Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 5 grudnia 2021, 23:58

DamaPik pisze: niedziela, 5 grudnia 2021, 23:46Panowie co dalej jakie pomysły ?

Najlepsze dopiero przed nami :twisted:
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 00:11

Mamy co zamykać:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szajsiwo » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 00:54

@DamaPik Nie mylą się bo to oni kreują cenę. To że był dump, nie jest niczym nadzwyczajnym i zupełnie mnie to nie przeraziło. Wytrzepali longi, obkupili się i znów BTC poleciały z giełd.

Obrazek

płynnych BTC na giełdach znów co raz mniej i założę się że za chwile będzie ich jeszcze mniej niż ostatnio.

Obrazek

Jestem all in (akurat nie w BTC bo tego nie kupuje od dawna - głownie ALGO i MATIC które odrobiły już więcej niż BTC)
Nie zdziwi mnie jeszcze nawet pogłębienie dołka. Za długo jestem na tym rynku żeby dać się wystraszyć takimi akcjami.

BTW

Obrazek

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 01:24

Będąc aktywnym uczestnikiem wszystkich poprzednich pomp na BTC to kierując się dość prymitywną analizą techniczną + doświadczeniem uważam, że to jeszcze nie koniec hossy. Ludzie śmieją się z Salwadoru, ale jednak kraj z 25 MLD PKB (czyli prawie na poziomie takiej Łotwy) jednak z pewnością posiada solidne zaplecze intelektualne i naprawdę wątpię, aby te poziomy były końcowe. Fundusze trzymają i większość grubych ryb również, muszą doprowadzić rynek do stanu euforii, aby oni mogli swoje bagi sprzedać i wyjść z zyskiem, a mają do tego odpowiednie narzędzia i fundusze :D Jesteśmy tylko płotkami, które próbują w odpowiednim kierunku popłynąć z nurtem. Zapowiada się ciekawy rok. Oczywiście moje dywagacje dotyczą bardziej rozszerzonego horyzontu bo nie wykluczam zejścia jeszcze raz do 40k.

Ciekawi mnie też jak to widzi @Bitmar bo zawsze ma bardzo trafne spostrzeżenia.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 01:32

Panie i Panowie, got ist tut. Szukacie jakichś kresek na siłę, czegokolwiek co mogłoby podeprzeć kurs. A tymczasem lokalny trend 4h/1d jest spadkowy, Elliot to dołuje, grubego jak nie było tak nie ma (via. mój post z 26 listopada: viewtopic.php?p=721685#p721685 ).

- BTC przez weekend błąkał się bez celu, otworzyli o północy sesje kontraktowe na US500 to zaczął z powrotem kopiować
- Odbicie wybitnie słabe, tzn. martwy kot się odbił ale to nie zmieni faktu że jest martwy
- Wszyscy czekali na otwarcie kontraktów US500 jednym okiem spodziewając się rzezi, nie ma jej, ale energii na wzrost takoż samo nie ma
- Ledwo dziś zaczął cofać to już się od razu rozpędzał do spadku
- Cofnął ledwo co, jeśli to ma przejść to należy zrobić głęboki low, ale wyższy od poprzedniego
- Wskaźniki na niskich interwałach już nagrzane, 4h Stoch wysoko a MACD wchodzi płasko po nieudanej próbie z dziś, ewidentnie ciągnie w dół
- mamy kuriozalnie podobną sytuację jak tuż przed covid black swann w marcu 2020. Tylko na tę chwilę wydaje się że Omicron aż tak nie ciągnie w dół, może trzeba poczekać na kolejne newsy. A może po prostu rynek zbyt nagrzany potrzebuje korekty i ciągną go w dół jakiekolwiek negatywne newsy

Ja tu widzę przedział 5-35k, a nie żadne ATH. Weekly czeka na decyzję, daily spadkowe, niskie interwały do 4h włącznie już gotowe do spadku i pociągną za sobą wyższe. Póki nie zrobi konkretnego higher low resetując wskaźniki to nie ma co mówić o wzrostach.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 05:41

Otwarcie bardzo spokojne jak widać, pewnie boty były wyleszczone w weekend. Ma 99 coraz bliżej.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 06:36

@RevWolt
ale , że niby boty to leszczą ludzie czy jakieś inne ceber mózgi ??
choć chyba znam takiego co może wydymać wszystkie istoty i boty , jedyny taki bot to Jarka kot :mrgreen:


ja już na starym dziadzie bitku od dawna nie gram i mam wielką nadzieję , że dolna LT dominacji w końcu strzelali raz na zawsze i dziad powoli będzie miał coraz mniejszy wpływ na na rynek 8-)

tymczasem widzę lekkie podciągniecie kursu UP co da też uderzenie w lokalną spadkową LTd i heja dalej w dół

btc.D - 1d
Obrazek

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 08:35

ekonokomik pisze: niedziela, 5 grudnia 2021, 21:42, jadąc klasyką, to nawet podwójny: pierwszy szpilką za 2 - 4 dni, drugi, już spokojniejszy za kilka tygodni.


Tez widze conajmniej sprawdzenie dolka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 09:32

viewtopic.php?f=27&t=25968&start=66780#p722845
R E A L I Z A C J A Shortów BTCUSD & ETHUSD ,,na kotleta'' mam :twisted: (nie mogę przeboleć przegapienia tej sobotniej akcji)
Obrazek
Dobra pany nowe S będę zbierał od 49.5 ale teraz się przesiadam w 100% na zbieranie Dip`ów na GPW i rozgrywanie indexów uk100/Dax/sp500/nasdaq bo ten dzień będzie na pewno mega gruby i tu się trzeba skupić
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 09:53

Socjo uważaj żebyś tutaj powtórki soboty nie przegapił :D

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:10

No to strefa podażowa działa i bardzo możliwe, że jeszcze pogłębimy dołek i sprawdzimy na wszystkich giełdach wsparcie w okolicach 41k $ Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:16

@Twolipan nie ogarnę wszystkich rynków na raz a dzisiaj ciekawe wyniki i jak pisałem 80% wyprowadziłem z crypto i o 11 zaksięguje u brokera GPW (Allegro mnie mega interesuje) ogólnie e-commerce ,Gaming ,czy nowe technologie na New Connect. Bit raczej jeszcze odbije ,tak łatwo nie odpuszczą ,będzie spuszczanie i poziomy 40k+ w grze ale nie tak odrazu ,trochę to przeciągną jednak. Nie wszystko dziś ,co za problem podbić jeszcze o 4 k na 52 i spuścić dopiero na 39 :?: to spekuła /za dużo ludzi się najarało teraz i pisze o pewnych spadkach. Pewne są podatki. To im mogą przetracić kręgosłup. Nie shortować lepiej btc jak nie macie z tym doświadczenia
Ps. Krypto w kongresie USA 8.12 💸
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:20 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 298
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:20

Żadne boty, budzi się Jeff o 16:00 czasu polskiego i zrzuca 3000 bitków. Cena leci w dół. Na tym to polega. Hans, Francoise czy Janusz po cichu nie mówiąc nic żonie zapakowali się 10-20 K w bitka i weszli przy ponad 60, bo myśleli , że cena będzie zapi............up. Teraz sprzedają minimalizując straty. Jeżeli się jest na spocie to najlepsze co można zrobić to nie patrzeć w wykres przez najblizsze 3 miesiące. Będzie jeszcze okazja, żeby wyjśc przy ponad 60, ale nie czekać do 80, 100. Analiza on chain wskazuje, że ilość hodlerów wzrasta. Tak samo z altami. Niedźwiedzie mają w ciągu roku naprawdę też sporo okazji w roku aby złapać ruch 10-15 tysięcy w dół. Na lewarach to może też dać zarobić. Bitek jak jest jak zoom. Jak spada to konkretnie, jak leci up to też konkretnie. O 20 czy 30 %.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dopra » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:40

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 09:32rozgrywanie indexów uk100/Dax/sp500/nasdaq bo ten dzień będzie na pewno mega gruby i tu się trzeba skupić
co tam grasz dzisiaj na indeksach?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:42

Znowu coś się dzieje w netflow. 26 k bitków wyparowało z Binance. Oczywiście "check in proress", zobaczymy czy jest szansa, że to zakupy..

e/ no i jest znowu info - "internal movements". Może tym razem jednak warto pójść w longa ;)

Na wykresie widać jak przy 52 wjechał duży inflow z Finexa. Dzidą do 42 wypełnili swoje własne zlecenia. teoretycznie powinna to być podłoga

Obrazek

Całość wygląda coraz gorzej choć jeszcze nie jednoznacznie:

- przetestowalśmy główną lt spadkową;
- 50w ma trzyma
- jesteśmy w mid range
- testujemy ponownie górny poziom ostatniej akumulacji
- zachowaliśmy strukturę hl

Zielona kreska warta uwagi bo może się urodzić jakiś hs.

Obrazek

Póki ten klin będzie trzymał to będzie szansa na mocne odreagowanie.

Aktualnie oczekuję testu dołka z możliwym hl (może 44k), przydałby się mocniejszy zrzut na niższym niż poprzednio wolumenie.

Obrazek

No i jeśli to koniec zabawy to imo alty powinny dać jeszcze z miesiąc popisu. Dywergencja wykresu btc z altperp (drugi robi nowy szczyt btc nie) może być klasycznym wyznacznikiem, że top za nami.

Teraz szukam altów, które dostały 60% w parze z usd i mocno w parze z btc. np. DOT aktualnie zbliża się do linii trendu w parze z btc skąd może przyjść mocniejsze odreagowanie.

Obrazek

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 12:24

Boty ustawione tylko na sell, dość ciekawe. edit do minusowiczow, wielokrotnie wstawiałem porównanie wykresów do indeksów które się zgadzały. Sentyment jest jaki jest, duże firmy lub oo inne podmioty korzystają z tego typu programów. Czasami jednak robią błąd jak przykladowo 8,2k na binance US. Jak wrócę na PC to wam to bardziej przybliżę w formie wykresów, co do apple to też mam rację ale jak wrócę odpiszę bardziej.

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 13:33

smiem stwierdzic, ze rozpoczynamy lokalny trend wzrostowy potwierdzenie po wybiciu 48,84, zasieg poczatkowy wychodzi mi na 51,45 na 51,35 chyba mamy 0,68 nie pamietam dokladnie, a nie chce mi sie zerkac

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 14:00

Vetzzzzzzzzzzz pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 13:33smiem stwierdzic, ze rozpoczynamy lokalny trend wzrostowy

Zagram pod to Shorta :twisted:

Dodano po 16 minutach 11 sekundach:
Wrzuciłem 500 zł na lewar x20 bo nie mam dzisiaj czasu na ten rynek. Target 47 - postawisz mi dzisiaj lunch tą predykcją 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 14:40

Przy wariancie byczym dobicie do lt rsi na 1D może oznaczyć górne ograniczenie range'a, przebicie zmianę trendu.

Sam ruch w dół na 1d wygląda na korektę abc. Aktualnie powinniśmy dłużej pokonsolidować.

Obrazek

qba
Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: qba » poniedziałek, 6 grudnia 2021, 15:17

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 6 grudnia 2021, 10:16Ps. Krypto w kongresie USA 8.12


Ślepy chyba jestem, nie mogę znaleźć info o tym. Rzucisz linka?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fetek, ikswodnal, kemot80 i 21 gości