Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » niedziela, 17 maja 2020, 12:35

IMO zaliczamy dolną bandę trójkąta i do wieczora atak na wyjście górą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 17 maja 2020, 12:38

A może coś prostszego?

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 17 maja 2020, 13:50

U mnie long od 9.15, chociaż jeśli jeszcze dziś wystrzelimy pod 9.9 to w celu uzyskania komfortu psychicznego widziałbym miejsce na korektę do 9.4 w celu zamknięcia luki na CME. W tym samym celu możliwe byłoby jeszcze osunięcie wcześniej i up dopiero po północy. SL na 9.22 pod ostatnim dołkiem, wątpię żeby mediana dużego kanału wytrzymała kolejny nalot z góry.

Obrazek
Spoiler:
mesrotten pisze: piątek, 15 maja 2020, 21:18 Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » niedziela, 17 maja 2020, 13:53

Fibo pisze: niedziela, 17 maja 2020, 12:20oznaczenie samo w sobie jest niewłaściwe
Co jest wadą dyskwalifikującą? Bo jak tylko zbyt duża fala A, to trochę mało. Impuls oznaczam jak u Ciebie na poprzedniej stronie, korektę-trójkąt jak u mnie.

Teraz oznaczyłeś impuls inaczej, według mnie gorzej, z powodu gigantycznej i nieproporcjonalnej 2 w A, słabo też umocowanej w kontekście: niby silna korekta pędząca, ale impuls po niej relatywnie niemrawy. Twoja fala trójkąta a w Y w B to dla mnie struktura nie trójko-, a piątkopodobna (ending expanding diagonal, tak jak ending contracting diagonal jako Twoja 5 w A na poprzedniej stronie), więc też się nie nadaje, u mnie za to pasuje jako c w A.

Fibo pisze: niedziela, 17 maja 2020, 12:20Jak już jesteśmy przy trójkątach to można w obecnej sytuacji (a okazja jest ku temu znakomita ze względu na charakter przebiegu od 14.05) zastanowić się jakiemu rozwiązaniu kibicuje każdy niedźwiedź ;).
Pewnie myślisz o przesunięciu trójkątów o jedną falę, wtedy nasze E to dopiero D, E wypadają na oporze 9580, a potem jazda w dół. :twisted:


Przy okazji, możesz jeszcze odpowiedzieć na moje stare pytanie o klin, którego nie było?


Nie poczekali z wybiciem...

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » niedziela, 17 maja 2020, 14:50

BTC dziś do mnie ala w stylu Dario '' Wszystkich rucham kutasem ale Ciebie z miłością '' Po chichu liczę iż to fejk i zaraz mamy dump

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 17 maja 2020, 15:26

Ludzie już zaczynają sprzedawać domy, żeby kupić BTC, nie dziwota, że to rośnie :D




BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 8 maja 2020
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: etVz » niedziela, 17 maja 2020, 15:52

byc moze bedziemy mieli formacje wzrostowa na 1D przy tworzacym sie impulsie, byloby bardzo grubo

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 167
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: snajper » niedziela, 17 maja 2020, 15:59

Shorty na Bitfinexie spadły o >20% w ostatnią godzinę:

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 17 maja 2020, 16:18

Trochę flatowej konsolidacji, więc można coś skrobnąć ;)

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 17 maja 2020, 13:53Co jest wadą dyskwalifikującą? Bo jak tylko zbyt duża fala A, to trochę mało. Impuls oznaczam jak u Ciebie na poprzedniej stronie, korektę-trójkąt jak u mnie.
1) Naruszenie stopniowania - fali B trójkąta przez podfalę b fali A trójkąta
2) Przesadnie niskie osadzenie górnej bandy mocnego trójkąta w relacji do miejsca startu jego fali A.

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 17 maja 2020, 13:53Teraz oznaczyłeś impuls inaczej, według mnie gorzej, z powodu gigantycznej i nieproporcjonalnej 2 w A, słabo też umocowanej w kontekście: niby silna korekta pędząca, ale impuls po niej relatywnie niemrawy.
Na pewno ?:
1) porównaj dynamikę 1-ki w 3-ce po 2-ce pędzącej w starym i nowym oznaczeniu, a cała 3-ka jest i tak nad wyraz dorodna
2) podfala ‘b’ w nowej pędzącej wygląda jednak bardziej na trójkę.

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 17 maja 2020, 13:53Twoja fala trójkąta a w Y w B to dla mnie struktura nie trójko-, a piątkopodobna (ending expanding diagonal,
Wchodząc w szczegóły wg mnie jest to bardziej spadanie korekcyjnymi trójkami, nie mające nic wspólnego z formacją impulsu (tym bardziej, że trudno o nakreślenie sensownych band takiej formacji).

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 17 maja 2020, 13:53tak jak ending contracting diagonal jako Twoja 5 w A na poprzedniej stronie),
No właśnie ED po zygzaku i jeszcze załamane, do którego nie było żadnych podstaw… to mi nie pasuje od początku.

fusywszklanejkuli pisze: niedziela, 17 maja 2020, 13:53więc też się nie nadaje, u mnie za to pasuje jako c w A.
jeśli uznasz argument o stopniowaniu z początku postu to masz odpowiedź, że niekoniecznie... ;)
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 17 maja 2020, 18:45

Będzie nerwowo do zamknięcia tygodnia (2 w nocy).

Zamknąłem longa przy cenie ok. 9.830$. Planuję otworzyć nowego przy cenie ok. 9.630$ (trochę pow. retestu trójkąta):
Obrazek
Prawdpodobnie dzisiaj mamy rozstrzygnięcie czy idziemy do piekła czy nieba. Nawet gdyby retest trójkąta był nieudany zamknięcie tygodnia pow. 9438$ (0,38 Fibo od szczytu bańki 20k do dołka bessy 3k) dalej zamykamy świeczkę tygodniową body nad górną krawędzią mega trójkąta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Samotny Czarodziej » niedziela, 17 maja 2020, 19:00

No nie wytrzymam, dziś i wczoraj odpuściłem sobie bo "weekend zamula" a tu takie jazdy :roll:

ps. shorty padły, a więc myślę, że jest dobry moment na shorty, aczkolwiek nie lubię grać shortów, ale zagram z wąskim SL i szybkim BE. :evil: Myślę, że scenariusz na juro jest "o kurr** ale spadło mogłem trzymać" no i winda wolna w górę co by się każdy trzymał tych shortów jak przebije 10k
Sorki masło maślane. Uściślając jak to widzę
Jutro ładujemy nową petardę ew do wtorku i wywozimy wszystkim co za drogo do góry, a niech kupują.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » niedziela, 17 maja 2020, 19:01

@Pleasek89 na jakiej giełdzie wyszło Ci z dużego trójkąta od ATH ? Bo u mnie cały czas nie. A tym czasem odbiliśmy od linii
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 maja 2020, 19:27 przez lordzuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 17 maja 2020, 19:10

@lordzuk
Jeżeli prowadzisz linię trendu po zamknięciach to aktualna świeczka tygodniowa musiałaby się zamknąć na poziomie ok. 9,2k (Bitstamp).
Obrazek

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » niedziela, 17 maja 2020, 19:33

@Pleasek89 sory ale nie kumam czemu ludkirysują figury nie po knotach (cena tam była i koniec :) )
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 maja 2020, 19:35 przez lordzuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
-6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 17 maja 2020, 19:35

@lordzuk
Bo knoty często nieracjonalnie przekraczają zamknięcia (nawet ostatnio kiedy cena spadła poniżej 4k a zamknięcie tygodnia sporo wyżej na poziomie 5,3k). To tak jakbyś chciał rysować linię trendu po flash crashach.

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » niedziela, 17 maja 2020, 19:38

Pleasek89 pisze: niedziela, 17 maja 2020, 19:35 flash crashach.
tym bardziej gdyż nawet flash crash to jakiś efekt kupna bądź sprzedaży i zarazem reakcji ceny wiec po knotach i koniec ale jak kto woli :) kończymy offtop

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 17 maja 2020, 19:38

Co do bieżącej sytuacji to wygląda na to, że mamy już zapunktowaną 1-kę w fali C zygzaka Z. Sprawą do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, czy została ona wygenerowana wskutek:
1) wybicia z trójkąta jak poniżej na wykresie, poprzez mocne skrócenie jego fali ‘e’
2) wejścia do gry wczorajszego oznaczenia, w którym powyższa 1-ka wystartowała wyraźnie niżej (wczoraj wieczorem).

Tak czy inaczej już można próbować szacować możliwy zasięg całej fali C w postaci przedziału określonego przez optymalne zasięgi z obu wariantów.

Jeśli trwająca 2-ka fali C będzie się pogłębiała, na znaczeniu zacznie zyskiwać wariant z pkt 2).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » niedziela, 17 maja 2020, 19:43

"Andrzej to jebnie"

Sorry za wulgaryzm. Inaczej mowiac mamy najprawdopodobniej lokalny szczyt.
Dlaczego?
Hashrate spada (tutaj jeszcze pytanie jak bedzie po zmianie trudnosci, ale mozemy nie zdążyć doczekac) ;
Funding rate pod 0.05% (czyli w rejonach bańkowych )
Longi na finexie pod ATH;
Czyli niezle FOMO..

Pytanie tylko kiedy i ile wczesniej podrosnie, ale to juz koledzy lepiej powiedza mysle)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 195
Rejestracja: 14 kwietnia 2020
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: emescool » niedziela, 17 maja 2020, 19:49

Pleasek89 pisze: niedziela, 17 maja 2020, 19:10 @lordzuk
Jeżeli prowadzisz linię trendu po zamknięciach to aktualna świeczka tygodniowa musiałaby się zamknąć na poziomie ok. 9,2k (Bitstamp).
Obrazek
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jpktraders » niedziela, 17 maja 2020, 20:08

Opór o którym mówiliśmy przed aktualnym rajdem dalej trzyma. Nasza analiza pozostaje dalej aktualna! Sprawdź, który poziom cenowy może napędzić dalszy wzrost

Nasza analiza


W MINIONYM TYGODNIU NA KRYPTO:
𝐇𝐚𝐥𝐯𝐢𝐧𝐠, 𝐕𝐢𝐬𝐚, 𝐄𝐭𝐡𝐞𝐫𝐞𝐮𝐦 𝟐.𝟎, 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐜𝐡𝐨𝐝𝐲 𝐠𝐨́𝐫𝐧𝐢𝐤𝐨́𝐰 𝐢 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐞 𝐰𝐢𝐞̨𝐜𝐞𝐣 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐳𝐛𝐢𝐨́𝐫 𝐧𝐚𝐣𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐰𝐢𝐚𝐝𝐨𝐦𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐦𝐢𝐧𝐢𝐨𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐭𝐲𝐠𝐨𝐝𝐧𝐢𝐚

• W poniedziałkowy wieczór doszło do trzeciego „halvingu” w historii bitcoina. Na podobny historyczny moment inwestorzy i spekulanci będą musieli poczekać długie lata. https://bit.ly/3g0iBIn
• Ostatni blok z nagrodą 12.5 BTC przekazał ważną wiadomość odnośnie aktualnego stanu gospodarki USD https://bit.ly/2ZaNaVP
• Reddit stawia na kryptowaluty. https://bit.ly/2Tgz2Xv
• VISA chce użyć blockchaina i stworzyć cyfrowego dolara! https://bit.ly/3fWKvVE
• Największy bank w Stanach Zjednoczonych otwiera się na współpracę z giełdami Bitcoin. https://bit.ly/2WClJ5y
• Ethereum 2.0 | Jeszcze nie w lipcu ... https://bit.ly/2LyKXvh
• Oficjalny koniec blockchaina Telegrama https://bit.ly/2TbySQU
• Przychody górników Bitcoin po halvingu https://bit.ly/3fYe5dy

ANALITYK ROKU
Niezmiernie dziękujemy za wszystkie głosy oddane na nas oraz nominacje do nagrody Nexus 2019 w kategorii „Analityka roku”. Jest to niezwykłe wyróżnienie. Dziękujemy

WYWIAD
Biznes Tok: Czy kryptowalutowy boom jeszcze powróci? Rozmowa z Jackiem Czarniawskim współtwórcą JPK Traders http://bit.ly/2HtYouC
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości