Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 29 marca 2018, 08:43

Zastanawia mnie tylko o której zamykają ostatnie trade'y. Możliwe, że właśnie do tej godziny będziemy utrzymywać kurs niżej. Z reguły padała godzina 17:00?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 29 marca 2018, 08:50

Mocniejsze ruchy nastąpią zapewne 13 GMT czyli 15 u nas. Trzeba pamiętać, że niektórzy będą chcieli szybciej potencjalny ruch wykorzystać i zakupy wyprzedzające mogą nastąpić.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 marca 2018, 08:51 przez sha256, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Ekolog » czwartek, 29 marca 2018, 08:51

ergorg pisze: Zastanawia mnie tylko o której zamykają ostatnie trade'y. Możliwe, że właśnie do tej godziny będziemy utrzymywać kurs niżej. Z reguły padała godzina 17:00?
Godzina 16:00 poza tym będzie bardzo ciekawie, bo kończy się kwartał i świeca miesięczna. Walczą o duże premie pewnie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 29 marca 2018, 08:54

Większy ruch ale w którą stronę? :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » czwartek, 29 marca 2018, 09:12

Załadowany trochę ... Ale sl wąski bo strach jest


Edit:eth właśnie walnęło w Czerwcowe ath

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » czwartek, 29 marca 2018, 09:23

Dwie wersje, na temat trzymania kursu relatywnie nisko przez ostatnie 48h i "konsolidacji".

a) byly tam budowane shorty grubasow (jak przy 8.8-9.2k) i troche polecimy
b) kurs byl/jest trzymany na te futuresy, ktore swoja droga gdzies czytalem maja marginalny wplyw na caly rynek. autorem artykulu byla gielda bitmex.

Trend 1D ogolnie sie nie zmienia, mielismy mega spadki z 11.8k, teraz korekte spadkow do 9.2k i prawdopodobne ze lecimy dalej.

U mnie to juz wylecialo poza wszystkie LT, moze ktos cos znajdzie gdzie sie zatrzymalo?

//Edit

Dodaje jeszcze nowy artykul bitmexa na temat korelacji ceny bitcoina z S&P500, zlotem itp

https://blog.bitmex.com/bitcoin-price-c ... he-sp-500/
It appears that Bitcoin has been a reasonably non-correlated asset class throughout its history. During the recent rally to a valuation of hundreds of billions of dollars, however, correlations — and, crucially, correlations to risk-on assets — started to increase.

Although there is some merit to the hypothesis of crypto-coins not correlating with traditional assets, if crypto-coin prices remain elevated or increase further and become a significant part of the global financial system, higher correlation with traditional assets may become inevitable.
Wniosek jest krotki, wczesniej korelacji raczej nie bylo - jednak obecnie zaczela ona rosnac. Tj jesli spada S&P to spada i bitcoin.
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 marca 2018, 09:38 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 marca 2018, 09:33

@prap0n całkiem losowe miejsce niestety :)

Kolejny rozsądny przystanek to 7050$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » czwartek, 29 marca 2018, 09:39

Jak dla mnie nie powinniśmy spaść niżej niż poprzedni dołek ~7240$. Jeśli jednak spadniemy, to daję duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy 6tkę z przodu.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 marca 2018, 09:51

@ergorg, wiele osób ustawia się na taki trójkąt:
Spoiler:
Obrazek
finex 1d

stąd 7050$ ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » czwartek, 29 marca 2018, 09:56

Kilka dni temu wiosna i cena up.

Dzisiaj na Pomorzu mamy śnieg wiec cena down.

Wiem, brak korelacji ale jakoś trzeba to sobie wytłumaczyć :D prawda?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 29 marca 2018, 09:56

Ja właśnie wpakowałem się w alty, jedyny problem, że to już wczoraj zrobiłem. Największe pytanie w głowie siedzi jak jeszcze nisko upaść mogą alty, bo nawet podczas lutego 6k alty nie były tak nisko. Nawet jak btc odbija to alty ledwo co. Najbardziej się boję, że btc jeszcze długo będzie spadać, nawet z lekkimi tymczasowymi wzrostami. Grudniowa bańka wszystkim narobiła apetyty, dlatego teraz wszyscy tacy głodni, sam czekam na odbicie, bo powoli kończą się środki na kolejne zakupy, ciężko wychwycić kolejny ostatni dołek, gdy nie wiadomo, czy następnego dnia ktoś nie chwyci łopaty i sprawdzi co jest pod dnem. Chyba największymi wygranymi są Ci co stoją z boku i cierpliwie czekają z zakupami, mi niestety czekanie nie wychodzi ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 marca 2018, 10:08

@mudol

na altach można zarabiać, ale trzeba mieć trochę szczęścia. Jest ich dużo i nie sposób przewidzieć, który z nich pójdzie w górę, a który zostanie dumpnięty. Shitcoiny typu XBY czy TRX zaczęły nagle i gwałtowanie rosnąć - podczas gdy inne shitcoiny zaliczyły potężnego dumpa (CAPP). W tym samym okresie czasu. Czym się róznią te shitcoiny? niczym :lol: I weź tu teraz zgadnij, który poleci? Ich wykresy do tej pory były niemal identyczne, więc TA tutaj na nic by się zdało. Może jakaś wiedza insidera czy coś w ten deseń...

Co by nie mówić o BTC, to jednak "najłatwiej" stosuje się do niego TA. Tutaj można się jeszcze dopatrzeć prawidłowości.

Obawiam się, że będzie faza druga dumpu w BTC.Szczerze mówiąc, to na to się zanosi. 7000$ może paść jeszcze dziś. Chyba, że odratowany zostanie obecny klin :)

Początkujący
Posty: 224
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: s---r » czwartek, 29 marca 2018, 10:12

Xceed pisze:Ciekawe czy osoby co kupowały btc po okolo 20k $ i np liska po 40k $ jeszcze są w kryptowalutach i mają nadzieję że to odrobią czy dali już sobie spokój i nigdy już w to nie wejda. dostali solidną lekcje.
@Xceed, nie wk... mnie :)
Są w tym. Nie liczą już na odrobienie tylko jak najmniejszą stratę jaką się da osiągnąć :)
I w tym oczekiwaniu uczą się AT, śledzą ten wątek, nawet książki czytają.... i liczą na cud :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » czwartek, 29 marca 2018, 10:13

Nie mialem pojecia, ze nasza rodowita Krajowa Administracja Skarbowa i jej newsy wywowla takie spadki na gieldach ... :!: :shock:

Double Bottom jest spokojnie w zasiegu, jesli przebijemy ostatni dolek, mysle, ze kluczowe bedzie obserwowanie emocji. Jesli spadki powolne, no to Fiaty powinny zostac na kontach, jesli natomiast spusty sie odpala i bedzie nerwowo, bede probowal cos kupic.


Edit : @Damczech, serio potraktowales to powaznie ? Pierwsza czesc wypowiedzi to uwaga.....
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 marca 2018, 10:46 przez plugmyduck1, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: FortiDude » czwartek, 29 marca 2018, 10:21

@BitJanusz moim zdaniem to samospełniająca się przepowiednia z altami. Na wielu grupach o sygnałach były info o TRX - ludzie zaczynają kupować i sami nakręcają pump, a po chwili na 10/20% sprzedają nakręcająch dump.

To tylko moja teoria, jednak z ciekawości od jakiegoś czasu śledzę te grupy (praktycznie nigdy nie gram pod to co podają, procenty (wyniki) są ostro zawyżane) i często się to sprawdza. Sygnał buy - w ciągu 48H cena o 10% up i nagle w godzine / dwie dump.

Co do BTC - połowę moich środków z USDT wszedłem teraz, połowę zostawiam na niższy poziom. Zobaczymy na ile mnie wyleszczy :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Clinic » czwartek, 29 marca 2018, 10:28

@ergorg, Jeżeli spadniemy niżej niż ostatni dołek to możliwe ze odbijemy sie od LT wyznaczonej od 16.07.2017 i 15.09.2017 wychodzi to gdzieś w okolicach 6730$ https://pl.tradingview.com/x/DHp6ozzh/ jeżeli ta linia nie wytrzyma to potem według mnie dopiero mamy opór na 4936 był to szczyt z 01.09.2017 a później LT na wysokości 4000-4500 zależny jak w czasie kurs hipotetycznie będzie spadał. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szpon » czwartek, 29 marca 2018, 10:30

Zle to wyglada, oj zle. Caly czas w dol,brak odbic, nawet nie ma flash crashu tylko takie jednostajne, konsekwentne spadki. Ciekawe gdzie bedzie ten ostateczny dolek? Bo watpliwe jest to, ze on juz byl(6k). Zbyt latwe i piekne by to bylo. Jednakowoz mam wrazenie, ze sporo osob trzyma swe bitki kupione duzo wyzej i za bardzo nie chce ich oddawac.
Aa dopoki czesc z nich tego nie zrobim, to pewnie bedziemy leciec.

Ciekawy jest ten artykul przytoczony strone wczesniej na temat wplywu CME na rynek krypto w przyrowaniu do podobnych sytuacji na rynkach zlota, srebra i uranu.

O nic, na razie lecimy, ale mam nieodparte wrazenie (niepodparte zadna racjonalna przeslanka), ze w tym roku (w okolicach jesieni) zobaczymy jeszcze ceny rzedu 13-15k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 29 marca 2018, 10:35

przecież mieliśmy odbicie z 7240$ na 9177$ (finex).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » czwartek, 29 marca 2018, 11:06

Ja sie ostatnio bawie zaleznosciami harmonicznymi. Nie zebym na to stawial pieniadze na razie ale jako gimnastyka dla umyslu.
Wiec aktualnie (gdyby odbilo) to bylby nietoperz praktycznie co do dolara :-)
Obrazek
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » czwartek, 29 marca 2018, 11:19

@domator, dobrze wykreślone formacje harmoniczne mają wysoką sprawdzalność. A tutaj mamy formacje prowzrostową.
Kontynuuj proszę jak to nazwałeś : "gimnastykę dla umysłu" :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot], Karolak i 24 gości