Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 28 listopada 2021, 03:27

@ekonokomik Większość widzi jakąś korektę, a ja widzę piątkowy zjazd wywołany ogólną paniką na rynkach tradycyjnych w związku z nowym wariantem wirusa, btc podążał za S&P500 jak pies za panem. Co więcej, w związku z długim weekendem w USA i skróconą sesją na giełdzie, S&P500 nie dokończył swoich spadków, także myślę że 4 z przodu za btc w grze a potem się zobaczy.

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 19 września 2021
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Twolipan » niedziela, 28 listopada 2021, 05:10

łabondź2020 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 03:27, S&P500 nie dokończył swoich spadków, także myślę że 4 z przodu za btc w grze a potem się zobaczy.

No to już masz 4 z przodu, tyle że przed nim 5 :D
Cały czas zapominasz o altach. Nie ma tak że bitek bedzie leciał na 4 a alty za nim pokornie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 28 listopada 2021, 08:59

Dla mnie ważniejsze są wsparcia i opory horyzontalne.
1. Wsparcie na 53k $. Jak przebijemy to następne jest na 40k $. W takim przypadku widoczny trend wzrostowy HH/HL ulega załamaniu i w 100% możemy stwierdzić, że mamy zmianę trendu.
2. Dlatego teraz jest dobry moment na wejście, ale trzeba ustawić SL poniżej 53k $.
3. Mamy zmianę nastrojów o 180 st. Jeszcze niedawno większość widziała 100k $, teraz pojawiają się analizy, że lecimy na 20k $. Rynek wystraszony,
4. Wskaźniki zresetowane.
5. Imo zostaniemy w "standardowych" cyklach na Bitcoinie. Czyli bańka i bessa przed następnym halvingiem. Warunek to utrzymanie 53k $ i finał w Q1.

MACD na tygodniówce zawija się w dół, więc wsparcie na 53k $ jest kluczowe. Jeżeli przebijemy to możemy witać się z niedźwiedziami.

Obrazek

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 28 listopada 2021, 10:11

@Jahu Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twój komentarz dołączony do oceny:
Bajania o drugiej połowie 2022 lub 2023 jako o szczycie bańki uważam za kompletnie nieuzasadnione. Hossa to pewien ciągły proces i druga część bańki nie może być wolniejsza niż pierwsza, wręcz przeciwnie. Mamy wszystkie składniki potrzebne do bańki i albo ona zacznie się teraz, albo jej nie będzie wcale. Po prostu ludzie się zniecierpliwią i wyjdą z rynku. Ja wychodzę całkowicie jeśli do końca marca nie przebijemy 100k.



Tak, bańka to proces ciągły, tak, druga część nie może mieć dynamiki mniejszej niż pierwsza.
Dorzuciłbym do tego jeszcze jedną prawidłowość: każda kolejna bańka na BTC ma mniejszą dynamikę od poprzedniej. To chyba naturalne prawa rynku, że w miarę powiększania się kapitalizacji danego aktywa, wzrostu jego popularności, jego cykle zwalniają.

I przy uznaniu wszystkich tych zasad za prawdziwe, twierdzę, że koniec obecnej bańki spokojnie możemy mieć w 2023 roku i do w drugiej jego połowie.

Wystarczy rozważyć hipotezę, że jesteśmy dopiero w początkowej fazie obecnej bańki.

Popatrz na obraz. Tylko proszę, nie czepiaj się poziomów względem poprzedniego ATH. To nie jest ważne.

Od razu napiszę też wyraźnie, że to co zaznaczyłem na wykresie ma wyłącznie uzmysłowić jaką dynamikę bańki rozpatruję, gdzie jesteśmy. Absolutnie nie postuluję wyszukiwania na siłę w kolejnych bańkach identycznych kształtów czy obszarów.
Choć jeśli się takie pojawiają to daje do myślenia ;) Ale żadne dwie bańki nie są identyczne w szczegółach. To co zaznaczyłem w niebieskich prostokątach, to raczej przypadkowa zbieżność.

W poprzedniej bańce, jej końcowa, najbardziej dynamiczna część trwała od kwietnia do grudnia 2017, czyli 9 miesiecy. Jeśli miałbym rację co do spadku dynamiki obecnej bańki, ta faza może zacząć się dopiero w połowie 2022 i trwać nawet 18 miesięcy - do końca 2023.

