Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 26 stycznia 2022, 16:36

Obecny impuls jest już chyba wyczerpany. 38.4k $ tak jak w założeniach.
viewtopic.php?f=27&t=25968&start=69220#p730434

Jeżeli uda się na dniach wybić opór to będzie mega pozytywne na najbliższe tygodnie. Tak to dalej mamy niepewność.

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 337
Rejestracja: 2 listopada 2021
Reputacja: 1733
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: voodoom » środa, 26 stycznia 2022, 16:43

Władimir Putin pozytywnie odniósł się do rynku kryptowalut podczas posiedzenia w sprawie regulacji rynku krypto. Prezydent Rosji stwierdził, że państwo ma wiele zalet, jeśli chodzi o wydobycie walut cyfrowych i polecił ministrowi finansów, aby bank centralny dał zielone światło kryptowalutom.
Nie żeby dopiero co był FUD o banach w Rosji :roll: Ale to chyba stało za ostatnim małym podbiciem BTC na 38.5k dziś.

Poniżej luźna rozkmina co z tego cyrku będzie:

US od otwarcia w górę, ale już znoszą/znieśli, tak samo jak Putina na BTC. Matematyka wskazuje doraźnie kierunek w dół, wobec całokształtu sytuacji są duże szanse na umiarkowane zrzucanie tobołów do godz. 20 ze strachu przed FEDem. Wówczas jastrzębi wydźwięk FEDu np. że stopy podnoszą już lub agresywnie skupują dolara - może być gwoździem wieczoru. Potem o 22 ewentualna sprzedaż BTC przez Teslę to już tylko dobicie leżącego BTC. Setup na zwałę doskonały.

W drugą stronę - jeśli FED się wystraszył spadków na rynku i wycofa się ze skupu oraz stóp, a w zamian podbije dodruk, to będzie rakieta w górę. Ciężko ocenić efekt neutralnych informacji. Ewentualnie potem Tesla o 22 opublikuje info że dokupili bity, wtedy pewnie moon instant na BTC.

Jedyne co mi przychodzi na myśl - spadki na giełdach nie powinny obchodzić naczelników US którym zależy na racji stanu. W bieżącej sytuacji prężenia muskułów na linii Rosja-Zachód powinni walczyć o pozycję dolara i tym samym kontrować inflację, zaostrzając politykę monetarną US. Rynki sobie mogą spadać, kiedyś się je popchnie zastrzykiem w bardziej dogodnym momencie, tak jak już robili w obliczu wojen. Większe szanse bym dawał na jastrzębie niż gołębie, choć pewnie będzie neutral.

Z kolei Tesla - nie spodziewam się żeby dokupili BTC w Q4, to byłby poważny cios dla firmy w oczach inwestorów. Nieco podejrzewam że faktycznie mogli zrobić zrzut na górce w Q4, to by była równowartość około połowy ich rocznego zysku z normalnej działalności. No albo kiszą.

No i po 22 pomyślimy co dalej, mając nowe dane. W razie wzrostów może być ciekawie, bo tam przeszkód co nie miara po drodze, poczynając od chmury Ichi na 4h i psychologicznych 40k, ciężko wróżyć czy jest w stanie złamać wszystko naraz. W razie spadków to pytanie gdzie BTC wyhamuje. Biorąc pod uwagę że wszystkie rysunki i modele kończą się na 30-28k, to myślę że zejście i zamknięcie daily poniżej będzie już "one way ticket".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 26 stycznia 2022, 17:35

voodoom pisze: środa, 26 stycznia 2022, 16:43Jedyne co mi przychodzi na myśl - spadki na giełdach nie powinny obchodzić naczelników US którym zależy na racji stanu

Rosyjska giełda trzęsie się jak galareta. Spuszczenie indexów to dalsze pogłębienie spadków w Rosji ,a co za tym idzie możliwe ropy i gazu - czyli mniej hajsu dla Putina na prowadzenie wojny (jeżeli do tego dojdzie). Co będzie z bitem ,nie mam bladego pojęcia i obecnie nie mam żadnej pozycji. Widziałem dzisiaj że powstaje konglomerat Zaorskiego do uwalania Luny - jak się zbierze większa ekipa ,z większym kapitałem na takie zabawy to dopiero będzie grubo. Niedźwiedzie czują krew ,tylko timing
UK100 /EU50 i Dax latają od przedwczoraj w obie strony. Wczoraj o 2 w nocy spuścili UK100 i EU50 żeby o 6 zacząć pompować z impetem. Kuźwa spać nie ma kiedy 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 209
Rejestracja: 25 czerwca 2021
Reputacja: 1233
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetzzzzzzzzzzz » środa, 26 stycznia 2022, 18:05

lokalny target na 38,5 zostal osiagniety w strukturze lokalnej wg ma mamy dosc dlugi powolny ale ciagly impuls, po wybiciu 38,5 rynek bedzie walczyl o dziabniecie lub co jest bardziej prawdopodobne wybicie poziomu 39657, jesli zostanie wybity powinnismy rozpoczac korekte wzrostow od poziomu 41 gdzie mamy mniej wiecej glowna spadkowa LT :D

wybicie 42007 powinno zmienic trend, bedziemy mieli wybita LT, mamy juz przelamanie w ovb, brakuje mi potwierdzenia po crossie w 4h, gdzie teraz powinno dosc do wiekszego strzalu, co by potwierdzalo przelamanie

wg ma w przypadku powyzszego poziom 48,5 to ostatni ratunek dla niedzwiedzi :D oczywiscie tylko wg ma

nie wiem, czy ktos obserwuje rynek na monitorach, ale widac bylo aktywnosc spychacza, ale ktos ladnie to wybronil

jezeli spychacz odpusci to przy utrzymamy poziomie 37334 do wiekszego ruchu up powinno dosc po wybiciu 38226
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2022, 18:47 przez Vetzzzzzzzzzzz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 7431
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » środa, 26 stycznia 2022, 18:09

socjolog2008 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 17:35 Zaorskiego do uwalania Luny - jak się zbierze większa ekipa ,z większym kapitałem na takie zabawy to dopiero będzie grubo. Niedźwiedzie czują krew ,tylko timing


Super, nie ma takiego skutecznego anty-wskaznika jak zaorski, gram przeciwnie w ciemno :lol:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2022
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kasia312 » środa, 26 stycznia 2022, 18:28

Czy w tej chwili jest odpowiedni moment na dokupienie kryptowalut ? Wiem, że głupie pytanie, ale chciałabym zakupić, a nie wiem, czy to już dobry moment patrząc w przeszłość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » środa, 26 stycznia 2022, 18:47

@Kasia312 Nie, to nie jest dobry moment. Dobry bedzie jsk sie wyedukujesz, wtedy bedziesz wiedziec jaki moment jest dla ciebie dobry.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2022
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kasia312 » środa, 26 stycznia 2022, 18:58

Majkos pisze: @Kasia312 Nie, to nie jest dobry moment. Dobry bedzie jsk sie wyedukujesz, wtedy bedziesz wiedziec jaki moment jest dla ciebie dobry.
Dziękuję za odpowiedź.
Tak myślałem że, to ktoś powie. Chociaż nie oczekiwałam takiej porady, tylko porady kogoś, kto jednak ma właśnie większą wiedzą i jest wyedukowany. Wiadomo, że nikt nie wie, kiedy jest najlepszy moment, ale myślę, że na tym forum jest wielu specjalistów, którzy mogą stwierdzić, że teraz np. warto kupować. Tak wiem, że są spadki, największe w ostatnich miesiącach, jak na razie były 24 stycznia, gdzie bitcoin kosztował 32/33k $(wtedy nie zdecydowałam się), ale teraz jednak już wzrósł o te 4-5k $. Więc ponawiam pytanie, czy nadal jest, to dobry moment :) Jeśli ktoś jest w stanie doradzić, to będę wdzięczna, czy może lepiej jeszcze czekać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 26 stycznia 2022, 19:07

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:58Dziękuję za odpowiedź.
Tak myślałem że, to ktoś powie. Chociaż nie oczekiwałam takiej porady, tylko porady kogoś, kto jednak ma właśnie większą wiedzą i jest wyedukowany. Wiadomo, że nikt nie wie, kiedy jest najlepszy moment, ale myślę, że na tym forum jest wielu specjalistów, którzy mogą stwierdzić, że teraz np. warto kupować. Tak wiem, że są spadki, największe w ostatnich miesiącach, jak na razie były 24 stycznia, gdzie bitcoin kosztował 32/33k $(wtedy nie zdecydowałam się), ale teraz jednak już wzrósł o te 4-5k $. Więc ponawiam pytanie, czy nadal jest, to dobry moment Jeśli ktoś jest w stanie doradzić, to będę wdzięczna, czy może lepiej jeszcze czekać.
Co Ci mówi intuicja?
Obrazek
Jest tutaj setki czynników, które należy uwzględnić, ale jeżeli wiesz co kupujesz, czekałaś na większe spadki/korektę i jedynie chciałaś usłyszeć opinie innych użytkowników to moim zdaniem tak, to jest dobry moment aby zacząć kupować długoterminowo, ale istnieje niemała szansa, że spadniemy niżej i zadaj sobie czy jesteś w stanie sobie emocjonalnie poradzić z portfelem uciętym o 50% i potencjalnie zamrożonymi środkami na lata? Jeśli odpowiedź to tak to wiesz co robić.
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2022, 19:11 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 26 stycznia 2022, 19:11

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:58Jeśli ktoś jest w stanie doradzić, to będę wdzięczna, czy może lepiej jeszcze czekać.

Jak mamy tutaj na pokładzie mieć kobietę ,która będzie się dzielić z nami swoim punktem widzenia to nawet ja powiem że za 5% możesz sobie kupić ;)
Spoiler:
i shortować :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zombine » środa, 26 stycznia 2022, 19:12

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:28Czy w tej chwili jest odpowiedni moment na dokupienie kryptowalut ? Wiem, że głupie pytanie, ale chciałabym zakupić, a nie wiem, czy to już dobry moment patrząc w przeszłość.
Przeczytaj te 3464 strony wątku to może sama będziesz mogła sobie udzielić odpowiedzi która będzie w 50% błędna albo streszczę ci to Tik-tokowo. Będzie rosnąć albo będzie spadało.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » środa, 26 stycznia 2022, 19:23

@Kasia312
W tym temacie jest dużo analiz. Jedne z predykcją na wzrosty, inne mówiące, że lecimy w dół. Wystarczy przeczytać kilka ostatnich stron i będziesz miała odpowiedz.

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:58Więc ponawiam pytanie, czy nadal jest, to dobry moment

Jeżeli nie wiesz co to zarządzanie kapitałem inwestycyjnym to masz loterie. Nawet jak ktoś się pomyli to tnie straty i szuka nowego wejścia. Tutaj jest więcej inwestorów krótkoterminowych, a Ty pewnie chcesz kupić na dłuży czas. Dwie różne sprawy.

Ogólnie skończyły się czasy szybkich i łatwych pieniędzy. Trzeba być bystrym, żeby długoterminowo zarobić. Na rynku mamy profesjonalnych inwestorów i instytucje. Osoby, które teraz wchodzą to dawcy kapitału dla nich. Tak to wygląda.

Co mogę ci polecić. Nie słuchaj "ekspertów" z YouTube. Najlepiej zobacz filmy z nimi jak cena była >60k $ i zobacz gdzie jesteśmy teraz.

@Kasia312
Co do aktualnej ceny. Mieliśmy spadki od trzech miesięcy. Powinniśmy mieć teraz korektę tych spadków. Jest szansa na zrobienie 49k $ do 4-6 tygodni. Możemy tam nawet nie dojść. Jak tam dojdziemy to uruchomią się naganiacze z YouTube i pewnie nie sprzedaż bo uwierzysz, że zrobimy 100k $, a wtedy zlecimy w dół.

Jak nie nauczysz się sama podejmować decyzji to tylko stracisz pieniądze. Jak nie teraz to w długim terminie je stracisz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 stycznia 2022
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kasia312 » środa, 26 stycznia 2022, 19:38

Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi :) O takie odpowiedzi właśnie mi chodziło. Wiem, że mam bardzo małą wiedzę, ale dzięki takim odpowiedziom, wiem w którym kierunku iść, aby ją powiększyć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mandigal » środa, 26 stycznia 2022, 19:41

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:28 Czy w tej chwili jest odpowiedni moment na dokupienie kryptowalut ? Wiem, że głupie pytanie, ale chciałabym zakupić, a nie wiem, czy to już dobry moment patrząc w przeszłość.
Moge Ci powiedzieć to samo co mówie znajomym z pracy którzy pytają się mnie czy warto teraz wejść w krypto:

Moim zdaniem... i tak i nie :D

Tak - ale wchodząc partiami, oswajając się z tym rynkiem. Inwestując długoterminowo (jak na krypto) z 4 lata, albo więcej. Akceptując ryzyko i to że można stracić wszystko.

Nie - jeżeli chcesz teraz wejść ALL IN. Bez namysłu się jaki przedział czasowy Cie interesuje. No i za żadne skarby nie inwestuj pieniędzy które są Ci potrzebne w niedalekiej przyszłośći

Początkujący
Posty: 215
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: atlas1234 » środa, 26 stycznia 2022, 19:50

po tej korekcie moim zdaniem 50 k za bitka to jest max i to nie powinno być problemu i będzie dobry czas na realizację zysków po więcej nie ma co liczyć przed halvingiem to moje zdanie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 26 stycznia 2022, 19:57

atlas1234 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 19:5050 k za bitka

Macie 38.5 w turbo ruchu podnoszącym o 5k ,o czym wy znowu gadacie. Jeszcze o ath zacznijcie sobie opowiadać a słowem nikt nie wspomni że jeżeli ktoś jeszcze nie wyszedł to jest to dobry czas ,na pewno lepszy niż przy kolejnej drodze na przebicie 33 - gdzie już przełamią .Nadal się nic nie zmieniło :twisted:
Zegarek tyka
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 26 stycznia 2022, 20:01

0.25 - dawać 40K$.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 26 stycznia 2022, 20:05

szajsiwo pisze: środa, 26 stycznia 2022, 20:02CKB to nie były Twoje pękające jak popcorn szorty

CKB to akurat jest nieruchliwe na stakingu jeszcze 24 dni.. tego nie udało mi się uwolnić. Lune 5 stycznia udało mi się wywalić po 80$. Ja nie mam kryptowalut po za tymi j#^*# stakingami co uwalniają tygodniami środki.
Za to mam 38.7 S H O R C I S K O na forexie :mrgreen:
News w 3 d.y stopy stoją w miejsce a dookoła burdelllo jak był tak jest, teraz czekamy na przemówienie
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2022, 20:06 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mkraw2005 » środa, 26 stycznia 2022, 20:06

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 19:38Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi O takie odpowiedzi właśnie mi chodziło. Wiem, że mam bardzo małą wiedzę, ale dzięki takim odpowiedziom, wiem w którym kierunku iść, aby ją powiększyć.


Na obecną chwilę wygląda to tak:



Ja bym się wstrzymał na początku lutego Chiński Nowy Rok może będą promocję aczkolwiek to też nie jest wyznacznik.
Pamiętaj przeznacz taki kapitał jaki możesz stracić żeby twoja psychika nie ucierpiała.
Ostatnio zmieniony środa, 26 stycznia 2022, 20:15 przez mkraw2005, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitBoy » środa, 26 stycznia 2022, 20:12

Kasia312 pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:58Wiadomo, że nikt nie wie, kiedy jest najlepszy moment, ale myślę, że na tym forum jest wielu specjalistów, którzy mogą stwierdzić, że teraz np. warto kupować.
Na jakiej podstawie twierdzisz że tutejsi "specjaliści" wiedzą kiedy kupować? Widziałaś ich długoterminowe wyciągi z kont giełdowych, które poświadczają skuteczność metod prognozowania? Bo jedyne co tutaj możesz zobaczyć to statystyki klepania postów obok nicka.
Majkos pisze: środa, 26 stycznia 2022, 18:47Nie, to nie jest dobry moment. Dobry bedzie jsk sie wyedukujesz, wtedy bedziesz wiedziec jaki moment jest dla ciebie dobry.
Jak się wyedukuje do poziomu zawodowego maklera to wtedy określi precyzyjnie dobry moment? Jak myślicie, kto w poniższym eksperymencie osiągnął najlepsze wyniki w inwestowaniu?

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], grzeg i 15 gości