Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: japu » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:44

mckk pisze: nie licz kosztu administracji, większość kopie się w Azji
I właśnie to może pogrążyć walutę, na której kopanie ma monopol posiadacz ryżu wrzucanego do tych misek... Jeśli cena ryżu przekroczyć cene BTC to po prostu wyłączą sieć i zajmą się czymś innym, a antminery będą z grosze na portalach aukcyjnych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6752
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6577
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:46

mckk pisze: Przydałoby się wyliczenie min. ceny przy której kopanie traci opłacalność.
Ktoś tutaj pisał, że obecnie to 3000$.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:49

mckk pisze: nie licz kosztu administracji, większość kopie się w Azji, a tam ludzie za miskę ryżu pracują
Dzisiaj owszem, ale co gdy np Chiny zdelegalizują wydobycie? Jeżeli kurs BTC będzie wtedy bliski kosztowi wydobycia i nagle te koszty wzrosną o 50 czy 100% to czy znajdą się chętni tyle zapłacić tylko na hasło "bo tyle kosztuje wydobycie"?

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:50

szymoncorr pisze:
mckk pisze: nie licz kosztu administracji, większość kopie się w Azji, a tam ludzie za miskę ryżu pracują
Dzisiaj owszem, ale co gdy np Chiny zdelegalizują wydobycie? Jeżeli kurs BTC będzie wtedy bliski kosztowi wydobycia i nagle te koszty wzrosną o 50 czy 100% to czy znajdą się chętni tyle zapłacić tylko na hasło "bo tyle kosztuje wydobycie".
to wtedy bedziemy myslec, nie ma sensu teraz liczyc co by bylo gdyby...

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:51

@mckk - Najtańszy prąd jest w kilku stanach USA (Luizjana, Waszyngton).
W Chinach prąd jest droższy, a pensje poszły ostatnio mocno w górę. W szczególności "za miskę ryżu" nie pracują ludzie znający się na elektronice, potrzebni do obsługi, konfigurowania i ciągłych napraw sprzętu. Do tego tam akurat trzeba uwzględniać spore koszty łapówek, bez tego elektrownia nie sprzeda ci tanio "nadwyżek" prądu, a lokalni urzędnicy przyczepią się do czegokolwiek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:51

Fibo pisze:
sha256 pisze:
No to ja na przekór wszystkim powiem tak: to nie musi być prawda. A dlaczego? Bo tak się składa, że fala 1 może być trójką! Takie fale pojawiają się na rynku walutowym, co jest odstępstwem od klasycznej Teorii Eliotta. Potem wystarczy odpowiednio zagrać drugą falą sygnalizującą spadek aby wystraszyć wszystkich. Jak zresztą wiecie fala 2 do tego służy, do testowania podaży
Tu się z Tobą nie zgodzę, nie ma w EW żadnego odstępstwa dla 1-szej fali, nawet Leading Diagonal mimo, że nie jest klasycznym impulsem, ma wymóg sekwencji 5-ciu podfal w ruchu falowym. Natomiast elliottowska baza A-B (3-3; podobna do klasycznej formacji podwójnego dna) może poprzedzać właściwą 1-szą falę wzrostową a często kształtuje się po mocnych ruchach spadkowych. I ona może być błędnie interpretowana jako 1-sza fala. Przykład ostatniej znaczącej bazy A-B dla rynku BTC to ruch falowy w okresie 15-22.09.2017r.
A ja tylko przypomnę ile razy była tu rysowana fala 5ta, która okazywała się 3cią przy wzrostach... i tak ze 3, 4krotnie... jak dla mnie bezsens i głupota. wybacz.

Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: gieerka » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:56

Próbując kontynuować (być może na siłę), fale które rozrysowywałem wcześniej, nasunęła mi się myśl o podwójnym zygzaku. Jeśli coś źle rozumiem, bądź całkowicie zaprzecza to teorii Elliota, niech ktoś mnie poprawi.

Obrazek
Obrazek
Drugie ABC czasowo niemalże idealne jak to pierwsze.

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:58

rha pisze:@mckk - Najtańszy prąd jest w kilku stanach USA (Luizjana, Waszyngton).
W Chinach prąd jest droższy, a pensje poszły ostatnio mocno w górę. W szczególności "za miskę ryżu" nie pracują ludzie znający się na elektronice, potrzebni do obsługi, konfigurowania i ciągłych napraw sprzętu. Do tego tam akurat trzeba uwzględniać spore koszty łapówek, bez tego elektrownia nie sprzeda ci tanio "nadwyżek" prądu, a lokalni urzędnicy przyczepią się do czegokolwiek.
liczcie jak chcecie :)

Ja stosuje sposób wyliczenia użyty rok temu - sprawdził się, więc mu ufam, uważam że nie trzeba dokładać tych zmiennych o których mówicie - nie zapominajcie o kopaczach solo, dla których jedyny koszt to sprzęt i prąd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:04

@szymoncorr, @mckk,
Skończcie proszę temat kopania, jego kosztów i wpływu na cenę bo widać, że nie macie o tym zielonego pojęcia ("nie licz kosztu administracji, większość kopie się w Azji, a tam ludzie za miskę ryżu pracują", "Jeżeli kurs BTC będzie wtedy bliski kosztowi wydobycia i nagle te koszty wzrosną o 50 czy 100%") . Poza tym to nie ten wątek
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:08

bitloteiros pisze:@szymoncorr, @mckk,
Skończcie proszę temat kopania, jego kosztów i wpływu na cenę bo widać, że nie macie o tym zielonego pojęcia ("nie licz kosztu administracji, większość kopie się w Azji, a tam ludzie za miskę ryżu pracują", "Jeżeli kurs BTC będzie wtedy bliski kosztowi wydobycia i nagle te koszty wzrosną o 50 czy 100%") . Poza tym to nie ten wątek
Powiedział co wiedział :lol:

Napomniałem jedynie, że warto znać cenę przy której rentowność kopania jest równo 0 bo rok temu cena ta pokryła się z ostatnim dołkiem.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:28

Fibo pisze: sha256, powinienem powiedzieć, podaj jakiś przykład, ale i tak wiem, że tego nie zrobisz ;) A może się mylę...
Dobra, wiedziałem, że wywołasz przykład. A, że nie jestem gołosłowny, to potwierdzenie znajdziesz także w (razem z przykładami):
Rafał Glinicki, Kontrakty, Surowce, Forex, Kraków 2014, od str. 28.
Bardzo dobra pozycja. Polecam wszystkim, jedna z tych, do których wracam. O Glinickim w sieci trochę przeczytasz, książkę niestety raczej trzeba kupić.

Dodano po 16 minutach 24 sekundach:
@mckk,
"1. co masz na myśli pisząc "z projekci fali A na falę C"?

2. Wzrost 3 falowy od dołka z 9200$? Tam był raczej up, boczniak i up, nie było korekcyjnej w dół, czy ja coś zle widzę?"

Ad.1 Projekcja fali A na falę C oznacza, że długość fali A odkładasz od wierzchołka fali B i otrzymujesz teoretyczny zasięg fali C. Wielokrotnie na przeszłych obrazkach zaznaczałem: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 60#p435457
Ad.2 właściwie sobie odpowiedziałeś licząc do 3.
Pozdrawiam :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:31

Odnośnie kopania i opłacalności. Z walutami to różnie bywało (czasami się sprzeda taniej ,nie doczekam na górkę) ale jeżeli chodzi o koparki to panowie. Fakty bo ja je skupuje od samego początku z crypto i sprzedaje/koparki sha256 itd . W 2017 styczeń Antminer s1 chodził po 20 zł(po tyle skupowałem od gościa co likwidował starą kopalnie z przestarzałym sprzetem w Bydgoszczy). Dzisiaj na allegro/ olx i innych i po 400 zł udawało się za sztukę. Antminer s3 w styczniu 2017 to było 250-300 max / dzisiaj i 800 spokojnie a i +. Antminer s5 to było max 600, dzisiaj i 1200 i up. s2,s4 a już nie wspominam(s2 1000, s4 i kolo 2k. s7(skok z 2200 na 5k-6k),s9(tu już widziałem ceny od 10k-22k a swoje kupowalem za Casha)jak ceny podskoczyły. Pewnie można powiedzieć że przez bańkę, ale w lutym Bit był po 800$ więc i cena sprzętu rośnie, bo go nie ma po prostu. A jak jest to właśnie na popularnych portalach w takich cenach. Koparek brakuje ,wszyscy budują GPU i kopią ale to nie to samo. Pewnie że można kupić z Alibaby /express i jedną spoko - ale kupcie 10 i zobaczycie jaka przygoda na cle;).A koszt prądu i opłacalność - są w Polsce miejsca gdzie mając halę kupujesz prąd tanio(na Pomorzu np. teren Stoczni). I jeszcze z tymi Chińczykami z miską mi ryżu : Bez jaj.. :mrgreen:
Patrząc z perspektywy cen koparek jest dobrze, bardzo dobrze.
@bitloteiros sorka. Wiem że nie ten wątek ale odpowiedzieć trzeba. Koparki to nie tylko Bitcoin. Sha256 daje wiele możliwości hodl(DGB,Multipool itd. To jest rentowne biznes czy tam hobby)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 9 maja 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pp.pixel » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:33

Witam,

Nie jestem szpecem od Eliota ale zerkniecie na moje malunki.
https://www.tradingview.com/chart/BWecXgJb/
Zerknijcie na fale powyżej grubej czerwonej linii oznaczyłem ją I - II. Czasowo to idealnie pasuje to obecnej korekty III - IV.
Oczywiście jeżeli oznaczenie fal są prawidłowe to wygląda na to że czeka nas jeszcze w tym roku nowe ATH.

Mile widziane wasze słowa krytyki.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jaroslaw » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:33

Obecna cena wydobycia 1btc to około 3500$ (Chiny i USA)

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:46

socjolog2008 pisze: I jeszcze z tymi Chińczykami z miską mi ryżu : Bez jaj.. :mrgreen:
Ale co ty pokazujesz, powiedz mi?

Budynki wybudowane przez inwestorów, fundusze? Wiadomo że Azja jest technologicznie o wiele bardziej rozwinięta od reszty świata, ale jak to ma się do kosztów administracyjnych???

Obrazek

1.36$ - 1 kg białego ryżu kosztuje 1$ w Chinach :)

Nie wyczuliście chyba luźnego porównania chłopaki Chin w stosunku do reszty świata. Chodziło mi wyłącznie o fakt, że koszty administracyjne w Chinach są śmiesznie niskie w porównaniu do tych np. w USA...

więc żeby nie było że offtop, uważam że wyliczenie rentowności kopania na podstawie jedynie kosztów prądu i urządzenia jest w miare optymalne ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 21:51 przez mckk, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ishias » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:48

Panowie Wy tu gadu gadu a na finixie zazarta wlka ciekawe czy 11k przebije w dół, jak tak cienko to widze jutro
@Vilv własnie dzis w nocy moze byc ciekawie, rano i pod wieczor poniedziałkowy
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 21:51 przez Ishias, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:49

Ishias pisze: Panowie Wy to gadu gadu a na finixie zazarta wlka ciekawe czy 11k przebije w dół, jak tak cienko to widze jutro
Oby tak dalej mam nadzieje że przebiją zaraz bo nie chce zarywać kolejnej nocki :S

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:52

mckk pisze:
socjolog2008 pisze: I jeszcze z tymi Chińczykami z miską mi ryżu : Bez jaj.. :mrgreen:
Ale co ty pokazujesz, powiedz mi?

Budynki wybudowane przez inwestorów, fundusze? Wiadomo że Azja jest technologicznie o wiele bardziej rozwinięta od reszty świata, ale jak to ma się do kosztów administracyjnych???

Obrazek

1.36$ - 1 kg białego ryżu kosztuje 1$ w Chinach :)
Tak jak u nas za budowanie mini kopalń (moja na dziś to już 36TH- a 2 palety tych starych na handel. Właśnie dla nowo przybyłych, tych co to pod biureczko i cisną marząc o cycatych blondynach i jachcie) nie biorą się kasjerki z Biedronki(absolutnie nie ujmując ,ciężka i niewdzieczna praca z powodu braku kultury osobistej klientów). Tak przypuszczam w Chinach goście pracujący za takie stawki tego nie robi. Skala zarobków w PL też jest różna. Można zarabiać 16 zł a i 100 zł/godz.i więcej. Co nie znaczy przecież że u nas nie ma kopaczy z prawdziwego zdarzenia. Są. Uwierz mi hale ze sprzętem i ryją :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:56

@socjolog2008

Ja rozumiem że za 1.36$ nie pracują osoby które obsługują kopalnie, ale też w USA za 23.32$ osoby mające takie same obowiązki nie będą pracować. Użyłem powyższej infografiki jedynie w celu porównania różnicy w wynagrodzeniu między krajami. Dlatego też biorąc pod uwagę, że w Azji kopie się najwięcej to nie powinniśmy tak bardzo zwracać uwagi na koszty administacyjne.

@Jaroslaw

Skąd wyliczyłeś to 3500$? Co jest w tym uwzględnione? Jakie ROI w skali roku?

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 22:02

Znam kilku chińczyków z którymi robię interesy. Jeden prowadzący małą firmę zatrudnia pracowników za 1400zł(400$) a siedzą tylko przed kompem i obsługują zamówienia lub odbierają towar ode mnie. On zaś ma około 20-30k $ miesięcznie . Mówię tu o zarobkach w średnim mieście Changsha.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 23 gości