Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:45

@kenioctiB,
Też zauważyłem te zależności od pewnego czasu. Często pojawia się duży skup/sprzedaż na BITMEX i dopiero jak jest wypełniony to kurs jest jest pchany/spychany na finexie o te kilka setek aby był w proficie. Kiedyś też raczej polowano na mcall dużych orderów na okex obecnie przy obrotach na MEXie chyba bardziej to się tam opłaca
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:46

kenioctiB pisze: Podalem wam zrodlo skad ten wystrzal. A widze dalej kilka osobsie pyta o co chodzi ze fale eliota nie pasuja.
Ze jakis news.

Bitfiniex podaza botami za bitmexem ktory pcha kurs dzwignia. Sami sprawdzcie. Btc za 10k, pchajac na dzwigni 100x to btc za 100 dolarow.

To jest jedyna wytlumaczalna teoria jak mozna skupowac dziesiatki BTC na bitfinexie, a prawda jest taka ze na dzwigni zarabia 50x lub 100x tyle. Wiec te btc kosztuja go 50 lub 100x mniej.

Narazie na bitmexie ordery pchajace zniknely.
Ale sie utrzymuje, rysuje sie bycza flaga? i na ich miejscu zaczal bym rajd ku gorze:)
Jestem rolnikiem i pracuje w polu, zwyklym chlopem bez szkoly. Wytlumacz prosze tak zebym zrozumial, bo nie moge pojac tego wyjasnienia moim mozgiem wielkosci orzeszka. Prosze

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:50

BitJanusz pisze: @Bitcoinek

ale to by oznaczalo, że jakiś miszcz zawraca kurs "tysiuncem" BTC, rysuje kurs jak chce i nadaje trend.. A to nie jest przecież aż tak dużo.

Jeśli to ruch "nienaturalny", tylko tym pchaczem spowodowany, to teoretycznie powinien się cofnąć?
Nie wiem czy to jest napewno tylko tysiac btc, ale jezeli jest to dzwignia 100x? to jest to 1000x 100? gram na bitmexie tydzien wiec nie do konca to rozumiem.
Poprostu widzialem ze caly czas w orderbooku LONG byl przesuwany coraz wyzej 10 milionowy order ktory znaczy chyba buy long? Pozniej jeszcze 3 Milionowy byl.

A bitfiniex nie nadazal skupowac bitkow i bitmex byl 200 dolarow na plus.

Wiec moze i to blednie rozumiem, ale skoro znikl to myslalem ze ktos wykupil jego kontrakty, czyli wedlug mnie on jest w posiadaniu 10 mln kontraktow na LONG, i nawet wiecej bo zeby utrzymac kurs w ryzach kolejne byly stawiana na LONG aby kurs nie spadl nizej.

Wiec wedlug mnie spodziewajmy sie kolejnych wystrzalow, aby podupczyc shortowcow bo sie rozbestwili.

Dodano po 59 sekundach:
@kenioctiB

Zgodnie z twoimi cyklami, to alty przez ostatnie 2 dni zostaly napompowane. Czyzby zamiana na btc (przy wyzej stojacym) + fiat?[/quote]

Nie wiem co bylo pompowane, LTC troszke.

Na bitfiniexie alty stoja w miejscu, i wybija za jakis czas, jak btc BEDZIE wysoko. Puki co powinny tracic w zgledem btc a USD troszke rosnac.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 29 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Phlox » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:53

Ja jednak podchodzę do tego, że to podpucha na uruchomienie SLów shortowcom. Zaraz wrócimy do weekendowego kanału i będzie można kupić za 9400-9500.

Początkujący
Posty: 145
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: JohnnyFontane » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:54

O co chodzi na BB z tymi masowymi sprzedażowymi transakcjami BTC za 1zł? To niby jakiś nieudolny sposób na sianie paniki? Bo pełno tego dziś było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:55

@BitJanusz,
Czasem wystarczy kilka setek $ ruchu aby być kilkadziesiąt(set) tysięcy na plusie. To jest prawdziwa manipulacja i zarabianie kasy. Po co poświęcać dużo kasy na pompowanie kursu o tysiące $ jak czasem wystarczy bujać mocno kursem i zarabiać na tym o wiele szybciej i więcej. Na obecnym poziomie algorytmów na jakich operują boty "wystarczy" mieć kilka(naście) milionów $, parę tys BTC (często pożyczonych np na shorty), rozeznanie w rynku plus dojście do popularnych portali o krypto czy twitterowców (dystrybucja newsów) i można grubo zarabiać
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:57

ech, w takich momentach "zwykły janusz" czuje się jak pionek na szachownicy :P Nie widziałem w ogóle takiej predykcji. I nie mówię tutaj o osobach, które wrzucają sto możliwych scenariuszy, czy generalnie analiz typu "kurs wzrośnie albo spadnie". Chyba wszyscy "więksi" twitterowi elliotowcy byli bearish albo neutral.

Miałem sobie zażartować wcześniej, że z takim wolumenem to byki mogą na stolec przeć, a nie na 10k$... dobrze, że tego nie napisałem :roll: Wolumen to kolejna rzecz, którą muszę skreślić z "brania pod uwagę" :|

Na razie najskuteczniej (przynajmniej mi) sprawdzają się kliny. Zwykłe trójkąciki w skali 30min.

@bitloteiros

to mnie właśnie przeraża. Bo przecież "w drugą stronę" też można. Ludzie się napalą na odwrócenie trendu, wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskażą, a w kluczowym momencie wróci pan z 1k pożyczonych BTC i wszystko pójdzie się walić. Równie dobrze można rzucać monetą.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » poniedziałek, 26 lutego 2018, 14:58

VooCash pisze: Jestem rolnikiem i pracuje w polu, zwyklym chlopem bez szkoly. Wytlumacz prosze tak zebym zrozumial, bo nie moge pojac tego wyjasnienia moim mozgiem wielkosci orzeszka. Prosze
Bitfiniex podaza botami za bitmexem ktory pcha kurs dzwignia


Szary czlowiek sobie mysli jak bitfiniex moze pchac kurs, skupujac tyle bitcoinow, sa przeciez drogie za 10k.
Natomiast pchajac kurs na bitmexie na dzwigni ktos zarabia 100x, wiec dla niego koszt jednego btc to 100 dolarow na bitfinexie.

Wydawaloby sie ze to bitfiniex rysuje kurs, ale dzis sie przekonalem ze nie. Bitfiniex tylko goni kurs, ktory jest wypracowany na kontraktach.
Bo bitcoin musi miec fizyczna wartosc, wkoncu kupno kontraktow to nie kupno bitcoina. Wiec polaczone boty z kontraktami gonia kontrakty aby btc mial wyzsza wartosc.

To taki lancuch pokarmowy : Bitmex --> bitfiniex --> kapitalizacja krypto.
Wiec za pomoca dzwigni caly rynek krypto rosnie, brzmi to abstrakcyjnie.



W chwili obecnej Bitmex i jego kontrakty kreuja kurs (on zaczal wystrzal a bitfiniex go gonil)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:03 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:00

@kenioctiB,
Przeczytaj co napisałem wyżej. Order na czerwono na 10mln to nie long tylko likwidacja (mcall) shorta

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
kenioctiB pisze: W chwili obecnej Bitmex i jego kontrakty kreuja kurs (on zaczal wystrzal a bitfiniex go gonil)
Nie. To BITMEX gonił i przegonił "dzięki" likwidacji która musi zostać zasypana shortami przez innych
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ducatus » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:00

Phlox pisze: Ja jednak podchodzę do tego, że to podpucha na uruchomienie SLów shortowcom. Zaraz wrócimy do weekendowego kanału i będzie można kupić za 9400-9500.
Tylko, że jeśli się SL uruchamiają to cena ciśnie w górę jeszcze bardziej, a nie w dół ;-)
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:00

kenioctiB pisze:
VooCash pisze: Jestem rolnikiem i pracuje w polu, zwyklym chlopem bez szkoly. Wytlumacz prosze tak zebym zrozumial, bo nie moge pojac tego wyjasnienia moim mozgiem wielkosci orzeszka. Prosze
Bitfiniex podaza botami za bitmexem ktory pcha kurs dzwignia

Btc kosztuje 10k, pchajac na dzwigni ktos zarabia 100x czyli koszt jednego btc dla niego ktorym jego boty gonia kurs wynosi 100 dolarow.

Na bitfiniexie boty wykupuja btc, aby kurs podazal za bitmexem. Kto skupuje bitki po takich cenach aby utrzymac kurs? Tylko ten kto zarabia na nich np 50x lub 100x, dzieki czemu koszt jednego bitka to dla niego np 100 dolarow.

W chwili obecnej Bitmex i jego kontrakty kreuja kurs (on zaczal wystrzal a bitfiniex go gonil)
No tak ale bitmex ma kontrakty CFD, to one tez winduja cene? Myslalem ze tylko gdy kupujesz wlasciwa walute podbijasz kurs,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:03

Ja przychylam się do krwawej opcji naszego mordercy ;)
Przedłużyli/zaniżyli ramię, aby zalać krwią shorty :mrgreen:

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:06

VooCash pisze: No tak ale bitmex ma kontrakty CFD, to one tez winduja cene? Myslalem ze tylko gdy kupujesz wlasciwa walute podbijasz kurs,
Edytowalem poprzedni post do ciebie. Ale wyjasnie tez tutaj.

Wlasnie o tym mowie.
1. Bitmex pcha kontraktami cene

2. Bot na bitfinexie ktory jest podlaczony do bitmexu skupuje bitki, aby kurs BITCOINA byl fizycznie wiekszy i zblizony do kontraktow na bitmexie.

3. To sprawia ze cena bitcoina dla bota ktory skupuje bitki na bitfinexie kosztuje go tylko 100 DOLAROW (bo zarabia na dzwigni 100x na bitmexie)

I to rowniez sprawia ze cala kapitalizacja krypto jest zalezna od bictoina, ktory jest wypchany na dzwigniach..

A jestem o tym przekonany bo to bitmex dzis mial wystrzal, byl pchany a boty na finexie probowaly go gonic.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:11 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 242
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: VooCash » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:10

Troche to pokrecone ale dzieki za wytlumaczenie. Nie handluje jeszcze na kontraktach moze dlatego ciezko mi to sobie wyobrazic.
Zwlaszcza nie do konca kumam 'na bitfinexice kosztuje go tylko 100usd'..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:12

Bitcoinek,

OK, jestem w stanie sobie to wreszcie wyobrazić. Wprawdzie generalnie nie jestem fanem teorii spiskowych, ale takie coś jest (chyba?) możliwe dla kogoś bogatego? pchanie kursu i jednoczesne otwarcie dużego longa z ogromną dźwignią. Hm.

Bardziej mnie martwi, że taki pusty numer (podobny do handlu samemu ze sobą na goxie) to oszustwo, puste dolary, przez co w efekcie kurs BTC to kompletna ściema... to by tłumaczyło, skąd te "bańkowe" ruchy BTC ?

Znów dzika jazda w górę. I weź tu teraz wskocz na godzinnym RSI = 80... :roll:

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kenioctiB » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:18

VooCash pisze: Troche to pokrecone ale dzieki za wytlumaczenie. Nie handluje jeszcze na kontraktach moze dlatego ciezko mi to sobie wyobrazic.
Zwlaszcza nie do konca kumam 'na bitfinexice kosztuje go tylko 100usd'..


Teoria jest genialna.
Dopuki nie zaczalem grac na bitmexie, nigdy bym na to nie wpadl, ale zauwazylem ze bitfiniex goni kurs ktory jest na bitmexie.
Czyli bitcoin goni cene kontraktow, a nie kontrakty gonia cene bitcoina. To jest abstrakcja.

Wytlumacze ci to tak:

Mam 50 MLN kapitalu.
25 mln wplacam na BITFINIEX (bitcoin)
25 mln wplacan na BITMEX (kotrakty)

Koreluje BOTA, ktory bedzie skupowac bitcoiny na bitfinexie, tak aby podazal za kursem z BITMEXU (kontrakty)

Kupuje za 10 mln kontrakt LONG dzwignia 100x, a za reszte pcham kontraktami kurs do gory.

W tym samym czasie moj bot skupuje BTC na bitfinexie, tworzac kapitalizacje rynku.
Ja zarabiam na bitmexie 100x na kontraktach, wiec cena jednego btc na bitfinexie to dla mnie 100x MNIEJ.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:21 przez kenioctiB, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GibonGientki » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:20

Z tej perspektywy, wykres tego gościa z https://twitter.com/Landm_Marius nabiera trochę sensu :)

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 204
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: plugmyduck1 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:23

Pozwole sobie zadac pytanie,

czy ktokolwiek z dyskutujacych na temat botow i ich mozliwosci widzial takiego bota na oczy lub ma wiedze na temat jak takie bociki dzialaja. Czy to tylko takie pitolenie jest ?

Wydaje mi sie, ze troche odjezdzacie panowie. Kazdy wzrost ma swoje lidera. ostatnio byl bithumb, wczesniej jeszcze gdax itd. Byc moze przyszla kolej na bitmexa...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:26

Mamy mocne przebicie linii korekty fali pierwszej, co wiąże sie równocześnie z zanegowaniem poprzedniej korekty oznaczonej jako 1-2, może to być korekta ABC płaska, dynamiczna.Scenariusz z większą korektą nieregularną wciąż w grze.Dobry moment na wejscie bedzie po potwierdzeniu danego impulsu, pierwszy target w okolice 11600
Obrazek

Obrazek

Źródło https://comparic.pl/korekta-plaska-z-cy ... ka-korekt/
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:30 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:30

kenioctiB pisze: Mam 50 MLN kapitalu.
25 mln wplacam na BITFINIEX (bitcoin)
25 mln wplacan na BITMEX (kotrakty)

Koreluje BOTA, ktory bedzie skupowac bitcoiny na bitfinexie, tak aby podazal za kursem z BITMEXU (kontrakty)

Kupuje za 10 mln kontrakt LONG dzwignia 100x, a za reszte pcham kontraktami kurs do gory.

W tym samym czasie moj bot skupuje BTC na bitfinexie, tworzac kapitalizacje rynku.
Ja zarabiam na bitmexie 100x na kontraktach, wiec cena jednego btc na bitfinexie to dla mnie 100x MNIEJ.
Namieszam ci w twojej teorii. Kontrakt 10mln na dźwigni x100 kosztuje 100k$ czyli może taki otworzyć byle leszcz posiadający 10BTC. Obsuwa przy kursie 10k o niecałe 100$ powoduje stratę tych 100k$ (margincall). 10mln$ wrzucone na dźwignię x100 daje 1mld$. Doczytaj, doszkol się a później wysnuwaj teorie. Zgadzam się że ta sama osoba/grupa działa na bfx i BITMEX ale to co napisałeś że otwieramy kontrakt na 10mln$ (1kBTC) (to była LIKWIDACJA/MARGINCALL - wygoogluj co to znaczy) i pchamy kurs na finexie skupując kilka tysBTC żeby zarobić na tym kontrakcie to lekko żenujące
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2018, 15:32 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości