Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 1 listopada 2020, 01:19

@zeroBTC Bzdurą jest to co piszesz: Ja o zupie, ty o dupie. Przedstawiam zwyczajnie najprostszy model rozwoju aktywa zakładając jego standardową dystrybucję, gdyż nie ma sensu wnikać w szczegóły, bo to nie miejsce na to. Pieniądz ciągle cyrkuluje i zmienia posiadaczy, których raz jest więcej raz mniej.

Kwestia nadmiernej koncentracji kapitału jest wszędzie szkodliwa. Przecież wiadomo, że zawsze następuje koncentracja aktywa. Wyobraź sobie, że rozdajesz taką samą ilość bitcoinów każdemu człowiekowi na świecie. Po paru latach 1% zgromadzi 50% i nie potrzebuje do tego jakichś wysublimowanych instrumentów. Po prostu większość traci, bo się nie zna na handlu/daje ponieść emocjom/wolą sprzedać i konsumować itp.

Rozumiem, że gdyby bitcoin rozrósł się kapitalizacją do poziomu np. euro czy funta, to dalej bedzie miał takie wahania jak dzisiaj?
zeroBTC pisze: sobota, 31 października 2020, 23:04duże wahania jak w 2013 , 2017 czy 2019 będą nadal jeśli btc będzie kiedyś kosztował nawet ( 100k czy 288k usd w co osobiście wątpię )
1. Nie zgodzę się z tobą, bo ewidentnie widać, że wahania stają się coraz mniejsze. Teraz się wszyscy podniecali spadkiem marcowym, a kiedyś tak było kilka razy w miesiącu. Natomiast, to że zawsze po bańce leci 80%, to już jest psychologia i schemat bańki, a nie samego aktywa.
2. Ja nie wątpię, ale to już do zobaczenia w przyszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9203
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7031
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 1 listopada 2020, 01:59

miso20 pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 01:19Teraz się wszyscy podniecali spadkiem marcowym, a kiedyś tak było kilka razy w miesiącu.
A czy możesz wskazać jaki to był miesiąc? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 1 listopada 2020, 11:27

Spoiler:
@anagamidev Chociażby w trakcie bańki 2013 w październiku są dwie tygodniówki o amplitudzie 140% i 130%, gdzie w pierwszej był wzrost o ledwo 17%. Podobnie tez było przy wcześniejszej bańce tego samego roku, gdzie jest amplituda nawet 400% i 180% w kwietniu, a w tym drugim wypadku zmiana o prawie 11%. Z okresu międzybankowego to np. sierpień 2012, gdzie tez jest amplituda 130% i spadek o niecałe 40%. Czyli podobnie jak kończąca czarnego łabędzia tygodniówka o amplitudzie 112% i spadku 33%. Kilkudziesięcioprocentowe amplitudy miałeś też przez cały styczeń 2015 albo 2012 na przykład. Ogólnie - nie licząc czarnego łabędzia - to widać, że amplituda takich wahań maleje lub trwają krótszy okres. Często tez na wykresie z przeszłości nie widać, że świeca zdążyła 10 razy od góry do dołu przelecieć nim sie zamknęła, co dzisiaj również raczej nie występuje.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zbimos » niedziela, 1 listopada 2020, 12:38

Witam. Jest tutaj trochę znawców to może odpowiedzą na pytanie. Ruszyły wpłaty ETC na binance. Można handlować. Dużo osób ma ukopane ETC. I co może się najbardziej opłacać? Sprzedawać czy trzymać i czekać na wybicie?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » niedziela, 1 listopada 2020, 14:22

Chciałam jeszcze wrócić do tematu BTC, jako dobra/niedobra lokata kapitału na wypadek wzrostu inflacji.
Chodziło mi o to, że z zakupem BTC trzeba wycelować w dobrym momencie, inaczej jest duże niebezpieczeństwo, że się straci więcej, niż trzymając FIATy. Przykładowo dzisiaj zakup jest już niebezpieczny, BTC jest bardziej drogie, niż tanie, więc jest duże prawdopodobieństwo, że cena obsunie się o kilkadziesiąt procent w dół. Bezpieczniejszy zakup jest przynajmniej 50% poniżej ATH.

Być może cena już się zaczyna stabilizować i tanio jest poniżej 10k, a drogo powyżej 10k.
Na ciągły wzrost ceny do niebotycznych wartości przestałem wierzyć. Masa przejechała się na bańce w 2017r i drugi raz nie popełnią takiego błędu, aby kupować na wzrostach żeby rosło jeszcze bardziej.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 1 listopada 2020, 14:35

@wamak wg mnie dalej wyciągasz błędne wnioski.

W 11 letniej historii btc jest bodajże 2 miesiące, gdzie jak kupiłeś, to jesteś stratny dzisiaj. Przez pozostałe blisko 11 lat gdzie byś nie kupił, to jesteś do przodu.

A to, że bitcoin był za drogi to słyszałem ciągle w 2016 roku jak Chiny straszyły banem a bitcoin zbliżał się do ówczesnego ath na 1k$. Słyszałem to także, gdy bitcoin spadł do 150$ po poprzedniej bańce. Byli tacy co wrzucali memy z Titanikiem nawet. Bitcoin był również wg wielu za drogi w 2013 roku gdy wychodzili z pociągu po 30-40$. To wszystko jest opisane tutaj na forum, więc każdy może to odgrzebać w starych wątkach. Także decyzja należy już do cb.

Natomiast wiesz kiedy bitcoin był tani? Jak przebił 15 000$ to był tani, „bo wiadomo ze pójdzie na 100k”. Tak samo jak przebił 1000$ w 2013 to tez był tani, „bo wiadomo, że pójdzie na 10k”.

Psychika człowieka tak działa, że doradza kupno wtedy gdy trzeba sprzedać i sprzedaż gdy trzeba kupić

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4277
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 1 listopada 2020, 14:52

miso20 pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 14:35A to, że bitcoin był za drogi to słyszałem ciągle w 2016 roku jak Chiny straszyły banem a bitcoin zbliżał się do ówczesnego ath na 1k$.
Pamiętam jak wszyscy pukaliśmy się w czoło gdy BTC zrównał się ceną z uncją złota (ca.1200$). Szyderstwom nie było końca. Tymczasem zmierzamy powoli w cenę o rząd wielkości większą (1BTC=10 Oz Au).
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » niedziela, 1 listopada 2020, 15:29

@kozaki_wiesi otóż to: kto kupił na szycie banki w 2013 po 1000$ ten był frajerem. Cóż kto z nas dzisiaj nie chciałby nim być 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 1 listopada 2020, 16:20

W lewą stronę wykresu wszystko jest proste. Nawet kupno na szczycie bańki przed spadkiem o 80% i dwuletnią bessą zaczyna być tutaj reklamowane jako geniusz trejderski, widzę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9203
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7031
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 1 listopada 2020, 16:36

@BitJanusz bo to jest proste jak drut... :D
Spoiler:
anagamidev pisze: piątek, 5 kwietnia 2019, 10:38 @RaptorPL bo to jest proste jak drut, a właśnie ludzie ciągle kombinują, chcą zarobić już dzisiaj, teraz i podchodzą do tego emocjonalnie :D Kupienie 3k$ i sprzedanie ich za 6k$ to tak samo jak kupienie BTC za 20k$ i sprzedanie ich na 40k$ :D Ja nie kupowałem na 20k$ więc mam komfort i uważam, że mam rynkową przewagę kupując BTC na 3333$, teraz w gestii tych co kupowali na 10k$-20k$ jest pompować, żeby wyjść na zero chyba, że już pogodzili się ze stratą :D Piszę to czysto spekulacyjnie, ale w ogólności uważam, że Bitcoin i kryptowaluty to rewolucja, przyszłość i olbrzymi potencjał, a także sposób na zrównoważenie bogactwa/finansów na świecie :D Mamy inflacyjne FIAT'y, deflacyjne kryptowaluty i duże wahania, czego chcieć więcej? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » niedziela, 1 listopada 2020, 17:01

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 1 listopada 2020, 17:20

@mesrotten

Drobna korekta (12.5-12.8) w końcu wskazana, ale nie zdziwię się jak od razu będzie atak na 14.5-16k. Mamy ładny ruch paraboliczny (żółta linia). Pytanie przy jakim poziomie to pierdyknie i zaliczymy 30-40% dump - kiedyś musi...

Obrazek

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 marca 2020
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Humileco » niedziela, 1 listopada 2020, 17:49

BitJanusz pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 16:20 W lewą stronę wykresu wszystko jest proste. Nawet kupno na szczycie bańki przed spadkiem o 80% i dwuletnią bessą zaczyna być tutaj reklamowane jako geniusz trejderski, widzę.
Humileco pisze: wtorek, 24 marca 2020, 00:11 Witam. Obserwuję rynek i forum od dłuższego czasu. Kilka luźnych przemyśleń na zasadzie nie znam się, ale wypowiem:
-kuleje jakość w tym wątku, mógłbym podać mnóstwo przykładów, ale niech najlepszym podsumowaniem tego będzie ostatnia ankieta
-predykcje kursu na zasadzie emocji, mało wypowiedzi "na chłodno" oceniających sytuacje
Odnośnie btc wg mnie:
-nie jest to złoto ani sov, tak jak nie jest skorelowany z sp500
-btc to btc - aktywo o ogromnym potencjale, wysokiej zmienności i bardzo wysokiego ryzyka
Odnośnie kursu, długoterminowo (tj 1-1,5 roku) moim zdaniem dwa warianty:
-spadkowy: zejście poniżej 5k USD zmniejszy podaż od górników i od ulicy, która spanikowana wyprzedała bądź wyprzeda się wcześniej. Na krótki moment możliwe, na dłuższą metę nikomu nie na rękę. Podwazyloby to przyszłość całej branży. Mało prawdopodobne
-wzrostowy: po halvingu cena systematycznie wzrasta i stabilizuje się na 10-11k. Hipotetycznie: mała pompka do 14-15k może uruchomić FOMO i nowe ath będzie realne
Odnośnie altów:
- najmocniejsze typu eth i bch przy ewentualnej bańce powinny dać duzo wyższy wzrost niż btc przy niewiele większym ryzyku
Odnośnie Covid:
- strat zyc ludzkich nic nie powetuje, ale wirus prędzej czy później zostanie pokonany i gospodarka jak istniała tak istnieć bedzie
- dla btc Black swan jest już faktem. Psychologicznie w wywolywaniu paniki odegral rolę, a fundamentalnie nie ma większego znaczenia
24 marca gdy większość inwestowała w papier toaletowy a nie btc dość jednoznacznie określiłem prawą stronę wykresu i nie jestem "geniuszem trejderskim" a akurat miso20 podzielał moje poglądy wtedy więc byłbym bardziej skłonny podpisać się pod jego postami niż osób, które zmieniają swoje zdanie w zależności od sytuacji na wykresie. W wątku brakuje jednak rzeczowych analiz długoterminowych, jest sporo loteryjnej spekulacji i dość trafnych (wartościowych) analiz krótkoterminowych, ale opisu sytuacji odnośnie long termu popartej własnymi przemyśleniami jest niewiele

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 1 listopada 2020, 17:56

Humileco pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 17:49ale opisu sytuacji odnośnie long termu popartej własnymi przemyśleniami jest niewiele
No bo to wróżenie z fusów i jak ktoś tu napisze, że w grudniu 2021 będziemy dobijać do 100k$ (model stock to flow) to niedźwiedzie go tu zjedzą z bananem na twarzy. PlanB robi czasami ankiety żeby zweryfikować nastroje rynkowe w kontekście długoterminowych "prognoz". Przydałaby się taka ankieta na tym forum, żeby sprawdzić nasze nastroje. Tu wyniki głosów 20k ludzi:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 1 listopada 2020, 18:13

Cały czas jestem nastawiony na zbliżającą się korektę całego ruchu wzrostowego od marca, jednak gdzieś z tyłu głowy taki scenariusz wzrostowy:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 1 listopada 2020, 18:20

Humileco pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 17:49dość jednoznacznie określiłem prawą stronę wykresu i nie jestem "geniuszem trejderskim"
Chyba nie do końca zrozumiałeś mojego posta... ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 1 listopada 2020, 18:46

@ergorg

Tylko aż niemożliwe wydaje się to, że po dojściu do 20k nie będzie jakiegoś sporego zrzutu i realizacji zysku ludzi, którzy kupowali BTC w grudniu 2017. Oczywiście każdy będzie tego oczekiwał i o tym mówił, a rynek lubi robić na opak, ale w tym przypadku to raczej nieunikniony scenariusz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7630
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12833
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 1 listopada 2020, 18:58

@KubaKoń, nie wierzę w większy opór przy 20k$. Cofka? Tak, może i do 16-17k$ jako szybki zrzut i równie szybki powrót. Myślę, że ludzie którzy zapakowali się przy 20k$ już dawno się tych BTC pozbyli, z resztą ile tego tam może być?

Binance dopiero raczkował, może Stamp odda jaki tam był wolumen:



No i youtube'y oraz newsy będą dodatkowo podkręcać hype: "Jesteśmy blisko ATH sprzed 3-4 lat, czy czeka nas nowa bańka? 100k$ możliwe jeszcze w tym roku?". Będąc grubym/instytucją dałbym szansę nowej bańce zamiast zdusić w zarodku.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
P.S.

Trzymałbyś jakieś aktywo ponad 3 lata by potem sprzedać to na zero?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 1 listopada 2020, 19:08

KubaKoń pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 18:46że po dojściu do 20k nie będzie jakiegoś sporego zrzutu i realizacji zysku ludzi, którzy kupowali BTC w grudniu 2017

Zgoda że ludzi pakujących się pod koniec bańki 2017 większość pogoniło już bita (trzymał by i uśredniał wyłącznie @anagamidev), ba ich pewno nie ma w crypto nawet po spadku 20-3k większości się odechciało. Jak pisałem w poprzednim poście niedźwiedzią się tego nawet shortować nie chce, bo nauczeni co potrafią tym tetherem wyczarować (a wyczarowali tylko w tym roku już 11 mld $ podnosząc kapitalizację 4 razy) spokojnie mogą to wywalić gdzie chcą. Zobaczcie ile osób piszę na forum...10 -15, w porywach 30 - Legiony :lol:
17k do zrobienia jak nie przyśpieszy panika na rynkach - zobaczymy co nam przyniesie za reakcje dzisiaj na fx news z soboty o totalnym lockdownie w UK, tak się składa że po za spx grywam sporo też na uk100. Ale do crypto wracając są przed nami jakieś newsy, forki na bch, jakieś tam inne pierdoły pewnie zmieniające świat.
Nie gram na btc i nie mam ale Wam kibicuję spekulanty.
Zaprowadźcie go na Neptuna nawet, pierdalnie z większym hukiem i już na 10 lat a nie tylko 3 ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 23 września 2020
Reputacja: 2299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: KubaKoń » niedziela, 1 listopada 2020, 19:10

ergorg pisze: niedziela, 1 listopada 2020, 18:58Trzymałbyś jakieś aktywo ponad 3 lata by potem sprzedać to na zero?
Osobiście nie. Większość ludzi którzy zapakowali się w okolicach 18-20k to byli zapewne w większości FOMOwcy i rzeczywiście pewnie po spadkach uciekali z torbami do połowy pustymi. Chociaż pewnie część została i raczej stawiałbym na scenariusz, że tacy ludzie są już sparzeni i to mocno i raczej nie będą kalkulować w stylu "a może uda się coś zarobić" tylko "wychodzę z tego gówna, za długo czekałem". Ale rzeczywiście ten wolumen może wcale nie być aż tak duży, z tym się zgadzam. Bardziej jednak działa tu już bariera psychologiczna: "słynne 20k" + większość ludzi podchodzi do BTC sceptycznie i jak zobaczą atak na ATH to będą chcieli realizować zyski, a wtedy jak wiadomo leci kaskadowo. Dużo ludzi też pewnie myśli tak jak ja czyli, że 20k będzie początkiem DUMPu i tacy ludzie też będą realizować zyski (ja będę). No ale bawię się w socjologie i psychologie w tym momencie, a jak będzie to się dowiemy pewnie za kilka miesięcy...a może tygodni?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 22 gości