Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:20

GibonGientki pisze:
prap0n pisze: Mysle ze kluczem jest uruchomienie paniki czyli zejscie ponizej 11k, a potem zobaczymy. AT moze tu sie jedynie przydac do szukania oporow. 10.8 jest pierwszym jesli nei zawrocimy na 11.1. Tak jak pisalem rano, ktos konsekwetnie spycha w kluczowych momentach i poswiecil bardzo duzo BTC zeby obnizyc kurs z 12.8 do <12, wiec zeby taka impreza byla oplacalna musimy zejsc dosc nisko.
Ja tu nie widzę żadnego spychania, wręcz powiedziałbym, że delikatne próby podpychania do góry. Po prostu nie było paliwa żeby iść dalej. Widać to po wolumenie, co w końcu musiało skończyć się załamaniem. ~10700 powinno się odbić, przynajmniej na jakiś czas.
No to nie widziales rano :) Ja gapilem sie jak glupi w kurs od 6:15 do 10:30, co chwile migaly rozne scianki po 1k a w kluczowych momentach byla pomoc. W realnych warunkach przebicie sie przez 2k bidow przy takim entuzjazmie jaki sie pojawil po dotnieciu 13k to nie powinnismy spasc ponizej 12. Skup byl OGROMNY a wciaz sie przebilismy. Dla wielu dotniecie 13k bylo potwierdzeniem zakonczenia korekty co bylo czuc na forum, jak i widoczne w orderbooku.

Poczatkowo myslalem zgodnie z tym co wyczytalem swego czasu na forum ze to chiny spychaja kurs zeby odkupic taniej... no ale nie do tego poziomu.

Przed nami obrona czestochowy na 11k.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: void » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:35

Witam wszystkich, dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość. Moje pytanie: czy to co się rysuje to nie jest coś na kształt bearish flag? (tak wiem, kresek od cholery bo nie chciało mi się ich usuwać, ale figura choć niedokładna jest chyba widoczna...)

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: jpktraders » niedziela, 21 stycznia 2018, 18:44

Kolejny tydzień za nami, który okazał się kolejnym tygodniem spadków dla Bitcoina i nie tylko. Na samym początku ubiegłego tygodnia byliśmy świadkami ogromnego odpływu kapitału z rynku kryptowalut. Kapitalizacja spadła bowiem niemal do 417 miliardów dolarów. Z tego miejsca nastąpiła korekta i w chwili obecnej wynosi ona ponad 556.5 miliarda dolarów.



Dominacja Bitcoina po siedmiu dniach pozostała prawie na tym samym poziomie.



Z technicznego punktu widzenia BTC tworzy sekwencje coraz niższych szczytów i dołków. Na wykresie z interwału D1 widzimy, że poziom 12 000 dolarów nie zdołał zatrzymać spadków. Cena zeszła poniżej 9 500 dolarów, po czym wróciła by wytestować 12 000 już jako opór. Jeżeli świeca dzienna zamknie się na tym poziomie w którym jesteśmy, to będziemy mieli sygnał do kontynuacji spadków, które mogą sięgnąć nawet poziomu 7 900 dolarów.



Już jutro standardowo udostępnimy klientom brokera XM nasze szablony dla platformy MT5 z gotową analizą.

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:25

Wiele osób liczy na pogłębienie korekty. I to pomimo optymistycznego początku.

Dla powtórzenia co mieliśmy: spadek zatrzymał się na poziomie wynikającym z projekcji fali A na falę C. Akcja kulminacyjna na obrotach potwierdziła dołek.

I co się okazało ? Mamy wzrost 3 falowy zamiast 5 falowego, na który wszyscy liczyli. W związku z tym nawet najwięksi optymiści zauważają możliwość, a nawet konieczność spadków i w najlepszym wypadku obronę poprzedniego dna, bo mamy przecież nowy impuls spadkowy! Niektórzy jak widzę już określili poziom nowego dna.

No to ja na przekór wszystkim powiem tak: to nie musi być prawda. A dlaczego? Bo tak się składa, że fala 1 może być trójką! Takie fale pojawiają się na rynku walutowym, co jest odstępstwem od klasycznej Teorii Eliotta. Potem wystarczy odpowiednio zagrać drugą falą sygnalizującą spadek aby wystraszyć wszystkich. Jak zresztą wiecie fala 2 do tego służy, do testowania podaży.

Jeśli przyjąć, że jesteśmy w fali 2 korekcyjnej to spadek powinien zatrzymać się na 50% lub 61,8% zniesieniu Fibo czyli odpowiednio ok. 11138
usd lub ok. 10691 usd Bitfinex. Zasadą jest, że fala 2 nie przebija początku fali 1. Najczęściej spadek mieści się pomiędzy 30%-80% fali 1. Należy mieć zawsze w głowie, że ta fala jest markowaniem ataku na nowe dno cenowe. Chodzi o dotankowanie walorów i pozbycie się resztek podaży z rynku. Na tej fali uzupełnia się portfele. Jednak jak widzicie zasięg spadków dla fali 2 i miejsce występowania potrafi zbić z tropu niemal każdego.

Dlatego nie traćcie ducha, bo moim zdaniem nadal w grze możemy mieć optymistyczny rozwój wypadków.
To też w nawiązaniu do wpisu @ergorg i @Fibo .

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:29

Dzięki @sha256 będę miał to na uwadze bo nadal czaje się w fiatach na zakupy :) a że jesteś prawie nie omylny to jest o czym myśleć :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:33

@Vilv, dobrze, że dodałeś "prawie", bo niestety nie jestem nieomylnym gościem...ale staram się zwrócić uwagę na rozwiązanie, którego nikt nie wziął pod uwagę, a występuje i nikt się z rynkiem nie będzie kopał jeśli się potwierdzi.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: smp » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:40

A tak na prawdę o tym czy zaraz będzie wystrzał w górę czy straszliwy spadek w przepaść zdecyduje jakiś news ze świata.... :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lenvrt » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:42

Szczerze mówiąc nie wiem co to za projekt i jakie ma powiązanie z btc więc na razie nie mieszam, chyba że ktoś wie coś więcej w tym temacie. Zapoznałbym się ale średnio z czasem w pracy
Spoiler:
Takie pytanie, czy planowany na jutro fork bitcoina może mieć wpływ na kurs? Mianowice ten cały "interest fork" :roll:
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 19:53 przez Lenvrt, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:43

Wystarczy jeden bad news. To już nie te czasy, gdy na miejsce wysiadających wskakiwali spragnieni lambo.

Nie da się nie zauważyć strachu i niepewności. Ta korekta jest stosunkowo długa i znacznie podkopała zaufanie do BTC.

Nie wiem też, z czego tu się cieszyć, jeśli spadnie do 6-7k. OK, kupisz za 6-7K... i co dalej? Co, jeśli nie będzie specjalnie chętnych na trade przez kolejny rok? :P

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bartek6949 » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:44

smp pisze:A tak na prawdę o tym czy zaraz będzie wystrzał w górę czy straszliwy spadek w przepaść zdecyduje jakiś news ze świata.... :P
Może być w tym racji, bo dużo graczy siedzi na fiatach i czeka na spadek nie kupią teraz bo sytuacja jest niepewna, z drugiej strony dużo osób ma kupione ale są to osoby które już mają straty i na razie nie chcą sprzedawać.
Wiec czekamy, czy wyjadacze jednak odkupią bo rozkład sił jest inny i im pociąg zacznie odjeżdżać czy nowi jednak zaczną sprzedawać i rozpoczną zjazd, tak zwaną fazę desperacji.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:54

sha256 pisze:
No to ja na przekór wszystkim powiem tak: to nie musi być prawda. A dlaczego? Bo tak się składa, że fala 1 może być trójką! Takie fale pojawiają się na rynku walutowym, co jest odstępstwem od klasycznej Teorii Eliotta. Potem wystarczy odpowiednio zagrać drugą falą sygnalizującą spadek aby wystraszyć wszystkich. Jak zresztą wiecie fala 2 do tego służy, do testowania podaży
Tu się z Tobą nie zgodzę, nie ma w EW żadnego odstępstwa dla 1-szej fali, nawet Leading Diagonal mimo, że nie jest klasycznym impulsem, ma wymóg sekwencji 5-ciu podfal w ruchu falowym. Natomiast elliottowska baza A-B (3-3; podobna do klasycznej formacji podwójnego dna) może poprzedzać właściwą 1-szą falę wzrostową a często kształtuje się po mocnych ruchach spadkowych. I ona może być błędnie interpretowana jako 1-sza fala. Przykład ostatniej znaczącej bazy A-B dla rynku BTC to ruch falowy w okresie 15-22.09.2017r.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Chillout » niedziela, 21 stycznia 2018, 19:56

Cisza ze strony najbardziej doświadczonych forumowiczów potwierdza to, że albo zaraz to wszystkie padnie, albo kurs wystrzeli :)
W tej chwili jest bardzo niski volumen, ktoś musi rozpocząć jakiś ruch (w górę, w dół) właśnie poprzez impuls poparty volumenem. Wtedy ten cały narybek będzie podąrzał za tym impulsem :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:11

@Fibo,
-w EW fala 1 składa się z 5 fal niższego rzędu kropka!
-na rynku walutowym występują przypadki kiedy fala 1 składa się z 3 fal niższego rzędu. To pokazuje, że zasada nie obowiązuje zawsze na rzeczywistych rynkach,
Widziałem i dlatego opisuję. Nie sprzeczam się z rynkiem. Potwierdzone przez naprawdę dobrych traderów.

Owszem w EW nie ma odstępstwa! To jest odstepstwem od EW, schizmą! Ale występuje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: szymoncorr » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:19

BitJanusz pisze: Nie wiem też, z czego tu się cieszyć, jeśli spadnie do 6-7k. OK, kupisz za 6-7K... i co dalej? Co, jeśli nie będzie specjalnie chętnych na trade przez kolejny rok?
A ja wiem. Cena spadnie bliżej jakieś realnej wartości tzn kosztów wydobycia, gdyby wycenić BTC pod aspektem użyteczności technologicznej w obecnej formie to musiała by chyba lecieć jeszcze sporo niżej... Bo o ile sama idea jest warta naprawdę dużo to mamy alty (wiem, wiem wszystko jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zaoferować).
To tylko z pozoru zła sytuacja, może uzdrowiła by ona rynek altów, to co nic nie warte padło by na pysk, a w wartościowe projekty po researchu można by bez większego ryzyka inwestować.
Wydaje mi się, że obecnie nie ma takiej możliwości, większość jest nadmuchana x razy poza swoją wartość a nawet gdy jest coś perspektywicznego to strach w to wejść, bo obserwując rynek, gdy BTC poleci w dół, to runie wszystko za nim bez względu czy jest szybsze, tańsze, lepsze, może nawet służyć zupełnie do czego innego i nie być oparte na blockchainie... Chore to.

Edit: @Vilv, przytoczyłem tu wartość wydobycia jako jakikolwiek sposób na urealnienie wartości BTC, chodź sam uznałbym korektę za definitywnie zakończona w okolicach 4950. I co wtedy?
Ostatnio zmieniony niedziela, 21 stycznia 2018, 20:36 przez szymoncorr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:24

https://www.alfaquotes.com/ fair price pokazuje coś około 5300 ale nie wiem czy to chodzi o koszt wydobycia czy powiązane jest z trudnością.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: rha » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:25

@jpktraders - Proponuje by darować sobie to pisanie ile to kapitału przypłynęło/odpłynęło, bo kapitalizacja była taka, a jest taka. To przystoi dziennikarzom, którzy się na tym nie znają, a nie traderom. Kapitalizacja to suma cen wszystkich istniejących jednostek waluty, więc obrazuje jedynie wypadkowy spadek lub wzrost cen, a nie wpływ lub wypływ kapitału.

Zauważam też brak okazjonalnego fragmentu "Przed tygodniem pisaliśmy, że...". Domyślam się, że nie chcecie przypominać nietrafnej prognozy, ale propaganda sukcesu nie sprzyja zaufaniu.

@sha256 - "ja na przekór wszystkim", "rozwiązanie, którego nikt nie wziął pod uwagę" - nie wziął pod uwagą nikt na świecie, na tym forum, w tym wątku czy może jednak tylko w przeczytanych postach? Trochę przesada z tą generalizacją i nieuważne czytanie. Być może to efekt nieprzespanych nocy, ale jak można dziś wieczorem twierdzić, że nikt nie bierze pod uwagę, że kurs może pójść w górę?

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:33

sha256 pisze:Dla powtórzenia co mieliśmy: spadek zatrzymał się na poziomie wynikającym z projekcji fali A na falę C. Akcja kulminacyjna na obrotach potwierdziła dołek.

I co się okazało ? Mamy wzrost 3 falowy zamiast 5 falowego, na który wszyscy liczyli. W związku z tym nawet najwięksi optymiści zauważają możliwość, a nawet konieczność spadków i w najlepszym wypadku obronę poprzedniego dna, bo mamy przecież nowy impuls spadkowy! Niektórzy jak widzę już określili poziom nowego dna.
2 pytanka do Ciebie @sha256

1. co masz na myśli pisząc "z projekci fali A na falę C"?

2. Wzrost 3 falowy od dołka z 9200$? Tam był raczej up, boczniak i up, nie było korekcyjnej w dół, czy ja coś zle widzę?

Dodano po 5 minutach 34 sekundach:
Vilv pisze:https://www.alfaquotes.com/ fair price pokazuje coś około 5300 ale nie wiem czy to chodzi o koszt wydobycia czy powiązane jest z trudnością.
Liczone dla ROI 200% w skali roku - imo bezużytecznie przyjęte, bo to ogromna liczba jeśli chodzi o rynki finansowe. Przydałoby się wyliczenie min. ceny przy której kopanie traci opłacalność. Na początku 2017 było to bodajże około 750-900$ (zależnie od kosztów prądu). To pokazuje gdzie tak naprawdę możemy fundamentalnie szukać dna BTC.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:35

sha256, powinienem powiedzieć, podaj jakiś przykład, ale i tak wiem, że tego nie zrobisz ;) A może się mylę...
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vilv » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:39

@mckk ale nie bierzesz jeszcze pod uwagę kosztu sprzętu jego administracji, konserwacji no i wynajmu pomieszczenia chociaż tu to pewnie będą jakieś ułamki. Więc cena wydobyć to nie tylko koszt prądu bo nikt nie będzie kopał za tyle aby zwróciło się za prąd a za sprzęt już nie,a technologia idzie bardzo szybko do przodu więc sprzęt musi się zwracać w jakimś rozsądnym okresie czasu w przeciwnym wypadku może posłużyć jako zabawka albo eksponat do muzeum :). Mamy tu na forum kilku górników z tego co pamiętam to może któryś się wypowie ?

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mckk » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:40

Vilv pisze:@mckk ale nie bierzesz jeszcze pod uwagę kosztu sprzętu jego administracji, konserwacji no i wynajmu pomieszczenia chociaż tu to pewnie będą jakieś ułamki. Więc cena wydobyć to nie tylko koszt prądu bo nikt nie będzie kopał za tyle aby zwróciło się za prąd a za sprzęt już nie,a technologia idzie bardzo szybko do przodu więc sprzęt musi się zwracać w jakimś rozsądnym okresie czasu w przeciwnym wypadku może posłużyć jako zabawka albo eksponat do muzeum :)
nie licz kosztu administracji, większość kopie się w Azji, a tam ludzie za miskę ryżu pracują

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, multan, Pixelbitcoin i 18 gości