Zgadzam się więc ze wszystkim co napisałeś, za wyjątkiem ostatniego zdania. "Ludzie" się nie zniecierpliwią i nie wyjdą z rynku, bo w wypadku tej bańki ci "ludzie" to wielkie fundusze, inwestorzy instytucjonalni, państwa wręcz. Oni są cierpliwi i przyzwyczajeni do myślenia długimi cyklami, a nie działania na zasadzie "złapać w ręce co się da i uciekać".


banki.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 28 listopada 2021, 10:20

Netflow na mniejszych interwałach coraz lepiej. Na 1D brakuje jeszcze trochę co może sugerować, że przed nami jeszcze jeden zjazd albo jeszcze trochę mulenia.

Obrazek

Obrazek

Jeśli zejdziemy pod białą przerywaną to wolałbym żeby to był fejk na małych obrotach i nieznaczne pogłębienie dołka..

Obrazek

Mocne zejście w dół imo może nas doprowadzić flashcrashem aż do poniższej średniej w okolice 50 k, które imo musi wytrzymać.

Obrazek

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 28 listopada 2021, 12:07

Póki co zrobiliśmy albo robimy 5 falę spadkową (viewtopic.php?p=721261#p721261). Jak wspominałem wcześniej na 5 fali warto się załadować, jeśli nie długoterminowo to przynajmniej do obicia B a potem pomyśleć co dalej. Ja obstawiam, że po zrobieniu B będzie korekta B i jakiś czas w konsolidacji a potem ATH na ok 75-80k (trochę to zajmie). Potem będzie długa korekta ABC która razem z konsolidacją po niej zajmie wiele miesięcy, może i nawet rok. Potem znów ATH. Generalnie scenariusz dość zbliżony @ekonokomik w sensie, że ta bańka będzie długa.

Nie mamy pewności czy 5 już za nami czy jeszcze ją robimy, ale mamy pewną wskazówkę. Bardzo możliwe, że będziemy robić 5 falę wzrostową do 75-80k, więc 4 fala nie powinna spaść poniżej 1, więc jeśli ma być jeszcze spadek to kilkaset $ max (według mnie). Nie wiem czy jest sens się bić o te kilkaset $, ja już jestem załadowany większością środków. Jest ryzyko jest zabawa (nawet jak zrobiłem falstart, to będzie okazja jeszcze wyjść) ;) Powodzenia :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 28 listopada 2021, 12:18

@Twolipan Nie? Pożyjemy zobaczymy

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Bitmar pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 12:07więc 4 fala nie powinna spaść poniżej 1
Czyli poniżej ilu? Ja twierdzę, że najpierw na chwilę zatrzymamy się w okolicach 50tys$ a potem zejdziemy niżej

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
shinya56 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 08:59Dlatego teraz jest dobry moment na wejście, ale trzeba ustawić SL poniżej 53k $.
Wszędzie gdzie czytam, to pojawia się to magiczne 53tys$... Że niby co, teraz tak będzie, że wszystko wiadomo...

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 28 listopada 2021, 12:58

łabondź2020 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 12:23Czyli poniżej ilu?
Nie powinno zejść poniżej 53k. Tzn. może tyle zejść bo kto mu zabroni, ale byłoby to zdarzenie negatywne dla kursu. Długoterminowo mamy trend wzrostowy, dlatego bardziej spodziewam się ruchów które mieszczą się w "bezpiecznym" zakresie typowym dla hossy. Jeśli spadnie poniżej 53k, to wtedy można zakładać każdy scenariusz łącznie z nagłą zwalą do 40k i niżej. Póki co gram zgodnie ze swoją strategią, jeśli spadnie poniżej 53k dokonam modyfikacji i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 28 listopada 2021, 13:02

łabondź2020 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 12:23Wszędzie gdzie czytam, to pojawia się to magiczne 53tys$... Że niby co, teraz tak będzie, że wszystko wiadomo...

Przecież to jest wsparcie, elegancko widoczne na większych interwałach.

Ty za to kombinujesz i na siłę chcesz oszukać rynek czy sam siebie :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 28 listopada 2021, 13:36

Czasami zamiast analizować na nowo, warto wrócić do tego co wrzucało się jakiś czas temu.
ergorg pisze: niedziela, 14 listopada 2021, 19:35Na dziennym wykresie jesteśmy tak blisko chmury, że raczej bez testu się nie obejdzie, a nawet dolna granica kusi jako wsparcie:
beng:



Fajnie jest czytać u @ekonokomika czy @Bitmara rzeczy które już człowiek widzi jakiś czas. :)
ergorg pisze: poniedziałek, 8 listopada 2021, 12:22 Patrząc na żniwa covidowe w postaci wzrastającej inflacji, śmiem twierdzić, że bania na krypto szybko się nie skończy. Póki inflacja nie wróci do normy, a to nam na razie nie grozi powinniśmy być spokojni o wzrosty.

Bardziej bym widział przekształcenie się BTC w swego rodzaju indeks krypto. Stabilne wzrosty i raz na jakiś czas korekta. Dokładnie tak jak działają indeksy USA. Dopóki nie zrobi nam się ogromna parabola albo wykres dystrybucyjny nie ma co myśleć o sprzedawaniu.
Jeszcze chciałbym zapytać @Jahu, dlaczego Ci tak zależy na bańce? Ja tam wolałbym powolniejsze a stabilne wzrosty długi czas.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » niedziela, 28 listopada 2021, 13:41

@ergorg - ja akurat rozumiem to zniecierpliwienie. Na zasadzie - odfajkować bańkę, zgarnąć profity i czekać grzecznie na dołek. Taka wydlużająca się mocno bańka może trochę nerwy popsuć ;)
Też jestem za tym, żeby trwało to jak najdłużej, ale rozumiem zniecierpliwienie ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 28 listopada 2021, 13:52

shinya56 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 13:02Przecież to jest wsparcie, elegancko widoczne na większych interwałach.
Nie pierwszy raz cos elegancko widać...

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
shinya56 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 13:02Ty za to kombinujesz i na siłę chcesz oszukać rynek czy sam siebie
Staram się być przygotowany na czarny scenariusz i obronę pozycji na lewarze, spotu nie dotykam, w sensie, że krypto leży spokojnie na portfelach

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
@ergorg A ja myślę, że w nadchodzącym tygodniu zadziała psychologia tłumu, wystarczy że wyjdzie jakiś kolo na mównicę i powie, że trzeba się bronić przed nową odmianą wirusa

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 28 listopada 2021, 14:02

https://www.tradingview.com/x/iQVMdE5T/ na 1h
https://www.tradingview.com/x/f6a4vM5f/ 1D
Jak dla mnie long chociaż zamknięcie piątkowe bardzo słabe, z drugiej strony jeśli giełdy zaświeciły się głównie przez nowy wariant wirusa to mogą w poniedziałek wystartować na zielono bo pojawiają się głosy że nowy wariant jest bardziej zaraźliwy ale zdecydowanie łagodniejszy przez co może wyprzeć poprzednie warianty co jest dobrą informacją. Z drugiej strony największy problem dla wzrostów jest tutaj https://www.tradingview.com/x/OF2ShECz/ i jeśli boty pociągną kurs btc jak kurs sp500 to raczej lecimy niżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 28 listopada 2021, 14:06

łabondź2020 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 13:58wystarczy że wyjdzie jakiś kolo na mównicę i powie, że trzeba się bronić przed nową odmianą wirusa
RevWolt pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 14:02drugiej strony jeśli giełdy zaświeciły się głównie przez nowy wariant wirusa
Na razie widzę, że nowa odmiana najbardziej atakuję rynki klasyczne I BTC. PROSZĘ, dajcie chociaż spokój z świrusem w tym wątku. :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » niedziela, 28 listopada 2021, 14:19

łabondź2020 pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 13:58Staram się być przygotowany na czarny scenariusz i obronę pozycji na lewarze, spotu nie dotykam, w sensie, że krypto leży spokojnie na portfelach

Do tego jest SL.

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » niedziela, 28 listopada 2021, 15:20

ergorg pisze: niedziela, 28 listopada 2021, 14:06Na razie widzę, że nowa odmiana najbardziej atakuję rynki klasyczne I BTC
No ale o to chodzi, nic innego

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
@shinya56 No mam obowiązkowo, staram się tylko określić punkty na poszczególnych pozycjach, a nie chybił trafił i liczyć, że może nie zamknie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa
Napiwki: https://cutt.ly/TRNipJN
Napiwki: https://blockchair.com/bitcoin-cash/add ... dczf9l2uj7

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DamaPik » niedziela, 28 listopada 2021, 15:33

Bitcoin EPIC FAIL SOON!



Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » niedziela, 28 listopada 2021, 15:42

Zapraszam na nowy barometr kursu. Tym razem krótko i konkretnie :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » niedziela, 28 listopada 2021, 15:49

emocje są takie a nie inne
https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

jak są takie złe nastrone, to najwyższy czas w górę znowu ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » niedziela, 28 listopada 2021, 15:49

Alty dzisiaj bardzo słabiutko, wygląda na szykowanie kapitału pod jutrzejszy dzień albo lub ewentualne zakładanie longów/shortów dzisiaj.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, wloczykij78 i 26 gości