czas że zajmuję między innymi krypto od 2013r. ale o tym nie mówiłem bo wolałem uniknąć dyskusji i pytań - trzeba by zobaczyć ich reakcje!! :lol: :lol: :lol: Odrazu zmiana nastawienia, od naśmiewania się do szyderczej zazdrości i wrogości.

Co do dołka, to mi osobiście jeszcze brakuje strzału w dół. Może dziś/jutro 33k i przy dobrych wiatrach na indexach jutro rozpocznie się przynajmniej tymczasowe odbicie. Nie wykluczam kolejnego łabędzia w postaci np. ukrainy i szybkiego zjazdu dużo niżej. :lol: :lol: :lol:

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 13 sierpnia 2019
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nexos » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:56

shinya56 pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 16:44
Nexos pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 16:08Dla mnie tez kredyty w krypto są nierozsądne.

Dźwignia to co jak nie kredyt. Tutaj większość leci na lewarach ;)

Problem nie jest w kredytach tylko nie używaniu SL.
Mechanika działania dźwigni na giełdach krypto walutowych, czas na spłatę oraz sposób spłaty zobowiązania oraz opłaty jak I mechanika likwidacji jest kompletna inna od zaciągnięcia kredytu, dlatego w mojej ocenie należy to rozpatrywać jako dwie odrębne rzeczy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:58

@Nexos kredyt dostać dużo trudniej i musisz mieć udokumentowane przychody, a chore lewary x100 na wyciągnięcie ręki. Żeby nie było, nie jestem fanem kredytów, nigdy w życiu nie wziąłem, lewara też nie używam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:59

Nexos pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 16:56Mechanika działania dźwigni na giełdach krypto walutowych, czas na spłatę oraz sposób spłaty zobowiązania oraz opłaty jak I mechanika likwidacji jest kompletna inna od zaciągnięcia kredytu, dlatego w mojej ocenie należy to rozpatrywać jako dwie odrębne rzeczy.


@emescool
emescool » niedziela, 23 stycznia 2022, 16:48
Komentarz:
"O nie panie kolego, na levarku masz likwiadcje, a zlikwiduj taki kredyt, zalezy kto co bierze i gdzie"


Po to jest SL. To Wam wtedy nie wybije całej pozycji tylko % jaki sobie ustawiasz.

Zarządzanie ryzkiem i kapitałem inwestycyjnym się kłania. "Spekulanty" co lecą na farcie, ale to wszystko do momentu.

Początkujący
Posty: 293
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 23 stycznia 2022, 17:02

Dlatego żelazná zasadą jest nie dać się zlikwidować. Jeżeli nie używasz SL to musisz mieć na pokrycie pozycji

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » niedziela, 23 stycznia 2022, 17:02

Bitcoin w obliczu wojny bylby czyms dobrym, gdyby byl latwo dostepny, w 1h/4h nadal tendencja spadkowa, beda grac trojkat, bardzo zle to bedzie wygladac w 1W jesli nie wyciagna, trzeba jednak czekac na jakas solidna zielona 1D - na pewno taka nadejdzie, ja uwazam ze jestesmy blizej niz dalej, szanse mieli na taka 20 styczna, ale podatno BTC na czynniki zewnętrzne okazala sie byc zbyt wielka

Początkujący
Posty: 293
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 23 stycznia 2022, 17:07

Druga zasada to nie bać się pozbywać altów przy spadkach. Bo jak spada to i tak będziecie mieli więcej altów, bo odkupicie taniej na odbiciu niż jakbyście hodowali od górki. To jest podstawa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 23 stycznia 2022, 17:21

Vetzzzzzzzzzzz pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 17:02bardzo zle to bedzie wygladac w 1W jesli nie wyciagna

Stopa niedźwiedzia na 1W wypada na 102$ a kolano koło 500$ (tylne łapy) za BTC - musi przebić niedźwiedzia
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 293
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:03

rubel pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 16:56 @emescool jesteś biedny i się tego nie wstydzisz, a powinieneś. Żyjemy w kraju gdzie bieda to nie wstyd a bogactwo to już tak. Dlatego tępie takie postawy zwłaszcza w życiu realnym. Bieda powinna być wstydem (chyba że mówimy o jakiś poważnych problemach, kalectwo, choroby) a bogactwem należy się chwalić bo jest to oznaka że dobrze sobie radzisz, jesteś ogarnięty, pracowity. I gwarantuje ci że zawsze jak spotykam osoby które mi zaglądają do portfela, zadają tysiąc pytań co za ile itp to są to dziady które ledwo sobie dają radę w życiu, na koszt żony, teściów itp. Nie chce robić tutaj off topu ale zrobiłem ciekawy eksperyment jakiś czas temu, powiedziałem kilku znajomym z którym znam się już jakiś czas że zajmuję między innymi krypto od 2013r. ale o tym nie mówiłem bo wolałem uniknąć dyskusji i pytań - trzeba by zobaczyć ich reakcje!! :lol: :lol: :lol: Odrazu zmiana nastawienia, od naśmiewania się do szyderczej zazdrości i wrogości.

