Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 14:01

@rubel - coś w tym jest....tylko co mają zrobic ci, co od samego początku pisali o takim.możliwym scenariuszu? Trzeba wzmóc czujność ;)
Ja tradycyjnie już, zyski realizuje partiami....dziele np. na 5 części i mam ustalone dużo wcześniej progi wyjscia
czasami pod wpływem impulsu realizuje wcześniej, bo cos mi się nie spodoba, albo jakiś zły news.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:26

Wieloryby spuszczają alty a to oznacza mocne wybicie na bitcoinie bo to co się dzieje z altami nie jest logiczne. Rosly słabo z bitem do godziny 11 i zaczęły tracić tylko dlatego że ten przestał rosnąć np. rvn czy flm.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:30

adamjttk pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 12:02Wprost przeciwnie, jezeli dzieki kryptowalutom odlozysz na emeryture 10x tyle co przecietny Kowalski zyjacy od 1.go do 1.go to naturalnie (wg wladzy) powinienes sie podzielic z bliznimi w potrzebie, "sprawiedliwosc spoleczna
Rozumiem, że to sarkazm. Uważam iż odkładający kryptowaluty (BTC) na emeryturę udowodnią że system emerytalny ZUS jest przestarzały. Tym samym wymuszą reformę emerytalną ZUS która musi uwzględnić/zastosować blockchain. Przez to poprawią byt emerytom.
Zdaje się zaraz jakiś moderator usunie/powinien usunąć takie nasze wypowiedzi/dyskusje z wątku "Dyskusja na temat kursu BTC"

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:35

RevWolt pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:26 Wieloryby spuszczają alty a to oznacza mocne wybicie na bitcoinie bo to co się dzieje z altami nie jest logiczne. Rosly słabo z bitem do godziny 11 i zaczęły tracić tylko dlatego że ten przestał rosnąć np. rvn czy flm.
Ja tego na " moich" altach nie zauwazam. Jestem bardzo zadowolony z tego co widzę na wykresach. Niektóre może przestały rosnąć, za to inne mają szansę się wykazać. Nie mam powodów do narzekania.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:44

fajnie bitek powoli rośnie

mój konik na obecne wzrosty Polkadot niedługo może mocno szarpnąć w górę ;)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:51

ikswodnal pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:30Rozumiem, że to sarkazm. Uważam iż odkładający kryptowaluty (BTC) na emeryturę udowodnią że system emerytalny ZUS jest przestarzały. Tym samym wymuszą reformę emerytalną ZUS która musi uwzględnić/zastosować blockchain. Przez to poprawią byt emerytom.
Zdaje się zaraz jakiś moderator usunie/powinien usunąć takie nasze wypowiedzi/dyskusje z wątku "Dyskusja na temat kursu BTC"
zwłaszcza jak przy wypłacie trafisz na dołek przy ~14k :mrgreen:
masonbtc pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 15:44fajnie bitek powoli rośnie
goni indeksy.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:17

@adiqq Ja zauważyłem to na altach do spekulacji na których gram tylko na giełdach jak rvn czy flm i kilka innych z którymi łatwo wstrzelić się w pompeczke jak wczoraj rif. Z FLM za szybko wystartowałem ale zaraz sprzedałem bo jednak gram pod MACD 4h jak ostatnio 3x dawało mi to zysk. Ogólnie alty który mam na hodl to już wczoraj zrobiły świetne wyniki a dzisiaj kontynuacja i aktualnie raczej większość rośnie tylko te rodzynki spekulacyjne zrobiły fikołka jak wchodziło ładnie to sypało do top 5 zyskujących a teraz sam nie wiem.

Początkujący
Posty: 293
Rejestracja: 12 sierpnia 2021
Reputacja: 179
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kisiel » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:36

Ja na ETH mam próg wyjścia 3000. Nie wiem czy nie za nie wysoki. Teraz to ładnie wygląda. Mógłbym wychodzić bo i tak pakowałem się w czerwcu, kiedy stał poniżej 1000. Cóż, jestem byczo nastawiony i te wzrosty dzisiejsze nie wyglądają na fake out. Poprzedni tydzień utrzymali 22k. Trzymam dalej

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:59

fetek pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:11zwłaszcza jak przy wypłacie trafisz na dołek przy ~14k
To jest gromadzenie środków na emeryturę. Chodzi o przedziały czasu większe niż 4 lata. Czas dłuższy niż z jednorazowego wycofania BTC. Zgromadzone środki na emeryturę będą przekształcane/wypłacane w obowiązującej walucie w okresach miesięcznych. To pozostaje problemem do
rozwiązania, a pomocny w rozwiązaniu tego problemu będzie @garlonicon.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 18:24

ikswodnal pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:59pozostaje problemem do
rozwiązania, a pomocny w rozwiązaniu tego problemu będzie @garlonicon.

Ciekawe stwierdzenie... KYC/AML obejćścieie jest możliwe na trzy sposoby @garlonicon
- płacąc podatek, dziś 19% a jak piszecie nawet i 40% możliwe (to sporo wody i czasu upłynie)
- łamiąc prawo i nie płacąc, na słupy w limitach (gorzej jak i to zaczną regulować ,czyli bitomaty)
- kupując dobra luksusowe mniej lub bardziej (tak to się odbywa dziś) od sprzedających dane towary akceptując crypto (ich problem) ale z FV jakby się zakupiło za pieniążki (traci się na % wartości - czytaj się przepłaca) i później sprzedaż na normalnym rynku z bonifikatą (np. samochody i w mniejszej skali nieruchomości)... Też na słupy..Wiedza operacyjna różnych organów w tej materii jest dość spora, ale gdzież bym coś insynuował czy wiedział, na nasza klasa przeczytałem komentarze ;) czy innym wykopie (ja o kotletach więcej wiem niż o nielegalnych sytuacjach, po góralsku, po kapitańsku, wiadomo mnogo)
Mnie smucą opcje nałożenia takich % podatku na ETF bo to będzie cios dla płynności, tak jak był zastrzyk w 2017 wprowadzając na rynek takie opcje z kryptowalutami
Od dywident podatek belki, od obrotu na akcjach podatek, od nabycia za zarobioną kasę z opłaconym podatkiem nieruchomości kolejny kur.a podatek od wzbogacenia :shock: ale to na całym świecie tak jest, żeby mi nikt nie pluł na Polskę czasami, że tylko tu :!: legitne na końcu zostanie GPW :lol:


Dodano po 54 minutach 32 sekundach:
@garlonicon do tego twojego komentarza to się lekko zmienia klimat. Kuniec
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 19:23

RevWolt pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:17Ogólnie alty który mam na hodl to już wczoraj zrobiły świetne wyniki a dzisiaj kontynuacja i aktualnie raczej większość rośnie tylko te rodzynki spekulacyjne zrobiły fikołka jak wchodziło ładnie to sypało do top 5 zyskujących a teraz sam nie wiem.
Fakt, zaczęło się już wczoraj. Ja zwykle nie gram tak jak ty, ja raczej gram pod mid-term. Czyli jak kupię w dobrym momencie, to nie sprzedaję szybko.ale jak zacznie się dobrze, z plusem, to potem nawet jak są gorsze okresy, to nie mam problemu, żeby to dłużej trzymać....
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 19:57

@adiqq No właśnie ten ruch dzisiejszy mnie troszkę zgubił bo faktycznie lipiec był dobry, RIF, FLM, OP, PEOPLE, JASMY wszystko kupione przed odpaleniem za 100% kapitału na giełdzie. Nie robię podziału tylko all in. Dopiero zysk dziele na stable które trzymam na czarną godzinę (jakiś krach, zejście, czerwone dzidy na altach) i alty pod hodl z myślą albo sprzedaży min. 1000% zysku albo sprzedaży w hossie. Się pokusiłem na FLM a tu niespodzianka ale będę gada obserwować bo czuje jeszcze kilka pompeczek, dzisiejsze spadki na altach bo tej pompie bita na 24k to możliwość większego ruchu bo bardzo duże zlecenia realizowane były na wielu altach w sprzedaży na co również zwracam uwagę (wpływy/wypływy). Kolejne zakupy będę celować w coś poniżej 2000 cap.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 20:54

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 19:19 KYC/AML obejćścieie jest możliwe na trzy sposoby
Zupełnie nie o to mi chodzi. Inercja prawa i rządzących jest do przewidzenia. Do zmian w rozwiązaniach emerytalnych rządzących mogą zmusić tylko twarde dowody matematyczne. Wszyscy wiedzą że system ZUS jest zły, przestarzały. Blockchain i BTC dają rozwiązanie. Najpewniej, najszybciej zostaną zmuszone do zmian qutasi rozwiązania emerytalne PPK i OFE. Wystarczy porównanie do regularnie odkładających w kryptowalutach.
@garlonicon w innej dyskusji podpowiadał gdzie można szukać rozwiązań problemu regularnej (np comiesięcznej) wypłaty środków (BTC).
Nie wyobrażam sobie by państwo po uznaniu roli blockchaina i kryptowalut w systemie emerytalnym
dalej żądało zabójczego podatku 19%, gdy w PPK nie bierze podatku, a dodatkowo ten system wspomaga
naszymi podatkami.
Ciekawy jestem kiedy któryś moderator albo administrator się zdenerwuje i przeniesie tą dyskusję do
odpowiedniego wątku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 20:56

ikswodnal pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 20:54Ciekawy jestem kiedy któryś moderator albo administrator się zdenerwuje i przeniesie tą dyskusję do
odpowiedniego wątku.
Taki OT to nie OT!

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
-15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 21:55

ikswodnal pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 16:59To jest gromadzenie środków na emeryturę. Chodzi o przedziały czasu większe niż 4 lata. Czas dłuższy niż z jednorazowego wycofania BTC. Zgromadzone środki na emeryturę będą przekształcane/wypłacane w obowiązującej walucie w okresach miesięcznych. To pozostaje problemem do
rozwiązania, a pomocny w rozwiązaniu tego problemu będzie @garlonicon.
Nie wiesz co będzie za 4 lata, nie wiesz jakie będą regulacje i jak będzie wyladał rynek, mimo wszystko wlę się zabezpieczać w bardziej pewny sposób.
socjolog2008 pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 19:19Od dywident podatek belki, od obrotu na akcjach podatek, od nabycia za zarobioną kasę z opłaconym podatkiem nieruchomości kolejny kur.a podatek od wzbogacenia :shock: ale to na całym świecie tak jest, żeby mi nikt nie pluł na Polskę czasami, że tylko tu :!: legitne na końcu zostanie GPW :lol:
w IKE nie płacisz podatku, cała kwota z obrotu lub dywidend jest do dyspozycji.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 22:33

fetek pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 21:59Nie wiesz co będzie za 4 lata, nie wiesz jakie będą regulacje i jak będzie wyladał rynek
Oczywiście nikt nie potrafi przewidzieć przyszłości, jednak należy uznać, że regulacje zmierzają do racjonalności.
IKE jest jeszcze mniej przewidywalne. Może paść, zostać przejęte, w każdej chwili gdy jego właściciel, udziałowiec, zarządzający przestaną zarabiać. Oszczędzający w IKE jest na początku układu żywienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 22:38

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
-11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fetek » poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 23:43

ikswodnal pisze: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 22:33Oczywiście nikt nie potrafi przewidzieć przyszłości, jednak należy uznać, że regulacje zmierzają do racjonalności.
IKE jest jeszcze mniej przewidywalne. Może paść, zostać przejęte, w każdej chwili gdy jego właściciel, udziałowiec, zarządzający przestaną zarabiać. Oszczędzający w IKE jest na początku układu żywienia.
:mrgreen: że ja na takich muszą tracić czas, pierdzielisz głupoty i jesteś na tyle leniwy że nawet nie sprawdziłeś co to jest IKE. Pomijam fakt że jako inwestor powinieneś to narzędzie znać od lat.

Jedynym właścicielem, udziałowcem i zarządzającym jestem JA, likwidacja IKE nie zlikwiduje aktyw, by to zrobić muszą uwalić giełdę, STC, ETF'y itd a jak to zrobią to Twojego BTC już dawno nie będzie.

Giełda i oszczędzanie nie idzie w parze, tu są wieczne longi...

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 17 czerwca 2022
Reputacja: 384
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adamjttk » wtorek, 9 sierpnia 2022, 10:58

Kurs powoli, powoli pnie sie do gory, lokalne dolki sa coraz wyzsze.
Tak jak jeszcze kilka tygodni temu dokupywalem czekajac na dolki ~21k, tak dzisiaj nie pogardze dokupywaniem po 22,5-23,0k.
Jakie sa na dzis merytoryczne argumenty za tym, ze na jesien kurs moze zleciec o kolejne pieterko, na powiedzmy 12-15k?

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 16 kwietnia 2021
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: dopra » wtorek, 9 sierpnia 2022, 11:43

Tak, argumentem jest to że indeksy odreagowują spadki, jak poleca to bitek za nimi x kilka

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Eazzy0, grzeg i 22 gości