Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 21:26

@Damiano88

tak jak @ergorg mi kiedyś wytłumaczył diament może być kontynuacją trendu :) na razie na to się zanosi (up do 8300-8400$ przy przebiciu 8050$ potencjalnie - stamp).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 19 maja 2019, 21:49

tak zerkam na 1D i myślę, że poniedziałki przeważnie były dobrymi dniami na rozpoczęcie nowego tygodnia. Wtorki też mocne są szczególnie po słabszych poniedziałkach.. obecną 1W na 100% zakończymy na zielono.. i liczę, że poniedziałek max wtorek zaczniemy z przytupem do góry :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Damiano88 » niedziela, 19 maja 2019, 21:51

@BitJanusz No właśnie może być ale nie musi z tego co przeczytałem, bo to raczej nieczęsto pojawiająca się formacja. No nic czekamy, zapakowałem się myślę że nie był to błąd :) Na razie na BCH +5% a na BTC lekko do tyłu przy wejściu 8070$ Trochę się pospieszyłem w południe ale zazwyczaj około 17:00 w niedziele mieliśmy ciekawe ruchy - tym razem było inaczej, ale liczę że o 2:00 coś wpadnie :)

Dzięki za wyjaśnienie i nakreślenie poziomów.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 19 maja 2019, 21:57

@Dovakhiin Ja pamiętam takie poniedziałki gdzie po niezdecydowanym weekendzie strasznie "krwawiło" więc i tym razem liczę w długą podróż na południe.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Maggix » niedziela, 19 maja 2019, 22:30

Tyle gdybania jeszcze wiecej grafik wykresow oraz innych wypocin pseudo szpecoof to i Ja zapodam prosta wrozbe . Kurs BTC do konca roku musi osiagnac minimum 13k usd . Do tego czasu nie powinien spasc na dluzej niz kilka godzin ponizej 5k usd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » niedziela, 19 maja 2019, 23:18

Krótki filmik od chomika objasniający ostatnie wypadki

“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Damiano88 » poniedziałek, 20 maja 2019, 00:01

Wygląda na to, że formacja diamentu jednak się realizuje i wyjdzie górą...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Jazda » poniedziałek, 20 maja 2019, 00:17

A mnie to dziwnie śmierdzi, zbyt proste i do tego lekko 90% optymistycznych głosów. Wszyscy załadowani bo będzie rosło :) bierzmy bierzmy bo braknie...i zapewne ktoś chce aby to tak wyglądało. Abyśmy czuli iż pociąg ruszył ze stacji i spóźnialscy musza szybko wskakiwać bo odjedzie. Dziwnie głos rozsądku mówi mi nie napalaj się :mrgreen:
Dlatego ja tego niedzielnego wzrostu jako sygnału dalszego up "nie kupuję", choć nie wykluczam także wersji iż mogę być w błędzie i robienie $$$ jest prostsze niż sądzę ;)
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 20 maja 2019, 00:18

Dla wszystkich, którzy uważają, że korektę mamy już za sobą - popatrzcie proszę na wykres w skalach D1, D3, W1...
Po pierwsze: wzrosty trwały kilka miesięcy a korekta miałaby trwać 3 dni? Nawet jeśli mamy już zmianę trendu na rosnący to popatrzcie na drugim wykresie korekty w trendzie wzrostowym w 2017.
Po drugie: bitcoin lubi podwójne szczyty,
Po trzecie: nawet w czasie bańki w 2017 nie było tak długiego okresu przegrzania wskaźników jak obecnie. Np. RSI D1 jest w trendzie wzrostowym od pół toku i ostatni raz dotknął 30 w grudniu. RSI D3 wynosi prawie 90, wyżej był tylko w szczycie bańki.

Wniosek: korekta w D1, D3 jeszcze przed nami.

Czy to znaczy, że w ciągu najbliższych kilku dni nie wyjdziemy wyżej? Niekoniecznie. Jak pisałem, BTC lubi double topy, nierzadko z drugim wyższym niż pierwszy. Trochę wyższym. Trzy dni temu koncertowo wyleszczono na SL'ach byki, może teraz czas na analogiczne wyleszczenie miśków, podbijając kurs do okolic 8500 - 9000.
Ale to co widzieliśmy przez ostatnie 3 dni to "trochę" za mało jak na korektę wzrostów tego roku. Ona powinna potrwać kilka tygodni a nie kilka dni. Szczególnie, że rynek w tej fazie wzrostów wciąż jest niepewny i nieufny.

PS. Dla transparentrności podaję, że trzymam niewielkiego shorta otworzonego tydzień temu na poziomie 8k. Mam też sporo altów skupowanych przez ostatnie pół roku.

korekta1.jpg

korekta2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » poniedziałek, 20 maja 2019, 00:19

Idziemy konkretnie do góry takie są fakty. M.zd. nastepny przystanek to $9,600, lekka kiszonka a potem przebitka 10k. Jak 10k padnie no to wiadomo, że ATH staje się realne.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 20 maja 2019, 00:55

Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 maja 2019, 01:01

Fajna świeczka dzienna.
Jazda pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 00:17Dlatego ja tego niedzielnego wzrostu jako sygnału dalszego up "nie kupuję", choć nie wykluczam także wersji iż mogę być w błędzie i robienie $$$ jest prostsze niż sądzę ;)
jeśli kupiłeś nisko i nie sprzedałeś wszystkiego, to możesz na ten cyrk patrzeć z dystansem, nie dokupywać i mieć wywalone. Sprzedasz po 30k albo dokupisz po 4k, prosta sprawa :mrgreen: win/win
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » poniedziałek, 20 maja 2019, 01:04

@anagamidev czyli ceny future contracts są jeszcze wyższe niż obecne.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » poniedziałek, 20 maja 2019, 02:07

@Delhi

Teraz mozesz sobie sprawdzic czy cos pilem, a najlepiej za kilka dni :)
Pewnie maszyna ruszy razem z decyzja o opoznieniu/odrzuceniu etf.

Troche to co mialem na mysli opisala osoba wykresem ponizej w zoltym prostokacie.
A kurs jak pisalem, nie przebil ostatniego szczytu i szczytu miesiecznego poraz kolejny -a retail FOMO, stopy shortow plus breakout traderzy zapewnili plynnosc grubasom. Teraz powinna rozpoczac sie korekta po lubianym przez bitcoina double topie - jak pisal @ekonokomik


prap0n pisze: niedziela, 19 maja 2019, 10:00
Delhi pisze: niedziela, 19 maja 2019, 09:19 @p@prap0n Flashcrash i powrót prawie na samą górę ? Pattern ? Pan coś pił ?
Nie. Flashcrash to byl na gieldach malo plynnych albo przelewarowanych.

Pattern jest mi znany. Gora dol gora dol... az wszystko sprzedamy. Czasami wywalimy high o 100$ zeby zebrac plynnosc z shortow i breakout traderow, czasami zrobimy double top... a czasami nie przebijemy nici wyjdzie bart. Do tego bidy sie ustawia ktore juz mysla o przebiciu szczytu... i jest milo. Ostecznie caly proces konczy sie podobnie... zmienione sa tylko wartosci zmiennych w generatorze swieczek ;) Polecam postudiowac topy w 2018 na malych interwalach. W wiekszosci przypadkow jest to czesc dystrybucji, oczywiscie to nie oznacza ze akurat dzisiaj nie moze byc inaczej (od tego sa SL'y) - ale pisze tutaj o prawdopodobienstwie - wedlug mojej oceny sytuacji.

Skala zawrotki po zrzucie jest inna (proporcjonalna do ruchu z ostatnich tygodni) ale patterny candlestickowe podobne.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 maja 2019, 02:36 przez prap0n, łącznie zmieniany 19 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 315
Rejestracja: 30 lipca 2017
Reputacja: 358
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: discipuli » poniedziałek, 20 maja 2019, 02:07

Szczerze ? to az sie prosi o jakis czerwony wodospad :D no taka euforia tyle longow nastroje pozytywne jak po dobrym kabarecie (zartuje takich nie ma )

Osobiscie wychodze na 0 w tym momencie bo ta euforia mnie odrzuca.

Przy zmianie trendu jak to wymazywanie okreslil powinna byc nie pewnosc jakies wolne podrygi czy cos, a nie tak jak tu wystrzal jak w spodniach nastolatkach po zobaczeniu nauczycielki w miniowce :V

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 20 maja 2019, 08:01

Z drugiej strony misie mialy dobry moment na wodospad przy tym knocie... tez uwazam jak niektorzy wyzej, ze kurs zrobi kolejnego psikusa i bedzie rosl.. a spoznialscy swoje wejscie w btc beda odkladac...az wejda miedzy 9-12k :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » poniedziałek, 20 maja 2019, 08:32

Z racji wyraźnego sporu co do najbliższej przyszłości kursu BTC, odniosę się w świetle EW, czym może być, a czym nie, wzrost od piątkowego dołka na Stampie:
Może być:
1) już początkiem 5-tej fali wzrostowej w ramach ruchu od 8.02
2) wg wczorajszego scenariusza – składową 4-tej fali (będącej docelowo boczniakiem) trwającą od wieczora 13.05, znoszącą 3-cią nie więcej niż o 38.2%. Wtedy wzrost od piątkowego dołka może jeszcze być:
- łącznikiem X w kombinacji flat + druga trójka (druga trójka to: zygzak, flat lub mniejszy 5-cio falowy trójkąt)
- falą ‘b’ dużego 5-cio falowego trójkąta
- falą ‘b’ regularnego flata.

Nie może być:
1) 5-tą falą załamaną w ramach ruchu od 8.02 – brak ku temu jakichkolwiek elliottowskich podstaw – ta wersja z pewnością usatysfakcjonowałaby największe niedźwiedzie na forum. ;)

Wraz z postępującym przebiegiem kursu powinien trwać proces eliminacji niemożliwego dla powyższych opcji.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 maja 2019, 08:42

BitJanusz pisze: niedziela, 19 maja 2019, 21:26

tak jak @ergorg mi kiedyś wytłumaczył diament może być kontynuacją trendu :) na razie na to się zanosi (up do 8300-8400$ przy przebiciu 8050$ potencjalnie - stamp).
No i tak właśnie wyszło. Dzięki @ergorg za lekcję ;) dzięki temu zagrałem L i zgarnąłem szybki scalp.

Na razie wisi nad kursem złowieszczy double top, natomiast skoro @Fibo odrzuca możliwość zakończenia całego ruchu wzrostowego już teraz, to trzeba to wziąć pod uwagę. Jeżeli nie uda się z double top, to widziałbym finał wzrostów na 9.5 - 10k albo nawet wyżej, bo tam to chyba już każdy się załaduje i namówi babkę do wrzucania emerytury w BTC.

Brzmi na idealny scenariusz wyleszcza, nie sądzisz @prap0n ? spadek z 10 do 5 trochę by zrył berety. Na pewno zlikwidowanoby sporo longów i wyleszczono retailersów nawet lepiej, niż teraz. Bo teraz sporo retailersów czeka na korektę, w końcu ma być jak po goxie ;)

w świetle tego, co napisał @Fibo można też pokusić się o wyleszcz w drugą stronę - zejście tak do 6800-6900$ i nagle powrót do wzrostów w kierunku 9k. ZONK.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » poniedziałek, 20 maja 2019, 09:56

Po wiadomości ze btc trafia do whatsapa raczej spodziewam się wzrostów. I widzę że chcą trafić do ulicy. Bo to zabiegi w tym właśnie kierunku Amazon i btc ,eBay i btc (plotka ale do mainstreamu poszło) teraz whatsap i btc itd.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » poniedziałek, 20 maja 2019, 10:00

WhatsApp? Jak to ma dzialac przy zapchanej sieci i takich oplatach?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, shinya56, the_prince i 28 gości