Co do dołka, to mi osobiście jeszcze brakuje strzału w dół. Może dziś/jutro 33k i przy dobrych wiatrach na indexach jutro rozpocznie się przynajmniej tymczasowe odbicie. Nie wykluczam kolejnego łabędzia w postaci np. ukrainy i szybkiego zjazdu dużo niżej. :lol: :lol: :lol:
To akurat trochę chrz..................System nie promuje tych inteligentnych , zwłaszcza klasyczny system kapitalistyczny. Jakoś tak się składa, że taki Gates miał bogatych rodziców. Matka poustawiana w Radach Nadzorczych. Więc jego start zawsze będzie lepszy od innych. W Polsce zawsze łatwiej zostać dziennikarzem mając nazwisko LIS niż go nie mając. Łatwiej zostać aktorem mając nazwisko STUHR niż go nie mając. Człowiek z Warszawki, syn czy córka profesora ma zawsze łatwiej i bogatszy kapitał kulturowy niż osoba ze wsi. Tak jest, i dlatego w takie bajki od pucybuta milionera nie wierzę. Druga sprawa to twoja ocena człowieka na podstawie oceny materialnej, słabo o Tobie świadczy. Jeden zarobił miliony na giedzie, a drugi wymyślił lek na nieuleczalną chorobę. Nie mam wątpliwości, który stanowi dla mnie większą wartość.

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
-12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:18

kisiel pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 18:03To akurat trochę chrz..................System nie promuje tych inteligentnych , zwłaszcza klasyczny system kapitalistyczny. Jakoś tak się składa, że taki Gates miał bogatych rodziców. Matka poustawiana w Radach Nadzorczych. Więc jego start zawsze będzie lepszy od innych. W Polsce zawsze łatwiej zostać dziennikarzem mając nazwisko LIS niż go nie mając. Łatwiej zostać aktorem mając nazwisko STUHR niż go nie mając. Człowiek z Warszawki, syn czy córka profesora ma zawsze łatwiej i bogatszy kapitał kulturowy niż osoba ze wsi. Tak jest, i dlatego w takie bajki od pucybuta milionera nie wierzę. Druga sprawa to twoja ocena człowieka na podstawie oceny materialnej, słabo o Tobie świadczy. Jeden zarobił miliony na giedzie, a drugi wymyślił lek na nieuleczalną chorobę. Nie mam wątpliwości, który stanowi dla mnie większą wartość.

Widzę, że tutaj obrona uciśnionych leci. Jak się ktoś martwi to nie, nie potrzebuje na zupę. Czasami w żabce bułkę kupie i na dżem też starczy. Pisałem z przekąsem. Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje, a tutaj pełno obplusowanych krów , które g wiedzą. To jakiś widocznie mechanizm kompensacji, jak w realu nie idzie to trzeba na forum internetowym być królem. Jeden fali narysować nie umie, ale klepie non stop. Drugi mitoman co na kredycie się dorobił na krypto fortuny. A napisałem tylko, że wyskakiwanie z kredytem...a zreszta jeb#ac juz to, plusujcie się dalej. Ja tutaj raz wrzuciłem profit i żałuje do dzisiaj. Napiszcie w końcu coś czego nie wiadomo. Jak spadło do 35 to teraz każdy spadki widział(dobra nie każdy, w tym szumie od czasu do czasu przebija się coś wartego uwagi).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:20

@kisiel Ja nie oceniam kogoś po pieniądzach, a po sposobie myślenia!! To ludzie którzy często narzekają że wszystko źle i ciężko oceniają dokładnie w ten sposób który napisałeś: warszawka, rodzice, pradziadkowie i bóg wie co jeszcze. Przedstawiłeś tutaj typowy dzadowski mental który stwierdza że pieniądze to tylko po rodzicach, przy układach itp. Ale nic, tak tylko napisałem, nie róbmy offtopu. Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie :D

Początkujący
Posty: 293
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:39

emescool pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 18:18 Jeden fali narysować nie umie, ale klepie non stop.


Emescol tu nie chodzi o poprawne rysowanie fali, a fakt, że fale nie działają dobrze na crypto.

Przeczytaj ten linka na dole, tu jest ładnie opisane przez typa który właśnie został szefem researchu w hedge fundzie. Ciekawe spostrzeżenia.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:44

kisiel pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 18:39a fakt, że fale nie działają dobrze na crypto.


Rozne rzeczy dzialaja w roznych okresach. Obecny okres nie jest zbyt dobry dla fal, ale pamietam jak w 2019 duzo osob z forum mialo idealne oznaczenia az do szczytu od 11.5 do 14k. Gdy osiagniete zostalo to 13900 czyli 0.618 ath z 20k, nagle na 20 minut wszystko sie wstrzymalo zostaly wylaczone boty pompujace, nastepnie zrzut na 1k+ i oficjalny szczyt.

Okres po szczycie i krotki bear market to tez calkiem dobre dzialanie fali gdzie mozna bylo wyznaczac dolki z precyzja do kilkudziesieciu dolarow. Do czasu krachu, wtedy zaczelo sie komplikowac.
W 2017/2018 bardzo dobrze dzialaly linie trendu jesli ktos byl kreatywny, zwlaszcza rysowane na bitfinexie.

Ciagle cos sie zmienia i ciagle trzeba szukac nowych rozwiazan, chyba ze ktos ma system dzialajacy w kazdych warunkach.
Plus to ze "nie dziala" moze oznaczac tez ze ktos niepoprawnie interpretuje pewne rzeczy.

Ja zauwazam ze zupelnie inne rzeczy dzialaja w bear markecie a zupelnie inne w bull markecie, a jeszcze inne jak leci ciagle bokiem.
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 stycznia 2022, 18:47 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:54

@emescool
► Pokaż Spoiler

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » niedziela, 23 stycznia 2022, 19:07

rubel pisze: niedziela, 23 stycznia 2022, 16:56Bieda powinna być wstydem


To chyba musisz zmienić kraj, ogromna większość ludzi posiada do 40 PLN ( A więc np. auto i to max) a kilka procent powyżej miliona. A dokładniej "19 mln ludzi, którzy – średnio – nie mają żadnego majątku. Według analizy, aż 50 proc. Polaków ma niemal wyłącznie długi "https://300gospodarka.pl/wykres-dnia/ma ... -polacyJak tak czytam ciebie albo Pleasek89 to może warto Wam uświadomić, że jesteście antyreklamą bogactwa."

Arogancy, agresywni, ziejący pogardą i nienawiścią do innych ludzi i zwykle samotni, napędzacie się żółcią. Plasek ma ewidentnie cięzki problemy psychiczne, co ciekawe jak już zarobił tyle, to zamiast szczęśliwego wydawania tej kasy na wieczne wakacje chce zwiększać kasę która już dzisiaj nie byłą warta jednego zmarnowanego roku który opisał. A już na pewno nie daje mu zwykłego zadowolenia czy szczęścia(miałby wszelkie opinie gdzieś, podobnie jak dyskusje tutaj bo szkoda mu byłoby przerywać pływanie jachtem).
Może warto się zastanowić chłopie czy w życiu właśnie kasy ci brakowało, czy nie masz dużo poważniejszych deficytów?

Już nawet nie poruszam kwesti kasy, bo jeszcze się nie spotkałem z kimś naprawdę bogatym który byłby tak małostkowy i sfrustowany żeby tak odnosić się do ludzi. Bardziej przypominacie tych przed skokiem z okna po bankructwie.

Jutro możecie rozwalić się w aucie albo jakiś (biedny) gość Wam sprzeda kosę na ulicy, bo będziecie mieli zbyt dużo bezczelnego zachowania (A takie wypowiedzi na zakrapianej imprezie to nieszczęście pewne)- i h@j wam z Waszej kasy, zjedzą Was te same robaki co żyla z kwatery obok. Kasy którą ewidentnie teraz chętnie używacie do dowalania innym jacy to jesteście boscy i wspaniali, a reszta to gówno. Tymczasem zawsze jest ktoś od Was większy, przy Musku jesteście babcią klotetową, więc może trochę pokory?

Pieniądze są g@wno warte same w sobie bo to tylko narzędzie, w życiu są rzeczy setki razy ważniejsze. Na razie w to co się zmieniliście budzi tylko litość i smutek co ludzie sobie potrafią zrobić (przynajmniej u mnie) o zazdrości czy złości nie ma mowy.
I założę się, że ogromna większość myśli podobnie chociaż sobie będzie interpretować, że " Polaczki" Wam zazdroszą i czują z tego powodu nienawiść.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 23 stycznia 2022, 19:16

@Twolipan wysyłam ci ciepłe i braterskie buzi w policzek na ukojenie. Muuua :* a teraz usiądź, opanuj emocje, przeczytaj wszystko ze zrozumieniem jeszcze raz i się zastanów. Ja się akurat jeszcze nie czuję bogaty (ba, nawet nie rozmawiam z ludźmi o pieniądzach, bardziej chodzi o postawę życiową), ale ciężką pracą i myśleniem napewno osiągnę satysfakcje. Pozdrawiam ciepło!
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 stycznia 2022, 19:19 przez rubel, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 23 stycznia 2022, 19:19

@Twolipan wow nie zrozumiałeś nic z tego co pisałem

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 stycznia 2021
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: michalll1337 » niedziela, 23 stycznia 2022, 19:19

No ten co tutaj piszę, że brał kredyty na krypto i wyzywa ludzi od polaczków powinien być odsunięty od jakiejkolwiek więcej wypowiedzi na forum, jednak to dział przedszkole; szczególnie gdy ktoś nowy wejdzie do działu i przeczyta takie słownictwo i o kredytach na krypto to co sobie pomyśli... Antyreklamą dla tego forum są tacy użytkownicy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości