Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 22 listopada 2021, 20:53

Bitmar pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 20:41Istnieje jednak ryzyko mega zwały, więc ostrożnie zaplanujcie strategię.

Takie ostrzeżenie ździebko 14000$ za późno ;)
Bult pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 20:46Ja dalej idę w to iż ten tydzień jeszcze czerwony a potem zielono
łabondź2020 pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 20:50Okolice 50tys$ to nie taka mega zwała, a nawet powiedziałbym, że wielu z nas byłoby to na rękę

WOW. Kilka dnia po 69000$....Aktualny mem tak wtedy jak dziś a ja dokładam i wierzę w wirtualnego piniondza - rewolucja - salwador - wulkan :lol:


Dodano po 15 minutach 13 sekundach:
Target 58197$ a jak przez kreskowaną się przebije idziemy na 59.4 ;) i teraz czekam na słowo otuchy od @Vetz
Kolejno atak na 60256 i lecimy na 63932$ :!:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 listopada 2021, 21:16 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ukontentowany » poniedziałek, 22 listopada 2021, 21:15

Czy bierze ktoś pod uwagę że ciągle mimo wszystko trwa akumulacja, przed ostatnią ogromną fala szumu reklamy i ogólnej euforii ? A to jest wywołanie strachu u małych inwestorów, żeby jeszcze skupić btc po w miarę niskiej cenie
Brakuje mi wciąż ogromnej burzy medialnej i towarzyskiej nt. Bitcoina, przed ostatecznym dumpem
Gdzieś marzec/kwiecień miałem wrażenie że to się zaczyna ale jakby zostało ucięte przez ban Chin i przeniesienie sprzętu do innych państw
Chyba że Bitcoin już dojrzał i teraz kurs się stabilizuje co przełoży się na to że nie będzie spektakularnych baniek i dumpow ?? :roll: :roll: :roll:

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: łabondź2020 » poniedziałek, 22 listopada 2021, 21:37

@Ukontentowany Tak to sobie liczę i wychodzi, że już mieliśmy kilka dużych akumulacji przed mega pompą :D

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nowystary » poniedziałek, 22 listopada 2021, 21:38

Ukontentowany pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 21:15Czy bierze ktoś pod uwagę że ciągle mimo wszystko trwa akumulacja, przed ostatnią ogromną fala szumu reklamy i ogólnej euforii ? A to jest wywołanie strachu u małych inwestorów, żeby jeszcze skupić btc po w miarę niskiej cenie

Mam podobne zdanie. Nie zmienia tego nawet fakt, że syndyk od mgox może rozpocząć sprzedaż części BTC na dniach. W pierwszej transzy dla osób życzących sobie zwrotu w "prawdziwej walucie" nie będzie tego aż tak dużo - jakieś 28 tysięcy BTC. A na sprzedaż pozostałej części poczekamy jeszcze kilka mcy. Według mnie obecna sytuacja to akumulacja przed ostatnia parabolą. Obstawiam ATH 85 tysięcy usd plus minus 10% w ciągu 3 miesięcy i potem niedźwiadki zaczynają imprezę na co najmniej rok czasu. Według szacunków inflacja w przyszłym roku ma się stabilizować na całym cywilizowanym świecie co tym bardziej sprzyja odpływu $ z rynku kryptowalut. To opinie prywatna, żadna porada inwestycyjna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » poniedziałek, 22 listopada 2021, 22:06

W listopadzie 2017 była zwała na Bitstampie do $5555, może chcą powtórzyć wyczyn i tym razem będzie zwała do $55555? Ma to sens? Co myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 22 listopada 2021, 22:18

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 22:06W listopadzie 2017 była zwała na Bitstampie do $5555, może chcą powtórzyć wyczyn i tym razem będzie zwała do $55555? Ma to sens? Co myślicie?


Myślę, że od dłuższego czasu nie ma co patrzeć na poprzednie bańki. Ta po prostu jest inna, dojrzalsza. Nie wiem czy w ogóle jest sens oczekiwać chorej paraboli na BTC.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
W internetach dużo się mówi o końcu bańki w grudniu i że trzeba sprzedawać. Ja się pytam: jaka bańka? Na razie straszna nuda. Z wejściem dalej czekam, ale już blisko.
ergorg pisze: czwartek, 18 listopada 2021, 20:27Za mało czasu upłynęło, myślę, że dobre wejście będzie dopiero koło końca listopada. Wyciągara na zamknięcie miesięcznej świecy, warto też patrzeć na RSI na 1D i poziom 30.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 listopada 2021, 22:22 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » poniedziałek, 22 listopada 2021, 22:21

korekta 1:1 moze byc za chwile zanegowana - moze ale nie musi, wiec pozostaje sie skupic na tym, skad rynek moze ruszyc dalej, pod poziomem 55,5 mamy od razu otwarta droge na poziom klastra na 54,4 zaraz pod tym poziomem mamy wsparcie wynikajace z ma w 3d
w strukturze lokalenj swiec widac, ze mimo braku sily popytowej tworzy nam sie typowy dla dolka cross w ma, w ktorym 1 potwierdzenie mamy na poziomie 56,0, ktore przy braku oslabienia impulsu moze uwolnic calkowicie droge do 57,2 jedyne co to neguje to chujowa 4h

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 23 listopada 2021, 04:58

Mysle ze spokojnie w ciagu najblizszych tygodni powinnismy odwiedzic okolice 50k.
Kurs poszedl 70% do gory od 40k do 69k, a 30% spadek nie bylby niczym nadzwyczajnym. Swieczka 1W tez mocna.



Jednoczesnie warto obserwowac sytuacje na Ukrainie. Temat mocno bagatelizowany, jako ze napiecia miedzy oboma krajami trwaja od dawna. Jednak kilku tygodni mocniej sie tam gotuje i widac pewnego rodzaju przyspieszenie przebiegu zdarzen, chociaby patrzac na to co ukazuje sie w mediach i jakie kroki podejmuja oficjele z USA.
Spoiler:
Np. Dyrektor wywiadu narodowego US podrozuje po krajach europejskich aby osobiscie ostrzec przed mozliwa proby inwazji na Ukraine. Byla tez z 1-2 dni temu w PL. Wizyty osobiste raczej nie sa przypadkowe i maja dodac powagi sytuacji. Dyrektor CIA w okolicach 5 listopada byl w Moskwie by rozmawiac z Putinem. Oficjele Ukrainy tez .Do tego wyciekly informacje o wyslaniu ostrzezeniu dla europejskich sojusznikow od USA - na temat mozliwego ataku na Ukraine w ciagu najblizszych tygodni.

Nie uwazam ze nawet jesli do czegos dojdzie to potrwa to dlugo, lecz moze ochlodzic mocno wszystkie rynki i wprowadzic sporo niepewnosci.
Do tego subiektywnie patrzac na rynki, wykresy sprzyjaja chlodnemu prysznicowi. Ostatecznie nawet jesli do czegos by doszlo, to skonczy sie zapewne na paru tyg niepewnosci, mocnych sankcjach (sa juz rzekomo prewencyjnie gotowe) gdzie negocjatorzy odwroca to w sytuacje win-win dla kazdej strony.

Okres zimowy tez sprzyja tym ktorzy lubia ruszac kurkiem z gazem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » wtorek, 23 listopada 2021, 09:30

Gaście światło . Od 50k też nie odbije duża opcja na to że jesteśmy już w dużej korekcie całego ruchu

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 23 listopada 2021, 09:57

@Bitmar a co myślisz o takim oznaczeniu? z 3 do 4 zrobiliśmy jednak 5% w 5 dni w formie impulsu, kanał/flaga są dość wyraźne, oczywiście teraz wszystko jest uzależnione od utrzymania db.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 23 listopada 2021, 10:02

ChomiczyPlan pisze: poniedziałek, 22 listopada 2021, 22:06 W listopadzie 2017 była zwała na Bitstampie do $5555, może chcą powtórzyć wyczyn i tym razem będzie zwała do $55555? Ma to sens? Co myślicie?
Ja czekam na zwale do 10 - 15k no w b. pozytywnym scenariuszu 20k .Wydaje mi sie ze mielismy wyckoff distribution i jestesmy w fazie D . W tym roku na setke nie licze. Koniec grudnia , styczen zwala i ponowna akumulacja . Jak bedzie rynek zdecyduje. Pozdrawiam i udanej koncowki roku zycze.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fridaytrader » wtorek, 23 listopada 2021, 10:05

mi ta korekta przypomina tą z września, gdyby miało spaść o analogiczny procent to dno byłoby pomiędzy 51 000 a 52 000 USD, czasowo póki co przebiega bardzo podobnie (wtedy dno od lokalnego szczytu wypadało po 14 dniach, czyli aktualna korekta ustaliłaby swoje minimum jutro). Dla czyszczenia SL mogłoby nawet spaść na chwilę do 49k. Ja póki co widzę jeszcze przed nami co najmniej jeden atak na ATH.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » wtorek, 23 listopada 2021, 10:37

miso20 pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 10:22 Ja czekam na zwale do 10 - 15k no w b. pozytywnym scenariuszu 20k .

XD
dlaczego nie? na poprzedniej bessie i po czarnym łabędziu było 3k więc 20k jest do zrobienia , są dobre warunki bo jednak 90% nie dowierza takiemu scenariuszowi a większość na rynku przeważnie się myli. Ja osobiście skuszę się na jakiegoś zdołowanego do granic absurdu użytecznie cenniejszego od bitcoina alta przy cenie bitcoina 20k

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
teraz zerknąłem, na skalę 1w i widzę ładne wsparcie przy 20k, nie zależy mi nie boje się że ucieknie mi pociąg itp. więc mogę sobie pozwolić i to jeszcze z łaską na 20k ;) ale zacznę partiami od ok 28k , tam jest znacznie większe prawdopodobieństwo odwrotu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » wtorek, 23 listopada 2021, 10:42

@socjolog2008 Shortujesz dziada? :)
Grubo ponad 99% altów przyniesie Ci w longterm straty albo mniejsze zarobki niż BTC.

EW to jedna z największych głupot jakie wymyślono.

Zarobiłeś dzięki moim analizom gruby szmal? Zawsze możesz coś kopsnąć koledze. ;)

ETH:0xe878F6845aB2894F8315cdD7880C6cfd0F10a694

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 23 listopada 2021, 10:46

@koparki W chwili obecnej nie jest to do zrobienia. Wystarczy popatrzyć na duże średnie tygodniowe, np. 100 albo 200, które wyznaczały dno bessy. Jeszcze przez spory czas będą się podnosić, a są już teraz na 27k i 18k. Nawet jak miałby kurs już tylko spadać, to one będą rosły, a kurs też potrzebuje trochę czasu na spadek. Musiałby przez następny rok-dwa tracić po parędziesiąt-paręset dolarów dziennie żeby te średnie się obniżyły. Z kolei nie ma powodów by zakładać, że tym razem będzie inaczej, bo średnie tak duże jak te są czystą kalkulacją i "uśrednieniem" emocjonalnych zachowań uczestników rynku.

Co do czarnego łabędzia: czyż z definicji nie jest to cos nieprzewidywalnego i prawie niemożliwego? Czekacie więc z majkosem na wygraną w totka innymi słowy? Coś modny ten czarny łabędź się zrobił.

No i dodam jeszcze, że nie patrzysz trzeźwo na kurs obrażony na bitcoina jak socjolog (co widać w używaniu emocjonalnych określeń). Kurs nie ma wiele wspólnego z użytecznością. Choć w gruncie rzeczy ta jest bardzo duża jak chodzi o Bitcoina, bo przekształca się w store of value. A czy jest coś bardziej użytecznego i pożytecznego niż pieniądz, który chroni twoje ciężko zarobione pieniądze?

Dochodzę do takiego wniosku, że Bitcoinowi nie było pisane stać się szybkim płacidłem z jednej przyczyny: prawo Kopernika-Greshama. Wydaje się, że nie uwzględnił tego Nakamoto i nie uwzględniają tego niedźwiadki, które spuszczają się nad tym, że bitcoin jest ociężały i mozolny. Dobry pieniądz jest zawsze chomikowany, bo jest dobry, co napędza wzrost wartości, bo ciągle go brakuje. Złym pieniądzem się płaci, bo się chce go pozbyć.

500 lat minęło, jakże adekwatne to odkrycie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 23 listopada 2021, 11:05

Ohoho zaczynają się już predykcje 15-20k :D Jeżeli Bit spadnie do 50k to chyba będziemy musieli robić poprawkę predykcji na spadki poniżej 10k, co? :lol:

To jest niesamowita jak działa psychologia korekty. Ileś lat już siedzę na rynku i praktycznie każda korekta pod względem psychologii i postów, która to generuje jest jednym wielkim kopiuj wklej. Cenowo nikt nie wie gdzie jest dołek, ale czasowo myślę, że jesteśmy bliżej niż dalej końca korekty.

Zgadzam się w 100% z @miso20 . Mieliśmy czarnego łabędzia dosłownie rok temu. Byłby to absolutny precedens gdyby kolejny miał się wydarzyć w w najbliższym czasie (typu 6-12 miesięcy) co spowodowałoby spadki o 70-80%. To jest marzenie ściętej głowy osób które przespały niskie ceny i na siłę szukają nowego black swana, który to średnio się zdarza raz na 10-15 lat. Ci, którzy łudzą się, że jeszcze kupią Bita po 20k lub poniżej to są fantaści. Przespaliście i tyle.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 listopada 2021, 11:14 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » wtorek, 23 listopada 2021, 11:14

@Pleasek89 Też racja, spadło o kilkanaście procent zaledwie. Ale jak pamiętam, to tak zawsze było przy przebijaniu ATH. Bo wtedy się uaktywniają doubletopowcy i sieją niepewność. A jeszcze nie widziałem sensownego double top na bitcoinie.

Gdzie te czasu, gdy robiliśmy korekty 30-40% i każdy był zadowolony? A nie teraz się podzieliła społeczność jak w polska scena polityczna na dwa obozy. I albo jedziemy do piekła albo do miliona xd.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » wtorek, 23 listopada 2021, 11:17

miso20 pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 11:14A jeszcze nie widziałem sensownego double top na bitcoinie.


Indyk tez nigdy nie sadzil, ze pan nie da jesc a toporkiem w szyje ;-)

30k wyglada jak beton, ma 100 tez tam wypada, nizej - watpie, jedynie dragonslayer :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » wtorek, 23 listopada 2021, 11:22

imo db potwierdzony, low zmiecione, mediana przetestowana i niebawem wychodzimy z kanału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 23 listopada 2021, 11:36

miso20 pisze: wtorek, 23 listopada 2021, 11:14 Gdzie te czasu, gdy robiliśmy korekty 30-40% i każdy był zadowolony? A nie teraz się podzieliła społeczność jak w polska scena polityczna na dwa obozy. I albo jedziemy do piekła albo do miliona xd.
Tzn. korekty w 2017r. były bardzo agresywne, siały dużo więcej strachu, ale dla ryzykantów (a nie oszukujmy się, na rynku krypto jest to zdecydowana większość :D populacji) to był raj. Celowałeś w -30/40% i ładowałeś się z myślą, że nie jest to pęknięcie bańki tylko kolejna korekta. Istny rollercoaster. Natomiast sprawdzało się to dopóki się sprawdzało :D Mnie też się udało kilka razy, ale przespałem szczyt i później przez miesiące mnie stopniowo kasowało a ja łudziłem się, że zaraz odbije i idziemy na nowe szczyty :D

Teraz mam wrażenie, że ludzie są niesamowicie znudzeni, nie ma tak intensywnych spadków jak i bolesnych korekt, są bardziej rozłożone w czasie - wydają się bardziej wymęczone (zarówno trendy wzrostowe jak i spadkowe) i ludzie na siłę szukają emocji. Stąd też wydaje mi się, że naprawdę wysokiej jakości coiny jak sama legenda Bitcoin czy Polkadot zaliczą wzrosty o 5-10x a totalne wydmuszki typu Dogecoin czy Shiba Inu, które nie mają absolutnie żadnej wartości a swoją wycenę opierają wyłącznie na chwilowym hype szybują 100x +.

Natomiast poza tymi zwierzęcymi episodami naprawdę ciężko nie wyciągnąć wniosku, że rynek jest dużo bardziej dojrzały niż w 2017r. i przez to też niestety sporo nudniejszy. W 2017r. czegokolwiek byś nie dotknął (szczególnie przy alt season na przełomie 2017/2018r.) rosło do nieba. Dzisiaj takie perełki musisz szukać zdecydowanie głębiej w Amazonii cmc.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 listopada 2021, 17:51 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bemx2k, Google [Bot], sebamistrz i 28 gości