Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4670
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3474
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 26 września 2020, 18:45

ChomiczyPlan pisze: sobota, 26 września 2020, 15:47Takie uśrednianie na BTC rzeczywiście zdało test, ale na Lisku? Jak ktoś uśredniał od 100 zł w dół? Co ma powiedzieć taka osoba?

Fajny przykład. Czyli na zdecydowanej większości projektów jest się w plecy. Tyle jest warta ta metoda. Zwykły fart i tyle. Po prostu Bitcoin to jeszcze świeże aktywo co dało zarobić. Teraz jak jest znany to nie będzie tak latwo.
ChomiczyPlan pisze: sobota, 26 września 2020, 15:47Do tego to, że na BTC uśrednianie zdało test w przeszłości, to nie daje gwarancji, że ta strategia zda test stosując ją od dzisiaj.

Dokłada się do strat, a odbicia co raz słabsze. Kiedyś to działało, teraz niekoniecznie.
ChomiczyPlan pisze: sobota, 26 września 2020, 15:47 A z tą nową hossą, to też nie wiadomo, chciałbym przypomnieć, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nowa hossa i newsy o nowym ATH na BTC były ogłaszane już chyba ze 3 razy. Także nie wiadomo, czy ta nowa hossa w ogóle będzie, tym bardziej, że kryzys gospodarczy zbliża się i już słychać jego kroki.

Do tego mamy co raz niższe szczyty.
anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 16:13 melduję, że na Lisku uśrednianie zadziałało jak diabli nadzwyczaj dobrze, wystarczyło skupować korekty 80-82% przez ostatnie dwa lata.

Już widzę jak sprzedawałeś idealnie na górkach i kupowałeś na dołkach. To co piszesz jest niepoważne.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 18:51 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 26 września 2020, 18:47

shinya56 pisze: sobota, 26 września 2020, 18:36Kiedyś to działało, teraz niekoniecznie.

Pełna zgoda. Była zmienność i czysta radość w grze. Każdy posiadał po kilka BTC i utrzymywał węzły (spadek o 40% od 2015), starał się używać i sam był chodzącą reklamą Bita. Dzisiaj zbili wszystkie przesłanki do globalnej adopcji, zrobili z tego walor poprzez wycenę niedostępny dla 90% społeczeństwa - chyba że komuś się chce bawić w śrubki po przecinkach za tysiące złotych. Jeżeli to faktycznie ma się do czegoś przydać i walczyć z systemem to od marca nie miało w całej historii istnienia lepszej okazji /doleciał na plecach bańki po 2008 na plecach giełdy USA ale pierwszy egzamin w kryzysie przegrał z kretesem, no nie ma się co oszukiwać.
Mamy odsłonę nr 2, teraz z ciekawością sam popatrzę, nie posiadając od ponad 3 lat 1 BTC i nie chodzi już o cenę spekulacyjną - niech to się przyda do czegokolwiek więcej niż spekulacja na 99% gówno coinach potrzebnych nikomu do niczego. Jest jakiś cel istnienia po za tym dziś :?:

KubaKoń pisze: sobota, 26 września 2020, 16:47Ten artykuł jest fenomenalny. Naprawdę. Nie znalem go i osobiście bardzo dziękuję.

Proszę bardzo. Lubię czytać i interesuje mnie temat w sensie społecznym, jako socjologa już tylko.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 19:00

socjolog2008 pisze: sobota, 26 września 2020, 18:47Pełna zgoda. Była zmienność i czysta radość w grze.
Pozwolę sobie się nie zgodzić i to w pełnej rozciągłość, wg. mnie właśnie ta bessa jest bardziej dynamiczna i zmienna niż poprzednia. Aczkolwiek dużo podobieństw, też korekty po 30% i duża przecena na zakończenie wyleszczająca. Po czym bardzo podobny wzrost na +200% opening'owy?
2019-2020

2015-2016

Spoiler:
Życzenie w zasadzie zostało spełnione :D
anagamidev pisze: czwartek, 29 listopada 2018, 20:50 Poza tym jeśli bessa ma być taka jak ostatnio to ja poproszę :D Jak ktoś liczy procenty to ta długa, nudna, wyniszająca bessa, będzie niczym pobyt w paryskim lunaparku :D


If true:
BOTTOM IS IN
Ostatnio zmieniony sobota, 26 września 2020, 19:12 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 26 września 2020, 19:17

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 19:00Pozwolę sobie się nie zgodzić i to w pełnej rozciągłość

A ile drogi kolego w 2015 miałeś BTC a ile masz dzisiaj za średniej ceny samochód :?: dlaczego w wątkach o btc masz co raz więcej ludzi interesujących się i grających na fx czy gpw powiedz. Ja ci powiem dlaczego bo cene wywali w taki kosmos że na dzień dzisiejszy odsiali 90% społeczeństwa od tego waloru. Jak na pieniądz p2p ecs (cena wysłania 100 zł to koszt 16 zł/ aberracja sensu istnienia wizji Satoshiego) stworzony dla ludzi do obejścia systemu we wzajemnych transakcjach to trzeba przyznać że bangsterka zaorała Bitcoina lepiej, niż Służba Bezpieczeństwa wylogowała się z odpowiedzialności za władzę przy okrągłym stole. Mistrzostwo świata w zamianie BTC z waluty wolności w kloca bangsterki 8-)
socjolog2008 pisze: sobota, 26 września 2020, 18:47niech to się przyda do czegokolwiek więcej niż spekulacja na 99% gówno coinach potrzebnych nikomu do niczego. Jest jakiś cel istnienia po za tym dziś

To jest kluczowe pytanie.

Dodano po 13 minutach 18 sekundach:
Hack Kucoina na 150 mln $,, ręce w tym półświatku opadają
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4670
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3474
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 26 września 2020, 19:48

@anagamidev
Twoja strategia to jest granie przeciw trendowi. Tyle w temacie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 26 września 2020, 20:01

@shinya56 moja strategia w ogóle nie opiera się na trendzie, niweluje jego znaczenie. Bardziej tutaj chodzi o swinga długoterminowego czyli akumulacja i uśrednianie na niskich poziomach po pęknięciu bańki z rozmysłem. Oraz próbą dowiezienia tego na kolejny szczyt, zatem wszystko kupione dzisiaj jest na plus. Mi ta metoda działa, ale wymaga czasu, żeby przekonać się o jej potędze, w zasadzie potędze procenta składanego. Nie ma tutaj w zasadzie wielkiej filozofii. Zresztą wystarczyło wejść all in na 4k$ zaryzykować, sprzedać połowę na 8k$ i mieć BTC za friko i hajs w banku. A czym różniło się przekonanie tych Twoich inwestorów tajemniczych kupujących BTC na 10k-20k$ i chcących to opylić na 20k-40k$, od mojego przekonania, że warto kupować na 3k-4k$ i sprzedać sobie na 6k-8k$ co zaledwie stanowi mniej niż 50% ATH i co miało większe prawdopodobieństwo powodzenia? Pytanie retoryczne. Przecież procent ten sam zysku potencjalnego. Zadziałało? Zadziałało. Rynek zweryfikował i basta. A nie ma idealnej metody, zawsze są jakieś skrajne przypadki, ale moje podejście jest dość realistyczne i nie napalam się na kosmiczne zyski w krótkim czasie, ale nie ukrywam, że na takim rajdzie +300% może bardzo szybko duużo zarobić tylko trudno taki rajd przewidzieć i wcześniej się do niego przygotować, a jakbyś grał z trendem od 3k$ do 13k$ to miałbyś średnią 8k$, gdzie ja podczas bessy uśredniając właśnie na poziomach 6k$ zbiłem cenę do 2k$(a uśredniając na poziomach 0-6k$ moja średnia w najgorszym przypadku byłaby w okolicach 3k$, zakładając, że BTC spadłby do 1$) i to w zasadzie kończy temat. Nie mam nic do dodania. Masz lepszą metodę to się nią podziel, chętnie przetestuję. Słucham. :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4670
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3474
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » sobota, 26 września 2020, 20:08

anagamidev pisze: sobota, 26 września 2020, 20:01 Masz lepszą metodę to się nią podziel, chętnie przetestuję. Słucham.

Szybko ciąć straty, zyskowne pozycje przytrzymać dłużej. Tyle ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 26 września 2020, 20:52

I see hope.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 26 września 2020, 21:19

@anagamidev chociaż odwiecznie po innych stronach barykady trzeba przyznać rację że twoja strona/hold srodl/ uśrednianie i wiara w muszelki jest bardziej skuteczna w tradingu akurat na tym walorze spekulacyjnym. Trzeba również przyznać ż na całym rynku jest to jedyny tego rodzaju walor. Tu 90% spadków jest odrabianych. To jest dla całej spekulacji przypuszczam jedno wielkie zaskoczenie po 600 lat notowań złota, ponad 100 lat notowań akcji na Wall Street. Nie było dotychczas tak upartego i pełnego wyznawców waloru - jesteście jak Waffen SS, tylko nie powinno się zapominać że 1000 letnia Rzesza wywaliła się na ryj po 12 latach. Mamy 11 lat Bitcoina. Na spokojnie, nie ma się co gorączkować - napierają wam hordy Niedźwiedzi ze wszystkich stron jak alianci w 45. Przyjdzie kryska na tego matyska. Wiecznie trwać nie będzie ;) ale jest to EWENEMENT w świecie spekulacji - nic nie miało takie ciśnienia na wzrosty jak ten typ. Za tym musi stać Bangsterka
Spoiler:
pozdro @mikesatoshi
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 26 września 2020, 23:09

patrząc na wykres w małych skalach widać , że obecnie każde nadmierne wybicie jest natychmiast skracane.
---

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
45
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 26 września 2020, 23:58

Pogromca pisze: sobota, 26 września 2020, 16:45Skoro @adiqq nie potrafisz oszacować kiedy jest górka a dołek, to słaby z Ciebie trader.


To zdanie powinno być wydrukowane na złoto na górze jako motto tego wątku :D No po prostu zrobiełś mi dzień jak to mówią ;)

A teraz bez żartów: @shinya56 ma rację. Strategia "kupuj codziennie po $10" zakłada nieskończoną ilość środków. To "strategia" podobna do znanego sposobu jak na 100% wygrać zakład o rzut monetą: obstawiasz orła, jeśli przegrasz, to podwajasz stawkę i zakładasz się ponownie. Przy tej strategii tego się nie da przegrać, prawda? Matematyka nie kłamie :)

Wracając do Bitcoina: "kupowanie dołków" niewiele tu zmienia, wydłuża tylko złudzenie, że to działa.

Zaś strategia "kupuj dołki, sprzedawaj górki" to mniej więcej taka sama "strategia" jakbyście napisali: "zarabiaj i nie trać!".

Pamiętajcie, że Bitcoin jest dzieckiem hossy na światowych rynkach. A dokładniej, cała jego dotychczasowa historia od 2010 wpisuje się w bezprecedensowy okres dodruku pieniądza (po kryzysie 2007/2008) i "hossy na wszystkim". Stosując skrót myślowy, można powiedzieć, że Bitcoin jest w bańce przez całe swoje dotychczasowe życie. Czyli Wasza strategia, którą można streścić jako "zawsze kupuj!" to strategia na czas hossy i dlatego działa.

Przy okazji: stwierdzenie "kupowałem przez 5 ostatnich lat i średnia cena wyszła mi $3500, więc teraz jestem do przodu 300%" niczego nie dowodzi jeśli nie zrealizowałeś zysku. A przez realizację zysku rozumiem: sprzedaż, wycofanie fiatów, zapłacenie podatku i możliwość legalnego wydania fiatów.
Jeśli tego nie zrobiłeś to nie zarobiłeś nic.

KubaKoń pisze: "Korelacja nieufności w bankach z przyjęciem bitcoinów powinna być przedmiotem troski organów nadzoru finansowego, dla których stabilność finansowa i transakcje za pośrednictwem legalnych kanałów pieniężnych są równoznaczne. Nigdzie nie jest to większym problemem niż w krajach, w których inflacja jest bardzo wysoka. Niska wiara w stabilność waluty w połączeniu z brakiem zaufania do krajowego systemu finansowego może skłonić ludność do korzystania z walut cyfrowych, zmniejszając efektywność podaży monetarnej władz monetarnych."

Wiadomo, że słowem klucz jest "może skłonić" a nie "skłoni", aczkolwiek już teraz wyraźnie widać, że rzeczywiście tak jest i potwierdza to analiza blockchain w kontekście geopolityki. A co do empirycznego podejścia twórców artykułu - szacuuuun!
A zgadnij co zrobią "organy nadzoru finansowego" i inne instytucje i rządy, które muszą z coraz większym trudem utrzymywać stabilność światowego systemu finansów, gdy stanie się tak jak to opisałeś powyżej? 8-)
Bo dla mnie to trochę tak, jakbyś jako doradca finansowy zainwestował mnóstwo czasu i pieniędzy by wymyślić świetny (i działający!) trik księgowy pozwalający nie płacić podatków. Po czym przeczytałbyś analizę wskazującą, że "w miarę wzrostu presji fiskalnej ludzie będą coraz częściej sięgać po trik KubaKonia by uniknąć płacenia podatków" i cieszyłbyś się, że zarobisz miliony :)


Pytanie na koniec: jak sprawdzi się Wasza strategia "zawsze kupuj" (czy też "kupuj dołki") jeśli okaże się, że cała dotychczasowa historia ceny Bitcoina to wykres od czerwonej strzałki w lewo, a kolejne kilka lat, to będzie wykres od strzałki w prawo, po czym kryptowaluty umrą, podobnie jak św. pamięci Alma S.A.?

alma.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » niedziela, 27 września 2020, 00:06

Obrazek

Póki co najważniejsze żeby nie spaść poniżej poziomów czerwcowej konsolidacji i nie utworzyć nowego LL, przebijając obecny(8830).
Z punktu widzenia AT hossa zajebiście blisko, bo teoretycznie przebicie 12500 może w zupełności wystarczyć do atakowania 13880. (tak tak oczywiście za zgodą SP500)
Chociaż pole do popisu jest jeszcze relatywnie szerokie (do końca roku) zanim mielibyśmy pierw przebić 11200, a potem 12500.
Mogliby w sumie jeszcze postraszyć trochę tych ludzi, spuszczając na chwilę kurs poniżej 10k, prawie, żeby odchaczyć testa 200 MA.
Jeśli mieliby przebić w przyszłym roku 13880 to jest spora szansa, że będą chcieli to robić w istnie ślimaczym tempie.
Długoterminowo osobiście jestem bullish, bo na razie nad poziomem 10k (żółta przerywana) zajmujemy lwią ilość czasu po wyjściu górą z mega klina, jednakże pieczołowicie uważam również na ew. przebicie LL, które mogłoby sporo namieszać.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 września 2020, 00:14 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 27 września 2020, 00:47

ekonokomik pisze: sobota, 26 września 2020, 23:58to będzie wykres od strzałki w prawo, po czym kryptowaluty umrą, podobnie jak św. pamięci Alma S.A.?


Los Almy podzieliło również Bomi - Trójmieski gigant delikatesów Premium, Piotr & Paweł (tu akurat myk polega na rozczłonkowaniu każdej placówki handlowej na odrębne spółki z.o.o. - dlatego przejmowane są pojedyńcze placówki przez Spar, i jakoś jeszcze żyją)czy jako ciekawostka experyment Delima (też Premium) - kopia Almy padł w 2011 jako beta test na 10 placówkach i przez zarząd zamknięty , z Grupy Emperia, gdzie Stokrotka im wyszła. Wszystko z czasem pada jak mucha ubita packą. Nie ma bata. Ten bastion też padnie. Kwestia czasu. Bitcoin i jego czas przemija. Zegar tyka. Tyk. Tyk.

Dodano po 25 minutach 40 sekundach:
@ekonokomik ale przykład dobry ,wszystko przemija i leci na zero https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... ymbol=ALMA
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 27 września 2020, 00:54

Różnie to bywa, patrz CDR, ale to tylko dowodzi, że GPW jest bardziej scamerska niż crypto. Oraz jeśli chodzi o platformę do gry, czy wykresy, to pod względem technologicznym polska giełda jest daleko za murzynami. Tam jedynie to buy and HODL, bo daytrading jest praktycznie niemożliwy, a na pewno bardzo uciążliwy. Nie wiem jak oni chcą podbijać zagraniczne giełdy. Śmiech na sali. Chyba, że po prostu teraz jest bessa to na razie nie chcę niczego uaktualniać, a jak wyprzedadzą się OFE i ruszą te PPK w końcu to wtedy zrobią jakąś aktualizację, żeby przyciągnąć nowych inwestorów :D Dlatego mówię, że crypto to naprawdę bardzo dobry rynek, płynny i dość sprawiedliwy jeśli chodzi o popyt podaż przynajmniej jeśli chodzi o BTC, a BTC już nieraz nawet po "spadkach do zera" podnosił się i wybijał nowe ATH :D

Obrazek

Nawet PKO BP, bank, z którego usług korzystają miliony Polaków od 15 lat jest w trendzie spadkowym, a powinien w zasadzie rosnąć jak jakiś Amazon. Chociaż ja wiadome, poluję na takie przecenki i skupuję, więc naprawdę nie narzekajcie na crypto.


### edited: 2020-09-27 01:11 ###
@socjolog2008 ale taka jest prawda, platforma do tradingu jest dziadoska i tyle. Wstyd jednym słowem, tym bardziej, że GPW jest notowane na giełdzie, więc chyba mają pozyskany jakiś kapitał i powinni inwestować w rozwój i nowe technologie. Zresztą oni powinni się stokenizować, skoro i tak wszystko leży KDPW, czyli zrobić własny scentralizowany blockchain, wziąć jakieś know how od BitBay czy coś w ten deseń i po prostu umożliwić trading na miarę 21. wieku 24h na dobę bez jakichś widłowych i tym podobnych niepotrzebnych zabiegów, które nic nie wnoszą i pozostawić wszystko popytowi i podaży. I szczerze ja jestem 100% za Polską, ale z czym do ludu? Ja chciałbym inwestować długoterminowo w polskie spółki, czyli polski przemysł i gospodarkę, ale jak to wszystko spada do zera to tylko właśnie skupowanie dużych przecen się opłaca, bo tak to strach. Takie PBG z 400PLN spada do 1 grosza. Prezesik sobie wywala na samym szczycie większość, bo free float na poziome kilkunastu procent i później masa ugotowanych ludzi. Jakie tutaj jest inwestowanie i wspieranie inwestora oraz budowanie jego zaufania? Szczerze to już wolę crypto i polskiego shitcoin'a Lisk'a, bo długoterminowo wychodzi na to samo, a tutaj są duże wahania i przynajmniej da się coś uśrednić. W zasadzie tylko CDR się wyróżnia, ale wchodzi po takim pompowaniu z 1PLN do 400PLN(+40000%) to też strach, a kolejne +100% wypada dopiero na 800PLN :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 września 2020, 01:31 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 27 września 2020, 01:08

anagamidev pisze: niedziela, 27 września 2020, 00:54pod względem technologicznym polska giełda jest daleko za murzynami. Tam jedynie to buy and HODL, bo daytrading jest praktycznie niemożliwy, a na pewno bardzo uciążliwy. Nie wiem jak oni chcą podbijać zagraniczne giełdy. Śmiech na sali

Bluźnisz. Śmiech na sali to p2p ecs anonimowego Satoshiego z CIA czy innego FBI obiecującego gruszki na wierzbie w locie na plecach SP500. Kończy się ta zabawa a GPW przejmuje 65% giełdy w Armenii ,z IPO Allegro w Październiku. Popierasz wynalazek Sratoshiego z nie wiadomo skąd a negujesz własny produkt krajowy i potęgę własnego Państwa. Na dziś to Bitcoin sprawia wrażenie produktu FED czy innych instytucji, kawał dobrej, nikomu do nieczego potrzebnej roboty :!: Sezonowy gadżet internetowy
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pogromca » niedziela, 27 września 2020, 05:01

ekonokomik pisze: sobota, 26 września 2020, 23:58To zdanie powinno być wydrukowane na złoto na górze jako motto tego wątku No po prostu zrobiełś mi dzień jak to mówią
Nie spodziewałem się, że coś tak oczywistego może spowodować taką reakcję, ale nie dziwię się, bo wypowiedziałem się nieco lapidarnie i mało precyzyjnie. Dlatego teraz postaram się wyjaśnić mój dosyć prosty punkt widzenia. Więc pokrótce :
ekonokomik pisze: sobota, 26 września 2020, 23:58. Strategia "kupuj codziennie po $10" zakłada nieskończoną ilość środków. To "strategia" podobna do znanego sposobu jak na 100% wygrać zakład o rzut monetą: obstawiasz orła, jeśli przegrasz, to podwajasz stawkę i zakładasz się ponownie. Przy tej strategii tego się nie da przegrać, prawda? Matematyka nie kłamie
Tu w pełni się zgadzam, kupowanie codziennie jest bez sensu, nawet za małą kwotę. Lepiej codziennie oszczędzać określoną sumę i raz na miesiąc wpłacać na giełdę dokonując zakupów raz na miesiąc czy kwartał, ale dokonując w odpowiednim momencie, a nie na "pałę". Coś podobnego do Bitfilara od @domator , za co duży szacunek. Tylko chyba @domator nie realizuje tam zysków, a ja do tej praktyki dołączyłbym procent składany i korzystanie z trendów połączone z akumulacją krypto i fiat a'la @anagamidev , tak by mieć w jak największym stopniu wyciągnięty wkład, który można potem wykorzystać do najkorzystniejszych zakupów podczas extreem fear. Zresztą podobnie robi się na grupach traderskich grając dziwgnią wkładając 0.1 btc dążąc do wyciągnięcia wkładu i za sam zysk dążenie do 1btc ;)
ekonokomik pisze: sobota, 26 września 2020, 23:58Wracając do Bitcoina: "kupowanie dołków" niewiele tu zmienia, wydłuża tylko złudzenie, że to działa.

Zaś strategia "kupuj dołki, sprzedawaj górki" to mniej więcej taka sama "strategia" jakbyście napisali: "zarabiaj i nie trać!".
I tutaj się zupełnie nie zgadzam ! Można by było tak samo napisać "nie inwestuj w ogóle" albo "99% i tak traci" Przede wszystkim pierwsze przykazanie tradingu to inwestowanie tyle, ile możesz stracić. W momencie kiedy nie jesteśmy emocjonalnie przywiązani do waloru, a podchodzimy do tego bez "spiny", można w prosty sposób długoterminowo powiększać swój kapitał łącząc trading z holdingiem, ale najważniejsze w tym wszystkim mieć dobry moment wejścia i nie być uwiązanym konkretnie do danej ceny (typu "wczoraj było 12k dziś jest 10k, czyli tanio ładuję się all in").

Czy można oszacować kiedy jest względnie tanio, a kiedy drogo, uwzględniając końcówkę ostatniej hossy i trwającej do teraz bessy? Otóż jak najbardziej ! Żartobliwie powiem, że moment, kiedy jest dobry czas na zakupy jest wtedy, gdy na forum praktycznie nikt oprócz @anagamideva nie mówi "buy buy buy", a wszystkich aż razi jego pozytywizm :D Na żartach skończmy, cofnijmy się wstecz, mimo, że prawie każdy mówi, że w lewo patrząc to każdy jest kozak, ale patrząc w lewo mamy jakieś odniesienie co może być po prawej i na tym przecież polega analiza 8-) Wróćmy do początków bessy, odbijaliśmy kilka razy od, do pewnego czasu, żelaznego wsparcia na 6k. Można od samego początku bessy przyjąć, że 6k usd jest dobrym targetem na zakup. Przyjmijmy, że obserwowaliśmy rynek i dokonaliśmy zakupu na 6k licząc na odbicie, ale zaraz mamy zjazd do 3k$ i nie zdążyliśmy uciąć straty, bo jesteśmy jeszcze amatorami, ale hipotetycznie na 3k udało nam się znowu dokonać zakupu za tę samą, nie uwiązującą nas mocno kwotę (wiadomo dla każdego inną, ale przyjmijmy dla łatwości w obliczeniach, że było to 1000$). Patrzymy cały czas longterm. Więc:

Kupiliśmy za 6000$ po 1000$ i za 3000$ (tak wiem tyle nie było, ale łatwiej będzie liczyć) po 1000$.

Mamy więc holdowane dwa zakupy, gdy cena wraca do 6000$ możemy:

a) wyciągnąć wkład, zostawić nie obciążający nas zysk na hold longterm, który stracimy tylko i wyłącznie gdy BTC spadnie do zera,
b) wyciągnąć pierwszy wkład 1000$ na kolejne zakupy, gdyby spadło, a resztę zostawić, gdy będzie rosło, oczywiście ryzykując, ale przecież na tym zabawa z giełdą polega :)

Wybraliśmy opcję b), zmienia się trend, bitcoin dąży do szczytu w okolicach 14k$, my hodlujemy, widząc cenę 9k$ powstanawiamy sprzedać ostatni nasz wkład 1000$, myśląc, że to już szczyt, ale zostawiając pozostałe 2000$ na hodl, bo to przecież czysty zysk i możesz go stracić albo powoli realizować zysk w trendzie, np. kolejny raz po 12$k i sprzedając 500$ zysku, przeoczając nawet szczyt 14k ;) Mamy wtedy 1500$ w aktywie, 500$ zrealizowanego zysku oraz 2000$ wkładu. Bitcoin znowu spada na 9k, odkupujemy za zrealizowany zysk bitcona za 500$ mając 1500$ w aktywie i nadal wolne 2000$ wkładu. I teraz jesteśmy nastawieni i na 12k$ i kolejną realizację zysków albo na następny zakup, kiedy spadnie do okolic 6k, co przecież się zdarzyło. W takim razie robimy kolejne zakupy (uśredniamy jakby to powiedział @anagamidev :lol: ) za nasz wkład po 1000$, więc mamy 1500$ w aktywie oraz 1000$ wolnego wkładu i teraz uwaga ! Mamy 500$ na plusie, co pozwala nam ustawić cięcie straty bez straty ( :D ) na poziomie ok. 4000 dolarów, gdzie nasze aktywo będzie wyzerowane z zysku, a jego realizacja pozostawi nam pierwotny wkład w aktywo, czyli jesteśmy na zero . Możemy też czekać na 3000$, ale wtedy mamy 25% straty i ryzykujemy :D . Oczywiście bitcoin z okolic 6k$ poleciał na początku 2020r na 10000$, więc najgorszy scenariusz nie doszedł do skutku do czasów covidowego black sawn'a i po drodze mogliśmy wyciągnąć wkład jak i zrealizować mały zysk i na black sawn znowu zrobić zakupy ( co udało mi się uczynić, ale nie grałem tą techniką tylko sprzedałem stratnego alta do btc i btc oddałem przy około 6000$, kupując po 4000$, co mogę zresztą udowodnić) .

I teraz dochodzimy do tego, że tak fajnie patrzeć wstecz. No dobra, a patrząc w przód, co będziecie robić przy 9k$, 6k$ czy 14k$ ? Widzę, że sporo osób trzyma się trendu na zyskownych pozycjach. Ja jestem aktualnie bez krypto i przyznam szczerze, że aktualna cena nie zachęca mnie do zakupu. Bo niby po co ? Do ath to ma jakieś tylko 100%, także więcej i szybciej zarobię "w życiu" z kwoty, którą miałbym zainwestować. Czekam na niższe ceny, poniżej 10k$, okolice 9-5k$, tam będę zaopatrywał się w przecenione alty i może skubnę trochę dziadka bitcoina. Jak urośnie do 14k, czego Wam życzę, to spoko, tylko (to nie porada), realizujcie zyski. Póki co nie widzę rodzącej się hossy, a obecne miejsce jak mówiłem, nie jest w żaden sposób dla mnie atrakcyjne, toż to ani tanio i względnie drogo, nawet zważając na dodruk który nastąpił. Na akcjach też kiedyś dojdzie do realizacji zysków, a jak to @socjolog2008 powiedział, ogon nie może merdać psem ;)


Pytanie więc do was, co będziecie robić przy cenach 9k, 6k, 14k? ;) Ja przy 6k z milusią chęcią zrobię nie za duże zakupy, tak bym na 3k mógł zrobić podobne, a przy 14k będę obserwował, jeśli to rodząca się hossa, spróbuję zainwestować mając w głowie rozsądne cięcie strat i dążąc do jak najszybszego wyciągnięcia wkładu własnego, tak żebym miał brzydko mówiąc w dupie, czy je*nie do zera ta przestarzała technologia i stracę zysk, czy może będzie to 100k czy ileś i będę miał więcej pieniędzy do wydawania :)

P.s. Dopełniając całość i patrząc w lewo :D Na bitcoinie przynajmniej raz w roku jest dobry moment na zakup i dobry moment na realizację zysku. Wystarczy tylko być cierpliwym, a bezpiecznych dłuższych zakupów dokonywać patrząc przynajmniej na świeczki miesięczne ;)

Pozdrawiam

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 27 września 2020, 09:40

Pogromca pisze: niedziela, 27 września 2020, 05:01Przede wszystkim pierwsze przykazanie tradingu to inwestowanie tyle, ile możesz stracić.


Nie. To pierwsze przykazanie tradingu na krypto. A wiesz, skąd się wzięło? Z ekstremalnego ryzyka grania na tych rynkach. To przykazanie można, niewiele przesadzając, przeczytać tak: "Granie na krypto to kasyno. Pamiętaj, że do kasyna wchodzisz by wydać pieniądze na zabawę. Może wyjdziesz bogaty, ale zapewne stracisz."

Dlatego też trudno tu mówić póki co o inwestowaniu, co najwyżej o spekulacji. Dlaczego? Znów: z powodu ryzyka. Kiedyś liczyłem, że przeżyłem chyba kilkanaście padów giełd, tracąc pieniądze na co najmniej 6 czy 7 z nich. Nie jesteśmy też bezpieczni prawnie, w każdej chwili w dowolnym kraju albo na całym świecie może być ban na giełdy, na całe krypto, zamknięcie giełd itd.
W prawdziwym życiu, np. oszczędzając nawet długoterminowo, np. na emeryturę, człowiek musi mieć znacznie wyższy poziom pewności.

PS. Słyszałem od profesjonalnych inwestorów lepsze przykazanie: "Nigdy nie inwestuj własnych pieniędzy!" 8-)
Pogromca pisze: niedziela, 27 września 2020, 05:01Czy można oszacować kiedy jest względnie tanio, a kiedy drogo, uwzględniając końcówkę ostatniej hossy i trwającej do teraz bessy? Otóż jak najbardziej !


Komentując cały ten strzelisty przykład z wyborami a i b, odpowiem krótko: gram tu od 2011 i patrząc wstecz widzę tylko dwie możliwości: albo ja jestem beznadziejnym, naprawdę najgorszym i najgłupszym w historii spekulantem, albo to co piszesz to teoria na poziomie niedzielnego kursu dla inwestorów, która pięknie wygląda i sprawdza się wyłącznie na papierze ;)

Spójrz na wykres BTC za ostatnie 10 lat i przyjmij, że zdecydowana większość ludzi kupiła swoje pierwsze BTC pod szczytem bańki. Nie dlatego, że byli głupi, ale dlatego, że właśnie wtedy pierwszy raz usłyszeli o Bitcoinie, bo było o nim najgłośniej.
Ja np. kupiłem swoje pierwsze (i w zasadzie jedyne) BTC w czerwcu 2011 przy cenie coś koło $22. Prawie połowę straciłem niemal natychmiast próbując je "pomnożyć" po pęknięciu bańki. Potem straciłem (chwilowo) resztę po padzie pierwszej polskiej giełdy - Bitomatu. Zgadnij czy myślałem o uśrednianiu straty i kupowaniu dołków, gdy cena spadła do $2? Zgadnij o czym myślałem nadal mając garstkę swoich gunwo wartych BTC, gdy na początku 2013 cena sięgnęła kilkunastu dolarów?

Tak wygląda, z tego co słyszałem z opowieści innych - dość standardowo, start "inwestowania" na rynkach krypto w prawdziwym życiu.

A jeśli nie chcesz sięgać do opowieści sprzed wojny, to wyobraź sobie, że kupowałeś w lokalnych dołkach między $5K a $20K (powiedzmy, że średnio za $10K). I pociągnij swoją strategię z tego punktu.
Pogromca pisze: niedziela, 27 września 2020, 05:01Pytanie więc do was, co będziecie robić przy cenach 9k, 6k, 14k?


Nie wiem, bo dla mnie od ceny ważniejsza jest dynamika dojścia do niej.

Dlatego ostatnią moją operacją był zakup BTC 16 marca za ostatnie wysupłane pieniądze. Żeby nie było, że jest to świetne potwierdzenie Twojej tezy o wyznaczaniu dołków: ten zakup nie zrekompensował mi straty (a właściwie, mówiąc szczerze - bankructwa), które zaliczyłem dwa dni wcześniej, właśnie dlatego, że źle wyznaczyłem dołek na dźwigni ;)

Tym niemniej życzę Ci szczerze powodzenia. W tym co piszesz jest sporo trafnych rzeczy: np. porada by jak najszybciej wyciągnąć wkład i grać zyskiem. To bardzo ułatwia psychiczne radzenie sobie z późniejszymi, nieuchronnymi stratami.
Tyle, że znów: to przydatna porada dla tych, którzy mieli szczęście wejść w początkowym okresie bańki. A to mniejszość.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 27 września 2020, 09:43

Wrześniu ić stont już.

Obrazek

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 18 września 2020
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: personanongrata2 » niedziela, 27 września 2020, 10:04

Fenomen spekulacji na kryptowalutach polega na tym, ze fluktuacje sa spore, wywalilo mi SL na S, shortowanie nigdy mi nie wychodzilo tak dobrze, jak gra na L, na 1W alty wygladaja bardzo dobrze pod wzgledem spekulacyjnym, jesli zamkniemy tak 1W, bedzie mozna zlapac ladne % na korekcie, najprostsza metoda zarabiania na tym rynku jest analizowanie 1W i RSI, pozwala na zrobienie niewielu trade'ow ale bilans bedzie przewaznie dodatni, chyba, ze pojawi cos, co sprawi, ze rynek sie zalamie na amen, chwilowe zjazdy koncza sie odreagowaniem powyzej miejsca zakupu, problem wielu graczy polega na tym, ze sa niecierpliwi. Analiza sama w sobie dziala tylko dlatego, ze ludzie w nia wierza, jednak zawsze znajdzie sie ktos, kto moze wplynac na rynek, bo ma taki kaprys. Traca ludzie chciwi, glupi, nie uzywajacy SL, grajacy na duzych dzwigniach, czekajacy na zloty strzal itd. majacy cechy hazardzisty - chcac niechcac wiekszosc graczy mozna podpiac pod to, sek w tym, ze im trzezwiejszy umysl tym lepiej na tym sie wychodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 27 września 2020, 10:39

Szczerze i bezinteresownie piszę, przestańcie teoretyzować!, a jeżeli jesteście tak bardzo pewni swego to weryfikujcie to na rynkach, powiększając jednocześnie lota. Myślę nawet, że wstawiając później tutaj wyniki tylko zyskacie szacunek i wiarygodność. Nie mam na myśli kilku zagrań i okrojonego wycinka rynku, ale długich, rocznych wyników. Statystycznie, nawet cały rok zysków może nie równoważyć strat w ogólnym rozrachunku. Dlatego banialuki tutaj wypisywane nie będą przeze mnie komentowane, sorki(po prostu leci ignore z automatu). Trejding, tym bardziej lewarowany DT na dużej zmienności jest w mojej opinii trudnym rzemiosłem - tylko dla wybranych, zawodowców, którzy wcześniej radzili sobie na rynkach regulowanych. Na krypto ponadto nie działa kilka regułek sprawdzających się na regulowanych/dochodzą inne zagrożenia i "przeszkadzajki", ponadto po grudniu 2017 zmienił się paradygmat - zmienność i charakterystyka rynku m.in. na bitcoinie. Pisząc tutaj o uśrednianiu strat w stracie - dokładając do jeszcze większej straty w nadziei, że odbije rynek - życzeniowo - dyskwalifikujecie się jako wiarygodni spekulanci/iwestorzy/użytkownicy, whatever - tym bardziej jeżeli nie podajecie rzeczywistych przykładów z rachunków. I tu nie chodzi o udowadnianie czegokolwiek, tylko nie szerzenie jeszcze większych herezji, szanujcie czas i kapitał pozostałych. Dawców na rynkach i tak zawsze jest więcej.

BTC trzyma tygodniową korektę w hossie póki co, jednak czasu zostało niewiele. Podobna sytuacja na indeksach, która obecnie będzie w najbliższych dniach decydująca. Jeżeli BTC przebije w dól 10200usd i odbicia na rynkach będą marne lub w ogóle się nie pojawią to przywitamy się z bessą na dłużej - i wtedy określajcie dołki i uśredniajcie sobie straty w takim razie. Już przygotowuje popcorn i ciekaw jestem jak to się skończy. Od marca jest globalna wolna amerykanka, więc moim zdaniem tym bardziej trudniej będzie ustalić faktyczny bottom i odpowiedni timing.

Siedzę w dwóch altach pod odbicie, które właśnie jest przedwcześnie znoszone i jeżeli się nie obroni to będę redukować swoje pozycje. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 września 2020, 11:00 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości