Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2372
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitBoy » sobota, 13 sierpnia 2022, 18:19

Kutalisk pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 13:58 źle mnie zrozumieliście. To bardziej emocje jako taki antywskaźnik
OK, ja też nieraz spoglądam na różne dyskusje i traktuje je jako barometr nastrojów. Zwłaszcza jak ludzie ogłaszają katastrofę. Tyle że w tym jest kolejne zagrożenie - wmawiamy sobie że stoimy obok i te emocjonalne treści na nas nie wpływają. A tak nie jest, wpływają na nas i torują ścieżki myślenia. Jak każde treści jakie przyswajamy. W momencie gdy zaczynasz myśleć, że jesteś ponad to, trafiasz na drogę do kłopotów.
rubel pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 14:33Dokładnie, forum to już taki dinozaur. Ale mimo wszystko dużo bardziej to lubię w porównaniu z discordami czy telegramami gdzie wszystko szybko przelatuje i ciężko odnaleźć jakieś wartościowe rzeczy, no i spamu też jednak sporo więcej.
Osoby podłączone do strumieni informacji z TT, discordów, telegramów. fejsbooków, analityków, portali itd - myślą że dzięki temu uzyskają przewagę na rynku. Moim zdaniem tak nie jest. Przytłaczająca większość tych treści to informacyjny szum, który nie przyczyni się do większych sukcesów w inwestowaniu. Daje to co najwyżej poczucie "bycia na bieżąco" i zaspokaja informacyjne FOMO, ale nie przekłada się na rynkowe osiągnięcia. Czasem wręcz przeciwnie - ten szum tylko zaciemnia obraz, a i tak nie jesteśmy w stanie wyłuskać z niego nic o czym już nie wiedzą kreatorzy rynku. Co najwyżej tracimy mnóstwo czasu na konsumowanie oraz przetwarzanie tej informacyjnej sieczki, bezpowrotnie tracąc bezcenny czas i uwagę, które można by spożytkować o niebo lepiej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 13 sierpnia 2022, 18:47


Co może pójść nie tak ;) - ładujcie torby po rzęsy
Taniej nie będzie 😂 nigdy
Obrazek
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 390
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 363
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » sobota, 13 sierpnia 2022, 23:09

od 26 lipca kurs nie ma juz wyraznych korekt, sa one coraz mniejsze, jak na moje jutro badz najpozniej poniedzialek szykuje sie mocne wybicie, na 27-28k conajmniej

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 14 sierpnia 2022, 08:13

adamjttk pisze: sobota, 13 sierpnia 2022, 23:09od 26 lipca kurs nie ma juz wyraznych korekt, sa one coraz mniejsze
No to żyjemy chyba w alternatywnej rzeczywistości. Od 30.07 do 04.08 z 24600 na 22400 a następie lekko zwyżkujący boczniak przy rosnących indexach i eth. Może jeszcze się znajdzie siła na jakąś podbitkę 1-2k ale wygląda to marnie i przypomina koniec marca.

Dzień bez hacka, dzień stracony, ale chyba już się nikt nie przejmuje tego typu wydarzeniami:

Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 319
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » niedziela, 14 sierpnia 2022, 08:57

@rubel
Mnie to dalej wygląda, na próbę zawrócenie rzeki "kijem"... Ona płynie swoje.. ale już nie jest tak podatna na tego typu newsy (kijki).

W 2017 rynek był bardzo podatny na różne słabe newsy (bardzo młody rynek). Przed bania z ww. roku Chiny zbanowały btc... była szpila w dół na 1500$.. później wyszło na jaw że skośnooki prezydent chciał zakupić bita po niższej cenie. Teraz to wygląda bardzo podobnie.. na lewo i prawo próba zbicia ceny.. co w obecnym (dojrzalszym) rynku już tak nie wychodzi spektakularnie (Luna?). Każdy wie, że długoterminowo przyniesie to pewnego rodzaju korzyści finansowe.

Wystarczy zdać sobie pytanie, ilu z Was sprzedał by teraz bita.. gdyby zaczął lecieć w dół ... ja już bym nie sprzedawał.. grzecznie czekał bym z tym co mam, bo wieszcze pewny profit - za jakiś czas, ewentualnie sprzedał bym nerkę aby jeszcze dobrać ;).

A mnie to wszystko przypomina początek bani z 2017. Wtedy BTC powoli się piął.. a niektóre alty muliły w miejscu (np cardano).. następnie BTC poleciał up.. dobijając mulące alty.. (w parze do btc) gdzie niżej były ustawione koszyki zakupowa.. (w Cardano było 400btc ustawionych na zakup po 400 sat) następnie zaczęła się gonitwa "dziadka". Cardano z 3c zrobiło 1,25$.. Osobiście siedzę teraz w Benqi.. muli w miejscu... dziad rośnie (przeczuwam podobną sytuację).
ps. wtedy też pisałem że stoi ściana na Cardano 400 btc i że będzie rajd.. (można znaleźć na forum w temacie o Cardano).

Czekam na swoje, już wybieram kolor lambo ;)

https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,6214230

e: z kresek i czibo wychodzi mi podjazd do 37k
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 sierpnia 2022, 10:06 przez _det, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » niedziela, 14 sierpnia 2022, 09:24

_det pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 08:57Mnie to dalej wygląda, na próbę zawrócenie rzeki "kijem"... Ona płynie swoje.. ale już nie jest tak podatna na tego typu newsy (kijki).
Nie o to mi chodzi :lol: :lol: :lol: nie chodzi o to czy to ma wpłynąć na wycenę np. BTC, bardziej, że co chwilę coś się wykrzacza.. a niektórzy jakby pomijali ten fakt że jest tu jeszcze masa syfu do wywalenia.
_det pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 08:57Czekam na swoje, już wybieram kolor lambo
Ja bym brał w kolorach tęczy.
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2020
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusieke » niedziela, 14 sierpnia 2022, 10:56

SCI_FI_Maciuś pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 09:47Dokładnie, nie ma co walczyć z trendem.


ja tylko jeszcze przypomnę, że trend od listopada ubiegłego roku mamy spadkowy ^^ tak jak mówi słynna dewiza: trend trwa zawsze nieco dłużej niż może się wydawać. zatem zgodnie z trendem jestem juz na szorcie ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4260
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 14 sierpnia 2022, 11:00

_det pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 08:57Wystarczy zdać sobie pytanie, ilu z Was sprzedał by teraz bita.. gdyby zaczął lecieć w dół ... ja już bym nie sprzedawał.. grzecznie czekał bym z tym co mam, bo wieszcze pewny profit - za jakiś czas
Nie fiksuj się za mocno na swojej prognozie. Bitcoin to dziecko największej hossy naszych czasów, nie wiadomo jak zachowa się podczas kryzysu a ten będzie potężny.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:12

Dzisiaj upadł kolejny stablecoin ACALAUSD -99% chociaż na aca tylko -10% ale nie zagłębiam się bardziej w przyczyny. Tymczasem altcoin sezon ma swój szczyt więc wypada na to że kapitał może niechętnie przechodzić do bita.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dondziadzia » niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:52

RevWolt pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:12Dzisiaj upadł kolejny stablecoin ACALAUSD -99% chociaż na aca tylko -10% ale nie zagłębiam się bardziej w przyczyny.
Jak nie zagłębiasz się w szczegóły to nie stawiaj takich tez, że upadł. Acala została zhackowana, ktoś zrzucił 1,5mld aUSD przez co stracony został peg. Na adresie hackera jest jeszcze niespełna 1,3mld aUSD, które zostały już jednak zablokowane. Peg w tej chwili konsekwentnie wraca, aUSD to overcollateralized stablecoin więc jest zabezpieczony krypto więcej niż 1/1. Peg wróci ale taki breach stawia projekt pod znakiem zapytania.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1730
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1518
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:57

RevWolt pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:12Dzisiaj upadł kolejny stablecoin ACALAUSD -99%

Jeszcze chyba nie upadł , ale wygląda to tak samo jak na początku upadku przy Lunie :arrow: jak dobrze rozumiem te Acala jest na łańcuchu Polkadot :roll:

a to znowu kumuluje kolejne znaczne ilości kapitału na rynku obsługując podwarstwy l2 do przesyłania innych stablecoinów ... taki jakby wstęp do przepowiedni Zaorskiego o wrześniowym tether rajdzie może się właśnie zaczyna :?: :?:

Do wtejemniczonych pytanie :arrow: czy to ma szansę zachwiać ekosystemem Polkadot :?:
RevWolt pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:12kapitał może niechętnie przechodzić do bita

Powinien jeżeli się z tego co napisałem powyżej choćby w 30% uciekać do walut fiducjarnych dla własnego bezpieczeństwa :arrow: nie że jakiś fud , głośno myśle a post zweryfikuje czy coś z tego się wykluło za kilka czy kilkanaście dni

Czyżby czyżby nadchodziło coś na wzór Luna 4.0 :?: :?: :?: :?:
MEMcoin wizja krypto https://www.haroldcoin.io
:arrow: https://tinyurl.com/RevolutUE
pozycja najzabawniejszego technologicznego MEMcoina btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim technologiczny POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dondziadzia » niedziela, 14 sierpnia 2022, 13:00

bitup pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 12:57Do wtejemniczonych pytanie czy to ma szansę zachwiać ekosystemem Polkadot
Raczej nie. To zupełnie inna bajka niż Luna i UST. Żeby zmintować aUSD musisz wpłacić collateral w DOT na 160%. Zabezpieczenie spadnie poniżej określonego poziomu to protokół od razu kasuje i spłaca. Także stablecoin jest w pełni zabezpieczony ale przy dużej zmienności może się peg rozjechać.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 14 sierpnia 2022, 13:19

@bitup Po leniwych ruchach na mniejszych altach i mocniejszych na większych jak eth, bnb, matic, xrp, ada możemy mieć albo etap:
-Przechodzienia kapitału z bita do większych altów potem z większych altów do średnich i na koniec shity czyli 10%/50%/100%+
-Przechodzenie kapitału z altów do bita ale z uwagi na sentyment rynku część tego kapitału przejdzie do solidnych altów z topeczki stąd te wzrosty ewentualnie potencjalne zabezpieczenie przed kolejnym odbiciem oporu.
-Jak dla mnie najbardziej prawdopodobną opcją jest mocny ruch wzrostowy bitcoina do aż 42k a to mi bardzo nie pasuje jednak o tym piszę a dlaczego tak może być?
Wielokrotnie wspominałem że opór dominacji na altach wynosi 60% i do tego właśnie zmierzamy gdzie aktualnie jest 59,39% i tutaj warto obserwować co się będzie dziać z altami. Jak widać kapitał jest powoli wycofywany z altów bo pomimo takich wzrostów na bicie kilka altów robi 2 cyfrowy wzrost (binance) a reszta jakieś ochłapy. Jeszcze gdy bitcoin biegał po 20k alty robiły zdecydowanie lepsze wyniki bo do 60% na dominacji był jeszcze spory zapas. Kolejna sprawa to szczyt altsezonu i również na to ludzie patrzą, ja zastanawiam się nad założeniem longa na bicie ale czekam na potwierdzenie przebicia strefy oporu czyli wybicie dniówki ponad 25,5k wysokim wolumenem. Jest jeszcze super opcja dla mnie, alty robią ponad 60% capu i rosną do 80% i po roku mocny rynek altów z bitcoinem biegającym po 12k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9150
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6945
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 sierpnia 2022, 13:19

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 14 sierpnia 2022, 13:30

Obrazek

jasne że bulisz

jak ktoś pisze inaczej to proponuje lepiej idźcie sobie pograć w coś innego najlepiej za wirtualne pieniądze :lol:
mikusieke pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 15:29co to za wykres? rsi?
1d
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 sierpnia 2022, 16:19 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2020
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusieke » niedziela, 14 sierpnia 2022, 15:29

masonbtc pisze: Obrazek

jasne że bulisz

jak ktoś pisze inaczej to proponuje lepiej idźcie sobie pograć w coś innego najlepiej za wirtualne pieniądze :lol:
co to za wykres? rsi?

Początkujący
Posty: 292
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » niedziela, 14 sierpnia 2022, 18:44

Kwestia 3 z przodu to raczej ten tydzień. Cały sierpień to już raczej up. Wygląda to bardzo dobrze. Widać w adresach, że zakupy już trwają od dobrych paru dni.

Jeszcze przy przedostatnim odczycie CPI w USA krążyliśmy przy 19-20. W ubiegłym tygodniu przy odczycie CPI krążymy przy 25. Dlaczego to ma zjechać, no nie łapię tych nastrojów na forum. Po 23 raczej podskoczymy o 2k.




Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 14 sierpnia 2022, 19:51

Zapraszam na nowy barometr kursu

Początkujący
Posty: 327
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 307
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: odoja » niedziela, 14 sierpnia 2022, 19:58

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 14 sierpnia 2022, 11:00 Nie fiksuj się za mocno na swojej prognozie. Bitcoin to dziecko największej hossy naszych czasów, nie wiadomo jak zachowa się podczas kryzysu a ten będzie potężny.
Nie bądź pospolitym siewcą strachu...Tobie to akurat nie przystoi, ze swoją wiedzą, pomimo ,że kolejny raz wspominasz o kryzysie. Cholera wie kiedy on nadejdzie,w sumie już w nim jesteśmy, a jak głęboko zejdziemy się okaże w praniu.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 14 sierpnia 2022, 21:23

@SCI_FI_Maciuś Ten dziad już powinien dawno leżeć ale jeszcze jedną hosse można się z tym crapem przemęczyć. Botów się nie usunie ale wzorzec można zlikwidować co powoli ma miejsce.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, Bing [Bot], gvesiosz, juscik i 18 gości