Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » sobota, 28 kwietnia 2018, 17:33

a może jakiś układzik harmoniczny w takim wydaniu? :)
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » sobota, 28 kwietnia 2018, 17:47

@przemo1500,
przemo1500 pisze:
Zeyt pisze: jeśli chciałby wyjść z pozycji powiedzmy mając 5k bitów które aktualnie kupił, to wyjdzie na tym samym poziomie? Z taką ilościa bitów nie wyjdzie, będzie musiał być stratny, lub czekać aż kurs wybije wyżej żeby móc to zrzucić.
Masz błędne założenie. Ktoś kto kupił 5k bitów nie zrobił all in. Na zapleczu ma jeszcze kilka ciezarówek wypełnionych benjaminami ktore w każdej chwili może wrzucić na giełdę i podbić kurs a potem powoli spieniężać to co kupił. Mechanizm stary jak świat. Juz w 19 wieku tak robili wieksi gracze.
Czyli jednocześnie stwierdzasz że ten ktoś dał cynk całemu rynkowi że cena wzrośnie. Bo przecież 5k bitów kupił ;)
Widzę że zaczęła sie też nagonka na AT, a pewnie wielu z was kupuję/sprzedaje jak fibo wrzuca swoją analize...

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: przemo1500 » sobota, 28 kwietnia 2018, 17:54

GibonGientki pisze: nie wydarzyło się nic co by przeczyło totalnie AT. Sytuacja jak zawsze, jest wiele rysunków, jeden się sprawdza.
Czyli mówisz, że jest wiele rysunków opartych o AT ale tylko jeden sie sprawdza? Przecież to nonsens.

Równie dobrze mozna narysować wykres dajmy na to od 6k do 20k w TF 4h i powiedzieć, że wg mnie bedzie pomiedzy 6 a 20 w ciagu najbliższej doby lub dwóch. Sprawdzalność tego jest 99.9%. Precyzja 0.1%.

Akurat sie tak zdarzyło, że Świniak A miał pod ręką np 50mln$ a Świniak B miał np 75mln$ ustawionych na danym poziomie i Śwniak A nie dał rady wyciagnać ceny tak jak miał w planie. Posłał pewnie Alberta po następną ciężąrówkę benjaminów i będzie próbował znów. Przecież, nie odpuści od tak sobie tych pieniędzy które wlaśnie władował.
Zeyt pisze: Czyli jednocześnie stwierdzasz że ten ktoś dał cynk całemu rynkowi że cena wzrośnie. Bo przecież 5k bitów kupił
Oczywiście, że będzie to musiał prędzej czy później sprzedać a dysponując takimi kwotami nie będzie tego robił na stracie. A czy to jest cynk dla rynku? Raczej słaby bo, nie wiemy kiedy wrzuci następne pieniądze w btc zeby podciągnąć cene i powoli pozbyć się zakupu. Równie dobrze może to zrobić kiedy Świniak B ktory go zblokował teraz, zachce mieć cene 12k. I jest jeszcze 3 rozwiązanie. Wrzuci te pieniądze w Alty które podciągnie i spienięż nie dotykając w ogóle samego BTC. Zgaduj zgadula które gość ma na myśli.

Problem wieloma ludzmi jest taki, że bardzo często mierzą bardzo majętnych ludzi swoją miarą. To duży bład. Ludzie mający duże pieniądze myślą zupełnie w inny sposób i w innych kategoriach. Nie widzą wielu problemów które mamy Ty czy ja. Za to mają inne których dla nas są po za horyzontem. Mają też bardzo rózne rozwiązania swoich problemów takie o których byś nawet przez sekunde nie pomyślał.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 18:25 przez przemo1500, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » sobota, 28 kwietnia 2018, 18:06

To nie do końca tak jest ze At nie działa, bo to przecież nic innego jak analiza ceny a cena to ludzkie decyzję, stawiacie pewnie SL w oparciu o AT wierząc w nią lub nie (wsparcia, opory) a potem jesteście zdziwini że jakiś grubas mając możliwości i tez widząc daną figurę wybija ją fejkowo i zgarnia profit. Pozatym nie wiadomo ilu grubasow się ściera i jaki mają plan na następne lata, to mogą być osoby które naprawdę układają świat pod siebie, albo giełdy, które mają I środki i możliwości a do tego zgarniają prowizję. moga kupować i sprzedawać I nic je to nie kosztuje.

Trzeba się w tym odnaleźć albo long term albo training I ryzyko jakie niesie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 28 kwietnia 2018, 18:16

Dajcie sobie na wstrzymanie z tymi argumentami za i przeciw AT. To tylko zaśmieca wątek. I tak nikt nie przekona drugiej strony do swoich racji. Co za różnica czy ktoś korzysta z EW, linii trendu, orderblocków, faz księżyca lub rzutu monetą. Jak coś dla mnie działa to mam gdzieś czyjeś zdanie na ten temat. Była fajna akcja na czyszczenie stopów a ja zamiast poczytać ciekawych opinii na ten temat muszę się teraz przedzierać przez posty gdzie jeden pisze że to neguje AT, drugi mu udowadnia że wręcz przeciwnie bo szpilki poszły akurat po jego kreskach a trzeci że olaboga bo to teraz wypaczy jego wykres na 5m :mrgreen:.
Wracając do kursu. Takie akcje mają swój cel. Przede wszystkim wyleszczenie głównie DT ze świeżych pozycji których zamykanie po kilkuprocentowym zysku spowolniłoby ruch w zamierzonym kierunku oraz zasianie strachu przed otwieraniem nowych aby większość weszła "po potwierdzeniu" czyli z reguły wtedy kiedy ruch już zmierza ku końcówce i przychodzi czas na realizację zysków przez tych sprytniejszych. A to sugeruje mocniejsze pociągnięcie w którąś stronę być może poprzedzone fejkiem. Każdy i jego pies na twitterze i tv jest pewien 10k+ więc widziałbym raczej zjazd ale nie zagram pod to bo jest już niedaleko.
EDIT
A co do tych waszych prztyczków że kupił 5k i teraz będzie musiał sprzedać itp to darujcie sobie. Bo może wcześniej kupił 15k po 2k$ z czego 10k sprzedał po 17k$ i co mądrale?
Poza tym z tego co wiem najpierw poszedł marketsell 5k BTC po czym od razu marketbuy 3k BTC
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 28 kwietnia 2018, 18:28

Przypomniało mi się psioczenie na AT z grudnia 2017, kiedy pękała bańka. Użytkownicy z dłuższym stażem zapewne pamiętają identyczne zachowania z wcześniejszych baniek :D . Ale żeby powoływać się na "Wspomnienia ..." i na tej bazie udowadniać bezużyteczność AT :?: Ktoś tu chyba poprzestał na przeczytaniu spisu treści z książki...

BTW. Jestem w stanie wyznaczyć po kilka kresek / wsparć i oporów i stref SD na różnych interwałach, które wyznaczają miejsca oparcia obu knotów. Podpowiem, że są tam też linie, które czasowo sięgają 2016 roku. Widzę, że @GibonGientki już o tym wspomniał, to sobie daruję...

Dynamika ruchu była imponująca i z pewnością było to działanie dużych graczy, ale jeżeli myślicie że miejsca oparcia knotów są przypadkowe, to się mylicie.
Brave New World

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: przemo1500 » sobota, 28 kwietnia 2018, 18:55

Czekam, aż kilku grubasów zrobi sobie z wykresu elektrokardiogram. Jestem ciekaw reakcji.
new06 pisze: Ktoś tu chyba poprzestał na przeczytaniu spisu treści z książki...
Czytałem tydzień temu całość. Wróć do ostanich rozdziałów od bodajrze 20. (nie mam w tej chwili pod ręką żeby konkretnie wskazać.) Jest tam mowa o marketingu, budowaniu podaży i podbiciu ceny bo tak chce zleceniodawca. Gdzie w zleceniu jest miejsce na AT?

Sorry za off ale personalnie wiec odpowiadam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: aviko » sobota, 28 kwietnia 2018, 19:07

może doszukuję się teorii spiskowych ale jak dla mnie dość podejrzane wyglądają te równiutkie 8750 i 9500 w dodatku w tak krótkim odstępie czasu

teoria spiskowa nr 1: ktoś pomylił guziki i zamiast kupić chciał sprzedać lub na odwrót :)
teoria spiskowa nr 2: zastanawiając się kto właściwie zarobił na tej szpili góra dół? giełda... na prowizjach i ubitych SL.

ale przecież ten rynek nie jest sterowany :)

e// nie do końca wierzę by to była walka dwóch frontów, raczej działanie jednej osoby/grupy, a jeśli tak to pasuje tylko giełda lub ktoś z nią powiązany, ktoś kto miał sposobność i możliwości na przeprowadzenie takiej akcji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » sobota, 28 kwietnia 2018, 19:21

jak już tak piszemy ogólnie to takie coś napiszę:
SL wyznaczony na podstawie AT zadziałał 99 razy za setnym nie zadziałał..
Myślę, że jak ktoś jest dobry z AT to powinien już tyle więcej zarobić żeby i tak być do przodu przy tej stracie w 1% przypadków...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 28 kwietnia 2018, 19:56

@przemo1500, ok przepraszam, nie zamierzałem obrażać.
AT to nie tylko EW. Livermoore = Wyckoff, a to już jest bardzo konkretne AT - analiza wolumenu, poziomów.

Odnośnie fenomenu polegającego na tym, że mamy x rysunków i tylko jeden z nich zadziała: nie przekreśla to AT, jeśli pamiętamy o zarządzaniu ryzykiem i kapitałem. Te rzeczy się uzupełniają i współpracują.
Smule pisze: Analiza wsteczna zawsze skuteczna.
Ale doprecyzuj o jakie narzędzie Ci chodzi. Bo jeżeli np kurs zawrócił na linii poprowadzonej po dwóch wcześniejszych wierzchołkach, to jak najbardziej można było tą linię narysować też przed faktem. Jeżeli z drugiej strony da się dopasować do tego twierdzenia jakiejś ezoterycznej metody ze względu na jej subiektywność, to nie świadczy to nijak o analizie technicznej, która jest raczej dość szerokim pojęciem.
Smule pisze: Tylko dziwnym trafem nikt ich nie wstawił przed faktem
No z tego co czytałem na forum to ktoś jednak wstawił przed faktem.
Smule pisze: albo wstawił ich tyle, że z czystej statystyki od którejś musiało się odbić
No i? Dlaczego odbiło się od linii, która wcześniej przechodziła przez inne dwa-trzy ważne szczyty/wierzchołki? Mówię tu o odbiciu z dużą dokładnością. Przecież mogło zalecieć 10, 20, 30 $ wyżej lub niżej. Rozwijając Twoją hipotezę jednak dojdziemy do wniosku, że tych kresek, które można oprzeć o jakieś wcześniejsze ważne punkty jest skończona ilość, a kiedy zaczniemy się im wszystkim przyglądać, to zobaczymy, że wykres odbija się od tych bardziej oczywistych. To my tych kresek nie widzimy, tak samo jak intuicyjnie często myślimy niezgodnie z zasadami statystyki, rachunku prawdopodobieństwa (co wykazał np. prof Kahneman). Samo narzędzie działa poprawnie.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 20:08 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 28 kwietnia 2018, 20:04

To, że ktoś nie umie umiejętnie korzystać z AT nie znaczy, że ona nie działa. Jezu, skończcie ten temat bo ile można... Grajcie ceną jak umiecie, tylko powiedzcie mi kiedy jest tanio a kiedy jest drogo, bo dla jednych BTC poniżej 10k$ to taniocha, inny nawet 1k$ by nie dał.

Co do kursu, żółta linia to opór, fajnie by było zamknąć 1D powyżej.



Testowaliśmy dolną linię kanału, i mimo dzisiejszego błędu w systemie wróciliśmy do niego. Uważam to za byczy znak i widzę dalsze wzrosty. Biorę pod uwagę jeszcze double top.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:26

Niby te piki to była chaotyczna "walka na górze", ale dziwnym trafem trafiło w linię oporu, która jest już oparta na 5 punktach.
finex3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:32

@ekonokomik, jak widać na załączonym obrazku wcześniej była wsparciem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:43

To się nazywa dostać cegłą w łeb :mrgreen:


Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
@ekonokomik,
Ta szpilka na 9500 trafiła w więcej niż jedną linię. U mnie niemal co do dolara

Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 22:48 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:47

@FortiDude, tak, to linia środkowa kanału narysowanego przez @ergorg wyżej. Choć ja tego kanału nie kupuję jako figury.
Sądzę, że nawet jeśli kurs ma pójść wyżej, to raczej wyjdziemy z niego bokiem, z lekkim spadkiem i to będzie platforma startowa dla poważniejszego odbicia. Ale uważam to za bardzo optymistyczny scenariusz.
Bardziej prawdopodobny wydaje mi się spadek do okolic 8K.

Natomiast wyjście tu i teraz górą z tego niby-kanału i rozpoczęcie wzrostów o parę K pod ostrzejszym kątem niż ma kanał, uważam za najmniej prawdopodobne (pojedyńcze procenty). Jesteśmy chyba po złej stronie ATH na takie odważne numeru.

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
@bitloteiros, ale widziałeś tę cegłę, że spadała? Bo wisdom czasem przekłamuje myląc zakup i sprzedaż.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ChatStresser » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:47

@bitloteiros,
To już dzisiaj trzeci taki zrzut, co jakieś 3 - 4 godziny ktoś zrzuca 1k+ BTC.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:49

bitloteiros pisze: Ta szpilka na 9500 trafiła w więcej niż jedną linię. U mnie niemal co do dolara
Z całym szacunkiem, ale co to niby za linia? ? Przeprowadzona przez dwa punkty: jedno maximum i jeden punkt "trochę pod ATH"?
Czym się kierowałeś wybierając ją, oprócz pragnienia by przeszła przez dzisiejszy pik? :)

EDITED: Już widzę, idzie przez tzw. body. Sorki, że nie dostrzegłem, ale ja nigdy się tym nie kieruję, bo body pływa zależnie od skali, a skala to rzecz względna.

EDITED2: Jeszcze dla wyjaśnienia, bo dla niektórych to ważne przy czytaniu opinii: mam shorta bez dźwigni (otwartego dziś, trochę poniżej obecnego poziomu). Na razie bez SL.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 22:53 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:51

@ekonokomik,
Cegły nie widziałem ale były grube bidy (2 ścianki po 1k) i chwilę później jak luknąłem to zobaczyłem coś takiego więc wnioskuję że poszły cegły

Dodano po 32 sekundach:
@ekonokomik,
Ten trójkąt wrzucałem na forum jakiś czas temu
Znalazłem - czwartek 26IV o 16:14 :P
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... tart=11760
Ostatnio zmieniony sobota, 28 kwietnia 2018, 22:55 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: krakan » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:51

Dzis jest to juz kolejny taki zrzut.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 28 kwietnia 2018, 22:57

ekonokomik pisze: body pływa zależnie od skali, a skala to rzecz względna.
imho zamknięcie body na dniówkach to rzecz święta, nie względna :) . Dużo bardziej przypadkowe są piki w dół i górę, które rysują knoty.
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 31 gości