Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 19 maja 2019, 15:06

termitek12 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 14:49@DjVegas98
Jeszcze wikszych bajek nie widzialem, najlepiej caly kurs sobie dorysuj bo Ci tak wychodzi. Nie wiem na czym wy sie opieracie przy tych wykresach.
Czytaj kolego ze zrozumieniem. To jest jeden możliwy scenariusz z wielu wcale nie musi się wypełnić nawet w 1%. Każdy ma swoje pomysły i ma prawo się nimi podzielić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 15:24

Nie wiem po co nadal trzymać się schematu pogoxowego skoro nic się w nim nie zgadza. Wywalcie go do śmieci. Nie było takiego dołka. Nie było takiej aku. Nie było takiego wybicia. Nie było takiego retestu. Dosłownie ciężko mi znaleźć jeden punkt wspólny oprócz tego, że tam wzrosło i tu wzrosło. Zamiast tego lepiej trzymać się ogólnych zasad hossa/bessa a nie liczyć że powtórzą się poszczególne okresy czasowe i % wybić/zniesień - nie powtarzają się, widać już chyba któryś raz z rzędu.

@DjVegas98 to nie krytyka :) raczej taka luźna uwaga bo obecnie większość stron z treścią TA dla krypto jest tymi porównaniami zawalona, a autorzy próbują na siłę dopasować coś, co pasuje coraz mniej. Czy po goxie mieliśmy od razu paraboliczną hopkę? Absolutnie nie. tzn. Było coś podobnego ale a) krótkie b) głęboko zniesione c) zakończone trzymiesięcznym aku poniżej topu, z licznymi zjazdami poniżej.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 7516
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » niedziela, 19 maja 2019, 15:56

pael pisze: niedziela, 19 maja 2019, 13:19"wszystkie timeframy klamia, ale te wyzsze klamia mniej"

ergorg pisze: wtorek, 2 kwietnia 2019, 23:07 Trochę będzie teraz po bitcoinowemu:

Wyszliśmy dołem z klina zniżkującego, wróciliśmy i teraz walczymy z górną granicą, max zasięg wyjścia z niego to nawet 8k$. :D



Proszę traktować bardziej jako ciekawostkę. :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 19 maja 2019, 16:00

@BitJanusz
Chociaż rzeczywiście patrząc, na siłę obecnego ruchu wzrostowego od 1 kwietnia w porównaniu z tym z początku czerwca w 2015 da się zauważyć, że te ruchy są o wiele większe i pewniejsze właśnie. Właśnie BO NIE MA GOXA. :D.
Obecne hacki binance, bad newsy, trochę z zamieszania z Tetherem, rezygnacje z krypto molochów pokroju Ebay to pikuś moim zdaniem, jakim był Ogromny Kataklizm, upadek wiodącej giełdy. Tutaj mało kto odniósł realne straty. Gox być może zniekształcił prawidłowy rozwój wykresu. Zauważ, że wtedy panowała meeega niepewność co do przyszłości BTC, nikt nie był nawet w połowie pewny czy rynek się podniesie i będzie dalej rozwijał po takim churaganie.
Dzisiaj natomiast cytując twoją dygresję jest tak (na marginesie, która jest jedną z moich ulubionych tu na forum), że "każdy NEET z 4chana + jego babcia grają pod 100k". Świadczy to o pozytywnych nastrojach całego rynku, zagrożeń jest co raz mniej, giełd od groma, fundamenty lepsze, nie trzeba nawet środków na walletach trzymać wystarczy na kilku giełdach, większość zapatrzona jest ślepo na kurs, ludzie się nie boją powtórki z GOXA, większość wyciągnęła wnioski z przeszłości i potrafi dobrze zabezpieczyć swoje środki.
Wszystko to w teorii ma szansę przełożenia się na szybsze rozwinięcie bańki, także już w dniu halvingu teoretycznie moglibyśmy nawet przebić ATH idąc tym tempem co teraz.
A wiadomo smart money, grubasy, wieloryby, delfiny czy jak kto ich tam lubi nazywać wiedzą o ludziach wszystko, znają ich pragnienia, nastroje(patrz twitter i w sumie nie tylko) więc uważałbym, że w ich interesie raczej byłoby "puścić machinę na nowo",(nobo chyba nie powiększają sobie koszyczka tak dla jajec) szczególnie, że po tamtej bańce jeszcze więcej btc przynależy do czołowych adresów. No a btc nie da się "dodrukować" więc nawet Pan Rotszyld pozazdrościłby tym wybrańcom takiej kontroli "emisji"
Moim zdaniem Ich władza jest jeszcze silniejsza niż poprzednio.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 maja 2019, 16:13 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 10 razy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 19 maja 2019, 16:02

g1wave pisze: niedziela, 19 maja 2019, 10:34 Jestem na longu na eth, ltc, dash i udało się przeholdować. Bitki wyprzedałem przy 5k i 6,35k realizując całkiem niezłe zyski. Trochę szkoda, ale teraz zupełnie inne podejście. Tyle razy już miały być grube zjazdy...
AT ma aktualnie znikomą skuteczność. Psychologia tłumu i chyba podejmowanie decyzji o te "mniej prawdopodobne scenariusze" a nie oczywistości wynikające z AT (przynajmniej na razie, bo w pewnym momencie to co wynika z AT będzie tym mniej prawdopodobnym scenariuszem).

Post raczej skierowany do początkujących (jak ja) róbcie to w co wierzycie. Słuchajcie opinii innych, ale nie podążajcie ślepo za nimi, bo jak wszyscy idą w lewo to czasem warto iść w prawo ;)
Od kilku lat na forum systematycznie słychać podobne opinie nowych forumowiczów. I sami forumowicze kręcą się w kółko pisząc podobne farmazony.
"AT ma aktualnie znikomą skuteczność" w zestawieniu z " Post skierowany do początkujących (jak ja).." brzmi śmiesznie. Bo skoro nie masz odpowiedniej wiedzy to na jakiej podstawie jesteś piewcą takich kategorycznych wyroków? Jak ja chciałem się czegoś nauczyć to nie zaczynałem od podważania porządku świata, bo po prostu wiedziałem, że nie miałem odpowiedniej wiedzy. Tak więc z takim podejściem niczego się nie nauczysz tutaj i ogólnie o skutecznym inwestowaniu i szkoda Twojego czasu na pisanie, a innych na czytanie takich odkrywczych postów. Zacznij od świadomości i poznania tego co wiesz, a czego nie wiesz, bo później podobni do Ciebie twierdzą, że nasza planeta jest płaska.

Pamiętaj, ze w rynku byka każdy potrafi zarabiać. Natomiast AT daje Ci przewagę nad innymi, bo zapewnia świadomość sytuacyjną. Gdybyś przeprosił się jednak z AT to warto poznać podstawowe formacje i zyskać długoletnie doświadczenie w inwestowaniu. Warto jeśli chcesz poznać EW, wykresy świecowe. Zapewniam Cię, że wtedy byłoby mniej wpisów np. o formacji filiżanki z uszkiem jako formacji odwrócenia trendu - a takich wpisów i rysunków było tutaj mnóstwo. To wbrew pozorom bardzo rozległa i skomplikowana wiedza i nie da się jej pojąć w kilka miesięcy.

W powyższym kontekście Twoje ostatnie słowa "Słuchajcie opinii innych, ale nie podążajcie ślepo za nimi" są prawdziwe i ważne i świadczą o dojrzałości.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w inwestowaniu czy to na podstawie AT czy układzie kości czy kształcie z fusów po kawie albo herbacie jeśli dadzą Ci one prawdziwy obraz sytuacji i pozwolą zarabiać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 16:05

@DjVegas98

dlatego takie ważne było dla mnie ustalić, jak wyglądały nastroje w 2014 i 2015. Mi wyszło, że były grobowe. Tutaj lepiej by się sprawdził ktoś, kto wtedy trejdował (chociaż twitter i reddit chyba były wtedy jeszcze w powijakach) i znał nastroje, ale tak z grubsza czytając treści z tamtego okresu - nie było wyboru koloru lambo. Byli ci, co wierzyli w BTC, trejderzy oczekujący hossy do tak 1000$, oraz największa grupa - rozczarowani.

Czy teraz mamy to samo? raczej nie. Najaktywniejsza grupa to wklejający parabole na 100k$ i więcej.

Oczywiście taki NEET ma 0.1 BTC i zerowy wpływ na to, co zrobi kurs, ale to detal.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 19 maja 2019, 16:40

Nocny ruch do góry spowodował, że koncepcja nad którą zastanawiałem się w kwietniu podczas pędzącej 4-ki powróciła momentalnie. Chodzi o to, że stopniowane falowe nie dawało pewności, że kwietniowa 4-ka jest 4-ką w ramach ruchu od 8.02. W sytuacji, gdy na Stampie zabrakło ok. 1,5% do takiej 100% pewności, należało mieć na uwadze, że kwietniowa pędząca może być 4-ką ale w ramach ruchu od 4 marca, jak pokazane poniżej.
Biorąc powyższe pod uwagę, obecna korekta trwająca od wieczora 13.05 to dopiero 4-ka w ramach ruchu od 8.02, prawdopodobnie w kombinacji flat + druga trójka (np. zygzak). Precyzyjne odbicie od czerwonej poziomej na razie wspiera tą koncepcję, tym bardziej, że rynek od piątkowego dołka porusza się trójkami (podwójny zygzak oznaczony poniżej jako łącznik X).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 19 maja 2019, 17:16

DjVegas98 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 16:00większość wyciągnęła wnioski z przeszłości i potrafi dobrze zabezpieczyć swoje środki.
DjVegas98 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 16:00nie trzeba nawet środków na walletach trzymać wystarczy na kilku giełdach

Troche jedno przeczy drugiemu
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 19 maja 2019, 17:26

Pleasek89 pisze: środa, 3 kwietnia 2019, 09:56Dla tych którzy uważają, że to koniec bessy tylko moon moon moon: wczoraj davincij15 wspomniał, że jeśli w tym ruchu przebijemy 6k to znaczy, że w w ciągu najbliższych 1-2 lat czeka nas upadek dolara o czym grubasy wiedzą i dlatego skupują BTC jak najszybciej się da. W standardowych warunkach powinniśmy dojść maksymalnie do 5,8k po czym wracamy PRZYNAJMNIEJ do retestu 4,2k a prawdopodobnie do retestu 200 WMA (ok. 3,5k w zależności jak długo potrwa powrót).

6k poszło gładko, pomysł z dolarem (dziwny?) nadal aktualny?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bagder » niedziela, 19 maja 2019, 17:39

@CRXEE8 @Pleasek89
Obawiam się, że prawdziwe "grubasy" nie mają żadnego powodu by uważać, że bitcoin zastąpi dolara - prędzej już facebook coin i temu podobne twory, wytworzone i kontrolowane przez wielkie korporacje ze znaną marką. Technicznie i marketingowo - to żaden problem stworzyć coś od zera i wypromować. Jedynym problemem, jest to, że to nie polityczne... a jako niepolityczne - to może zaszkodzić aktualnym interesom. To co mamy teraz na rynku - to poligon doświadczalny, z którego może coś przetrwa, a może tylko będzie miało walor kolekcjonerski.
Owszem, firmy (fundacje itd.) siedzące w blockchain i zastrzegające sobie patenty nie powinny na swoich pracach stracić...

Myślę jednak, że dolar będzie jeszcze długo miewał się dobrze a wraz z nim wszelkie niezależne kryptowaluty.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://www.binance.com/en/register?ref=IFOM6AGB

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: g1wave » niedziela, 19 maja 2019, 17:59

@sha256
Troszkę mnie źle zrozumiałeś (lub ja się źle wyraziłem).
Wierzę, że AT daję przewagę i rozumiem doskonale to co mi wypunktowałeś i zgadzam się z tym. Nie uważam się za geniusza, który złapał byka za rogi bo trafił prawdopodobnie na bull market i już zawszę siano będzie samo spływać. Sam się uczę na bieżąco, staram poznawać nowe terminy, zrozumieć jakieś formacje, szukać podobieństw. Jak najbardziej podziwiam ludzi, którzy naprawdę rozumieją co rysują na wykresach i ma to chociaż 51% skuteczność (bo tyle wystarczy longrunowo, żeby zarabiać)
Wywodzę się za świata pokera, osiągam tam mniejsze i większe sukcesy... Przypomina mi to sytuacje w której początkujący gracz podejmuje decyzje z ujemną wartością oczekiwaną, która jednak przynosi mu zyski (krótkoterminowo jak najbardziej możliwe i zdarza się). Zaawansowany gracz (kolega, coach w/e) zwraca mu uwagę, że jego zakresy kompletnie nie mają sensu, ma złe frekwencje, jest zbyt agresywny, cokolwiek. Ten początkujący próbuje naśladować zaawansowanego i kończy się to o wiele gorszymi wynikami niż wcześniej, bo kompletnie nie potrafi się odnaleźć w nowych sytuacjach, których doświadcza i zaczyna popełniać jeszcze większe błędy.

Napisałem, że AT się nie sprawdza, no bo w aktualnej sytuacji się nie sprawdza lub ma bardzo niską skuteczność (Nie próbuje tutaj nikogo urazić, bo od każdego tutaj mógłbym się czegoś nauczyć). Co 2 analiza to coś w stylu albo dzida w górę, albo w dół, jest dużo analiz o niskim poziomie merytorycznym. Początkujący się w tym gubi, zaczyna czekać na korekty, potem FOMO, panic sell itp. Rynek jest zmanipulowany i bez takich jak ja, którzy po prostu wierzą w przyszłość kryptowalut (możesz to nazwać ulica) nigdy nie będzie następnej bańki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 18:41

@Fibo
nie zapomnij nam napisać co dalej :mrgreen: nadal grasz pod tą zawrotkę do 3k potem?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 19 maja 2019, 19:39

@g1wave

A ja napiszę, że świetnie się sprawdza. Zawsze kiedy ktoś pisze, że AT nie działa znaczy, ze nie do końca wie co mówi moim zdaniem. Próbujemy być mądrzejsi od rynku albo ludzie oczekują od analiz za wiele. Analiza to próba odczytania tego, co rynek nam chce powiedzieć. A bardzo często rynek zmienia się, ewoluuje i powoduje to, że poprzednie spojrzenie jest nieprawdziwe. Mało to razy @Fibo, który naprawdę wie, co pisze musiał modyfikować spojrzenie: "Nocny ruch do góry spowodował, że koncepcja nad którą zastanawiałem się w kwietniu podczas pędzącej 4-ki powróciła momentalnie."
To my dostosowujemy sie do rynku , a nie on do nas.

Niewątpliwie masz rację, że każdy z inwestorów musi znaleźć swoja ścieżkę. Raz czy chce bawić sie w DT, czy grać na dzwigni i jaka jest dla niego najlepsza, czy woli EW czy klasyczna analize wykresów, czy akceptuje formacje świecowe, czy interesuje go VSA etc.
Nie ma jednej właściwej drogi i odnalezienia tej Twojej Ci życzę.

Nie zaczynaj nauki od czytania forum. AT, którą poznasz na podstawie dobrych książek będzie działała tutaj i na innych rynkach takich jak akcje, rynki towarowe, forex etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 19 maja 2019, 20:26

Diament na 1h

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 113
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Damiano88 » niedziela, 19 maja 2019, 20:50

@BitJanusz Czy to ma znaczenie czy w formacje weszło przy wzrostach czy przy spadkach? Jeśli przy wzroście tak jak to widać u Ciebie to powinno wyjść dołem?

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ognos » niedziela, 19 maja 2019, 20:58

@BitJanusz teraz diament ma szanse na realizacje bo na srodku popyt odrobine podciągnął do góry i od razu pojawiła się mocna podaż i długi knot w dół. Teraz jest szansa na realizacje tego.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 19 maja 2019, 20:59

Przypominam że do wtorku decyzja odnośnie ETF dla VanEck / CBOE, może to jakoś ruszyć kursem w górę lub w dół 8-)

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Daro » niedziela, 19 maja 2019, 21:02

@Tomasz_Es Chyba nic nowego jak odroczenie nas nie czeka

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Tomasz_Es » niedziela, 19 maja 2019, 21:05

@Daro Tak, ale każde "wydarzenie" z tym związane może być dobre do nagłego ruchu góra/dół. Jak na razie widze tylko więcej otwartych pozycji long niż short.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 19 maja 2019, 21:18

@domator
@Delhi

to byłoby zbyt oczywiste..

"to byłoby zbyt oczywiste.." w momencie pisania tej frazy i rysunku wyżej już miałem pewne wątpliwości do realizacji głowy z ramionami. Post był 12;26 a o 11 z gorszami patrząc na kurs to DUŻO więcej niż 50% dawałem na wyjściu z tego w górę. Potem nie miałem dostępu do kompa - w domyśle do tradingview. Po całej niedzieli dopiero teraz przy nim siadłem i taka oto refleksja poniżej..




ps. skrajne boki literek "W" mają ciut większy vol niż srodek.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości