Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: preston » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 13:19

Kurcze, takie powolne wspinanie bitka oznacza dużą ostrożność. Mam wrażenie że będzie jeszcze jedno czyszczenie longów zanim zobaczymy jakiś mocniejszy ruch w górę. Za mało jeszcze postraszyło. Nie było jeszcze takiego typowego wyleszczenia. Kolejny straszak by się przydał. Zobaczymy czy BTC przebije teraz 57k USD.
Osobiście gram na spadek w okolice 52-54k trochę to ostudzi zapał na wzrosty altów i wtedy zobaczymy większą dynamikę przy ewentualnym fomo.

Edit:
Może nawet kolejny retest 50k? Double bottom dałby potwierdzenie wsparcia. Co myślicie ?

Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: altar » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 13:46

Poszło czyszczenie longów oraz słabych rączek. Teraz wychodzi na to, że pociąg odjeżdza :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fugitive » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 14:48

I dla mnie trochę za mały wolumen odbicia. Retest jak najbardziej możliwy.

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 14:56

Słaba rączka, pełny portfel. No to lecimy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 15:22

A ja bym powiedział, że takie męczenie jest bardzo dobre dla kursu.
Im dłużej tak mielimy, tym moim zdaniem spada prawdopodobieństwo drugiej bańki lub scenariusza z 70k i dużą korektą.
Coiny przechodzą z rączek do rączek.
Im tempo wzrostów będzie wolniejsze, tym zasięg bańki może być potencjalnie większy, bo będziemy przyspieszać stopniowo dopiero od 60k+ wraz z kolejnymi poziomami cenowymi.
Tylko lepiej niech nie spada poniżej 50k, bo będzie dupa zbita raczej.

Widać tą niepewność od jakiegoś czasu na altach.
Każda mała obsuwa na BTC, w większości przypadków na topce altów powoduje również małe obsuwki w parach z BTC.
I na odwrót to samo się dzieje.
Dopóki wyraźny kierunek nie zostanie określony (<50k/>ATH), dopóty myślę, że na altach będzie trend boczny z ogromną korelacją co do wachań kursu BTC.

//SPX na dzień dobry nie krwawi. Jak to się utrzyma, to i kryptowaluty wkrótce powinny zacząć rosnąć.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 15:38 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 5 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 15:33

Mój bazowy scenariusz na ten moment to wypełnienie układu harmonicznego z punktem D w okolicy 47.7k.
Dodatkowo w tym obszarze znajduje się pivot S1 z interwału 1D.
Następnie widziałbym retest punktu A i nowe ATH w zakresie 68-75k. Tego przynajmniej bym sobie życzył :)

Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 15:51

bob marley everything's gonna be alright

zaśpiewajcie sobie xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 15:55

@masonbtc i gibon CBD :lol: śpiewam tylko dla każdego będzie dobrze znaczy co innego ;)

Spadki Bob ,spadeczki ,spadunio
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 marca 2020
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FPGA » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:31

Wczorajsze czyszczenie longów było jednym z większych. Chciałbym kiedyś mieć tyle $ żeby choć 10% obstawić i po likwidacji powiedzieć nic się nie stało :)
"Jak podaje serwis Bybt, w niedzielę padł rekord w likwidacji takich pozycji... Pojedyncza największa pozycja straciła 68,73mnl USD "

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: preston » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:41

Czyszczenie to jedno, jeszcze dochodzi aspekt psychologiczny. Uważam że za mało strachu się pojawiło i dopiero po kolejnej szpili ludzie stracą pewność że dalej urośnie. Potem jak przypompuje to będą wsiadać do pociągu aż będzie się kurzyło...po krótkim czasie return to normal będzie kolejny spadek i dalszy rajd. Bez paniki nie będzie dynamicznych wzrostów.

Takie moje zdanie...i mamy krew tak jak myślałem ;)
Pozdrawiam

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:46

@preston

no a jak spadnie niżej to cie tu nie będzie tyle w temacie :D

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:54

Może nie wiecie, ale ludzie którzy powskakiwali na górkach wydmuszek są "trochę zaniepokojeni" że miało rosnąć, a leci na dół, przecież miało zaraz odbić. Miał być 1$, to dolar im zostanie :geek:

Edit: diamond hands :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:59 przez JARAZZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rubel » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:57

Zwała covidowa i ta niedzielna. Wiadomo że zupełnie inny interwał oraz zasięg więc należy na to patrzeć z przymrużeniem oka ale jakby nie było bardzo podobny ruch.

Obrazek
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: preston » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:58

masonbtc pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:46 @preston

no a jak spadnie niżej to cie tu nie będzie tyle w temacie :D
Dopóki btc jest powyżej 6k USD to jestem na plusie. Jestem niestety bagholderem od 2018, więc już nie jedną nieprzespaną noc mam za sobą i nie jedne gacie były obsr@ne. Traktuję to jako emocjonującą rozrywkę i ciekawą lekcję psychologii.
Życzę wszystkim dobrze i fajnie gdyby każdy zarobił, ale to jest giełda i niestety ktoś musi stracić by inny mógł zyskać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 17:00

Teraz chyba powinna być jeszcze jedna falka w górę do 60k$ i później falka w dół do 48k-50k$ zdaje się :D
preston pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:58Dopóki btc jest powyżej 6k USD to jestem na plusie.
Jeśli faktycznie sporo tego nakupiłeś, to gratulacje, do końca życia na zysku :D Sprzedając 1/10 odzyskać wkład można :D Teraz odcinać kupony i czekać na 1M$ :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 09:56
BitJanusz pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 09:14w sumie pamiętam, że z rok temu ktoś tu pisał o gościu, który wziął 300k kredytu pod skupienie spadku z 20k, chyba przy 12k...
No było coś takiego, ale tam miał szanse sprzedać na 17k$ :D Może sprzedał i pięknie zarobił :D Ja tylko twierdzę, że właśnie warto skupować paniki na BTC, bo wcześniej czy później odbije i można wziąć chociaż 10-20% zysku :D A to czy pójdzie dalej nas nie obchodzi, czekamy na kolejną panikę jak ktoś faktycznie nie chce HODL'ować, chociaż patrząc długoterminowo to po 80-90% spadku to już lepiej nastawiać się na akumulację i ewentualnie uśredniać sobie częścią kapitału/BTC na lokalnych górkach i dołkach :D Niektórzy czekają kilka/kilkanaście lat na tak dobre wejście w dobre aktywa :D Często kiedy bessa się kończy tak niskie ceny są już tylko marzeniem ściętej głowy i nigdy nie są ponownie odwiedzane :D Ktoś kto kupował Bitcoin'a na 200$ już prawdopodobnie do końca życia będzie na zysku jeśli nadal trzyma :D Przykładowo kupił dwa BTC i sprzedał jednego na 20k$ to w przypadku gdy nawet cena wróci do 200$, to będzie mógł sobie odkupić 200 BTC i nawet jeśli BTC odbije do 1k$ potem to pięknie zarobi :D Jeśli historia się powtórzy poziomem 3k$, to wystarczy kupić 2BTC i sprzedać na 300k$ jednego :D I odkupić na 30k$ :D
Spoiler:
anagamidev pisze: sobota, 13 lutego 2021, 21:58 @socjolog2008 po prostu ja właśnie na luzie podchodzę do inwestycji kupuję tanio, buduję pozycję na ewentualną hossę i później mam komfortową sytuację, być może już do końca życia :D A bezpieczne inwestycje to baju baju dla frajerów, nie ma czegoś takiego :D No i ze spółkami to też oczywiście trzeba uważać i to jeszcze bardziej niż na crypto, na crypto być może kilka projektów delistują, ale jeśli się dywersyfikujesz to ryzyko lekko spada, tym bardziej, że coiny robią wzrosty po spadkach 90-99% na kilka tysięcy procent, więc wystarczy trafić na jednego rodzynka i płaci za wszystko :D A taka spółka jak już upada to jest koniec, obroty zerowe, zamykają trading i cześć hajsowi Twojemu :D Poza tym na bessie też da się świetnie grać, zawsze gdzieś coś tam wybije, grunt to wchodzić na niższych dołkach oraz nie fiksować się, że jak coś dramtycznie spadło to już jest be i scam :D Ogólnie na kilku coin'ach może przez kilka tygodni byłem pod wodą, ale ostatecznie po spadkach często idzie pompka na 100-200%(i ten kapitał się odzyskuje/powiększa, a nie, że nieograniczony) i nie grając na dźwigni nie da się nas wyleszczyć, chociaż budowanie kapitału jest dużo mozolniejsze :D Po prostu trzeba przyglądnąć się wykresowi na bessie jakie tam ruchy się odbywają i grać na procencie składanym, czasem będzie to 2% czasem 100%, czasem 10000%, grunt to byle do przodu :D A to właśnie, że co 4 lata jest halving czy na na BTC czy na LTC czy na ZEC to powoduje rozchwianie rynku i prowadzi naturalnie do regularnych crypto-igrzysk :D Tak więc masz 2 lata na przygotowania i 2 lata na wyciśnięcie co się da i przechytrzenie konkurencji, czyli innych trader'ów, spekulantów, a także walka z samym sobą, żeby właśnie nie popaść za szybko w greed i zabrać zyski("a crypto niech banują, bo ja już zarobiłem na naiwniakach"), oraz, żeby też te duże zyski zrealizować podczas największej euforii, aczkolwiek nie trzeba sprzedawać na szczycie, ogólnie na poprzedniej miejsce na dobrą wyprzedaż to było od 10k-20k$, tutaj pewnie będzie od 100k-300k$ :D Ale jakaś korekta jeszcze niejedna 30-40% może się wydarzyć :D

### edited: 2021-02-13 22:09 ###
socjolog2008 pisze: sobota, 13 lutego 2021, 21:44 Nikt nie pokazuje pozycji (a czemu płacąc podatki nie ma co się krygować ;) ) statementu - bo po co na crypto same zarobasy po 3 latach uśredniania :lol: i sami milionerzy - zupełnie taka sama sytuacja jak z adopcją i funkcjonalnością - bujdy na resorach lub kulturalnie - fikcja literacka 8-) a wprost n a g a n i a n i e i szukanie baranów co odkupią drożej te cudeńka i weźmie udział w rewolucji :P
Ale naprawdę czasem potrzeba czasu, nie zrobisz dziecka w miesiąc zapładniając dziewięć kobiet :D Schematycznie mogłeś wejść po korekcie 80% zaryzykować te 100k-400kPLN) na long term, nie jest to jakiś majątek, ale przecież mnóstwo osób tutaj pisało takie historie, że sprzedawali dom czy mieszkanie, bo też widzieli bańkę na nieruchomościach, a dostrzegli szansę w crypto, a dzisiaj miałoby się 1-4M PLN :D Ty robisz błąd, że fiksujesz się na tym co dzieje się w trakcie dnia, a nie dajesz sobie szerszego kontekstu i horyzontu przez co kompletnie nie korzystasz z tego co daje trend długoterminowy, czyli podczas bessy masz gwarancję przez rok dwa niższego dołka, a podczas hossy masz gwarancję przez rok dwa wyższego szczytu :D Dzięki temu jesteś w stanie przetrzymać spadek czy nawet dołożyć i wyjść na gruby plus :D

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 17:46 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 402
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: skorp » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 17:05


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: preston » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 17:19

anagamidev pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 17:00 Teraz chyba powinna być jeszcze jedna falka w górę do 60k$ i później falka w dół do 48k-50k$ zdaje się :D
preston pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:58Dopóki btc jest powyżej 6k USD to jestem na plusie.
Jeśli faktycznie sporo tego nakupiłeś, to gratulacje, do końca życia na zysku :D Sprzedając 1/10 odzyskać wkład można :D Teraz odcinać kupony i czekać na 1M$ :D
Raczej rekreacyjnie. Gdyby człowiek wiedział to by więcej zainwestował ale na fajne wakacje powinno być...zobaczymy jak rozegram tę "bańkę", najwyżej wszystko stracę. No risk, no fun. No pain, no gain ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 17:58

FPGA pisze: poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 16:31Pojedyncza największa pozycja straciła 68,73mnl USD "
Ciekawe jak się czuje ktoś, kto w kryptokasynie przepierdzielił tyle forsy.

Tzn. to pewnie było na dźwigni x10 albo większej, więc realnie powiedzmy 6-7 milionów USD, ale cóż... nie wiem, czy bym musiał pracować już mając 6-7 mil USD , chyba bym sobie odpuścił :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 179
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: JARAZZ » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 18:02

Jutro ma być binance wyłączony na czas upgrade'u. Dobry czas żeby namieszać
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 18:49 przez JARAZZ, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: RevWolt » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 18:29

To nie jest tak że stracone pieniądze to tylko te pieniądze które są zastawem, bo pieniądze na dźwigni pochodzą od giełdy a giełda nie traci na likwidacji a jedynie osoba która postawia taką dźwignie. Chociaż kwota 68,73mln x10 byłaby absurdalna. No tak już jest, gdzie jeden zarobi tam drugi musi stracić a teoretycznie to nikt nic nie ma tylko BTC który jest warty tyle za ile uda się go sprzedać i dopiero o zysku można mówić gdy na konto przychodzi przelew. Żałuję że bitcoinem dopiero zainteresowałem się teraz bo pomysł zakupu narodził mi się na początku 2019r, już miałem robić konto na BB ale potrzebna była weryfikacja KYC i stwierdziłem że jednak nie będę udostępniać swoich danych i zrezygnowałem ( fundusz był na 1-2 btc).
Do tematu, teraz przydałoby się kolejne solidne odbicie jedno już było wczoraj o 14 i dało troszkę paliwa ale widocznie za mało.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Godstar i 22 gości