Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: l3sny » czwartek, 19 lipca 2018, 22:25

Widzę sami fani 7800. No to pewnikiem dzisiaj przebije a potem niezły up...
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: makur » czwartek, 19 lipca 2018, 22:41

Nie ukrywam że chciałbym aby były dalsze wzrosty, ale patrząc na wykres to ręka aż swędzi aby postawic shorta :?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » czwartek, 19 lipca 2018, 23:59

l3sny pisze:Widzę sami fani 7800. No to pewnikiem dzisiaj przebije a potem niezły up...
To jest pułapka czekania na potwierdzenie trendu. Czekasz, czekasz, w końcu wchodzisz bo jednak wypada, bo uptrend, bo będzie rosło... I zjazd. moim zdaniem największa szansa na taki numer jest między 7900 a 8500.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Don8000 » piątek, 20 lipca 2018, 00:09

jacek-g pisze: Masakryczne zachowanie altów... Tu wydaje mi się że leży klucz do rozwiązania zagadki dalszego ruchu BTC.
Jeżeli BTC ruszy jednak na południe to alty tak dostaną po dupie, że czeka nas totalna zagłada rynku krypto.
Widzisz te ścianki w askach na altach po kilka, kilkaście BTC teraz ? Wczesniej ich nie było i fajnie sobie rosły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 00:12

ekonokomik pisze:
BitJanusz pisze: Ja bym raczej widział decydujący tydzień. Mamy uptrend od 3 tygodni.
Ale na pewno obaj patrzymy na wykres Bitcoina? ;)
Bo wg mnie mamy uptrend od niecałych 3 dni. Wcześniej był boczniak i ze względu na cenę i na nastroje. Wyszliśmy z niego górą 17-go lipca.
Dla mnie wszystko od dołka to uptrend. Boczniak? Może, ale przy kursie 10% wyżej, niż wcześniej. Czyli uptrend :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 lipca 2018, 01:22

Znowu sie zaczal etap wyleszczania/czyszczenia stopow chyba...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Majkos » piątek, 20 lipca 2018, 07:02

BitJanusz pisze:
l3sny pisze:Widzę sami fani 7800. No to pewnikiem dzisiaj przebije a potem niezły up...
To jest pułapka czekania na potwierdzenie trendu. Czekasz, czekasz, w końcu wchodzisz bo jednak wypada, bo uptrend, bo będzie rosło... I zjazd. moim zdaniem największa szansa na taki numer jest między 7900 a 8500.

Ja juz chwilowo wysiadlem, stoczylem niezla batalie ale z ETH. Co ten kurs odwalil to jestem w mega w szoku.

Na szczescie sie obronilem :) uff A BTC caly czas boczniak , jednak cos mi tu nie pasuje . Moze pułapka ?

Moze ktos celowo trzyma kurs ( Juz jedna pruba zjazdu byla nawt ktos pisal o walce grubasow ).

A moze jednak zaraz barcik :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 08:24

Dalsze spadki altów, nawet do -15% dzisiejszej nocy, i to nie tylko gównocoinów ale też większych (ICX na przykład). Mamy boczniak przy uptrendzie, a alty spadają ostro - to chyba względna nowość, bo różne konfiguracje pamiętam, ale takiej to akurat nie za bardzo. Pewnie wielu jest zdziwionych ;)

Mój alt-miernik Bitshares na razie tylko leciutko skorekcił, więc dla mnie nadal mamy uptrend na BTC, natomiast z pewnością nie mamy uptrendu na całości krypto. Może to oznaczać dwa scenariusze:

1. prawdziwy uptrend naszego bohatera domu, kiedy BTC zasuwa w górę a alty w dół - jak w 2-giej połowie 2017 r.
2. prawdziwy wyleszcz, gdzie BTC nie sforsuje trójkąta, z którego wypadł (tego dużego) ew. szybko z niego wyleci i wrócimy do dzikiego zjazdu.

Niestety, nic więcej nie można wywnioskować na tym etapie. tak jak byłem 80/20 bullish przy 6800$, tak teraz jestem, no nie wiem, 50/50 chyba. Zauważcie, że w pierwszej fazie naszego "uptrendu" (boczniaka dla @ekonokomik ;)) alty jednak zdecydowanie rosły, np. NEO +50% wartości NEO/USD, a dopiero mniej więcej od pompy z 6300$ do 7500$ skończyły się wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » piątek, 20 lipca 2018, 08:30

BitJanusz pisze: Niestety, nic więcej nie można wywnioskować na tym etapie
Trochę sobie słodzisz :D

3. Dalszy boczniak.

Można? ;)
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 08:33

no ale boczniak to stan zawieszenia ;) w końcu i tak się skończy up/down. ;)

a permaboczniak na poziomie 7400$ - tutaj dałbym 0,0001% szansy :P

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 lipca 2018, 08:39

Faktycznie korekta o 5-10% na wielu ważnych altach jest ciekawym i niecodziennym zjawiskiem.

Co do BTC, próby przewidzenia kierunku ruchu na najbliższe dni to loteria, ale jakby mnie ktoś zmusił, to humorystycznie i w formie zabawy obstawiłbym taki scenariusz:
1. spadek pod linię wsparcia (którą łatwo wyznaczyć w m15), czyli <7400,
statystyczna reakcja na forum: wszyscy otwierają shorty i rzucają "a nie mówiłem..."
2. spadek do okolic 7150 powodowany zamykaniem SLi byków,
reakcja na forum: zaczynają się rozmowy czy spadnie do 4K czy tylko do 4K5 ;)
3. powolutku: 7200... 7250... 7300...
reakcja na forum: "dlaczego to g... nie chce spadać?!"
4. 7800... 8000!
reakcja na forum: wszyscy otwierają longi i rzucają "a nie mówiłem... ?"

:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1121
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3323
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 20 lipca 2018, 08:55

To, co było najsmakowitszym technicznym kąskiem: sforsowanie 6800, oporu aktywnego od ponad miesiąca, już się zrealizowało. Teraz całkiem możliwe, że wracamy do chwilowo zaburzonej w zaznaczonym poniżej okresie logiki ruchów rynku: winda - trójkąt, klin lub nieregularna konsolidacja - winda - ... Jak dla mnie zaznaczony fragment wyraźnie odstaje: nawet okresy wyhamowania nie są tak postrzępione i najeżone cieniami, jak sąsiedztwo wcześniejsze i późniejsze. Trwająca konsolidacja już wygląda po staremu.

Obrazek

e: wybicie ponad -> sforsowanie
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lipca 2018, 12:13 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: GoPro » piątek, 20 lipca 2018, 09:02

Ja osobiscie obstawiam akumulowanie btc.
Pokupowali alty jak lezaly (duzo lub wszystkie), podpompowali, dali wrazenie pozytywnych wzrostow ludzie tacy jak ja powchodzili, bo to jeszcze tanio, dobry interes, BTC fuj, alty cacy, bo technologie, szybkosc, blablabla.
Leszczy na altach zebralo sie tyle, ze ustawiono boty by teraz sprzedaly tanio kupione alty na poziomie jakies 20-30% wyzszym niz oni je skupowali.
Zabiora wszystkim BTC, bo TAK LATWIEJ POZYSKIWAC BTC I POZOSTAC NIEZAUWAZONYM ZE SIE GO AKUMULUJE i nie robic FOMO, a jeszcze lepszy FUD, bo rynek czerwony!!!
Prosze Panstwa, ja bym powiedzial ze tak sprytnie wchodzi smart money.
Kupuje Bitcoiny, niekupujac Bitcoina (wymienia alty a nie kupuje beyposrednio w askach za USD).

Sam sie sobie dziwie, ze to wymyslilem, ale plan jest na prawde dobry.
Wejscie w BTC setkami milionow dolarow, poprzez obrot na wielu mniejszych kryptowalutach.

Obstawiam ze jak alty zalicza dno pod wzgledem satoshi (to chyba juz albo bardzo niedlugo) znowu podpompuja alty by sprostac naszym wymaganiom, ze rynek sie podnosi i wszystko takie ladne zielone, wiec znowu wejdziemy w alty (niektorzy) i znowu zabiora nam z rak bitcoiny pozostajac niezauwazonymi, ze zrobili giga zakupy.

Co sadzicie o takiej teorii?

Ja w nia wierze, a wniosek jest z tego taki, ze lepiej w mid term bedzie hodlowac BTC niz alty.
Osobiscie jednak zostane przy altach, bo chce byc konsekwentny i nie dzialac pod wplywem sytuacji/emocji.
No i saldo w BTC jest u mnie nizsze o jakies 60% w stosunku do stycznia, wiec teraz albo odbije na altach, mimo ze zakladam przeciwny scenariusz, albo zostane rozjechany walcem. Oba wyjscia sa dla mnie teraz slabe wiec zostaje w moim bagnie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 lipca 2018, 09:20

Tez uwazam ze istnieje teraz niewidoczna golym okiem akumulacja btc i skupowanie jak najmniejszm wahaniem kursowym... duzo z altow przechodzi na btc.. co widac po spadkach i to sporych... a skoro alty spadaja kiedy nie maja powodu (bo btc w konsolidacji) to wrozy to tylko JEDNO :D i to moze byc juz... max do konca dnia :D
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lipca 2018, 09:21 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 09:20

@GoPro

Żeby kupić większość altów, musisz kupić najpierw BTC. Żeby kupić USDT, musisz w większości najpierw kupić BTC. (wyjątek Kraken, ale nie było wzrostu wolumenu na USD/USDT). Czyli w takim zakresie jesteś ograniczony do kupowania garstki altów, które mają pary USD. Tymczasem spada większość z nich, niezależnie od tego, czy mają pary w FIAT, czy nie.

Mi się podoba scenariusz przedstawiony przez @ekonokomik. Dopiero wyraźne złamanie 6800$ (więcej, niż szpilą) będzie niefajne dla kursu.

@Dovakhiin

może wróżyć też dystrybucję. Kapitał odpływa z altów, ale nie zatrzymuje się na BTC, tylko wraca na FIAT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 20 lipca 2018, 09:22

@BitJanusz, przejscie na fiat i czekanie w boczniaku z mysla o kupnie na spadku jest bardzooooo odwazne a zarazem glupie w tej sytuacji :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 09:25

Dovakhiin pisze: @BitJanusz, przejscie na fiat i czekanie w boczniaku z mysla o kupnie na spadku jest bardzooooo odwazne a zarazem glupie w tej sytuacji :mrgreen:
Czemu? jak padło 9700$, to mądrzy też powychodzili, chociaż wydawało się, że 14k weźmiemy z marszu :roll:

alty wtedy zaczęły drastycznie spadać względem BTC, tak przy okazji ;)

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » piątek, 20 lipca 2018, 09:37

BitJanusz pisze:może wróżyć też dystrybucję. Kapitał odpływa z altów, ale nie zatrzymuje się na BTC, tylko wraca na FIAT.
Ale to działa w dwie strony - żeby sprzedać większość altów trzeba zamienić na btc, a ten na razie się konsoliduje. Tether też na poziomie 0,997 więc na tether też ludzie nie przechodzą

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 20 lipca 2018, 09:42

Tak, ale trade alt/BTC nie wpływa na cenę BTC/USD. Natomiast boczniak może, ale nie musi przejść we wzrost.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 lipca 2018, 09:47

Chciałoby się pozostać optymistą, ale:
  • wolumen na spadkach stopniowo coraz bardziej zauważalny..
  • rsi 1 d juz dotyka 70
aktualnie spadliśmy pod linie trendu wzrostowego po wybiciu - właśnie w tej chwili mamy retest od dołu... - no to akurat chwilowo wyszlismy nad kreske, no ale zobaczymy jak ta swieca sie zakonczy...

Jednak wrocilismy .. szkoda, tylko ze na slabym vol
(i ze wazniejszy moze byc opor poziomy na 745x...)
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lipca 2018, 10:05 przez adam1226, łącznie zmieniany 2 razy.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości