Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9211
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 5 maja 2021, 19:37

@soulnecturn czyli 100k$ w lipcu, fajowo :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 5 maja 2021, 19:47

ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 19:30Czego Ty się tak przyczepiłeś tych kresek od @soulnecturn?
Nic nie mam do kolegi @soulnecturn , ale jeśli za każdym razem będę musiał się tłumaczyć, czemu raczyłem polemizować z czyjaś prognozą, to szczerze mówiąc odechciewa mi się tu pisać, bo zaczyna to powoli przypominać kółko wzajemnej adoracji wzajemnie plusujących sobie ten sam wykres i ten sam sposób rozumowania.

Do którego w sumie nic nie mam, oprócz zwykłej chęci polemiki celem odnalezienia potencjalnych słabych punktów. Co powinno ostatecznie pomóc każdemu, zarówno zwolennikom, jak i przeciwnikom danej predykcji.
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 19:30Wszędzie dominuje MUN na DOGE wśród najrozmaitszych traderów i holderów wszelkiej maści, i co? MASZ MUN. WOW
Tutaj jest jasna przyczyna: tłity szalonego miliardera. I nawet zatwardziali doge-coinowcy nie kwestionują, że to tulip mania na miarę naszych czasów.

Nikt nie pisze o halvingach w doge i wieloletnim, powtarzalnym cyklu.

Detale, nie?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 5 maja 2021, 20:06

BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 19:47bo zaczyna to powoli przypominać kółko wzajemnej adoracji wzajemnie plusujących sobie ten sam wykres i ten sam sposób rozumowania.
Tu jest problem, to są kreski jego i jego wykres. Ja w ogóle nie ruszam nosa poza forum i parę grup na disco/tg. Nie mam pojęcia co mówi krypto twitter, i że gdzieś ktoś to widzi podobnie jak soul.

Ty mu zarzuciłeś plagiat. Co to k!@#$% jest? Monopol na analizę? Jak ktoś gdzieś w internecie narysuje tak samo jak ja tzn że ja od niego skopiowałem? Nie obrażaj się jak dziecko bo inni plusują analizę którą ty gardzisz.

I często kiedy wszyscy widzą to samo, rynek właśnie zmierza w tym kierunku.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 5 maja 2021, 20:14

ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:06Nie mam pojęcia co mówi krypto twitter, i że gdzieś ktoś to widzi podobnie jak soul.
Może powinieneś spróbować zatem.
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:06Ty mu zarzuciłeś plagiat.
... co zrobiłem... ?

Pierwsze słyszę.

Czy ktoś jeszcze odniósł takie wrażenie?
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:06Nie obrażaj się jak dziecko bo inni plusują analizę którą ty gardzisz.
Słucham? Gardzę? ... okej?

Ciekawych rzeczy się tu dowiaduje.

OK, ja pasuje. Miłej zabawy we własnym gronie życzę, nie będę psuł Wam humoru.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 5 maja 2021, 20:25

BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 20:14Może powinieneś spróbować zatem.
Ale po co? Zarabiam bez tego.
BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 19:47czemu raczyłem polemizować z czyjaś prognozą
No ale właśnie, czemu? Bo twitter też to widzi? Twitter wiele rzeczy widzi (rzeczy które nieraz tu wrzucają) i działają, choćby ten glassnode czy jak mu tam.
BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 20:14OK, ja pasuje. Miłej zabawy we własnym gronie życzę, nie będę psuł Wam humoru.


Jak Ty możesz krytykować, tak ja mogę czyjejś analizy bronić. Jedno wielkie XD.

(No chyba, że to chodzi kto więcej repu dostał, to nawet nie skomentuje)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 5 maja 2021, 20:32

ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:25Ale po co? Zarabiam bez tego.
Żeby poszerzyć horyzonty?
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:25No ale właśnie, czemu? Bo twitter też to widzi?
Bo stała się nowym paradygmatem wśród znacznej liczby traderów.
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:25Jak Ty możesz krytykować, tak ja mogę czyjejś analizy bronić. Jedne wielkie XD.
Polemika to nie krytyka.
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:25(No chyba, że to chodzi kto więcej repu dostał, to nawet nie skomentuje)
Wali mnie reputacja. Akurat Ty swoją drogą nie powinieneś pisać w takim tonie, bo wielokrotnie robiłeś dramy i odchodziłeś z forum, gdy ktoś skrytykował Twoje prognozy.

Ja tego generalnie nigdy nie robiłem, ale jak mam za każdym razem pisać litanię czemu ośmieliłem się w ogóle nawiązać do kogoś z wątpliwościami, to zaczyna to tracić sens. Po cholerę mam uczestniczyć w tego typu dyskusji?
Ostatnio zmieniony środa, 5 maja 2021, 20:33 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Arcymistrz1990 » środa, 5 maja 2021, 20:32

BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 13:05
Arcymistrz1990 pisze: wtorek, 4 maja 2021, 23:55cena zrobiła tylko x3 od szczytu
To akurat jest argument życzeniowy. Nie ma żadnej arbitralnej siły wymuszającej na bitku wzrost o rząd wielkości. x3 to dużo w tak krótkim okresie czasu przy takiej kapitalizacji, jaką mamy teraz - to nie 2013.
Muszę zabrać głos.
Dla mnie to Twoje myślenie jest myśleniem życzeniowym i opiera się na badaniu twitera oraz youtube.
Twierdzisz, że skuteczność modelu ekonometrycznego jest uzależniona (a w zasadziej ujemnie skorelowana) od poziomu jego popularności (gdzie miarą popularności są Twoje przemyślenia o youtube) wśród populacji.

Bitcoin jest notowany 11 lat i są to dane wystarczające do tworzenia modeli popytowo-podażowych, w których prognozujemy cenę (zmienna objaśniana) za pomocą zmiennych objaśniających.
Model stock to flow jest modelem dość ułomnym ponieważ korzysta tylko z dwóch zmiennych objaśniających po stronie podaży (liczba bitcoinów w obiegu oraz nowa podaż) ignorując popyt. Jednak są modele uwzgledniające czynniki popytowe (np. liczba adresów, obrót na blockchain). Możemy mierzyć dokładność każdego modelu oraz poziomy odchyleń od ceny i to powinno być przedmiotem dyskusji, a nie negowanie takich modeli tylko ze względu na to, że ktoś wrzucił na twitera. Dla mnie to niepoważne.

Jeszcze w 2019 roku ze wzgledu na wyższą kapitalizacje spodziewałem się mniejszych wzrostów w kolejnym cyklu zgodnie z zasadą, że im starszy walor tym mniejsza jego zmienność. Jednak klimat wokół krypto całkowicie się zmienił i chyba nie doceniłem strony popytowej oraz adopcji. W 2017 roku BTC to był jeszcze enfent terrible świata finansów. Teraz klimat jest całkowicie inny: paypal,revolut,visa, zawansowane prace na cbdc, powstajace etfy, Kraken z licencją banku, regulacje.

Zgadzam się, że cykle halvingowe kiedyś stracą swoją moc i bitcoin z biegiem czasu będzie podlegał cyklom biznesowym jak inne aktywa, ale absolutnie nic nie wskazuje na to (obserwując stopień zaangażowania instytucjonalnego) żeby miało wydarzyć się to w tym cyklu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: soulnecturn » środa, 5 maja 2021, 20:34

Łoooo paaaanieee... udzielam się tutaj (i właściwie tylko tutaj zaglądam odnośnie BTC poza moim własnymi chartami na tradingview) ostatnio tak rzadko... gdybym wiedział, że takie uczucia wzbudzę :(
Tutaj takie akcje się teraz rozgrywają często? :)

Kreski jak zawsze moje - te same... nie mam zielonego pojęcia co gdzieś ludzie ładują i nie mam zamiaru tego przetrząsać lub też rozstrząsać. Jak widzę coś u siebie ciekawego czym czuję chęć podzielenia się - robię to tutaj i wyłącznie tutaj - jedyna grupa którą uznaje za swoją i tyle.

Bitjanusz - zrozumiałem, że masz "ale" co do kwestii idei powtarzalności, którą zasugerowałem - aczkolwiek jeżeli coś pokrywa mi się na wiele "totalnie różnych sposobów" wykonanych przeze mnie to pokazuje to i tak chciałbym wiedzieć czy inni widzą to co ja, czy tylko ja :) Nie kwestionuje prawa do krytykowania tego - każdy ma prawo do wypowiedzi, jednak szanuj się z określeniami kiedy już to robisz - głównie taki problem widzę w całości tych wywodów.

Tutaj każdy ma rację i jednocześnie się myli ;) W zależności o minuty, godziny i dnia ;)

Peace
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 5 maja 2021, 20:38

BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 20:32Żeby poszerzyć horyzonty?
Jest coś takiego jak szum, dla wielu trejderów im mniej szumu tym lepsze mają wyniki. Ja się do nich zaliczam. Nic tak nie wpływa źle na mnie jak szum youduperowo-twitterowy. No dobra, jak się nie wyśpię też źle trejduję. ;)
BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 20:32Akurat Ty swoją drogą nie powinieneś pisać w takim tonie, bo wielokrotnie robiłeś dramy i odchodziłeś z forum, gdy ktoś skrytykował Twoje prognozy.
Akurat tylko raz i od tego czasu wrzucam tu naprawdę rzadko swoje analizy z czym mi jakoś lżej nawet.
soulnecturn pisze: środa, 5 maja 2021, 20:34Łoooo paaaanieee... udzielam się tutaj (i właściwie tylko tutaj zaglądam odnośnie BTC poza moim własnymi chartami na tradingview) ostatnio tak rzadko...
Stąd też moja obrona, bo wartościowych użytkowników trzeba tu trzymać. Chyba każdy kto był z nami w 2017r. tutaj pamięta twoje DOBRE analizy. :)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » środa, 5 maja 2021, 20:49

Arcymistrz1990 pisze: środa, 5 maja 2021, 20:32Muszę zabrać głos.
Dla mnie to Twoje myślenie jest myśleniem życzeniowym i opiera się na badaniu twitera oraz youtube.
Twierdzisz, że skuteczność modelu ekonometrycznego jest uzależniona (a w zasadziej ujemnie skorelowana) od poziomu jego popularności (gdzie miarą popularności są Twoje przemyślenia o youtube) wśród populacji.
Żeby doprecyzować, nie, nie do końca o to mi chodziło.

"Przyczepiłem się", z braku lepszego słowa, do określenia "tylko x3". Tak jakby istniała jakaś siła, która wręcz zmusza BTC do wypełnienia pewnego zakresu % wzrostu, albo zakresu czasowego. Moim zdaniem jest to myślenie typowo życzeniowe, ponieważ nie ma żadnego "mechanizmu" wymuszającego utrzymywanie się popytu na stałym i określonym poziomie aż do wypełnienia jakiegoś "czasokresu", z góry założonego na podstawie analizy wstecznej.

M.in. dlatego, chociaż jestem byczy, dosć sceptycznie podchodzę do pomysłu odmierzania zdaje się 1050 "pips" na skali czasu (2013-2017), nakładaniu tego na obecny wykres i pisaniu, że to wypadnie w grudniu 2021 czy tam 2022. Aby taka prawidlowość miała rację bytu, musiałoby istnieć wydarzenie warunkujące kurczenie się popytu w identycznym okresie czasu, właśnie ta "arbitralna siła" o której wspominałem, jako przykład można np. podać np. cykliczne airdropy generujące w sposób oczywisty i jednoznaczny siłę popytową przed wydarzenem i podażową tuż przed/zaraz po.

Halving natomiast ... umówmy się, podaż górnicza jest kroplą w morzu płynności bitka. Moim zdaniem silniejszym od halvingu czynnikiem bańkotwórczym były m.in. bot Willy, bot Markus, twity Elona Muska, ogólna sytuacja gospodarcza 2020 roku sprzyjająca bańce na wszystkim (nielimitowany wręcz dodruk FIAT o wykładniczym przyroście). Uważam, że pomijanie tych czynników, a skupianie się na halvingu będzie z natury obarczone błędem poznawczym.

Nie jestem nieomylny. Jak nie mam racji, to przeżyję, bo najpewniej pomylę się zyskownie. Obecnie na longu i mam się bardzo dobrze, a bita kupowałem grubo poniżej 10k $ średnio (jak sobie ostatnio policzyłem to uśredniony koszt zakupu to 7000$ - dalej go mam). Natomiast mierzi mnie, że w ogóle muszę się z tego tłumaczyć, tj. tłumaczyć się z samego faktu, że odnoszę się do czyjejś analizy, zamiat rozmawiać O TEJ ANALIZIE i wymieniać argumenty. W ten sposób marnujemy sobie nawzajem czas, a taka sytuacja niestety wraz z progresją bańki zdarza się coraz częściej, przez co odnoszę wrażenie, że zamieniamy się tutaj w coraz większe kółko wzajemnej adoracji.

Tyle w temacie.
ergorg pisze: środa, 5 maja 2021, 20:38Akurat tylko raz, i od tego czasu wrzucam tu naprawdę rzadko swoje analizy z czym mi jakoś lżej nawet.
Właśnie dlatego zamierzam się w tym wypadku na Tobie wzorować. Nie zamierzam całkowicie opuszczać forum, coś tu czasem wrzucę, ale nie chce mi się odnosić więcej do analiz innych użytkowników, skoro powoduje to "obronę częstochowy", gównoburzę i niepotrzebne dyskusje.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 5 maja 2021, 20:58

Rozdałem masę + BRAWO for all. Miałem dzisiaj co czytać podczas wieczornej toalety
Obrazek
Bitcoin 90% czasu istnienia rośnie a 10% spada. Jest Hossa i trzeba to uszanować - Moon soon i 100k jak nie księżyc
Później przyjdzie bessa i będzie piekło i ratuj się kto może.
art12 pisze: wtorek, 4 maja 2021, 20:10For money. Kogo to obchodzi czy jest funkcjonalne czy nie. Liczą się tylko $ w tym wszystkim.

W 10 jutro dam plusa bo się wypsztykałem.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 5 maja 2021, 21:19

@BitJanusz Ja akurat sobie cenię Twoje przemyślenia, bo jak wszyscy jednogłośnie będziemy mieć taki sam punkt widzenia to prędzej czy później wpakujemy się w niezłą pułapkę. Twoje (i nie tylko) analizy skłaniają mnie często do myślenia "niestandardowego" które uwzględniam w strategiach awaryjnych :)
Co do krytyki to w samej krytyce nie ma też nic złego. Ja się krytyką nie przejmuję a jeśli jest konstruktywna to, żeby na nią odpowiedzieć muszę zmusić się do powtórnej dogłębnej analizy swoich przemyśleń i podania rzeczowych argumentów co czasem sprawia, że dostrzegam błędy swojego myślenia :)

@ergorg Tak jak pisałem wyżej, krytyka nie jest zła, ale jeśli już krytykujemy starajmy się robić to w najbardziej łagodny i kulturalny sposób bez ataków personalnych.


Co do kursu to póki co jest byczo, jednak biorąc pod uwagę słabnącą dominację zalecam ostrożność. Na bitku bańki póki co nie ma, ale za to jest na innych altach w tym szczególności na dogu. To Doge póki co jest czarnym koniem obecnej hossy na krypto i oby tylko nie namieszał na rynku jak bańka tam pęknie. Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że może to być pierwsza duża hossa na krypto gdzie to nie Bitcoin będzie miał swoją bańkę a właśnie np. taki Doge i ETH i to one hossę mogą zakończyć. Jest też druga opcja (póki co bardziej dla mnie prawdopodobna), że jak bańka tam pęknie to kapitał wróci do bita i z łatwością w krótkim czasie zobaczymy kurs 6 cyfrowy. Warto więc obserwować teraz kurs doga i ETH bo tam poszło ogrom kapitału, który w końcu zostanie uwolniony (jak nie z ETH to z Doga).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » środa, 5 maja 2021, 22:56

Ale o co ten pseudo-spór? Przecież, czy coś się powtórzy nie jest kwestią jakiejś magicznej ciągłości, która dostosowuję prawa rynku według jakiemuś niewidzialnemu mechanizmu/algorytmowi. Przykładowo rynki, przecież nie dlatego respektują poziomy fibo, bo istnieje jakaś 'niewidzialna' złota proporcja, która w magiczny sposób reguluję popyt i podaż jak to ma się niby dziać w przypadku cykliczności. Poziomy fibonacciego działają tylko dlatego, bo jakaś część rynku ma świadomośc w jego skuteczność - a nie na odwrót.

Według mnie cała 'cykliczność baniek' na bitcoinie działa na tej samej zasadzie - zadziała, albo i nie. A jest to oczywiście zależne od wielu zmiennych/fluktuacji i samej wiary inwestorów giełdowych. Więc sam nie neguję takich wykresów, bo równie dobrze można w ten sam sposób zakwestionować całą AT.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » środa, 5 maja 2021, 23:17

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 6 maja 2021, 00:49

A ja przypomnę wykres autorstwa filbfilb z 2018.

Obrazek

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ikswodnal » czwartek, 6 maja 2021, 09:22

Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce do pytania:
Co sądzicie o wielkości dominacji BTC, na dzisiaj ~ 47%. Pamiętam że kiedyś było pod 70%.
Czy któryś z analityków ma bliższe dane, jak kształtowała się ta dominacja na przestrzeni
10 lat? Będę wdzięczny za analizę - na razie i tak uciekać z BTC nie mam zamiaru :-).

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: own3dbyhype » czwartek, 6 maja 2021, 09:28

ikswodnal pisze: czwartek, 6 maja 2021, 09:22Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce do pytania:
Co sądzicie o wielkości dominacji BTC, na dzisiaj ~ 47%. Pamiętam że kiedyś było pod 70%.
Czy któryś z analityków ma bliższe dane, jak kształtowała się ta dominacja na przestrzeni
10 lat? Będę wdzięczny za analizę - na razie i tak uciekać z BTC nie mam zamiaru .

https://pl.tradingview.com/symbols/CRYPTOCAP-BTC.D/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » czwartek, 6 maja 2021, 09:29

BitJanusz pisze: środa, 5 maja 2021, 19:47Nikt nie pisze o halvingach w doge i wieloletnim, powtarzalnym cyklu.

Może dlatego, że na DOGE nie ma hallvingów tylko model zmniejszającej się o inflacji podobnej do dasha? Nie ma skokowej zmienności podaży. Obecne wzrosty są możliwe, bo 93 adresy kontrolują 70% bazy montarnej. Na Doge/btc bańki są regularnie co parę miesięcy - spójrz na wykres.

@soulnecturn Twoje analizy są bardzo cenne. Nie przejmu sie Januszem, on jeszcze na poprzednim cyklu nic nie umiał i pisał jak amator. Teraz się wymądrza jaki to super trader nie jest, ale musi przeżyć jeszcze jedną bańkę, by rynek zweryfikował jego umiejętności. Wszystko zgodnie z efektem dunninga Krugera, także wrzucaj częściej analizy, bo sa więcej warte niż napierdalanie kresek na interwałach 15 minutowych, gdzie ruchy Browna zamazują obraz xd.
dunning-kruger-3.jpg
@BitJanusz po prostu poczekaj do jesieni. Bedzie beka, że jak cały Reddit jednak będzie miał rację xd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
31
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 6 maja 2021, 11:16

Nerwowo na kursie nerwowo na forum ;)

Imo na obecnym etapie po tak mocnym rajdzie na eth kluczowym jest szukanie paternu w cykliczności przelewu gotówki na obie waluty.

Eth dotarł do górnej bandy czteromiesięcznego kanału. Eth kocha robić double topy przy górnym ograniczeniu dużych kanałów co zazwyczaj przy nieudanym drugim podejściu zwiastowało korekty rzędu 30+%. Aktualnie mamy podejście nr 2 :roll:

Przy tak niskiej dominacji btc korekta na eth, która pociągnęłaby za sobą btc wydaje mi się nieunikniona. Dopiero po niej kapitał mógłby przejść na btc i w następstwie mówię tu o giga pompie pod okolice 100 k.

Jeśli eth już teraz, w pierwszym podejściu wyjdzie z tego kanału marszem to imo będzie to oznaczało początek ostatecznego ruchu bańkowego, gdzie btc może, niestety, mocno odstawać.

Krótkoterminowy scenariusz niedźwiedzi zostanie obalony jeśli:

- eth wyjdzie górą z kanału na dużym wolumenie (w jego braku możliwy fake out);
- btc zacznie piąć się ku górze i mocno wybije 60-62 k;
- krótkoterminowo wybijemy świeżo powstałą lt i podbijemy pod 59 k.

W innym wypadku widzę to tak:

- zaczynamy ostatnią dużą korektę przed mega upem na btc (w parze z eth powinien się umacniać już podczas zrzutu, eth dostanie bardziej);
- po aktualnych szczytach już można wyrysować lt spadkową, która powinna trzymać;
- imo dla bańkowego charakteru akumulacji musi zostać zachowana struktura kanału, z którego ostatecznie powinniśmy wyjść górą aby rozpocząć ruch paraboliczny;
- aktualnie taki kanał da się wyrysować rysując go po szczytach. Idealnie wkomponowuje się w osiągnięcie dołka po wyczyszczeniu low, czyli pod 43 k w okolicach 41 k;
- całość ruchu korekcyjnego od 65 rozciągnie się w czasie na trzy nóżki, przy czym zrzut do 47 to była dopiero pierwsza..
- dołek pod koniec miesiąca, czerwiec lipiec mocno zielone, sierpień korekta 30-40%, wrzesień-listopad wychodzenie z akumulacji i finalne fajerwerki.

Na to będę patrzył, ale jeśli będzie widać siłę to nie będę się opierał ;)

Obrazek

Obrazek

e/

Póki co zamknięcie na 1h pod lt, o której pisałem. Czekamy na 4h i 1D ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 maja 2021, 15:27 przez mesrotten, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 6 maja 2021, 11:25

mesrotten pisze: czwartek, 6 maja 2021, 11:16Nerwowo na kursie nerwowo na forum

Ta. 15 osób, 3 nerwowe ,5 happy a reszta śpi.
Kapitalizacja SCAM coina osiąga miliony $
Spoiler:
ja tu widzę że jesteśmy bliżej niż blisko tej zbiorowej głupoty(cyfrowe skarpaetki nft,pożyczki pod pożyczki od pożyczek defi i globalna akceptacja pieska bez limitu (koparka w namiocie na pustyni - panele słoneczne i Beduini mogą kupować kozy bez limitu za doge do końca świata)no chyba że @anagamidev podpompuje na te 100k i otworzy drogę na miliard ;)
..i sobie czekam na instrumentach BEAR różnych altów na tąpnięcie
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, oam, sebamistrz i 49 gości