Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » wtorek, 18 września 2018, 14:17

A jakby tak :P (#marzenia)
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 18 września 2018, 14:21

cement00 pisze:
Wymazywanie pisze: Często lepiej stracić np. -10% niż potem siedzieć z -30% i "twardogłową" upartością że to mnie nie rusza/dowolny bzdet. Piszę też oczywiście z autopsji.
tak się łatwo pisze, natomiast w jaki sposób najlepiej wyjść ze stratą w obecnej sytuacji? Przy przecinaniu trójkąta od dołu? Co w razie fejkowego wyjścia? Jeśli zawraca to odkupywać w tym samym miejscu? Najgorzej, gdy ktoś kupi drożej, kurs spadnie i przy naszym stop lossie zaczyna ponownie rosnąć, mnie to bolało zawsze dużo bardziej, niż strata 30-40%.
Ja mam zawsze podobny problem i przez to często nie potrafię wyskoczyć, też często boję się, że zaraz wróci wyżej, więc mam taką metodę, że czekam aż przestanie spadać, czekam parę godzin aż się uspokoi i dopiero wtedy sprzedaję, jeśli będe w stanie w miarę szybko odkupić po ciut niższej cenie. Przy gwałtownych ruchach zawsze jestem w plecy, też z autopsji. Choć przyznam rację @Wymazywanie, że przy szybkiej ucieczce można wiele więcej zarobić, ale to trzeba być takim starym wyjadaczem jak on a nie jak ja czyli pokolenie'17

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 września 2018, 14:28

cement00 pisze:[post]tak się łatwo pisze, natomiast w jaki sposób najlepiej wyjść ze stratą w obecnej sytuacji? Przy przecinaniu trójkąta od dołu? Co w razie fejkowego wyjścia? Jeśli zawraca to odkupywać w tym samym miejscu? Najgorzej, gdy ktoś kupi drożej, kurs spadnie i przy naszym stop lossie zaczyna ponownie rosnąć, mnie to bolało zawsze dużo bardziej, niż strata 30-40%.
Zawsze możesz przyjąć żelazne zasady, np spadnie o więcej niż x% =sprzedaję niezależnie od pozycji. Możesz to powiązać z oporami, figurami... A jak będzie wyleszczenie, to do dzienniczka i rozważyć, co sprawiło, że wszedłeś w tamtym momencie i czemu to się nie sprawdziło (w końcu z jakiegoś powodu kupiłeś) ;)

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » wtorek, 18 września 2018, 14:37

@cement00
Straty to cena za doświadczenie (zawsze kiedy je mam, uznaję, ze to rozsądna cena), następnym razem może dzięki temu nie będziesz w takiej sytuacji i wtedy zarobisz. Sytuacja wcześniej była prosta do zarobku bo wyszliśmy dołem z trójkąta. Lepiej zawsze sprzedawać i mieć komfort jeśli jesteś zarobiony. Na tym polega gra, ze ostatni zrealizuje strate.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 18 września 2018, 14:37

Istnieje mozliwosc ze mamy do czynienia z konsolidacja 6100-6600 podobnie jak to mialo miejsce od 14 do 20 sierpnia. Wtedy tez wszyscy czekali na spadki. Daje temu scenariuszowi solidny procent.
Niestety jednak - o ile wtedy bylem bykiem i bylem zaladowany po uszy - teraz moja ocena sie zmienila i biore pod uwage spadki. Nie jest to dla mnie scenariusz wiodacy ale na tyle prawdopodobny ze zmniejszylem longa i przestalem dokupowac.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: 1235674 » wtorek, 18 września 2018, 14:41

Myślę, ze w tym wypadku mozna było przewidzieć ruch btc patrząc na wystrzał xrp

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 września 2018, 14:43

Może brzmi to śmiesznie w ustach trejdera krypto z rocznym stażem, ale... chyba osoby, które grają tylko na krypto powinny poszukać innej perspektywy. Do mnie nieco przemówiła obserwacja wybranych stocków. W miesiąc akcje AMD wzrosły trzykrotnie, tego też powinno nam być szkoda, bo sygnały były długotrwałe i dość oczywiste (comiesięczny wzrost zysków AMD), a my się martwimy czy BTC kupimy po 5800$ czy po 6800$... na tym etapie chyba nie ma to aż tak dużego znaczenia, skoro i tak już bujamy się jak stocki, procenty przestały szokować, zarówno pozytywne jak i negatywne? ;)

Bo albo czeka nas bania na 1 milion i gdzie nie wejdziemy to będziemy koksić, albo nas takowa NIE czeka i wtedy mamy manipulowany i trudny do analizowania (fundamentalnie) rynek w przeciwieństwie do stocków, a skoro procenty już nie te co kiedyś, to może warto rozważyć zmianę piaskownicy?

Chociaż oczywiście pozostaje argument, że krypto jest na korekcie, a stocki na wieloletniej bani. To też warto brać pod uwagę ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 15:06

@cement00, Dokładnie, to bardzo trudne. Nigdy nie wiemy czy to dobry ruch i nie mamy na nic gwarancji. Nie ma metody dającej pełny sukces, ale niestety decydując się na ryzyko trzymania na stracie gdy spadek postępuje, sami się wrzucamy w ciężką sytuację i dylematy bez łatwych rozwiązań.
mudol pisze: przy szybkiej ucieczce można wiele więcej zarobić, ale to trzeba być takim starym wyjadaczem jak on a nie jak ja czyli pokolenie'17
Niekoniecznie, ja nadal robię błędy. Nawet jak x lat grasz możesz je robić. I to nawet te najprostsze. Oczywiście rzadko już się kupi zupełnie na szczycie wzrostu a sprzeda w dołku. Odnośnie bagholdingu i SL miałem np. w tym roku XMR po 200$, Neo po 50-60$ a potem tylko spadało i nie wróciło do tej ceny. A jeszcze wcześniej XRP i coś tam jeszcze za wcześnie kupione gdy spadło dużo potem. Przetrzymałem to za długo zamiast ściąć szybko. W części odbicia potem poratowały, że straciłem nie -60% ale np. tylko - 15% na czymś. Na niektórych z kolei straciłem ponad -50%, ale równocześnie zarabiałem na czym innym i to zniwelowało nieco straty (np. zrobiłem łącznie z +70% na Dashu w kilka dni).

O Bagholdingu i taktyce w jego trakcie.

Bagholding to ciężka sprawa. Zależnie od sytuacji zachowania typu:

uśrednianie//sprzedanie z dużą stratą//sprzedaż i odkup//sprzedaż by środki lokować w rzeczy rosnące//daytrading bagholdingiem

mogą okazać się fantastycznym pomysłem lub ogromną porażką. Statystycznie najczęściej u mnie pozytywnie wychodziło wywalenie na stracie jak już, ale tylko po to by lokować gdzie indziej środki w okazjach i wtedy coś odrabiać a na drugim miejscu daytrading bagholdingiem. Przy czym przy stratach rzędu -80% to już nie ma aż tyle sensu co przy -50%, ale jeśli jest lepsza okazja to warto. Kluczem jest dynamika na przepływie kapitału, czyli mamy pojęcie, gdzie można włożyć kasę, która nam się zmniejszyła na jednej rzeczy, w drugą, która jest teraz w trendzie wzrostowym. Potem zawsze można odkupić nasz bagholding, ale już więcej.

Nie namawiam na to, ale jest to opcja. Tylko trzeba wiedzieć co się robi. Pamiętam jak miałem prawie cały kapitał przeznaczony do gry kilka tygodni w 2014 w Cinni (pewnie kilkanaście k wtedy, nie pamiętam dokładnie). Cinni to był rokujący coin, który stawiałem obok Darkcoin/Xmr/Blackcoin jako ważne i topowe alty na rodzącym się rynku. Niby szło dobrze, ale spadał. Okazało się, że jest opuszczony przez twórców, ale o tym nie mówili, a nawet na koniec wypuścili fajny wallet z możliwością wysyłania wiadomości innym walletom. Pamiętam nawet jak pisałem z gościem który akurat jechał pociągiem w Szwajcarii i też używał Cinni walleta w tym czasie (znałem go z jakiegoś forum czy twitera). W każdym razie wallet zmylił ludzi, bo był naprawdę profesjonalnie zrobiony (zobaczcie jak wyglądał wallet Doge - to był wtedy standard). Przy informacjach, że oni już chyba nie pracują nad tym, ale nie mówią wprost musiałem przyjąć stratę rzędu -50% -60% albo ryzykować trzymaniem dalej (bo jeszcze się nie przebijała ta informacja wyraźnie choć już była czytelna).

Wtedy na tym rynku trzeba było mieć jaja, by pakować cokolwiek w alty, uznawane za gówno i oszustwo względem BTC (tylko LTC był członkiem rodziny, reszta była trędowata dla 95% tego środowiska, które nomen omen teraz jara się altami jak mocnym stafem:). W każdym razie nie zamierzałem sprzedawać ale nagle zobaczyłem na mintpal.com że VRC (chyba Vericoin) jest chyba przed dużym wzrostem i warto kupić. Bez wahania wywaliłem Cinni z -50% stratą, ale nie byłem smutny, bo już widziałem wielką okazję w VRC, na którego daytradingu w kilka dni czy krótkich tygodni (no i na innych coinach, mój ulubiony dt to był Blackcoin i Darkcoin czyli Dash) odrobiłem minus z Cinni i jeszcze sporo zarobiłem. Byłem bardzo chciwy i głodny zysku po stracie i na VRC nie tylko to odrobiłem ale zarobiłem jeszcze więcej.

Kiedyś takich akcji było dużo. Przepływ na altach był spory. Wiele okazywało się nagle scamem nawet nagle o 4 w nocy i albo się wywaliło z minimalną stratą/jeszcze zyskiem jak się nie spało czy śledziło po nocach ceny (potrafiłem co 20-30 min śledzić ceny podczas snu telefonem na granicy snu, wtedy nie było alarmów poza BTC, LTC) albo się traciło znacznie więcej. Jak się nie śledziło można było się obudzić czy wrócić po wyjeździe 2 dniowym i nagle coś -70%, scam i wkrótce delisted.

Wypada jakoś zakończyć przypowieść. Cinni spadło do -99% i potem chyba do -100%, bo projekt umarł, był chyba odnowiony w innym projekcie z nowa nazwą, ale chyba nadal pozostało to na poziomie straty całości jak ktoś przetrzymał. Moje Cinni sprzedane "pracowało" już gdzie indziej i zarobiło. Jakbym przetrzymał, może by mnie wtedy tu nie było lub znacznie bym sobie utrudnił grę.

Ale na szczęście dziś na rynku jest niedużo takich Cinni i jak ktoś nie pakuje w totalnie gówno z yobita czy innych giełd shitów ani bardzo wątpliwe okazy ICO, to jest dużo bezpieczniej niż w 2013/2015.

Chciałem tylko pokazać, że świadoma dynamika na obrocie środkami będącymi na stracie w złej lokacie może pomóc wyjść z naprawdę dużego gówna i nieraz mi pomogła i nieraz pewnie pomoże. To trudne, ale wszystko co trudne wynagradza.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 września 2018, 15:21 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 10 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Badoomdangboi » wtorek, 18 września 2018, 15:13

BitJanusz pisze:Może brzmi to śmiesznie w ustach trejdera krypto z rocznym stażem, ale... chyba osoby, które grają tylko na krypto powinny poszukać innej perspektywy. Do mnie nieco przemówiła obserwacja wybranych stocków. W miesiąc akcje AMD wzrosły trzykrotnie, tego też powinno nam być szkoda, bo sygnały były długotrwałe i dość oczywiste (comiesięczny wzrost zysków AMD), a my się martwimy czy BTC kupimy po 5800$ czy po 6800$... na tym etapie chyba nie ma to aż tak dużego znaczenia, skoro i tak już bujamy się jak stocki, procenty przestały szokować, zarówno pozytywne jak i negatywne? ;)
Masz chyba na myśli osoby, które grają na BTC, a nie osoby, które grają na krypto.

Dzisiaj w przeciągu godziny zrobiłem kilkanaście trejdów na altach robiących w przeciągu godziny skoki po 15-40% na Binance, jakoś wcale mi nie jest szkoda akcji AMD ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 18 września 2018, 15:20

ORGR w akcji

Obrazek

target na mexie wbity, ale bot likwidacyjny i FOMO może jeszcze trochę podbić - wtedy mamy barta 8-) chociaż osobiśćie w to wątpię.

@Wymazywanie po czasie? jak dla kogo 8-)

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » wtorek, 18 września 2018, 15:22

1235674 pisze: Myślę, ze w tym wypadku mozna było przewidzieć ruch btc patrząc na wystrzał xrp
Nie można było.
Wystrzał na xrp był spowodowany newsem o wydaniu jakiegoś tam produktu przez ripple lecz nie zgałębiałem się w szczegóły

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 18 września 2018, 15:27

@domator i @ekonokomik przeszli na stronę niedźwiedzi czyli koniec bessy coraz bliżej :mrgreen:

A tutaj zobrazowanie mokrego snu hodl'erów:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » wtorek, 18 września 2018, 16:03

@Wymazywanie,
Pacz nie tylko my gramy tą linię 8-)

BTW
Właśnie zamknąłem longa. Wątpię żeby opór 6350 tak od razu padł. Poza tym będę się czaił na shorta 64xx z wąskim stopem chyba że okoliczności się zmienią :mrgreen:
Póki co ciężko mi uwierzyć że miśki odpuszczą próbę przebicia 6k będąc tak blisko

Poza tym siła wyższa dała właśnie wszystkim cynk
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » wtorek, 18 września 2018, 16:36

Bardziej ciekawostka, możliwe, że był to tylko retest połowy poprzedniej 1D i czekają nas dalsze spadki.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » wtorek, 18 września 2018, 18:36

https://www.parkiet.com/Forex/309189937 ... ierza.html
Ale poziom 6 tys. USD jest wyraźną linią oporu. To na niej sprzedający napotkali opór sześć razy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy" – pisze Dalmas Ngetich, analityk z firmy NewsBTC. Jego zdaniem, jeśli dojdzie do silnych wzrostów powyżej poziomu 6,8 tys. – 7,2 tys. USD, to cena znajdzie się w trendzie wzrostowym ku 10 tys. USD – 12 tys. USD. Nawet więc jeśli spełni się optymistyczny scenariusz, to cena raczej jeszcze długo nie powróci na poziom z grudnia zeszłego roku.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » wtorek, 18 września 2018, 18:39

kozaki_wiesi pisze: @domator i @ekonokomik przeszli na stronę niedźwiedzi
Nie przesadzaj. Ja napisalem ze biore pod uwage spadki. Dotychczas nie bralem. Caly czas uwazam ze szansa na up jest wieksza niz down. W najblizszym czasie. Bo potem to sie okaze - w dalszej przyszlosci nigdy spadkow nie odrzucalem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 września 2018, 18:57

Wymazywanie pisze: To gdzie tu rozsądek? Nie stosujesz nigdy SL dla za wczesnych zakupów? W razie "W" gdzie cena leci totalnie odwrotnie niż nasze zamierzenia nie akceptujesz żadnej straty tylko wolisz bagholdować? Często lepiej stracić np. -10% niż potem siedzieć z -30% i "twardogłową" upartością że to mnie nie rusza/dowolny bzdet. Piszę też oczywiście z autopsji.
Od razu wyciągasz masę wniosków :) Chyba mnie nie musisz uczyć czym jest SL ;)
Nie sprzedaję z wielu powodów. Min. dlatego, że wciąż jesteśmy wciąż ponad wsparciami. Na razie sytuacja jest groźna ale stabilna. I wciąż w sumie pozostaję optymistą. Napisałem tylko, że mój optymizm po tym dniu "ciut się zmniejszył" :)

Dodano po 53 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: @domator i @ekonokomik przeszli na stronę niedźwiedzi czyli koniec bessy coraz bliżej
Absolutni nie!
I weź tu człowieku podziel się paroma słowami w chwili słabości... 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 18 września 2018, 19:19

@ekonokomik, No w sumie fakt, a cytując klasyka: KLIK ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » wtorek, 18 września 2018, 19:21

ekonokomik pisze: Absolutni nie!
I weź tu człowieku podziel się paroma słowami w chwili słabości...
Ekonokomik ma chwilę słabości.
Koniec bessy coraz bliżej :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pabloj » wtorek, 18 września 2018, 20:03

Jeff z CNBC wypóścił nową prognozę :D





He bought again!
Obrazek


A osobiście uważam, że najpierw podjazd do $6450-$6500 korekcyjny i dalej w dół.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości