Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Xceed » czwartek, 21 listopada 2019, 19:33

Ja to widziałbym kurs btc tak:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 21 listopada 2019, 20:42

@anagamidev
To co piszesz niby brzmi sensownie. Jednak usrednianie spadków long term to ta sama pułapka co usrednianie na DT błędnej decyzji short/long - czyt. szkoda kapitału po co mrozic.
Lepiej te drobne - tygodniowe, miesieczne, wolne na inwestycje wkladac w cos co ma potencjał wzrostu obecnie a nie za kilka miesiecy - lat.
Przykłądowo:
Ty zainwestujesz $1000 co miesiac w spadajacego btc, ktory ma potencjal na przyszle wzrosty. Bo tak bezpieczniej bo nie przegapisz w ten sposob okazji. I czekasz potem cena spada to dokupujesz bo chcesz usrednic wczesniejszy pochopny zakup. Potem znowu czekasz itd... az do momentu kolejnego wzrostu.
Ja wole $1000 wsadzic w projekt, ktory odbije przez kilka dni na 10%-30% zrobi mi sie $1300 i jest fajnie. Kolejny miesiac dokladam do $1300 kolejne $1000 i inwestuje w kolejny projekt jaki by nie byl nie koniecznie zwiazny z crypto. Itd...
Co mi to daje?
Nie jestem uwalony w spadajacym projekcie. Nawet jak przegapie pierwsze odbicia, pierwsze wzrosty to zdaze wypracowac % ktory pokryje mi gapowe z nawiazka. Spie spokojnie bez stresu a co jak projekt nie wstanie albo przyglebi na dlugie miesiece z moja usredniona inwestycja....

Obecnie realna wrtosc ma fiat i tym operujesz. To trzymasz w skarpecie na koniec dnia zeby potem wyjac i znowu zainwestowac. Trzymanie spadjaacej inwestycji to jak trzymanie kasy w banku na % mniejszym niz inflacja. Nic z tego nie ma tylko strata.

Naprawde bedzie widac kiedy jest gleba i czas na zakupy. Kolejne ATH nie poszybuje w mgnieniu oka i każdy spokojnie sobie bitka kupi pod nowe wzrosty. Każdy mam tu na mysli ludzi, ktorzy sledza BTC latami.

No ale to moj punk widzenia. Kazdy ma jakis swój wlasny.

Jeszcze tak tylko dodam ze to o czym piszesz to jak w DT łapanie czerwonej swiecy na longa z założeniem że zaraz odbije na zielono. Co jesli nie?
Buy low sell High - TAK ale jak to low zaczyna odbijac a nie ciagle jest w trakcie spadku.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 listopada 2019, 21:04 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 listopada 2019, 20:55

Uśrednianie jest uznawane przez wielu poważnych graczy za "błąd początkującego". Uniemożliwia zarządzanie kapitałem. Chyba, że mówimy tutaj o uśrednianiu w jakimś zakresie tylko i ze stoplossem. Wtedy OK.

Uśrednianie bez SL nie tylko blokuje kasę (a przecież można nią stale obracać na aktywach, które bessy nie mają...), ale także opiera się niemal wyłącznie na wierze, że inwestycja kiedyś odbije. Wiara to bardzo słaba podstawa strategii inwestycyjnej, o spekulacji nie wspominając...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 21 listopada 2019, 21:19

O mackach DCG na Bicie itd. wiadomo od dawna, shadow o tym pierdoli od 2 lat, dlatego nienawidzi core a ubostwia BCH. Ja wyszedlem z niewielką stratą po tym, jak kurs odbił się od sma (wtedy kiedy radziłem uwazac na kurs przy 8,12)
Tak jak poprzednio wspomnialem bedzie to moja ostatnia pelna AT.
Zacznijmy od tego, ze na 1W pojawil sie Death Cross, ostatnio miało to miejsce w trakcie robienia trojkata, z ktorego wyszlismy dolem, wspominalem o DC i o tym, ze dlugoterminowo, mozemy sie spodziewac spadkow, byc moze nie tak glebokich, jak dolek w okolicach 3k, ale kto wie.
Wg. ob. również spodziewałem się spadków, dlatego, ze mamy trend spadkowy, a wybicie LT nie sprawilo, ze trend sie zmienil, ale liczylem na odbicia od strefy wsparcia 8,3-7,9 (bylo to najslabsze wsparcie z kluczowych)
Mowilem rowniez, ze wg. ob. po odbiciu z 24.10 z 7,5-7,3 o ktorym rowniez pisalem :lol: i pennant, ktory wg. ma mial male szanse wyjsc gora, ze bedziemy podazac w kierunku 2 klastra, ktory zaczyna sie od 7,25 do 6,9 i bedzie to kolejny poziom, z ktorego moze rynek bedzie w stanie zanegowac DC

Kolejny miejscem, w ktorym mozemy liczyc na zmiane lokalnego trendu i zanegowanie DC, jest LT wzrostowa, ktora utworzyla sie podczas odwrocenia DC=GC, jednak nie wiadomo, jak powaznie potraktuja ja gracze, dlatego, ze opiera sie na 2 punkach, ktore sa daleko za nami, a chyba kazdy wie, ze w AT wazniejsze sa te poziome linie.
Wiec wg. ob jezeli nie odbijemy sie od 2 klastra zlecimy nizej do okolic 6,7 gdzie jestesmy ponad dolnym ograniczeniem ob i na tym poziomie mamy klaster, ktory komponuje sie ze wsparciem na 6,7, gdzie volumen byl najwiekszy. Mialem dorzucac rysunki, ale mi sie nie chce, zmecozny jestem. Mialem dodac AT dla biezacej sytuacje ale w sumie jebac, ide spac, dobranoc a niektorym chuj w dupe.

Podsumowujac, zmierzamy do klastra 2, miejsca nieco ponizej poprzedniego dolka, z obecnego miejsca mozemy troche odbic, ale i tak finalnie powinnismy zejsc nizej, przebicie ma na 7,89 z tego poziomu byloby zaskakujace :shock: jezeli zlecimy do 2 klastra powinnismy zawalczyc o zanegowanie DC, ktore jest obecnie na poziomie 9,3 oraz zmiane trendu wg. ob. ktora jest na poziomie 12k. Nara

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 21 listopada 2019, 21:25

BitJanusz pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 17:35Natomiast co do halvingu, to myślę, że od dawna jest w cenie.

Na 99 % jest już w cenie. Każdy analizuje wzrosty pod halving. Tylko mieszkanie sprzedać i będziesz zarobiony.
Dla mnie BTC będzie powoli tracił na znaczeniu. Za to nieliczne alty będą zyskiwały.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 listopada 2019, 21:56 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 listopada 2019, 21:31

Ładna analiza @Vetz. Od siebie dodam jeszcze jeden punkt, który wyróżnia 6,7k: jest to na chwilę obecną praktycznie dolna krawędź kanału spadkowego. gdyby 7,3 padło, to 6,7k może być ciekawym miejscem.

Kolejnym miejscem, z którym się zgodzę, to 5500$. Pisałem też o tym jeszcze przy okazji trójkąta zniżkującego: to jest jego cel: złamanie trójkąta 14k z podstawą na 9k powinno nas zaprowadzić aż do 5k, ze wskazaniem na 5500 jako potencjalny target. O trójkącie nie wiem, co myśleć. Nie wiem, czy po tej dzidzie 7->10k można jeszcze prawilnie brać go pod uwagę. Chyba już bardziej jako symetryk, a trójkąt symetryczny to mizieria trejderska - kapryśna i rzadko wbija target. Więc to tak jakby go nie było.

Oczywiście wszystko powyżej przy założeniu, że nie zrobiliśmy "bazy" analogicznie do okresu z 3k, ale tam był oprócz bazy Gartley i powolne opadanie...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 21 listopada 2019, 22:05

Przyznajcie, że to byłoby w stylu bitcoina. Cały on.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 21 listopada 2019, 22:22

Median line padło jak zdechła kawka. Licząc oznaczenia @Fibo zdaje się, że możemy kończyć dopiero część ruchu w dół. Jeżeli dotrzemy aż do 6700, to raczej dupa blada z bazy i musimy się liczyć z tym, że to był martwy kot oparty o bzdurną plotkę nt. Chin, a bit po prostu... wrócił do korekty po rajdzie.

Jeśli długotrwale padnie 0,618, to możliwe, że trzeba będzie położyć lachę na tę "hossę stulecia" i przyszykować shorty na jakimś odreagowaniu.

Na razie nie padło ani 0,618 (7200), ani poprzedni low w jego okolicach, więc scenariusz z "bazą" realny i do zastosowania.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
53
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamII » piątek, 22 listopada 2019, 03:02

BitJanusz pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 20:55 Uśrednianie jest uznawane przez wielu poważnych graczy za "błąd początkującego".
Uśrednianie (...) opiera się niemal wyłącznie na wierze, że inwestycja kiedyś odbije. Wiara to bardzo słaba podstawa strategii inwestycyjnej, o spekulacji nie wspominając...

A co to, watek tylko dla graczy?
Rozsiedliscie sie tak wygodnie w tym watku ze zupelnie zapomnieliscie o ideowcach.
Nie traktujecie ich w kategoriach inwestorow, tylko wg Twoich slow, za amatorow :lol:
Kilkuprocentowe wahania kursu, ktore tak przezywacie, przez ktore wielu z was nie moze spac bo budziki nie pozwalaja, to sa dla nich pierdniecia niewarte uwagi. Ciekawe ilu z was stres towarzyszy nieustannie i ilu z was faktycznie udaje sie zarabiac.
Do tego jestescie ekstrawertykami swiata kryptowalut, drzecie na siebie japy, robicie smietnik na forum tylko dlatego ze ktos ma inne poglady.
Dla Ciebie
"Wiara to bardzo słaba podstawa strategii inwestycyjnej"
Dla mnie
Daytrading to bardzo słaba podstawa strategii zyciowej

Do tego spojrz na wykres gieldy amerykanskiej, "ideowcy" zawsze byli do przodu, za to ilu % traderow udalo sie osiagnac dlugoletni zyski...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » piątek, 22 listopada 2019, 08:24

Trwa zygzakowa korekta impulsu spadkowego od górki z 15.11, która nie powinna przekroczyć czerwonej linii. Jeśli udało by się to jej, wtedy rozpiętość w pionie formacji fal 1-szych i 2-gich zmniejszyłaby się o jeden stopień falowy.

Dalsze wypełnianie sekwencji fal 1-szych i 2-gich musi mieć swoje reperkusje w postrzeganiu przedmiotowej bazy A-B oraz charakteru korekty spadkowej od czerwca b.r. wraz ze spodziewanym przebiciem od góry 61,8% zniesienia wzrostu grudzień 2018r. – czerwiec 2019r.
Apropo zasadności generowania bazy przez rynek – od wczorajszego dołka zaistniały odpowiednie warunki, a czy rynek faktycznie ją wykreśli to już inna sprawa (poniżej na wykresie).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 listopada 2019, 08:47

adamII pisze: piątek, 22 listopada 2019, 03:02Nie traktujecie ich w kategoriach inwestorow, tylko wg Twoich slow, za amatorow
Tak? wskaż gdzie?

Dla Ciebie inwestor to ktoś, kto nie posiada żadnego systemu zarządzania kapitałem? I tyle, to definiuje inwestora? :roll:
adamII pisze: piątek, 22 listopada 2019, 03:02Ciekawe ilu z was stres towarzyszy nieustannie i ilu z was faktycznie udaje sie zarabiac.
Czemu to ciągle daytraderzy mają coś udowadniać? Co chwilę mamy w temacie kolejnego idealistę, który domaga się od nich wyciągów z konta i z pogardą zaczyna "haha, wy to hołota z bitmexa, ja to INWESTOR, brzydzę się waszym stoplossem" :roll:

Chcesz wyciągów z konta? zacznij od siebie. Wstaw, jaką masz strategię i ile zarobiłeś (RZECZYWISTYCH profitów, czyli zrealizowanych - nie tam jakieś hodle) :) Może Ci napiszą wtedy.

Piszę o "nich", gdyż nie jestem daytraderem. Dla mnie to zbyt stresujące, wolę trend trading, pozycje od kilku do kilkunastu dni.
adamII pisze: piątek, 22 listopada 2019, 03:02robicie smietnik na forum tylko dlatego ze ktos ma inne poglady.
Brak zarządzania kapitałem to po prostu głupota, obojętenie, czy patrzysz na nas jako bitmexową hołotę, czy też nie. Głupotę nazywać należy po imieniu, niezależnie od tego, czy grasz w skali minutowej, czy jako inwestora interesują Cię ruchy w skali tygodniowej albo miesięcznej.

Ale nie musisz wcale tego słuchać - możesz być alternatywny, gardzić bitmexowcami i wyznawać zasadę "wszystko, tylko nie SL" - konsekwencje poniesz Ty, a nie my. To trochę jak z zapinaniem pasów - nie chcesz, nie zapinaj, tylko potem nie płacz, że wypadłeś przez przednią szybę i jesteś inwalidą. A przede wszystkim - nie zachęcaj do tego innych. Za tzw. "money management" przemawiaja dziesiątki lat doświadczeń nie tylko "degeneratów" od daytradingu, ale także prawdziwych rekinów z Wall Street. Chcesz być mądrzejszy - to na własne ryzyko :)
adamII pisze: piątek, 22 listopada 2019, 03:02Do tego spojrz na wykres gieldy amerykanskiej, "ideowcy" zawsze byli do przodu, za to ilu % traderow udalo sie osiagnac dlugoletni zyski...
Po pierwsze, nie jesteśmy na giełdzie amerykańskiej, tylko na nieregulowanym, płytkim i bardzo młodym rynku aktywa spekulacyjnego. Jak nie widzisz różnicy, to przyjrzyj się jeszcze raz wyróżnionym słowom.

Po drugie - zabawny kwantyfikator. "Zawsze". Ciekawą teorię tu sprzedajesz. "Wystarczy wierzyć, pieniądze same się znajdą". Jasne, wszak inwestorzy długoterminowi nigdy nie bankrutują :roll:

Po trzecie - zastanów się samemu, co dla Ciebie oddziela Cię od hołoty z bitmexa. Bo z tego, co zrozumiałem z Twojego posta, to tylko tyle, że nie stosujesz żadnego zarządzania kapitałem i wierzysz w bitka. Hm, tak, z pewnością, każdy, kto nie ustawi stoplossa będzie bogaty. Ustawienie stoplossa, branie profitu wcześniej niż po XX latach = nie zarobisz. To musi być takie proste - czemu na to nie wpadłem wcześniej :roll:

Na zakończenie - widzałeś chociaż JEDNEGO daytradera, który w temacie wpisywał, że "inwestorzy to durnie, ciekawe, czy na tym zarabiają", i tym podobne pierdy? Bo jesteś już n-tym z kolei "inwestorem", który pisze w podobnym tonie. Ja nie widziałem, by ktokolwiek, kto tutaj daytraduje pisał w takim tonie. Jak myślisz, dlaczego? :roll:

A brak jakiejkolwiek formy zarządzania kapitałem to amatorka. I tyle, czy grasz w skali minutowej - czy inwestujesz w skali rocznej - to nadal amatorka. Nazywajmy rzeczy po imieniu :roll:

@Wymazywanie , może powinniśmy przygotować jakąś serię artykułów o zarządzaniu kapitałem :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 22 listopada 2019, 08:52

@BitJanusz, Ty chyba nie zrozumiałeś co chciał Ci przekazać ideałowiec @adamII . W uproszczeniu:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 listopada 2019, 09:06

No tak. To kapituluję, tak postawiony argument to koniec dyskusji :mrgreen:

plusik dla kolegi ideałowca, zaorano mnie. :mrgreen:

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
Fibo pisze: piątek, 22 listopada 2019, 08:24Jeśli udało by się to jej, wtedy rozpiętość w pionie formacji fal 1-szych i 2-gich zmniejszyłaby się o jeden stopień falowy.
Fibo, nic z tego nie zrozumiałem :( Jakieś drobne wyjaśnienie może?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 22 listopada 2019, 09:10

Obrazek

boom

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 22 listopada 2019, 10:20

@BitJanusz bo Wy ciągle nie rozumiecie co to jest uśrednianie długoterminowe na realnym rynku :D Mylicie uśrednianie z grid'em na dźwigni, czyli dokładaniem do pozycji przeciw trendowi, co oczywiście musi wiązać się z przymusowym zamknięciem pozycji chyba, że mamy nieograniczony kapitał :D Mając realny asset na portfelu, to Ty decydujesz kiedy sprzedasz, nie zmusi Cię do tego żaden margin call :D Uśrednianie dla mnie to jest np. kiedy jakieś aktywo spadło 80-90% od szczytu i zakładam w dłuższym terminie powrót na szczyt czy nowe ATH, bądź jakieś odbicie na 50-60%(0.612) ceny :D Czyli jeśli coś spadło przykładowo ze 100$ do 10$ to wg. mnie warto zakupić za część kapitału czyli jeśli mamy do dyspozycji 10k$, to wchodzimy kapitałem 1k$, i powrót na ATH daje nam z tego miejsca praktycznie podwojenie całego naszego kapitału, natomiast jeśli spada dodatkowe 90% do 1$, to dokładamy kolejne 1k$ czy nawet 2k$ kapitału cena się uśrednia i powrót do 10$, daje nam ten sam efekt co jakby odbiło faktycznie z 10$ do ATH :D Czyli mamy praktycznie pomnożony kapitał, plus darmowe, uśrednione do 0 aktywo z potencjałem na ATH, czyli tutaj 100$ :D Cały czas mamy w zamyśle perspektywę długoterminową :D A w między czasie będzie jeszcze mnóstwo wahań, czyli np. może polecieć do 20$(tutaj trochę sprzedajemy, widzimy np. że już 100% od dołka, przegrzane RSI, itp. itd.), następnie spaść znowu do 10$(tutaj znowu odkupujemy) :D I tak w koło Macieju :D Nie wiem czemu zakładacie, że inwestor długoterminowy nie ma żadnego zarządzania kapitałem :D Poza tym im niżej coś spada, im bardziej wyciskana jest cytryna, tym w późniejszym okresie może mieć to olbrzymie reperkusje, tak jak np. niesławny GAME :D Zresztą to samo przecież mieliśmy na BTC, warto było uśredniać po spadku 70% czyli okolica 6k$, było tam mnóstwo odbić gdzie można było sprzedać połowę i odkupywać z powrotem na 6k$ cały czas mając w głowie perspektywę długoterminową czyli co najmniej 50% ATH :D I np. tam odbijało do 12k$(>50% ATH), 10k$(50% ATH) i później 8k$, później nawet po spadku do 3k$ można było coś dokupić za zyski i tam było mocne wyciskanie, wypłaszczanie, depresja i wybiło na +300% do 14k$, z korektami 10-11%(bitfinex) :D Nie wiem czemu mylicie uśrednianie na lewarze, z uśrednianiem długoterminowym, właśnie to uśrednianie długoterminowe wiąże się immanentnie z zarządzaniem kapitałem :D Inaczej nie jesteśmy wstanie grać i reagować na wahania :D No naprawdę trzeba nie mieć oleju w głowie, żeby tego nie dostrzegać i nie wiem czemu muszę ciągle to powtarzać :D Zresztą BTC nie jest wcale takim młodym rynkiem, ma już 11 lat :D Tutaj już na rynku działo się wszystko :D 3-4 bańki :D W zasadzie rynek BTC nie różni się od innych rynków np. wykres złota jest bardzo podobny :D A notabene też miało[złoto] korektę tak jak BTC 50% i później jeszcze urósło :D Zresztą jeśli cena aktywa, które istnieje 11 lat, zachowuje się jak cena aktywa, które istnieje od zawsze przez ostatnie kilka dekad, to co nam to mówi? :D


Zauważymy jeszcze, że BTC tutaj pomimo korekty sporej i schłodzonego RSI może spaść znacząco, ale czy spadnie na 1k$, czy 5k$ czy odbije, to jeśli ma wbić 20k$ czy więcej, to tak samo da zarobić :D Np. wg. mnie w takich miejscach ludzie nie sprzedają dlatego, że cena jest dobra, a sprzedają dlatego, że cena jest chujowa, a może jeszcze być bardziej chujowa, dlatego emocjonalnie ze strachu wysypują w takich miejsca licząc na odkup niżej i trudno jest zgadywać gdzie dokładnie cena wyhamuje :D My tylko wiemy, że jest tanio w miarę i dobre miejsca na zakupy, nie znaczy to, że najlepsze :D

Zresztą jak z historii wiemy, średnio BTC rocznie daje zarabiać 100% ponad :D Zatem trzymanie tylko kapitału w BTC, rok do roku będzie nam podwajało kapitał, a przecież jak trzymamy w banku i nic z nim nie robimy to tracimy cały czas przez inflację, jeśli jeszcze są ujemne stopy procentowe to cześć pieśni :D Oczywiście wszystko może się zmienić, dlatego warto uśredniać czyli nie nastawiać się, że każde nasze wejście będzie dobre, tylko wręcz przeciwnie, zamiast wchodzić w pozycję z 10% stop loss'em, to wejść pozycją wielkości stop loss'a czyli spisać ją na straty i w przypadku spadku dokładać kolejne 10% :D Gdzieś musi odbić tym bardziej, kiedy kupujemy na spadkach 40%, a większe spadki są dość rzadkie
i najczęściej są to wyśmienite poziomy cenowe na long term :D Zauważ, że ktoś grając na dźwigni x10-100, nie uwzględniając okresów pod dużych spadkach i dużych wzrostach, wcale nie ryzykuje mniej, bo kiedy rynek idzie np. na nowe ATH i robi 1000%, to taka osoba grająca za 1/10 kapitału przez cały czas, będzie musiała wykręcić 10 000%, plus jeszcze odrabiać straty na stop loss'ach i poświęcić mnóstwo czasu :D A dodatkowo statystki są nieubłagane 90% osób traci na dźwigni :D
Ostatnio zmieniony piątek, 22 listopada 2019, 10:58 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 22 listopada 2019, 10:42

no i jadą "chłopaki" z zamiatanie SL w obie strony - chyba zaczęli już przedświąteczne porządki :shock: jak żyć Panie Nakamoto .... :lol:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » piątek, 22 listopada 2019, 11:06

przełamane kolejne wsparcie m.zd. ten scenariusz w grze: viewtopic.php?f=27&t=25968&start=43720#p614004
zobaczymy szóstkę z przodu, hodlerzy mieli dwie okazje aby uciec od bitka , wiosna oraz ostatnie wybicie.
BTC bezpodstawnie (sentyment) odstawał swoim kursem np. od ETH i innych topowych. Moze będziemy świadkami wielkiej migracji kapitału, trzeba obserwować wykresy innych krypto do bitcoina podczas tego spadku.
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 22 listopada 2019, 11:12

ergorg pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 12:21 Najbardziej hamskie by było zejście poniżej dołka do 7000-7200$ i odbicie. Wyleszczyłoby tych co czekają na 5-6k$ i tych którzy myślą, że dołka nie poglębimy.

@ergorg

czyżbyś trafił w samo SERDUCHO :mrgreen:

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bult » piątek, 22 listopada 2019, 11:17

Moim zdaniem teraz jeśli będzie odbicie to do kwoty 8400-8700 USD. Zobaczymy tylko jak bardzo jeszcze spadnie , no cóż najważniejsze nie robić teraz gwałtownych ruchów. Trzeba dokładnie obserwować.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 22 listopada 2019, 11:17

Odbicie słabiutkie, a baza raczej upadła? Wciąż nie wiem, czy można traktować to jako bazę po nowym low. Na logikę nie, ale kto wie :mrgreen:

Dolna krawędź kanału to ok. 6600$ na dzień dzisiejszy a po drodze jest wsparcie 6700$, więc zobaczymy, czy ruch zadowoli się zejściem tam.

Ciekaw jestem oznaczenia @Fibo całego spadku od 14k w tym momencie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, Bing [Bot], CzarnaOwca, jacek-g i 15 gości