Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » piątek, 14 maja 2021, 10:43

Zakładając, że banieczka się jeszcze nie skończyła, w następnych dniach rozważyłbym dwie opcje.

I) Podjeżdżamy pod górną bandę kanału spadkowego i nie przebijamy >58000.
Po nieudanym reteście osuwamy się jeszcze przez kilka/kilkanaście dni do mediany żółtego kanału i finalnie robimy HL (nawet lekko poniżej 50k).
Potem wybijamy ten kanał i lecimy już w stronę ATH

II) Dzisiejszy up to już maximum. Lecimy w stronę dolnej bandy spadkowego, robiąc coś w stylu double bottom.
Potem jeszcze jakiś mini fejkowe wybicie w górę i następuję ostatnia fala spadkowa od samego ATH, która lepiej by nie przebiła poziomu 43k.
Następnie jak na taki mocny spadek przystało, od razu po nim następuję mocne V-kształtne wybicie, po którym potem będziemy już tylko piąć się w górę.

Jednak bardziej prawdopodobny wydaje mi się scenariusz nr I, bo gówno się już rozlało po tweecie Muska, a na razie na horyzoncie nie widzę bardziej niepokojących wydarzeń. Indeksy również się podnoszą.
Kontrakty na SPX już po 4130.
Także nie zdziwiłbym się jak ten dołek rzeczywiście okaże się ostatnim.

Obrazek
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 14 maja 2021, 11:10

Póki w parze z eth btc ciągle dostaje baty to nie ma co liczyć na duży ruch up, btc musi zacząć odzyskiwać dominację . Choć myślę, że powoli zbliżamy się do tego momentu. Dominacja już jest dość konkretnie zaorana, paraeth/btc dochodzi do sporego oporu.

Pytanie czy btc stać na mocny impuls już stąd powiedzmy do 57/58 k czy jednak koniecznym będzie pogłębienie korekty i realizacja zysków z eth. Jeśli wybijając 50.5 uda się rozpocząć mocny impuls kosztem eth to może być to. Odrzut w tym miejscu może oznacza pogłębienie dołka.

Kibicuję btc bo za wcześnie wyszedłem z eth :D

Obrazek

Obrazek

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
-11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: juscik » piątek, 14 maja 2021, 11:53

Flip to raczej kwestia czasu, ETH co raz szybciej i częściej zbiera się po spadkach niż sam BTC. Nadchodzi 2.0, BTC technologicznie to już będzie dziadek w porównaniu, a całe środowisko ETH będzie coraz to większe i będzie stanowić to ogromny fundament. Tak naprawdę to nie widzę innej możliwości w perspektywie długofalowej. Także raczej powoli też bym odchodził od tych zależności, że BTC musi wygrać z ETH bo coś tam bo może rysować się już coś nowego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 14 maja 2021, 11:59

juscik pisze: piątek, 14 maja 2021, 11:53Flip to raczej kwestia czasu, ETH co raz szybciej i częściej zbiera się po spadkach niż sam BTC. Nadchodzi 2.0, BTC technologicznie to już będzie dziadek w porównaniu, a całe środowisko ETH będzie coraz to większe i będzie stanowić to ogromny fundament. Tak naprawdę to nie widzę innej możliwości w perspektywie długofalowej. Także raczej powoli też bym odchodził od tych zależności, że BTC musi wygrać z ETH bo coś tam bo może rysować się już coś nowego.

Tego typu posty lubią się pojawiać tuż przed odbiciem. Dopóki nie przebiło historycznych minimów to poczekałbym z takimi osądami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 18 listopada 2020
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ozzy » piątek, 14 maja 2021, 15:11

DT z zasięgiem do 44-42k, zamknięcie tygodniowej na wsparciu z początku stycznia i od nowego tygodnia wyciągacie tak aby do końca miesiąca maksymalnie podciągnać swiece i od czerwca nowe szczyty imo.
Obrazek

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 14 maja 2021, 15:50


Tether = 3,87% zabezpieczenia w gotówce .... :roll:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 14 maja 2021, 15:51

Dopoki nie zamykamy ponizej 47k to nie ma co panikowac

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2268
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » piątek, 14 maja 2021, 15:56

socjolog2008 pisze: piątek, 14 maja 2021, 15:50Tether = 3,87% zabezpieczenia w gotówce
Ja tu widzę 1,64% w krypto, a nie 96,13%. Ten Mr. Whale jest tak samo fanatycznie niedźwiedzi jak Ty :D (oczywiście z całym szacunkiem, nic mi do tego).

https://www.coindesk.com/tether-first-r ... eport-usdt

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 14 maja 2021, 16:21

KubaKoń pisze: piątek, 14 maja 2021, 15:56Ja tu widzę 1,64% w krypto, a nie 96,13%.

Dointerpretowałeś i to jest zdrowe i słuszne ,nie napisałem nic innego jak 3,87% = Cash
To podobna sytuacja interpretacyjna tej wypowiedzi
FlyingAtom pisze: czwartek, 13 maja 2021, 19:29Dwa scenariusze
Jeden koniec bańki i lecimy w doł.
Drugi spadamy mocno i wybijamy wyżej robi się chwilowa euforia i koniec bańki.
Oczywiście zawsze mogę się mylić.
FlyingAtom pisze: czwartek, 13 maja 2021, 21:00Tylko przypomnę że poprzednia bańka się skończyła jak zaczęły się bany na krypto przez FB, google etc.

i wiśienka
FlyingAtom pisze: czwartek, 13 maja 2021, 14:06Stawiam dolara na to że jesteśmy na szczycie bańki albo będzie szczyt w ciągu 3 miesięcy.

Faktycznie przeczucie końca bańki teraz lub za 3 miesiące CZY podprogowy przekaz choć Janusz sprzedaj Bitcoiny teraz bo nie wiadomo co będzie ,pynka przecież i jeszcze zarobimy prowizję PÓKI nie wjadą regulacje 1 listopada gdzie ilość klientów nam drastycznie spadnie ;) Niuanse. Z całym szacunkiem do @FlyingAtom który oferuje dobry produkt i pokrywa się z moim założeniem. Ale tutaj są same interesy i interesiki na tym rynku, własne korzyści ,biznesy. Osobiście jeszcze bardziej polubiłem Muska za ten myk bo unaocznił wprost jakiej skali odbywa się tutaj zabawa i o co komu chodzi ,no napewno nie chodzi o bitcoina , bardziej jak zawsze o $$$$$$$
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 1 kwietnia 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kryptokanaly » piątek, 14 maja 2021, 17:04

Zapraszamy na najnowszą "Analizę Rynków" na kanale Krypto Raport.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tyraxx » piątek, 14 maja 2021, 17:08

Pany pytanie laika, dałem fee takie że transakcja nie ma szansy zostać potwierdzona, po jakim czasie wróci do portfela i czy w ogóle wróci, portfel Blockchain.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: own3dbyhype » piątek, 14 maja 2021, 17:12

tyraxx pisze: piątek, 14 maja 2021, 17:08Pany pytanie laika, dałem fee takie że transakcja nie ma szansy zostać potwierdzona, po jakim czasie wróci do portfela i czy w ogóle wróci, portfel Blockchain.

Nie wroci, bedzie wisiec w sieci dopoki oplata transakcyjna sie nie zmniejszy i siec nie przepusci twojej transakcji. Badz mozesz zwiekszyc fee twojej transakcji.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » piątek, 14 maja 2021, 17:39

Decydująca chwila, odbije się czy pójdzie dalej i będzie znowu rajd na 60k? Ostatnio było identycznie jak wypadł z kanału i wtedy odbił się raz i zrobił nowego lowa ale drugi już raz przebił kanał i poleciał w górę. 51,700 takie minimum jak dla mnie by leciało do góry.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 827
Rejestracja: 26 marca 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lord_Bafford » piątek, 14 maja 2021, 17:56

Ciężko o wyciągnięcie sensownych wzrostów, jak cała reszta podjada kapitalizację BTC (szczególnie coraz mniej wrażliwy ETH przy spadkach BTC). Musi zostać przekroczona granica rubikonu, gdzie odwaga na ETH legnie niczym domek z kart. Pytanie jest tylko jedno - jak nisko musi spaść BTC, aby tamci porządnie narobili w gacie (?). Nie wiem co tam zagrają, może coś na przekór, ale póki co trzymam się opcji 38-40k w kolejnej fali spadkowej. Zaświecenie 3-ki z przodu to byłby piękny cios w alty. Czy tak się stanie, nie mam pojęcia :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2021
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: tyraxx » piątek, 14 maja 2021, 18:06

own3dbyhype pisze: piątek, 14 maja 2021, 17:12
tyraxx pisze: piątek, 14 maja 2021, 17:08Pany pytanie laika, dałem fee takie że transakcja nie ma szansy zostać potwierdzona, po jakim czasie wróci do portfela i czy w ogóle wróci, portfel Blockchain.

Nie wroci, bedzie wisiec w sieci dopoki oplata transakcyjna sie nie zmniejszy i siec nie przepusci twojej transakcji. Badz mozesz zwiekszyc fee twojej transakcji.

dzięki za odpowiedź, kiedyś zrobiłem podobnie z Ledger Wallet i po 5-6 dniach transakcja znikła z sieci i została cofnięta, środki miałem z powrotem w portfelu, to zależy od portfela ? jesteś pewny że to takie niepotwierdzone transakcje po pewnym czasie nie są usuwane ?

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: warchlakozaur » piątek, 14 maja 2021, 18:23

Wpisałem na temacie eth, ale ma to też związek z btc więc napiszę może również tutaj. Co sądzicie o scenariuszu, że eth dojdzie do około 0.082-0.084 btc (opór maj 2018), po czym nastąpi czasowy spadek wartości względem btc, a btc będzie podpompowane (przepompowanie kapitału)? Obecnie mamy 0.081, tak więc mogło by to w okolicy tych 4300$ za eth i ponowne odbicie się w dół. W ostatnich miesącach eth niejednokrotnie robił już takie numery (w tym miejscu mam na myśli przebijanie ath w dolarach, nie oporów względem btc) i przebijał się w górę dopiero później, a kapitał leciał w bitka.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1771
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1556
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 14 maja 2021, 18:38

Rozważa ktoś że jest to etap drugi :arrow: wszystkie alty na pokład :?:
i coś w rodzaju rozregulowania moralno ideologicznego na rynku po tym zagraniu mistrza z Tesli :arrow: na którym wywaliło mi L którego miałem na 51 , nie sądziłem że przebiją 50 k :(
i teraz przyjdzie czas na takie p&d o których nikomu się nie śniło na różnych zapomnianych albo mało znanych coinach , ludzie sobie uświadomili że nabito ich w butelkę przez akceptuje i po 7 tygodnia nie akceptuje i co mi zrobicie :arrow: chciałem to sprawdzić w praktyce i są pierwsi z podobnym poczuciem humoru :arrow: Trochę Musk sobie zakpił z całego rynku a na ETH jest taka masa nowych coinów , szczególnie tych listowanych na Binance i opartych o blockchain ethereum że tu się cuda mogą wydarzyć teraz
A po wszystkim koniec radochyna na wszystkim i powrót do kolejnego okresu kumulacji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » piątek, 14 maja 2021, 19:16

Dobrym miejscem na zakończenie korekty wzrostowej wydają się być okolice punktu D układu harmonicznego motyla w obszarze 52.6k-52.7k.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6983
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 14 maja 2021, 19:37

socjolog2008 pisze: piątek, 14 maja 2021, 16:21Dointerpretowałeś i to jest zdrowe i słuszne ,nie napisałem nic innego jak 3,87% = Cash
No trochę mało, ale skoro inwestują w jakieś obligacje krótkoterminowe, to chyba mimo wszystko my wszyscy jako inwestorzy utrzymujemy ten system przy życiu, że te firmy nie upadają czy rozwijają się, więc ma to jakiś wpływ na "realną" ekonomię :D Może skupują SPX'y i ciągną ten bullmarket never-endingujący się :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ManiacInThe4D » piątek, 14 maja 2021, 19:54

W praktyce utrzymywanie krótkoterminowych papierów wartościowych, głównie amerykańskich, jest bardzo popularne wśród inwestorów i bezpieczniejsze od gotówki. W razie upadku brokera lub banku z gotówką możesz się pożegnać, właścicielem obligacji itp. jesteś w centralnych rejestrach i bankructwo pośrednika na to nie wpływa. Jak dla mnie to sytuacja Tethera wygląda lepiej niż się spodziewałem.

Żeby nie było tylko off-topu. W dużej skali wygląda na razie, że zaliczyliśmy odbicie od tygodniowej MA21, która była wielokrotnie wsparciem na poprzedniej bańce. W związku z tym sytuacja dalej pozytywna.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fledermaus i 7 gości