Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1074
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kemot80 » piątek, 30 września 2022, 08:17

Jahu pisze: piątek, 30 września 2022, 01:00Ich wartość będzie więc wynikać tylko z użyteczności, czyli kup, użyj i sprzedaj.


hmmm, a mi się wydawało, że właśnie po to został stworzony BTC i całe krypto, widocznie byłem w błędzie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 30 września 2022, 08:25

A mi się wydawało, że btc powstał by zastąpić wszystkie waluty i zniszczyć banki :lol: A dziś mamy 2022 i NADAL nie mogę "bitkojnem" zapłacić za COKOLWIEK, więc o jakiej użyteczności pierdolicie? Cena obecna też jest z dupy i jest wynikiem TYLKO spekulacji, każdy inny towar ma swoją cenę poprzez wartość chociażby użytkową, obecnie btc czy jest po 60K$ czy jest po 20K$ czy po 10$K nadal jest tym samym bitcoinem, ani nie lepszym, ani nie gorszym, ciągle tym samym.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 30 września 2022, 09:29

mudol pisze: piątek, 30 września 2022, 08:25nie mogę "bitkojnem" zapłacić za COKOLWIEK,
a nawet jak portal obsługuje taką płatność , to jest ona w locie! zamieniana na waluty fiducjarne i zapewne sporo tracisz na spred i koszty przesyłu - zapłaci te dodatkowe koszty wyłącznie ten kto chce zachować prywatność podczas zapłaty... a Bitcoin akurat z prywatnością jest na bakier jak ktoś jest laikiem.
Ale jest zastosowanie dla BTC i ETH, np. gdy jesteś Rosjaninem który mimo ryzyka karnego miga się od powszechnej mobilizacji i III Wojny Światowej, spienięża on swój dobytek , kupuje za to ETH/BTC/XMR i przekracza z całym majatkiem granicę aby osiedlić się z dala od problemów , gdyby miał sporo gotówki (np. sprzedał swoje dwa apartamenty Moskwie) to jest ryzyko utraty walizki banknotów przy kontrolach granicznych a w przypadku lotu samolotem jest to pewne. Jeśli nauczy się seed na pamięć to jego pieniądze są niewykrywalne a majątek będzie mógł odtworzyć w kraju docelowym.
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 30 września 2022, 09:52

koparki pisze: piątek, 30 września 2022, 09:29gdy jesteś Rosjaninem który mimo ryzyka karnego miga się od powszechnej mobilizacji i III Wojny Światowej, spienięża on swój dobytek , kupuje za to ETH/BTC/XMR i przekracza z całym majatkiem granicę aby osiedlić się z dala od problemów

No to akurat taka sytuacja jak z uciekającymi Ukraincami . Tylko z rosji uciekają osoby które przez 8 miesięcy jak było dobrze wspierały putina a jak przyszło za te wizje walczyć próbują uciekać do Europy :arrow: kupowane po rosyjskim ip , na rosyjskich giełdach i transferowane środki powinny być ścigane i mrożone na giełdach przy próbie sprzedaży , podobnie jak kantor widząc paszport ruskiego serdecznie i z uśmiechem ma prawo podziękować za poplamione krypto :arrow: bo gorzej jak po czasie te środki zostaną uznane za niekoszerne i ścigane a to ty @koparki będziesz już w ich posiadaniu bo kupiłeś od wystraszonego rosjanina . Dlatego tak teraz banki czy giełdy ścigają środki z handlu p2p :arrow: tu taki przykład viewtopic.php?f=55&t=14349&start=9780#p751536

Kolorowanie monet i przejście AML przez kłopotliwych klientów to pieśń nie przyszłości a teraźniejszość
koparki pisze: piątek, 30 września 2022, 09:29jego pieniądze są niewykrywalne a majątek będzie mógł odtworzyć w kraju docelowym

To jest wyłącznie kwestia umiejętności i zdecydowania służb które to wytropią , są wykrywalne i łatwe do zatrzymania . Takie środki nie mogą się pojawić z pustki :arrow: jak sprzeda w kantorze w Polsce ma powiedzmy paragon i z niego wynika czy został poddany procesowaniu AML , a jak tak to masz zamknięte koło , jak nie to nie ma jak tego zlegitymizować . Chyba że myślimy o sytuacji gdzie sprzedaje w bramie komuś p2p , ma gotówkę , mieszkanie na słupa i wydaje gotówkę :arrow: w tym przypadku przestaje funkcjonować w systemie a żyje jak szczur uciekinier
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 30 września 2022, 10:01

bitup pisze: piątek, 30 września 2022, 09:52środki powinny być ścigane i mrożone na giełdach przy próbie sprzedaży , podobnie jak kantor widząc paszport ruskiego serdecznie i z uśmiechem ma prawo podziękować za poplamione krypto
? Ja i Ty nie mamy żadnego wpływu na to co w Polsce wyrabiają decydenci, tak samo szeregowy Rosjanin nie ma na to wpływu co wyrabia oligarchia rosyjska . No ale to już nie jest temat zwiazany z kursem więc tylko pozostawiam do przemyślenia.
---

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1572
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitup » piątek, 30 września 2022, 10:11

koparki pisze: piątek, 30 września 2022, 09:29np. sprzedał swoje dwa apartamenty Moskwie

Takie transakcje są u notariusza zgłaszane i trafiają do systemu , a nie sądzę żeby fsb tego nie monitorowało , podobnie zakupy na terenie rosji kryptowalut . Czyli biedni ludzie i bezbronni nie uciekają .... już pomijając jaka masa szpiegów w tych tłumach się znajduje , nie może sobie żaden kraj w obecnej sytuacji pozwolić na wprowadzanie podejrzanego kapitału :arrow: bardziej zadanie dla kontrwywiadu każdego Państwa . Temat bardzo ciekawy , szczególnie obecnie :arrow: i to też może dać fundamenty pod jeszcze mocniejsze uderzenie regulacyjne w kryptowaluty
najzabawniejszy MEMcoin btc trwa https://mempool.space :arrow: za nim POS MEMcoin eth https://etherscan.io/gastracker

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 30 września 2022, 10:15

@bitup to była dygresja związana z użytecznością kryptowalut co ma przeniesienie na zachowanie ich wartości . Koniec offtop ok?

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
bitup pisze: piątek, 30 września 2022, 10:11Temat bardzo ciekawy , szczególnie obecnie :arrow: i to też może dać fundamenty pod jeszcze mocniejsze uderzenie regulacyjne w kryptowaluty
Masz rację, można je uregulować na śmierć(międzynarodowa delegalizacja wymian anonimowych ) i wtedy zniknie użytecznośc o której wspomniałem oraz wyparuje ich wartośc , zbiegnie się to być może z wyparowaniem wartości z Tethera USDT. Gdy tak się stanie to np. Jahu srogo się rozczaruje co do życzeniowej idei SoV.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tazz28 » piątek, 30 września 2022, 10:28

Jahu pisze: piątek, 30 września 2022, 01:00Serio dziwią mnie takie opinie, zapewne jesteś fanatykiem altów. "Wartość BTC jest największa, ale jest fałszywa i tylko alty mają prawdziwą wartość". Jest to oczywista nieprawda. Zrozum, większość altów jest na PoS. PoS nie daje bezpieczeństwa, więc takie tokeny nie mogą być SoV


To nie tylko PoW sprawia że btc jest jedynym słusznym SoV, tylko jego wartość na przestrzeni ostatnich 10lat. Nie wiadomo co zachowa wartość za kolejne kilkanaście lat. Zgadzam się co do przewagi bezpieczeństwa PoW, ale trend zmierza w drugim kierunku niestety i trzeba się z tym pogodzić.

To że napisałem że inne coiny oferują więcej nie znaczy że oferują dużo. Oferują niewiele jak na swoją wysoką kapitalizację - kapitalizacja bierze się z wyceny potencjału przede wszystkim. Tak samo jak jest z młodymi piłkarzami - płacą za potencjał a nie obecne umiejętności

Wyjątkiem może być monero które jest chyba najlepiej wycenione. Szkoda że btc nie pełni takiej funkcji.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 30 września 2022, 10:44

Tazz28 pisze: piątek, 30 września 2022, 10:28Wyjątkiem może być monero które jest chyba najlepiej wycenione
Niedoceniony , obecnie "SoV ;) " ostatnio "stabilny" w rejonach 150$ jest to POW i jest go niemal tak mało jak Bitcoina czyli za 150.000$ ktoś może posiąść sporą część bazy monetarnej tej sieci adekwatną do 100BTC w sieci Bitcoin , czyli kurs mozna rozhulać do stratosfery pionowo w krótkim czasie .
Jest jedynym anonem na giełdach , w sensie transferów z i na giełdy w "trybie anon".
Niska wycena jest z powodu zagrożenia delegalizacją - czyli fundusze nie pompuja kursu z wydruku FIAT oraz z powodu mniejszej rozpoznawalności marki i powiązanego z tym efektu skali jaki ma BTC/ETH
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » piątek, 30 września 2022, 12:03

Mam wrażenie że rynki czekają na katalizator, i wydaje mi się że dziś on nadejdzie - wraz z uznaniem aneksji regionów Ukrainy do federacji rosyjskiej po tych pseudo referendach. Spodziewam się że Putin w przemowie przekaże że od tej pory ataki na te regiony są tożsame z pełnoskalową agresją na Rosję, wobec czego otwiera to drogę do konstytucyjnej, zgodnej z doktryną odstraszania, odpowiedzi nuklearnej. We'll see, ale miejsce w których wisi kurs tak na indeksach jak i BTC jest nieco irracjonalne, nie powinien tu wisieć, a po przemowie Putina ciężko się spodziewać czegokolwiek pozytywnego dla rynków.

Dodano po 47 minutach 13 sekundach:
W sumie jak tak myślę - to wręcz jestem pewien że dziś Putin odegra rolę katalizatora. Albo się zawali... albo nie, a wtedy samo to że się nie zawaliło może dać dużo wiatru w żagle na ruch w górę od przyszłego tygodnia. Wychodzi mi że jak dzisiaj rynek nie padnie, to rozsądnie byłoby zejść z shortów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tazz28 » piątek, 30 września 2022, 12:50

koparki pisze: piątek, 30 września 2022, 10:44Niska wycena jest z powodu zagrożenia delegalizacją - czyli fundusze nie pompuja kursu z wydruku FIAT


Tutaj jest druga strona medalu. Słyszy się manipulacje kursem przez giełdy którego mają sztuczne pokrycie i zbijają kurs coinami których nie mają. Paradoksalnie najlepszy by był delisting z największych CEX. Kiedyś ten moment nadejdzie i możliwe że warto będzie się załadować na dołku.

W przypadku powszechnego CDBC to anony będą zyskiwać. Tylko pomyśleć co się może stać z kursem jak monero przejęło by choćby jakiś ułamek czarnego rynku/szarej strefy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: _det » piątek, 30 września 2022, 16:27

Szykuje sie up... poki co kurs przechodzi wszystkie LT spadkowe.. co ladnie widac na 4h muli muli i cyk jedno wyzej... powoli acz skutecznie cisnie w gore. Ide po popcorn :)

e: na 3d mamy "w" ... takze wskakiwac... pociung odjeżdża..
Ostatnio zmieniony piątek, 30 września 2022, 17:08 przez _det, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 359
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1019
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » piątek, 30 września 2022, 16:44

Kolejne comiesięczne porcje spot BTC i ETH kupione - być może ostatnie, jeśli rozpocznie się swing wzrostowy to już odpuszczam.
Zbliżamy się kolejny raz do lini trendu spadkowego od ATH. Kurs ciągle nie może się zdecydować.
Ostatnio zmieniony piątek, 30 września 2022, 18:44 przez Arcymistrz1990, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 30 września 2022, 17:40

zgodnie z poniższą predykcją - pod główną LT zbieram powoli S :mrgreen: ( daję max 20,5k) i jazda w dół ;)


zeroBTC pisze: środa, 28 września 2022, 14:01

widzę dwie drogi prowadzące do jednego celu


Obrazek

tu z dalsza by było wiadomo skąd te kreski

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 30 września 2022, 17:48

Ależ kuszą na tego shorta :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 30 września 2022, 21:26

@Fibo masz jakiś pomysł na to co nam teraz rysują?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » sobota, 1 października 2022, 01:05

voodoom pisze: piątek, 30 września 2022, 12:50 Spodziewam się że Putin w przemowie przekaże że od tej pory ataki na te regiony są tożsame z pełnoskalową agresją na Rosję, wobec czego otwiera to drogę do konstytucyjnej, zgodnej z doktryną odstraszania, odpowiedzi nuklearnej.
Pomyliłem się, nie było straszenia... ale wjechała znowu inflacja w US, wystarczyło by zgasić bycze nastroje, w tandemie z ogólną niepewnością co do sytuacji geopolitycznej wyszło co wyszło - IMO jedno z najgorszych zamknięć miesiąca na S&P. Sytuacja wygląda stabilnie prospadkowo, wszystkie wskaźniki falowe w szerokich interwałach 4h/1d/1w/1m wyglądają źle, świeczki wyglądają źle. Dla mnie BTC nie ma szans, podejrzewam że jeszcze w weekend zniosą go poniżej 19k lub głębiej, a w poniedziałek rozpoczynamy argmagedon...

Zgodnie z planem, trzymam shorty na Nasdaq (aż do 3000-3300 S&P, zielona lub biała kreska), a bitkowi nie wróżę żadnych sukcesów. Dla mnie negacja katastrofy to wjazd S&P powyżej 3700 (kolejna obniżka progu, tym razem o 200 pt). Do zoba na dole, raczej bez odbioru, idę wybierać kolor lambo ;)

Obrazek

Dodano po 10 minutach 49 sekundach:
Jahu pisze: niedziela, 18 września 2022, 00:57Ale jak już koniecznie chcesz o tym S&P to uważam, że tam dołek też już był i będziemy już tylko rosnąć.
@Jahu pomocy, mamy nowy dołek, co dalej wróżysz?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jahu » sobota, 1 października 2022, 02:25

Nie wiem, nie znam się na S&P (w przewiwieństwie do BTC). Podzieliłem się tylko luźną opinią. Dołek czy nie, pole do spadków na S&P jest ponad wszelką wątpliwość ograniczone. Z punktu widzenia AT należałoby teraz zakładać retest dołków covidowych, ale ja myślę, że tak źle nie będzie. Październik to niby miesiąc krachów, ale krach w zasadzie już był, a jesień jest dobra dla akcji. Tak czy siak skoro BTC ma gdzieś ten spadek na S&P to ja też.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 1 października 2022, 07:29

Na Bitcoina należy patrzeć z perspektywy halvingów (popyt/podaż w skali długoterminowej). Tego możemy być pewni.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » sobota, 1 października 2022, 09:22

@ergorg

4h Ascending broadning wedge ? raczej ... to

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], Google [Bot], sebamistrz, the_prince i 22 gości