Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 lipca 2018, 22:53

To dzisiejsze fejkowe wybicie i powrót to trochę jak 15/16 kwietnia.
finex_podobienstwa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 lipca 2018, 23:06

Właśnie zobaczyłem co się stało wieczorem Dashowi i niektórym innym altom (np. FCT) i zaczynam się trochę bać.
Takie zachowanie mocnego alta przy całkowitym braku ruchów na BTC jest zupełnie niestandardowe. Spodziewałbym się takie flashcrasha przy gwałtownym załamaniu kursu BTC co najwyżej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 23:24

Też uważam to za co najmniej dziwne, że alty spadły na boczniaku podczas lokalnego uptrendu...

ok, wykresik. Bitmex 4h.
Spoiler:
Obrazek
zasadniczo to ładnie zatrzymało się na wsparciu. Poniżej aż do 6800$ za bardzo wsparć nie ma, ale nie sądzę, by było aż tak dużo chętnych na wyprzedaż, analogicznie do przywołanej przez @ekonokomik dzidy z marca.

widziałbym raczej wspinanie się ku 7800$ i dzidę na 8200$ po jego przebiciu, prawdę mówiąc. Przemawia to do mnie bardziej, niż spadki na ten moment. Z drugiej strony jednak, te nieszczęsne alty... pompuje sam BTC, a reszta zachowuje się, jak gdyby BTC byłby dalej w downtrendzie i zmierzał ku 4-5k $.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » piątek, 20 lipca 2018, 23:30

rsi na altach jest na poziomie "ból"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 lipca 2018, 23:36

@BitJanusz, powtarzam nie ma w tym nic dziwnego - ludzie zlapali fomo ze teraz btc bedzie rosnac (pod etf) i pouciekali z altow na btc...

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
ejti pisze: rsi na altach jest na poziomie "ból"
Jest jeszcze poziom mocny bol, krwawienie i umieranie :p
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: bitloteiros » piątek, 20 lipca 2018, 23:45

ejti pisze: rsi na altach jest na poziomie "ból"
Zawsze można przełączyć na wyższy interwał i tam na pewno znajdzie się jeszcze sporo miejsca :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 lipca 2018, 23:46

Normalnie bym te alty, które straciły "bez powodu" 15-20% kupił bez mrugnięcia okiem, ale w tym kontekście (a właściwie przy jego braku), zaczynam snuć teorie spiskowe, że te ruchy to może być jakieś info insiderskie (np na temat którejś z giełd bądź regulacji).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 lipca 2018, 23:55

Przez chwile byla nadzieja na powrot ale jednak lecimy poziom nizej...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » sobota, 21 lipca 2018, 00:01


Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Xceed » sobota, 21 lipca 2018, 00:05

ekonokomik pisze:
To ogólnie znany fakt niewymagający dowodów. Tak samo jak w grudniu było wiadomo, że idziemy do 50K USD 8-)
Wskaz mi gdzie pisalem o 50k? Znajdziesz natomiast moje wpisy gdzie pisalem o tym ze bedzie sporo nizej jak btc byl po duze pieniadze. Ciekawe co powiesz jak juz bedzie te 4,5-5k (zalezy czy spadek bedzie agresywny czy mocno delikatny i co za tym idzie dluzej trwajacy)? Uzasadnialem tez dlaczego tak uwazam i nawet wklejalem wykres. Hint: tak wynika z AT i tyle mi wystarczy.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Narling » sobota, 21 lipca 2018, 00:06

ekonokomik pisze: Normalnie bym te alty, które straciły "bez powodu" 15-20% kupił bez mrugnięcia okiem, ale w tym kontekście (a właściwie przy jego braku), zaczynam snuć teorie spiskowe, że te ruchy to może być jakieś info insiderskie (np na temat którejś z giełd bądź regulacji).
Podobna sytuacja była na większości ważniejszych altów pod koniec listopada, przed ostatecznym rajdem grudniowym, wtedy na start alty tez wyraźnie potraciły na wartości względem rosnącego bitcoina. Przynajmniej ja widzę do tego analogie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: oliee0 » sobota, 21 lipca 2018, 01:18

Narling pisze:
ekonokomik pisze: Normalnie bym te alty, które straciły "bez powodu" 15-20% kupił bez mrugnięcia okiem, ale w tym kontekście (a właściwie przy jego braku), zaczynam snuć teorie spiskowe, że te ruchy to może być jakieś info insiderskie (np na temat którejś z giełd bądź regulacji).
Podobna sytuacja była na większości ważniejszych altów pod koniec listopada, przed ostatecznym rajdem grudniowym, wtedy na start alty tez wyraźnie potraciły na wartości względem rosnącego bitcoina. Przynajmniej ja widzę do tego analogie.
Ciekawe skąd wynika taka zależność ;)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » sobota, 21 lipca 2018, 04:02

Nie znam się ale się wypowiem :D

Pięknie rozegrany wyleszcz. Najpierw pompka na altach na której zarobili wszyscy, nawet przeciętna ulica i to niemało. Przy najmniejszej próbie wybicia BTC niektóre alty jak OMG lub szczególnie ADA wariowały (Cardano niemal 2 razy odleciał tudemoon) + kilka pompek na Dash, Zec (również bardzo przyzwoity zarobek) Przy kolejnych próbach wybicia BTC postawione ogromne ścianki w altach w ASKach, więc już alty umarły i ulica wymieniała je na BTC, więc udało się podpompować bitcoina do 7700 i pyk srogie szorciki :D

Kto trzymał rękę na pulsie, zarobił sporo (w przypadku ADA co najmniej do wyrwania było kilkadziesiąt procent), kto był chciwy lub liczył na więcej został z niczym. Choć pewnie prawdziwe pieniądze zostały u grubasów widząc realizowane zlecenia 2-3 osób na na 100 - 200 i więcej bitków, walka grubasów szła na noże.

Na potwierdzenie swojej teorii, choć jestem pewien, że ameryki nie odkryłem, chętnie przeanalizowałbym kryptowalutowy cashflow z ostatnich dni.

Dodano po 31 minutach 47 sekundach:
BitJanusz pisze: Z drugiej strony jednak, te nieszczęsne alty... pompuje sam BTC, a reszta zachowuje się, jak gdyby BTC byłby dalej w downtrendzie i zmierzał ku 4-5k $.
Nie ma dopływu świeżej gotówki, więc skąd ją trzeba wyciągać

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bartuo » sobota, 21 lipca 2018, 06:38

Wrysowalem taki kanał wzrostowy. Co powiecie?

Obrazek


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 21 lipca 2018, 07:36

Nie ma co wkręcać sobie hipotezy o jakimś nadchodzącym mocnym ruchu wzrostowym. Ostatni LL, który się wyrysował nie ma prawa być dołkiem przed kolejną (potencjalną) hossą - spójrzcie na wolumen. Obecna świeca tygodniowa wyrysowała się do aktualnej linii trendu spadkowego, skąd nastąpiło całkiem widoczne już odrzucenie (ta linia zostanie zapewne przebita od dołu, ale tak jak poprzednia - w dalszym trendzie spadkowym o mniejszym kącie nachylenia). Świeca ta jest ostatnią reakcją na przebijane obecnie wsparcie*. Lecimy na jedno z niższych wsparć wskazane przeze mnie w tym poście:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=507468#p507468

Obrazek

*Takie wzrosty zapowiadające duże spadki były już w trakcie poprzedniej bessy, też o tym pisałem.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=508728#p508728

Obecnie jesteśmy najprawdopodobniej w momencie, który pod względem price action odpowiada miejscom zaznaczonym przeze mnie na niebiesko.

Obrazek
Brave New World

Weteran
Posty: 7379
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2730
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 21 lipca 2018, 08:25

Po porannej analizie troche opuscil mnie optymizm. Zakladam mozliwosc cofki do ~6500 i dlugie(~miesiac) kiszenie w tym rejonie.
Spoiler:
Obrazek

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 lipca 2018, 08:31

@new06, zgadzam się, ale z małymi uwagami. Ostatnio pisałem, że dynamika i obroty są dla mnie kluczowe i dlatego od nich uzależniłem ocenę, czy jesteśmy w kolejnej fazie trendu spadkowego, czy w miejscu analogicznym do pierwszego niebieskiego kółka, które zaznaczyłeś na ostatnim wykresie poprzedniej bańki. Ja czekam właśnie na ten moment. Bo zauważ, że to odbicie (pierwsze niebieskie) miało dynamikę i zakres znacznie większy niż wynikałoby to z malejących kolejnych odbić.
Ocenę czy po nim będzie ATH, czy kolejny dołek i zejście do poziomów 5-4K zostawiam na później, ale takie odbicie (dynamiczne i z zakresem 10-12K) wg moich kresek się wcześniej "należy".
I uważam, że za wcześnie wyrokować co do obrotów i dynamiki obecnego wybicia. Jeśli dynamika ma być mniejsza niż tego z drugiej połowy kwietnia, to do 8k5 powinniśmy się mozolnie wspinać jeszcze przez 3 tygodnie, albo zawrócić wcześniej.
Jeśli 8k5 strzeli w ciagu kilku najbliższych dni (a widzę na to spore szanse) to pewien fraktal od ATH zostanie wyraźnie złamany.

@Xceed, ja nie tyle odnosiłem się do poziomów Twojej przepowiedni (jak widzisz wyżej, też dopuszczam poziom 4k w tym roku) co do treści. Określ warunki, ramy czasowe, podaj argumenty dla tych 4K, to będziemy rozmawiać. Albo podlinkuj gdzie zrobiłeś to wcześniej. Ale pisanie "jak powszechnie wiadomo", "wszyscy wiedzą", "oczywiste jest" to kiepska manipulacja albo trolling a nie prognoza.

EDITED: dołączam obrazek z rozrysowanymi scenariuszami.
finex_analizaLong.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5272
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2576
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 21 lipca 2018, 09:39

Skad w was nagle ten pesymizm? Co sie takiego stalo przez ostatnie 48h ze panikujecie? Ze alty spadly? Bywalo. Zwykle wtedy kiedy roslo BTC. Ze nie bylo wczoraj "dzidy" o kolejne 400 USD z kolejna bycza flaga? Dla mnei to nie sa powody do zmiany koncepcji. Uwazam ze odbicie trwa i zgadzam sie z @ekonokomikiem co do scenariuszy uwazajac ze jego zielone sa bardziej prawdopodobne niz fioletowe.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 lipca 2018, 09:46

@domator, też stawiam na zielone ;)

A spadek altów jest niepokojący nie sam w sobie, ale jeśli chodzi o formę.
Spadek wynikający z migracji pieniędzy w stronę lawinowo rosnącego BTC byłby zrozumiały - tak bywało, zwykle alty później doganiały i przeganiały BTC. Ale BTC akurat nie ma specjalnego rajdu. Co najwyżej dopiero się do niego być może przygotowuje. Więc jedno nie wynika chyba z drugiego.
Po drugie: taki DASH jest chyba jednym ze stabilniejszych altów. I nagle 20% flashcrash na nim "bez powodu"?
To mnie niepokoi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5272
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » sobota, 21 lipca 2018, 09:47

@ekonokomik, Wiadomo ze czujnosc nalezy zachowac. Ale nie przesadzalbym z ta grobowa atmosfera...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości