Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 7 marca 2020, 06:41

pokazuje,ale dziadek nie chce podążać tą drogą ;)
aż w końcu się zerwie z łańcucha...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 7 marca 2020, 09:39

Dovakhiin pisze: piątek, 6 marca 2020, 18:29Historycznie kurs pędzi po krzywej i póki nie będzie jakiegoś kataklizmu na krypto to nie mam obaw co do wzrostow.

Obecna epidemia, jeśli się spełni czarny scenariusz, wykorzystana zostanie jako pretekst do wycofania gotówki. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na krypto. Brak gotówki w obiegu może sprzyjać krypto, które będzie jedyną alternatywą dla szarej strefy. Minusem tej sytuacji będzie fakt, że skończy się etap "śmiania się z krypto" i zacznie faktycznej walki.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 marca 2020, 10:13 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 7 marca 2020, 10:02

przed halvingiem jestem mocno nastawiony jeszcze na ruch UP 8-) ,
......ale .....
obecnie trzy próby przełamania 9,18k nie powiodły się co wskazuje jednak , że lokalny poziom ~~9.1k długo już nie utrzyma i potrzebuje mocy napędowej czyli zejścia poziom niżej gdzie znajduje się życiodajne źródełko z $$ , potwierdzenie tego mamy także w coraz niższym VOL skupowania lokalnych mikro dołków ~~9,06k ( forsa na sztuczne podtrzymania pacjenta przy życiu na tym poziomie po prostu się kończy )

amen

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 7 marca 2020, 10:28

kozaki_wiesi pisze: sobota, 7 marca 2020, 09:39Brak gotówki w obiegu może sprzyjać krypto, które będzie jedyną alternatywą dla szarej strefy.
No niekoniecznie bo pamiętaj o tym że drukarnia może pociągać za sznurki w taki sposób że wahania kursu będą ogromne , akurat do wygaszenia użyteczności waluty niezależnej to jeszcze są skuteczne narzędzia i nie jest to prymitywny ban. Poza tym największe projekty krypto mają już swoich bankierskich opiekunów (są poszlaki nawet dla bitcoina) i nigdy nie będą się lansowały jako waluty tylko jako platformy DAO. Ale trzymam kciuki aby jednak istniał niezależny, zdecentralizowany pieniądz

Nie wierzę w to że rządy będą likwidować szarą strefę, nie za naszego życia, to jest wentyl bezpieczeństwa, jak zostanie zatkany to nadejdą inne problemy i będą one nieadekwatne do korzyści z likwidacji sz.s.
---

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » sobota, 7 marca 2020, 10:29

kozaki_wiesi pisze: sobota, 7 marca 2020, 09:39Obecna epidemia, jeśli się spełni czarny scenariusz, wykorzystana zostanie jako pretekst do wycofania gotówki...
Jeśli na gotówce może przenieść się wirus to tym bardziej na różnych innych rzeczach dostępnych na półkach sklepowych.
zeroBTC pisze: sobota, 7 marca 2020, 10:02 przed halvingiem jestem mocno nastawiony jeszcze na ruch UP 8-) ,

A co sądzicie o scenariuszu w którym po halvingu dopiero będzie UP, a przed jedno wielkie mulenie?

Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » sobota, 7 marca 2020, 10:31


Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 7 marca 2020, 10:48

@lekarz

absolutnie nie oczekuje przedhalvingowych fajerwerków, mam na myśli podejście przed samym H - max pod linie trendu poprawadzona po dwóch szczytach 19-14k czyli wtedy wypadnie pewno poniżej 11k ( nie sprawdzę teraz bo pisze z fona ) później mocne zejście i mulenie gdzieś do jesieni na poziomach 7-8k
PS
no chyba ze chwilowe fomo H tak by się mocno rozpędziło i przebiło znacznie linie trendu a później przetestowało od góry to wtedy kto wie....??
ale temu scenariuszu to max 10% daje 😉

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » sobota, 7 marca 2020, 11:49

Tworzy się taka flaga, czy można ją rozpatrywać jako kontynuację trendu? Mam na myśli kontynuację od wybicia z 5 marca?

Stamp, 1h

Obrazek

Kanalik póki co respektowany, widać ewidentne zwolnienie w obszarze mediany kanału. Aktualnie bez pozycji :(

Mój plan średnioterminowy to spadek do 7800-8200. Jestem bez pozycji, gdyż zacząłem obawiać się dokąd ta korekta dojedzie.
Traktuję ten ruch jako korekcyjny i miałem nadzieję na szybką jazdę do góry. Większość wieszczyła 9300-9600, jednak znaczne wyhamowanie na tym poziomie dało mi do myślenia czy aby na pewno będzie siła na podbitke do 9.3k.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 7 marca 2020, 12:01

Nas pisze: sobota, 7 marca 2020, 11:49kontynuację od wybicia z 5 marca?
zmień sobie skalę na 4h i zobacz że konsolidaja tego typu była już wcześniej a ta jest kolejna.
Wybicie jest zazwyczaj tak wysokie jak obszerna jest konsolidacja. W większej skali np.12h jednak mamy pod znakiem zapytania trend wzrostowy bo równie dobrze może się średnioterminowo realizować koronowirusowa bessa. Jest spory opór od góry (dość ostre koronowirusowe spadki są obecnie obszarem oporu).
---

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » sobota, 7 marca 2020, 12:09

@koparki Tak jak pisałem, w dłuższej perspektywie uważam że polecimy jeszcze w dół. Gram trochę DT i na ta chwilę interesuje mnie ten ruch w kanale który przedstawiłem na 1h. Jestem bez pozycji ale korci mnie mały long chociaż do granicy kanaliku coś koło 9250, a później zobaczymy jak odrzuci to już raczej lecimy ostrzej w dół. Jak przebije to może faktycznie korekta jeszcze podbije do 9.3k-9.4k

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 7 marca 2020, 12:20

@Nas no to jak jesteś bez pozycji a grasz w skali dni-tygodnie to przecież nic specjalnego teraz kupić longa . Jak miałbym fiat i chciałbym się ustawić na longa w małej skali(dni tygodnie) to ustawiłbym się na to że ta konsolidacja wybije się w dół jako bart ale nie przebije dna z początków marca. Im bliżej dna kupisz tym lepszy stosunek ryzyka do nagrody bo stopa sobie dasz poniżej dna(oczywiście pilnujesz czy nie jest to pułapka) oraz liczysz na kontynuację trendu i powrót do 10k (i na tym poziomie sprzedajesz). Albo drugi wariant kupujesz jak nieco przebije w górę obecną konsolidację i pilnujesz czy nie jest to pułapka, oczywiście dajesz stopa tuż pod konsolidacją - ustawiasz tak że stosunek ryzyko/nagroda jest jak 1 do 3 (i zawsze pilnujesz czy przebicie wsparć oporów na których masz punkty wejścia lub SL nie jest pułapką)
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 7 marca 2020, 12:21

Nas pisze: sobota, 7 marca 2020, 11:49 Tworzy się taka flaga, czy można ją rozpatrywać jako kontynuację trendu? Mam na myśli kontynuację od wybicia z 5 marca?

Stamp, 1h

Obrazek

Kanalik póki co respektowany, widać ewidentne zwolnienie w obszarze mediany kanału. Aktualnie bez pozycji :(

Mój plan średnioterminowy to spadek do 7800-8200. Jestem bez pozycji, gdyż zacząłem obawiać się dokąd ta korekta dojedzie.
Traktuję ten ruch jako korekcyjny i miałem nadzieję na szybką jazdę do góry. Większość wieszczyła 9300-9600, jednak znaczne wyhamowanie na tym poziomie dało mi do myślenia czy aby na pewno będzie siła na podbitke do 9.3k.

obecny ruch na pewno nie jest kontynuacją trendu , a tylko korektą spadków której dołek przypada na 1.03 ,
zalążek lokalnej flagi wskazywała by na ruch bull , ale dokładnie tak jak piszesz ja teraz tracę wiarę , iż dojdzie on chociażby do 9,3 choć początkowo także jego max widywałem minimum na 9,5 k ,


chociaż większy lokalny ruch którego dołek przypadł na 18.12 wskazywał by , że idziemy do góry !!
to tak naprawę do póki nie przebijemy LT ~~ 11k i porządnie nie przetestujemy jej od góry , cały czas jesteśmy w trendzie spadkowym :|

Obrazek

trochę bliżej
Obrazek

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » sobota, 7 marca 2020, 12:25

zeroBTC pisze: sobota, 7 marca 2020, 12:21obecny ruch na pewno nie jest kontynuacją trendu , a tylko korektą spadków której dołek przypada na 1.03 ,

uwazalbym jednak ze slowami typu "na pewno" ;) zaden z nas nie jest w stanie w tej chwili tego okreslic, i raczej niewielu jest takich na swiecie.

@koparki no ja jednak bym z tymi szortami uwazal 8-) //// edit, nie doczytalem zeby nie shortowac
Ostatnio zmieniony sobota, 7 marca 2020, 12:43 przez mikusiek, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 7 marca 2020, 12:34

mikusiek pisze: sobota, 7 marca 2020, 12:25uwazalbym jednak ze slowami typu "na pewno"
Jedyne co bym nie robił "na pewno" to short na btc ;) połowa adresów nie ruszona w długim terminie, mało bitka na rynku, za chwilę zmniejszy się podaż, dodruk fiat w krajach wysokouprzemysłowionych epicki i rekordowy historycznie. Już lepiej zostać bez pozycji niż zdecydować się na short ikony technologii blockchain ;) jesli chodzi natomiast o long to ostatnio są lepsze walory niż bitcoin a też płynne dla traderów, np zebrałem z denka ETH i dał mi on o wiele większy zwrot , zresztą na wykresie eth/btc może być widoczna tendencja do tego że ten trend będzie kontynuowany, moze wynika to z faktu że trwają prace nad dużo efektywniejszym od bitcoina eth2.0
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » sobota, 7 marca 2020, 12:41

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 7 marca 2020, 13:26

@mesrotten ewentualnie bullish pennant z max zasięgiem na 9666$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kobuzzz » sobota, 7 marca 2020, 14:16

Nie ma mojego ostatniego posta. W linku klinek którego chyba nikt nie zakłada. Ja myślę że będzie mulic do lt wzrostowej a później podbicie do górnej linii kanału a od niej do dołu.

https://www.tradingview.com/x/B95OvZ3q

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » sobota, 7 marca 2020, 14:24

uff troche się napracowałem :) dla mnie btc to analogia + historia + cykle. Gdyby nią nie był to na próżno szukać byłoby podobnych figur, cykli. Wykres nie kończy się na TU i TERAZ. Wykres jest klikaNAŚCIE już lat wstecz, a skoro istnieje to naturalną koleją rzeczy jest doszukiwanie się podobieństw. Ramy czasowe oczywiście czysto hipotetyczne co stałoby się z kursem jakby powtórzył schemat cyklu i respektował te linie do momentu na którym zakończyłem "analizę" życzeniową po części. Ja zdaję sobie sprawę, że za pięknie i zbyt oczywiście to wygląda, ale myślę, że historia powtórzy się wbrew wszelkim słowom krytyki :D


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 7 marca 2020, 14:33

Dovakhiin pisze: sobota, 7 marca 2020, 14:24Ja zdaję sobie sprawę, że za pięknie i zbyt oczywiście to wygląda, ale myślę, że historia powtórzy się wbrew wszelkim słowom krytyki
Dobrze że chociaż tyle. Ale, czy wziąłeś sobie "do serca" to, co już kiedyś pisałem o rysowaniu prostych kresek na skali logarytmicznej ad ininitum? Wydłuż te kreski dwukrotnie i wyjdzie ci pół wartości planety za bitka w roku 2030. Zakładając tutaj, że nie dostaniemy hiperinflacji, gdzie za bochenek chleba trzeba przynieść walizki wypełnione tysiącdolarówkami, to jest to niemożliwie do utrzymania tempo wzrostu nawet dla BTC, który pobił wszystkie historyczne rekordy ;)

Innymi słowy - kiedyś taka kreska musi przestać być linią. Bo inaczej w 2040 już kupujesz za 0,1BTC pół wszechświata.

Jeżeli "ma być jak zwykle", to proponuję to, co zawsze:



I tutaj rzeczywiście jest "to, co zwykle", czyli coraz mniejsze procentowo bańki, coraz bardziej rozciągnięte w czasie, ale przy zachowaniu trendu wzrostowego aż do poziomu, gdzie rynek poważnie nasyci się, a portfele wypełnione dziesiątkami tysięcy BTC nagle zaczną się kurczyć.

Moje krzywe nie są opisane funkcjami - to dość swobodna interpretacyjnie próba połączenia kolejnych punktów hossy i bessy, z założeniem, że kurs będzie respektował zmniejszającą się dynamikę i wydłużające się cykle.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » sobota, 7 marca 2020, 14:45

@BitJanusz Wiesz Janusz.. kiedyś w Polsce też były MILIONY zł w papierkach :D potem denominacja była..
btc coraz mniej do wydobycia, DUŻO przepadło na wieki, halving, kryzysy, newsy z Francji i Korei, odchodzenie od gotówki POMALUTKU będzie, zobacz już kartą płaci się nawet śmieszne kwoty (poniżej 10 zł). niedługo to będziemy operować nie btc a sato :) Jeśli istnieją liczby poniżej jedności - po przecinku to 1 BTC może dla mnie i 1 mln kosztować czy tam 100 mln $, bo 0,5 BTC to byłoby 500k albo 50 mln.
0,1 btc to 100k$
0.01 btc to 10k$
0,001 btc to 1k$
itd itd....

1 btc = 100 000 000 satoshi
jeśli kiedyś 1 sato = 1 $ to zobacz ile to może kosztować :)
ale nie będzie aż tyle z racji ilości monet w obiegu.

oczywiście zanim doszlibyśmy do takich liczb to życia by nam zabrakło, bo w końcu są cykle, są KOREKTY :) nie zdziwi mnie kiedyś korekta ze 100 000 % na 12 000 :D i potem znów up :D to czysta hipoteza rzecz jasna :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii, oam i 29 gości