Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 19:55

@bitloteiros

faktycznie kurs już wielokrotnie podczas tych wzrostów robił dużą dzidę down, boczniak, małą dzidę down, boczniak, wzrost i powolne budowanie ruchu z dramatycznym finisherem up. Taki schemat.

Gdyby miał być grany, to wzrost do 5400$ byłaby następnym krokiem, następnie mozolny up i wreszcie dzida dobijająca do 6k a nawet wyżej.

ale nie skreślałbym tego scenariusza po zejściu do 4800-4900$ ?

tak poza tym to ten pseudo-kanał został złamany i przetestowany od dołu, z mizernym skutkiem (na razie) a realizacja jego spadku to właśnie koło 4800.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 20:33

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 21:04

depar pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 19:08 Nie wyobrażam sobie gry na BTC/CRYPTO bez obserwowania sytuacji na S&P500.


Ja raczej przypisywałbym BTC do Nasdaq, ale to kwestia drugorzędna.
Bardzo liczyłem na to, że giełdy zdobędą się na jeszcze jeden, epicki "łabędzi śpiew" przed krachem i to popchnie też na północ kryptowaluty. A że na giełdach wszystko dzieje się wolniej, to to ostatnie wybicie może potrwać pół roku lub dłużej, co dałoby krypto szansę nawet na nowe ATH.

Nawet rozważałem taki scenariusz (ciut na luzie, jak to prorokowanie, ale wcale nie żartobliwie) w sierpniu zeszłego roku ;)
viewtopic.php?p=513517#p513517

Trzymam więc kciuki za amerykańskie giełdy!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 21:14

BitJanusz pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 19:55nie skreślałbym tego scenariusza po zejściu do 4800-4900$ ?
tak poza tym to ten pseudo-kanał został złamany i przetestowany od dołu, z mizernym skutkiem (na razie) a realizacja jego spadku to właśnie koło 4800
No tak tylko że rysując kanał na binance czy finex to z niego nie wypadliśmy. Dwa u mnie dolna lt jest poprowadzona na stampie po szpilkach 12H 25IV, 12IV a że zahaczyła "przypadkiem" o szczyt 12XII to ją bardziej szanuję i dla mnie cały czas trzyma. Trzy mam narysowany trochę większy kanał który mi się wyklarował dopiero kiedy wyszliśmy z niego górą a jego ograniczenia to na dole 15XII i 6II a na górze 29XI i 25 IV i zahacza o 15VII2017.
Zamykanie kolejnych świeczek poniżej 5k odczytywałbym jako stratę bieżącego supportu i nikłe szanse na H&S czy szybką pompę a nie jako zanegowanie dalszych wzrostów w ogóle.
Przepraszam że nie wrzucam wykresów ale mam tam teraz tyle napaćkane że bez opisu na pół strony które kreski i kolory "grają" w jakim interwale nikt się raczej nie połapie ocb a na 1D i wyżej to już Picasso :mrgreen: . Więc staram się jak najlepiej opisać a jak kogoś interesuje to szybko sobie naniesie i obczai co i jak
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 21:27

A bez kresek, na bazie czystej rozkminki. Spadek w listopadzie 2018 to pokłosie forka forka i jego dołowania, kosztem nowo powstającego bsv (oszust nie oszust - prawdziwy nie prawdziwy..to spekulacja). I teraz powiedzmy dołują LTC/BCH/ETH wypychają znowu bsv - jest kapitał na kolejne podjazdy BTC. Obojętnie jaką ideologię by do tego dorobili, coś się znajdzie. Osobiście liczę na takie rozwiązanie. Będzie równie zaskakujące jak 50% w 1 dzień/long na jakimś Atom (cholera wie co to jest) i kolejne 20% na shorcie tego wynalazku (pewnie coś to jest, ale już mi się nawet nie chce wczytywać w te ich opowieści). Reasumując będzie pompa na bsv, możliwe że będzie pompa tym razem na BTC (zrobią to swoje ,,U'' do 5600 +/- w majówkę), bez spadków, po łbie dostanie prawdziwa wizja :mrgreen: BCH. Obserwuje, mam paluszki. Proszę to potraktować tak jak to wygląda, wróżba ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 22:07

ekonokomik pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 21:04przed krachem
Dlaczego jesteś taki pewny tego krachu w najbliższym czasie (powiedzmy do 2 lat)?
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:04

masonbtc pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 15:39 sp500 nowe ath czy to powinno wpłynąć pozytywnie na btc waszym zdaniem?
to "proste"
Idzie kasa na rynek - to i jakiś "ochlap" skapnie rowniez rynkowi najwyzszego ryzyka jakim jest krypto.
tylko pytanie o koincydencje czasowa..
poki co korelacja byla dosc wyrazna - z lekkim (no nawet wiekszym niz lekkim, ale nie negujacym korelacji) przesunieciem zadyszka na indexach zbiegla sie z tapnieciem na krypto,
analogicznie odbicie..
pytanie czy jesli indexy zaczna leciec to krypto od razu po nich , czy moze bedziemy mieli jeszcze kilka dni (tygodni) "dziecka".

no chyba ze kryzys bedzie na tyle silny ze zadziala rola btc / krypto jako store of value / safe haven i jego rola przesunie sie w poblize zlota/diamentow
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:09

Ja sie odniose do tematu spreadow, takie male spojrzenie na rynek na podstawie zapoznania sie z dokumentami.

TLDR: Rynek kompletnie nie rozumie o co w tym newsie chodzi.

BTCUSD na finexie 6% premium, a BTCUSDT na binance 2%. Powinno byc odwrotnie.

Z dokumentow wynika ze tether pozyczyl BitFinexowi 800 mln ze swoich rezerw w zamian za udzialy.
Co oznacza ze de fakto tether posiada pokrycie w okolo 70% w pieniadzach na kontach bankowych, reszta to udzialy i inne dziwne rzeczy.

Dodatkowo pozyczki bitfinexowi udzielilo kierownictwo tethera, wiec od strony prawnej zapewne to oni zostaliby pociagnieci do odpowiedzialnosci gdyby oskarzono ich o nieprawidlowosci (niepoinformowanie inwestorow). Wiadomo ze kierownictwo jest prawie identyczne dla obu firm, ale nie o to chodzi.

Wiec dlaczego nie wzrasta kurs na gieldach tetherowych? Tylko sam bitfinex? :)
Z tych dokumentow wynika, ze bitfinex jest wyplacalny bo ma pieniadze pozyczone z tethera. To tether "stracil" (pozyczyl) czesc swojego pokrycia w gotowce.

Zapewne jesli zamrozone srodki przez min. polski rzad zostana zwolnione, to pozyczka zostanie cofnieta a tether wroci do 100% pokrycia.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:36

new06 pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 22:07
ekonokomik pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 21:04przed krachem
Dlaczego jesteś taki pewny tego krachu w najbliższym czasie (powiedzmy do 2 lat)?
Szczerze, to dwa lata temu obstawiałem, że najpewniej przyjdzie w ciągu 2 lat ;)
Ale przyjdzie. Dość spojrzeć na wykres. Fura innych wskaźników, przesłanek itd. też o tym świadczy. Czy będą to 2 lata czy 3, czy to nie wszystko jedno? Im wyżej poleci tym z większym hukiem zleci.
Czemu tym razem miałoby być inaczej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 30 kwietnia 2019, 01:07

prap0n pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:09TLDR: Rynek kompletnie nie rozumie o co w tym newsie chodzi.
BTCUSD na finexie 6% premium, a BTCUSDT na binance 2%. Powinno byc odwrotnie.
Z dokumentow wynika ze tether pozyczyl BitFinexowi 800 mln ze swoich rezerw w zamian za udzialy.
Spójrzmy na to z drugiej strony.
1. Samo USDT już się "przyjęło" na tyle że ludzie traktują je jako obecną na wielu giełdach kryptowalutę, jedną z wielu a co za tym idzie podobnie widzą zagrożenia - upadek, delisting, kto pierwszy (sprzeda) ten lepszy, shit happens.
2. Omni jest pożyczkodawcą a finex pożyczkobiorcą. W razie W omni może a nawet będzie zmuszone zażądać zwrotu środków które zostały już prawdopodobnie w całości użyte przez finexa do poprawy płynności czyli głównie spłaty zobowiązań z tytułu wypłat dla klientów. Jeśli tak się rzeczywiście stało pierwszy pada finex a dopiero później tether. Może nawet równocześnie. Stąd większe premium na finexie bo ryzyko jest podwójne. Tak na chłopski rozum głupiego rynku nie rozumiejącego o co chodzi ;)
prap0n pisze: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 23:09Z tych dokumentow wynika, ze bitfinex jest wyplacalny bo ma pieniadze pozyczone z tethera.
Tego właśnie rynek nie wie co się stało z tym pożyczonym hajsem. Trochę dziwne że tak świetnie prosperująca giełda, do niedawna lider kursu w USD pożycza pieniądze. Jeśli nie na spłatę bieżących zobowiązań to po co? Nowe inwestycje? Żeby zwiększyć rezerwy? Możliwe że chcą się zabezpieczyć przed bankructwem w razie bank run ale to też wychodziłoby na to że nie mają środków klientów tylko jadą/jechali na rezerwie cząstkowej. Z której strony nie spojrzeć coś tu śmierdzi
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 kwietnia 2019, 01:18 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 6 grudnia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CryptoLogic » wtorek, 30 kwietnia 2019, 01:15

ciekawy wykład głownie o crypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 30 kwietnia 2019, 01:20

bitloteiros pisze: wtorek, 30 kwietnia 2019, 01:07W razie W omni może a nawet będzie zmuszone zażądać zwrotu środków które zostały już prawdopodobnie w całości użyte przez finexa do poprawy płynności czyli głównie spłaty zobowiązań z tytułu wypłat dla klientów


To juz precyzuje umowa - nawet nie wiadomo czy jest skonstruowana w ten sposob, aby byla mozliwosc zazadania zwrotu srodkow wiec to jest takie mocne gdybanie. Bylaby to dosc dziwna umowa, jesli na zadanie jednej strony - natychmiastowa druga miala zwrocic cala wartosc pozyczki.

Rownie dobrze mozemy pogdybac, co by bylo gdyby nagle srodki zostaly odblokowane - ale nie sa.
Tego właśnie rynek nie wie co się stało z tym pożyczonym hajsem. Trochę dziwne że tak świetnie prosperująca giełda, do niedawna lider kursu w USD pożycza pieniądze. Jeśli nie na spłatę bieżących zobowiązań to po co? Nowe inwestycje? Żeby zwiększyć rezerwy? Możliwe że chcą się zabezpieczyć przed bankructwem w razie bank run ale to też wychodziłoby na to że nie mają środków klientów tylko jadą/jechali na rezerwie cząstkowej. Z której strony nie spojrzeć coś tu śmierdzi
Wedlug "oficjalnej wersji" po prostu wypelnia luke po zamrozonych srodkach. Stad potrzeba srodkow na wyplaty. Dokladnie jak piszesz, na obsluge biezacych wyplat.
To jest konkretnie wyjasnione w dokumentach na co jest ta pozyczka i co jest jej przyczyna :)

1. Wladze 3 krajow blokuja srodki finexowi, 700 mln usd.
2. Finex potrzebuje pieniadze na wyplate dla klientow aby nie stracic plynnosci przez blokade
3. Finex pozycza od tethera 625 mln natyhcmiast przelewem
4. Finex "zwraca" 625 mln za pomoca zapisu ksiegowego do tethera. Pieniadze zamrozone pierwotnie nalezace do finexa, wedlug ksiegowosci staly sie wlasnoscia tethera. Nie jest to faktyczny przelew ale jakies sztuki ksiegowe, tak zeby przekazac zamrozone pieniadze.
5. Finex ma 625 mln dostepnego kredytu na koncie bankowym gotowego do uzycia natychmiast
6. Tether zyskuje 625 mln zamrozonych pieniedzy przez 3 kraje.
7. Gdy pieniadze zostana odmrozone, to pokrycie tethera jest pelne. Pozyczka zwrocona.

W skrocie wyglada to jak zamiana srodkow miedzy dwoma firmami. Tak aby tether dostal zamrozone, a finex dostepne.
Pomijam juz sprawe udzialow.

A ze smierdzi to wiadomo. Ciekawe co nowego sie dowiemy.

//edit

Tutaj fajnie wyjasnione


Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jondoexxx » wtorek, 30 kwietnia 2019, 19:09

Moim zdaniem dzisiaj toczy się walka o 21 EMA w skali miesięcznej. Ja patrzę na Bitstamp, zamknięcie powyżej 5241,76 to sygnał do kupna BTC i 6k, może 7k możliwe. Jeżeli będzie poniżej, to trzymam środki dalej w stablecoinach. W historii BTC np. w 2014-2015, dopiero jak przebiliśmy tą linię i zamknęliśmy świeczkę powyżej na skali miesięcznej, zaczęła się hossa. Na innych rynkach też się to sprawdza.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » wtorek, 30 kwietnia 2019, 19:25

Dzisiaj pojawila sie odpowiedz prawnika bitfinexa, stad rowniez wlasnie pojawily sie naglowki w mediach ze tether ma pokrycie w 75%.

Tutaj najciekawsze fragmenty (w komentarzach do tego tweeta) + link do calosci:




Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Athread4 » wtorek, 30 kwietnia 2019, 19:40

Dlaczego kurs Tethera rośnie, a różnica między bitfinexem a innymi giełdami dalej się nie zmienia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 30 kwietnia 2019, 20:39

@Athread4 bo to wajcha (znaczenie wieloznaczne), mamy sezon na telenowele Tetherową ponownie ,i co by się nie działo pewnie będzie pompa. Shorty są daremne do kolejnego nieoczekiwanego wydarzenia. Lepiej zmrozić % ,popeklować karkówkę i szykować się do startu w klimaty Majowe :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » wtorek, 30 kwietnia 2019, 20:55

BTW: Z bitfinexa to można teraz wychodzić normalnymi przelewami czy tylko USDT ?

I moja dygresja: jeśli dobrze rozumiem - to oskarżenie zostało złożone "w trosce o kapitał inwestorów" - a jeśli tak to nie uważacie, że ew. sprawa pokrycia USDT też była przez tą czy inną komisję badana - i gdyby było coś grubo nie tak to też by na to poszedł pozew albo chociaż info ?

Jak nastąpiły te spadki to akurat się obudziłem i nie chciało mi się dokładnie sprawdzać - ale luknąłem na forum co się dzieje. Nagłówki "USDT", bitfinex" - myślę, aha na 100% chodzi o brak pokrycia i poszedłem spać. W końcu dzień wcześniej "wykopano" 300mln USDT. Jak doczytałem w kolejne dni to według mnie nie jest to jakiś "mega" przekręt - o zajęciu ich pieniędzy wiadomo było wcześniej. Nie można powiedzieć, że nic się nie stało ale też świat się nie zawalił. Brak pokrycia USDT- to już byłoby coś naprawdę poważnego i wydaje mi się, że jakieś instytucje/komisje też już teraz zwracają na to uwagę - to nie to krypto co kiedyś :-)

A z drugiej strony jakoś nie mogę sobie wyobrazić dużej firmy, która trzyma nadmiar gotówki. To się przecież prosi o jakieś "obrócenie" :-)

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » wtorek, 30 kwietnia 2019, 21:26

Bitfinex ma długi więc musi zarobić na kolejnej bańce aby je spłacić (tak jak ostatnim razem).

Pora zapinać pasy :twisted:

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » wtorek, 30 kwietnia 2019, 22:15


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » środa, 1 maja 2019, 01:33

Awesomist pisze: wtorek, 30 kwietnia 2019, 21:26 Bitfinex ma długi więc musi zarobić na kolejnej bańce aby je spłacić (tak jak ostatnim razem).

Pora zapinać pasy :twisted:
Gdzies czytalem zze BFX chce zrobi IEO na 1.000.000.000 USD xD
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, BCDP, Bing [Bot], Google [Bot], KaTa90, kontener, luk_fiz i 16 gości